Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα το ψάξω τώρα το απόγευμα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά το πήρα το stick παιδιά...Μου είπαν ότι έχει ενσωματομένο μετρητή που έχει απόκλιση 5% +- αλλά λέει δεν μετράει τον όγκο για της αναβαθμίσεις που κάνουν τα windows π.χ και το antivirus. Γιατί έτσι ?

 

Tο usb stick της wind στο καρτοιντερνετ τι ταχυτητες υποστηριζει;δεν γραφει πουθενα.

USB Stick Huawei E1550 που πήρα εγώ με το 1gb λέει ότι είναι μέχρι 3,6mbps.

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Κύριε moderator θα σε μαλώσω, δύο μηνύματα στη σειρά :lol:

Ασφαλώς κάνω πλάκα, δεν πειράζει. Καλορίζικο το modem και το mobile internet. Πράγματι έχει απόκλιση κάπου 5%, το επιβεβαιώνω.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Κύριε moderator θα σε μαλώσω, δύο μηνύματα στη σειρά :lol:

Ασφαλώς κάνω πλάκα, δεν πειράζει. Καλορίζικο το modem και το mobile internet. Πράγματι έχει απόκλιση κάπου 5%, το επιβεβαιώνω.

 

Αν έκανα edit, ίσως να μην απαντούσε κανείς...:rolleyes:

 

Οπότε είπα να κάνω άλλο...ευχαριστώ...θα το δοκιμάσω να δω τι "ψάρια" πιάνει. Ελπίζω να παίζει καλά θα είναι για περιπτώσεις "ανάγκης";)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν κάποιο συγκεκριμμένο usb stick της Wind παίζει εγγυημένα σε Windows 7 64bit?

Πρίν 2 εβδομάδες έγινα συνδρομητής στο πρόγραμμα των 5GB και μου έδωσαν το ZTE MF190.

Σε ερώτηση μου πρός το κατάστημα με διαβεβαίωσαν οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα 64bit windows.

Αλλά δυστυχώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Ο οδηγός του modem αποτυγχάνει να εγκατασταθεί όσες προσπάθειες και κόλπα δοκίμασα. Σε ερώτηση μου προς το τεχνικό τμήμα της Wind δεν γνώριζαν την ασυμβατότητα και μου είπαν οτι κάτι τέτοιο δεν το γνωρίζουν.

Σε X86 Windows παίζει κανονικά το stickάκι πάντως. Αναγκαστικά έκανα και δευτερη εγκατάσταση των windows Χ86 στο laptop για να μπορώ να έχω internet.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση που αφορά το usb stick που μου έδωσε η wind για το 1gb mobile ίντερνετ: Γιατί δεν εμφανίζεται πουθενά η απεγκατάσταση του usb? Αν επιλέξω απενεργοποιήση αυτό είναι αρκετό για να βγάλω το usb χωρίς κάτι άλλο ?

 

windows xp home/netbook.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο εάν είναι υπολ. , λαπτοπ κλπ , έπρεπε να στο εμφανίζει στην απεγκατάσταση προγραμμάτων, αλλιώς κάνεις διαγραφή.
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατάσταση προγραμμάτων ? Εννοείς συσκευών ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν εμφανίζεται το usb stick, αυτό ήταν το ερώτημα μου.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mπορω σε νεo νουμερο f2go να ενεργοποιησω τα πακετα internet ADSM http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/adsm.aspx ή ισχυουν μονο σε παλια νουμερα f2go οπως μου ειπαν σε ενα καταστημα.....

θελω να βαλω την καρτα σε ενα usb modem.....

'Η πρεπει να παιξω με αυτα τα πακετα που ειναι και ακριβοτερα http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/WIND-Mobile-Broadband/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF.aspx

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Mπορω σε νεo νουμερο f2go να ενεργοποιησω τα πακετα internet ADSM http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/adsm.aspx ή ισχυουν μονο σε παλια νουμερα f2go οπως μου ειπαν σε ενα καταστημα.....

θελω να βαλω την καρτα σε ενα usb modem.....

'Η πρεπει να παιξω με αυτα τα πακετα που ειναι και ακριβοτερα http://www.wind.com.gr/Left-Menu/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/WIND-Mobile-Broadband/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-/%CE%9F%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-%CF%83%CF%85%CE%BC%CE%B2%CF%8C%CE%BB%CE%B1%CE%B9%CE%BF.aspx

 

Στον τιμοκαταλογο του f2g αναφερει οτι μπορεις να τα ενεργοποιησεις

 

http://www.wind.com.gr/Images/Kartokiniti/windf2g.aspx

Link to comment
Share on other sites

Στον τιμοκαταλογο του f2g αναφερει οτι μπορεις να τα ενεργοποιησεις

 

http://www.wind.com.gr/Images/Kartokiniti/windf2g.aspx

 

Eυχαριστω φιλε μου.

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως βλεπουμε την ημερομηνια ληξης της sim στο mobile broadband με καρτα (η sim που ειναι μονο για data);Στελνοντας "υπ" στο 1228 δεν αναφερει τιποτα για τη ληξη της sim και στην εξυπηρετηση πελατων υποστηριζουν οτι ληγει ενα χρονο μετα την τελευταια ανανεωση.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως βλεπουμε την ημερομηνια ληξης της sim στο mobile broadband με καρτα (η sim που ειναι μονο για data);Στελνοντας "υπ" στο 1228 δεν αναφερει τιποτα για τη ληξη της sim και στην εξυπηρετηση πελατων υποστηριζουν οτι ληγει ενα χρονο μετα την τελευταια ανανεωση.

