Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σασ παιδια. μολισ εκανα adsm συνδεση απο την wind και θα ηθελα να μου πειτε τι ρυθμισεισ πρεπει να κανω ωστε να ειναι ασφαλεσ. ακουσα οτι πρεπει να βαλεισ καποιο κωδικο και να το κλειδωσεισ για να μην μπαινει οποιοσ γειτονας θελει στο δικτυο κ στον υπολογιστη σου. πωσ μπαινει αυτοσ ο κωδικοσ? στο εικονιδιο του σηματοσ λεει hsdpa αυτο συμβαινει επειδη δν υποστηριζεται το 3g στην περιοχη? η ταχυτητεσ που ποιανω παντοσ ειναι μιασ συνδεσησ 512-256. γενικα επειδη ειμαι λιγο ασχετη οποιαδηποτε συμβουλη θα με βοηθουσε ιδιαιτερα. α και το Modem ειναι το sony ericsson MD300 (δεν ξερω αν εχει καμοια σημασια)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χωρίς να είμαι ο πλέον ειδικός, έχω την εντύπωση ότι το ADSM δίκτυο βασίζεται στην επικοινωνία του κινητού σου με το δίκτυο GSM απλα με άλλο τρόπο. Είναι δηλαδή μια κλήση δεδομένων από το κινητό σου. Δεν υπάρχει τρόπος να μπεί ο γειτονάς στο κινητό σου αλλιώς θα έμπαινε και να κάνει και κλήσεις τηλεφωνίας αν γινόταν αυτό.

 

Μάλλον μπερδεύεσαι με το ασύρματο ρούτερ που δίνουν οι συνδέσεις ADSL της σταθερής τηλεφωνίας και εκεί όντως αν το έχεις ξεκλείδωτο μπορεί να μπει ο γείτονάς σου.

 

Όσον αφορά τις ταχύτητες, το δίκτυο στην περιοχή σου είναι 3G, απλά το HDSPA είναι ένα πρωτόκολλο (τρόπος σύνδεσης πιο απλά) των υπηρεσιών 3G το οποίο επιτρέπει υψηλότερες ταχύτητες σύνδεσης στις συσκευές που το υποστηρίζουν (στην περίπτωση το modem σου) σε σχέση με τις απλές συσκευές που δεν το υποστηρίζουν.

 

Εγώ για παράδειγμα όταν χρησιμοποιώ το Wind ADSM non stop (και δεν με κλέβει κανένας γείτονας) με το τηλέφωνο μου (το οποίο υποστηρίζει HDSPA) ως modem, συνδέεομαι σε πολύ υψηλότερες ταχύτητες από εκείνες που συνδεεόμουνα όταν χρησιμοποιούσα ως modem το τηλέφωνο της γυναίκας μου (το οποίο είναι λλά δεν υποστηρίζει HDSPA).

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά. έκανα αναβάθμιση το modem μου Ε220 και μου έβγαλε ένα εικονίδιο που γράφει Mobile Partner (και όχι WIND Hellas Connection Manager). το θέμα είναι ότι δεν έχει πλέον τις αυτόματες ρυθμίσεις της wind δηλαδή το προφίλ, APN, password και username. μπορεί κάποιος να μου δώσει τα στοιχεία αυτά?

ευχαριστώ

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Νεο πακετο ADSM CLOCK. 100 Ωρες χρηση (απεριοριστος ογκος δεδομενων εντος αυτων των ωρων). Τιμη 30 € (χωρις τα τελη κινητης) ισχυουν τα 2 € ανα ωρα αν ξεπεραστουν οι προπληρωμενες ωρες του πακετου.
Link to comment
Share on other sites

ΝΕO ΠΑΚΕΤΟ WIND ADSM CLOCK 100 - 10/10/2008

 

Τώρα 100 ώρες δωρεάν ασύρματου Internet μόνο με 30€ το μήνα

 

Αθήνα 10 Οκτωβρίου 2008. Νέο πακέτο Ασύρματου Internet όπου ο χρήστης υπολογίζει το κόστος με βάση τις ώρες πλοήγησης και όχι τον όγκο δεδομένων (ΜΒ) προσφέρει και πάλι αποκλειστικά η WIND. Το νέο πακέτο WIND ADSM Clock 100 είναι διαθέσιμο από σήμερα για ακόμα περισσότερες ώρες ασύρματου Internet μόνο με 30€:

 

Χρέωση ανά λεπτό – Ελάχιστη Χρέωση τα 5 λεπτά

Σε όλες τις αναφερόμενες τιμές, συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 19%.

 

Το ADSM Clock 100 είναι ιδανική επιλογή για χρήστες με αυξημένες ανάγκες σχετικά με το Internet που επιθυμούν ένα πακέτο όπου μπορούν να υπολογίζουν το κόστος πλοήγησης με βάση τις ώρες και όχι με βάση τον όγκο δεδομένων (ΜΒ).

 

Με την ενεργοποίηση συμβολαίου WIND ADSM Clock 100 κάθε νέος συνδρομητής μπορεί να αποκτήσει δωρεάν όποιο προϊόν WIND ADSM data επιθυμεί.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ΝΕO ΠΑΚΕΤΟ WIND ADSM CLOCK 100 - 10/10/2008

 

Τώρα 100 ώρες δωρεάν ασύρματου Internet μόνο με 30€ το μήνα

 

Αθήνα 10 Οκτωβρίου 2008. Νέο πακέτο Ασύρματου Internet όπου ο χρήστης υπολογίζει το κόστος με βάση τις ώρες πλοήγησης και όχι τον όγκο δεδομένων (ΜΒ) προσφέρει και πάλι αποκλειστικά η WIND. Το νέο πακέτο WIND ADSM Clock 100 είναι διαθέσιμο από σήμερα για ακόμα περισσότερες ώρες ασύρματου Internet μόνο με 30€:

 

Χρέωση ανά λεπτό – Ελάχιστη Χρέωση τα 5 λεπτά

Σε όλες τις αναφερόμενες τιμές, συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 19%.

 

Το ADSM Clock 100 είναι ιδανική επιλογή για χρήστες με αυξημένες ανάγκες σχετικά με το Internet που επιθυμούν ένα πακέτο όπου μπορούν να υπολογίζουν το κόστος πλοήγησης με βάση τις ώρες και όχι με βάση τον όγκο δεδομένων (ΜΒ).

 

Με την ενεργοποίηση συμβολαίου WIND ADSM Clock 100 κάθε νέος συνδρομητής μπορεί να αποκτήσει δωρεάν όποιο προϊόν WIND ADSM data επιθυμεί.

Σε προλαβα sidera :p αλλα αφου δεν βαρεθηκες να τα ξαναγραψεις.....

Link to comment
Share on other sites

Σε προλαβα sidera :p αλλα αφου δεν βαρεθηκες να τα ξαναγραψεις.....

 

Εδωσα πιο καλη περιγραφη......:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Help me λιγο

Τον αλλο μηνα τελειωνει ο ενας χρονος συμβολαιου μου στο προγραμμα wind adsm!

Θα κλεισει μονο του η επρεπε να ειχα παει να τους το πω??

Ελπιζω να μην πληρωσω και κανα τελος απενετγοποιησεις!

Tnx προκαταβοληκα!

 

Α Και κκατι αλλο παρατιριασα οτι η ταχυτητα τους 2 τελευταιους μηνες μιωθικε παρα πολυ και το ping ανεβεικε κατα πολυ!Αυτο οφειλετε πιστευω στην αφξισει τον πελατων της στο adsm ελεος δηλαδη σε κανα 3μηνο πως θα ειναι???