Δοκίμασε με κενό SMS στο 1269 :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με κενό SMS στο 1269 :)

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα δυστυχως αυτη η sim στελνει sms μονο στο 1228 για το υπολοιπο και στο 1268 για ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος πως βλεπουμε την ημερομηνια ληξης της sim στο mobile broadband με καρτα (η sim που ειναι μονο για data);Στελνοντας "υπ" στο 1228 δεν αναφερει τιποτα για τη ληξη της sim και στην εξυπηρετηση πελατων υποστηριζουν οτι ληγει ενα χρονο μετα την τελευταια ανανεωση.

 

Λογική η απάντηση που σου εδωσαν...

Δεν νομίζω να λήγει σε μικρότερο διάστημα! Θα το ανέφεραν κάπου

Link to comment
Share on other sites

Λογική η απάντηση που σου εδωσαν...

Δεν νομίζω να λήγει σε μικρότερο διάστημα! Θα το ανέφεραν κάπου

 

Δεν αμφισβητω την απαντηση που μου εδωσαν.Το θεμα ειναι οτι αν δεν υπαρχει τροπος να ενημερωνομαστε για τη ληξη μεσω sms θα πρεπει σε περιπτωση περιστασιακης χρησης να σημειωνουμε ποτε εγινε η τελευταια ανανεωση και αυτο δεν ειναι πολυ βολικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μία ερώτηση παρακαλώ προς τους γνωρίζοντες. (Συγχωρείστε με αν έχει απαντηθεί ήδη)

 

Εχω μία SIM F2G (με αρκετό χρόνο), ένα laptop και ένα USB Stick (κάποιας μάρκας) που βάζω την εν λόγω SIM.

Στέλνω λοιπόν σήμερα ΤΡΙΤΗ στις 3 το μεσημέρι μήνυμα NS2 στο 19595 και ενεργοποιώ το internet για 2 μέρες.

Εχω λοιπόν προπληρωμένο internet για 2 μέρες. Μετά αρχίζει να με χρεώνει με το megabyte.

 

Ερώτηση: Πότε λήγει το πληρωμένο internet και αρχίζει η τρελή η χρέωση?

- Την Πέμπτη στις 00:00 ? (άρα σε 1,5 και όχι 2 μέρες)

- Την Πέμπτη στις 3 το μεσημέρι? (ακριβώς 2 μέρες)

- Την Πέμπτη το βράδυ όπως μου είπαν κάποια στιγμή από τη Wind (οπότε 2,5 μέρες)

(Ή τι άλλο?)

 

Επίσης:

Πως μπορώ να ενημερωθώ για τη λήξη? Το ΥΠ στο 19595 απαντά 1 μέρα ακόμη κι αν έχω μόνο 1 ώρα!!!

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παρακαλώ προς τους γνωρίζοντες. (Συγχωρείστε με αν έχει απαντηθεί ήδη)

 

Εχω μία SIM F2G (με αρκετό χρόνο), ένα laptop και ένα USB Stick (κάποιας μάρκας) που βάζω την εν λόγω SIM.

Στέλνω λοιπόν σήμερα ΤΡΙΤΗ στις 3 το μεσημέρι μήνυμα NS2 στο 19595 και ενεργοποιώ το internet για 2 μέρες.

Εχω λοιπόν προπληρωμένο internet για 2 μέρες. Μετά αρχίζει να με χρεώνει με το megabyte.

 

Ερώτηση: Πότε λήγει το πληρωμένο internet και αρχίζει η τρελή η χρέωση?

- Την Πέμπτη στις 00:00 ? (άρα σε 1,5 και όχι 2 μέρες)

- Την Πέμπτη στις 3 το μεσημέρι? (ακριβώς 2 μέρες)

- Την Πέμπτη το βράδυ όπως μου είπαν κάποια στιγμή από τη Wind (οπότε 2,5 μέρες)

(Ή τι άλλο?)

 

Επίσης:

Πως μπορώ να ενημερωθώ για τη λήξη? Το ΥΠ στο 19595 απαντά 1 μέρα ακόμη κι αν έχω μόνο 1 ώρα!!!

 

Θα ληξει την Πεμπτη στις 12 το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

:)

Οπότε είναι 2μέρες ΚΑΙ κάποιες ώρες.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

περίεργο.. ειναι πάνω απο 2 μερες...

γιατί δεν σε παραξενεύει όταν αγοράζεις 30 ημέρες είναι 30 μέρες και η τρέχουσα, δηλαδή πάνω από 30 ημέρες , θα έλεγα 30 και μισή .

Γιατί σε παραξενεύει το 2 και μισή;

και οι 30 ημέρες στις 23:59:59 λήγουν , δεν λήγουν την ώρα αγοράς.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν σε παραξενεύει όταν αγοράζεις 30 ημέρες είναι 30 μέρες και η τρέχουσα, δηλαδή πάνω από 30 ημέρες , θα έλεγα 30 και μισή .

Γιατί σε παραξενεύει το 2 και μισή;

και οι 30 ημέρες στις 23:59:59 λήγουν , δεν λήγουν την ώρα αγοράς.

 

Αρα αφού είναι 2 μέρες ΚΑΙ η τρέχουσα, συμφέρει να το ενεργοποιείς όσο νωρίτερα γίνεται (δηλ πρωί και όχι βράδυ)

;)

 

Ετσι για την ιστορία, το πρόγραμμα σύνδεσης της Vodafone έχει ένα μετρητή που μετράει ανάποδα τις ώρες-λεπτά-δεύτερα που σου έχουν απομείνει.

(Το οποίο είναι πολύ πιο κατατοπιστικό)

Εχω 2 SIM (μία wind και μία voda) οπότε κάνω χρήση όποιου έχει καλύτερο σήμα κάθε φορά ανάλογα με το που βρίσκομαι

(Προς το παρόν νικάει η Wind)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...