Ουτε dota δεν μπορω να παιξω μονο μετα τις 1 με 2 το βραδυ ελεος! :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μπορεις να το κοψεις.Απλα θα πληρωσεις το υπολοιπο της επιδοτησης της data card.Εγω το εκοψα στο 7μηνο και πληρωσα το υπολοιπο της επιδοτησης συν ένα παγιο.Πηγαινε σε ενα καταστημα και ρωτησε ακριβως ποτε να κανεις την αιτηση διακοπής για να μην πληρώσεις τίποτα .Όσο για την μείωση ταχύτητας ..κατι τέτοια εβλεπα και την έκανα με ελαφρα πηδηματα.Δινουν αβερτα συνδέσεις έτσι απλα για να πουλανε αλλά το δίκτυο δεν το βλέπω να το αναβαθμίζουν με τους ίδιους ρυθμούς
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Help me λιγο

Τον αλλο μηνα τελειωνει ο ενας χρονος συμβολαιου μου στο προγραμμα wind adsm!

Θα κλεισει μονο του η επρεπε να ειχα παει να τους το πω??

Ελπιζω να μην πληρωσω και κανα τελος απενετγοποιησεις!

Tnx προκαταβοληκα!

 

Α Και κκατι αλλο παρατιριασα οτι η ταχυτητα τους 2 τελευταιους μηνες μιωθικε παρα πολυ και το ping ανεβεικε κατα πολυ!Αυτο οφειλετε πιστευω στην αφξισει τον πελατων της στο adsm ελεος δηλαδη σε κανα 3μηνο πως θα ειναι???

Ουτε dota δεν μπορω να παιξω μονο μετα τις 1 με 2 το βραδυ ελεος! :mad: :mad: :mad:

Εφόσον έχουν περάσει 11 μήνες από τότε που έκανες την σύνδεση μπορείς να κάνεις αίτημα για διακοπή. Ούτος ή άλλως θέλει ένα μήνα για να γίνει η αποσύνδεση οπότε θα έχεις κλείσει 12μηνο.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετιζω!

 

εχει κανενας αλλος εδω προβληματα με τις 3g υπηρεσιες της wind τις τελευταιες μερες? Το adsm συνδεεται αλλα δεν ανοιγει καμια σελιδα,συνηθως δουλευει μεταμεσονυκτιες ωρες μονο,και στο κινητο ενω εχω φουλ σημα και σηματακι hsdpa πηγαινει σαν το θρυλικο μου crypto modemακι στα 28.8kbs που το πετουσα αριστερα δεξια οταν μετα απο 1μιση ωρα το mp3 που ηθελα ηταν στο 50%...

Link to comment
Share on other sites

Προφανως το δικτυο της περιοχης σου εχει ολίγον τι μπουκωσει.Βραδυνες ωρες λογικα δεν έχει μεγάλο φορτο οπότε δεν εχει επιβαρυνση ακομα και απο ομιλια που χρησιμοποιει το 3G.Αυτό ειναι το ασχημο στο ADSM ,εξαρτάσαι απο τα κεφια του δικτύου.Κι εγω οταν ειχα ADSM ειδικά τις πρωινές ώρες 9:00 με 13:00 ειχα αρκετά προβλήματα από το μεσημέρι και μετά καπως έστρωνε η κατάσταση
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

πως μετραμε τον ογκο των δεδομενων guys? (ADSM 120)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ADSM 120 δεν υπάρχει (σε κινητά πλέον)...καταργήθηκε...πήγα και εγώ σήμερα να το κάνω και μου είπαν ότι κάνουν μόνο το 300 και αυτό σε κινητά με πάγιο και όχι στο δικό μου που είναι χωρίς πάγιο (σύνδεση).

 

υ.γ ΘΕΛΩ WIND ADSM 120 σε σύνδεση χωρίς πάγιο. ΕΛΕΟΣ !!!!

Link to comment
Share on other sites

ADSM 120 δεν υπάρχει (σε κινητά πλέον)...καταργήθηκε...πήγα και εγώ σήμερα να το κάνω και μου είπαν ότι κάνουν μόνο το 300 και αυτό σε κινητά με πάγιο και όχι στο δικό μου που είναι χωρίς πάγιο (σύνδεση).

 

υ.γ ΘΕΛΩ WIND ADSM 120 σε σύνδεση χωρίς πάγιο. ΕΛΕΟΣ !!!!

και τι γινεται δηλαδη απο Internet σε WIND 1 (αυτο εχεις και εσυ ετσι?) και καρτοκινητα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μπαίνουμε με την χρέωση ανά kb ή δεν μπαίνουμε καθόλου. Μας έχουν γραμμένους, σου λέει δεν πληρώνουν πάγιο...ας μην μπουν και ίντερνετ...Διακρίσεις ΚΑΙ ως αυτό το σημείο.
Link to comment
Share on other sites

ωραια τελεια ....το Non Stop ισχυει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

που το είδες το τέλεια; Δεν ξέρω για το non stop...Αυτό δεν είναι μόνο για καρτοκινητή;
Link to comment
Share on other sites

τελεια χαριτολογωντασ..... η κατασταση ειναι τραγικη...

 

για καρτοκινητη? οχι δεν νομιζω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το Non Stop απαιτεί χρήση υπολογιστή. Εγώ θέλω να το χρησιμοποιώ το ίντενρετ στο κινητό. Δεν πάνε καλά αυτοί εκεί στην wind.

 

edit:τους έχω στείλει μήνυμα και περιμένω απάντηση. Αν και ξέρω τι θα μου πουν, απλά λέω ΜΗΠΩΣ μου πουν κάτι που δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ADSM 120 δεν υπάρχει (σε κινητά πλέον)...καταργήθηκε...πήγα και εγώ σήμερα να το κάνω και μου είπαν ότι κάνουν μόνο το 300 και αυτό σε κινητά με πάγιο και όχι στο δικό μου που είναι χωρίς πάγιο (σύνδεση).

 

υ.γ ΘΕΛΩ WIND ADSM 120 σε σύνδεση χωρίς πάγιο. ΕΛΕΟΣ !!!!

 

Εαν εχεις Flexy Zero ή Wind 1, φυσικα και μπορεις να προσθαφαιρεσεις οποιαδηποτε υπηρεσια ADSM και να την χρησιμοποιησεις οπως θελεις (σε κινητο ή υπολογιστη). Εξαιρουνται τα πακετα CLOCK 30 και 100 τα οποια ειναι προγραματα και οχι υπηρεσιες.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις Flexy Zero ή Wind 1, φυσικα και μπορεις να προσθαφαιρεσεις οποιαδηποτε υπηρεσια ADSM και να την χρησιμοποιησεις οπως θελεις (σε κινητο ή υπολογιστη). Εξαιρουνται τα πακετα CLOCK 30 και 100 τα οποια ειναι προγραμματα και οχι υπηρεσιες.

ευχαριστω φιλε μου WIND 1 εχω

 

ποια ειναι τα ADSM που ισχυουν τωρα ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Και τωρα μπορεις να το κοψεις.Απλα θα πληρωσεις το υπολοιπο της επιδοτησης της data card.Εγω το εκοψα στο 7μηνο και πληρωσα το υπολοιπο της επιδοτησης συν ένα παγιο.Πηγαινε σε ενα καταστημα και ρωτησε ακριβως ποτε να κανεις την αιτηση διακοπής για να μην πληρώσεις τίποτα .Όσο για την μείωση ταχύτητας ..κατι τέτοια εβλεπα και την έκανα με ελαφρα πηδηματα.Δινουν αβερτα συνδέσεις έτσι απλα για να πουλανε αλλά το δίκτυο δεν το βλέπω να το αναβαθμίζουν με τους ίδιους ρυθμούς

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας παιδια! :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Για το 120 που διαβασα οτι δεν μπορει να μπει πια δεν βαζω το χερι μου στην φωτια θα το τσεκαρω αυριο και θα ξερω. Αυτα που μπαινουν σιγουρα ειναι τα 300 mb, 5 gb, και 30 gb. Μαλιστα δεν χρειαζεται να πας καν σε καταστημα, με ενα τηλ στο 1260 σου ενεργοποιουν - απενεργοποιουν αμεσα τις υπηρεσιες που εχεις προσθεσει.
Link to comment
Share on other sites

ναι βασικα αυτο με ενδιαφερει και μενα ...αν θελεις ενημερωσε μας...

τα 300 mb ποσο τα χρεωνουν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...