Jump to content

Samsung SGH-i560


iMac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα τα παραπανω που παραθετει το παιδι αλλα μου ενεργοποιει το bluetooth.Τι σκ@τα γιατι? Ακομα δορυφορο δε βρηκα κι ας το αφηνω 10 λεπτα...

 

Μαλλον καποιο λαθος θα ειναι στις ρυθμισεις... εχεις κανει δοκιμες???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 470
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εξαρταται τι εννοει ο καθενας "σωστη πλοηγηση"

Χθες που του εβαλα να με παει απο την Βαρη στην Πατησιων μεσω της οδου Βουλιαγμενης που ημουν ,κατα την δικη μου εκτιμηση με πηγαινε αλλα ΄ντ αλλων.

Μπορει βεβαια να ειχε δικιο γιατι ηταν η κοντινοτερη αποσταση, αλλα σε καμμια των περιπτωσεων δεν ηταν η καλυτερη.

Τελικα πρεπει να το βαζεις απο κει που πραγματικα δεν ξερεις που πας, αλλιως σε παει απο παραξενες διαδρομες που ειναι τελικα και μακρυτερες.

Και στην Πατησιων απο την Χαλκοκονδυλη μου ειπε να στριψω δεξια , ενω ειχε απαγορευτικο!!!

Βεβαι εγω την εκανα αλλα αν με έπιαναν, τι θα ελεγα στο οργανο???

Ετσι που ειπε η κοπελα του gps?????.

Παντως δεν ξερω αν ειναι τυχαιο (που μαλλον ειναι ) αλλα απο τοτε που του εκανα την αναβαθμιση στον χαρτη, δουλευει απροβληματιστα.

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Και ενα αλλο σπαστικο που εχει ειναι οτι, οταν σου λεει να στριψεις καπου σου λεει αμεσως μετα και την επομενη κατευθυνση με αποτελεσμα να σε μπερδευει.

Πρεπει να εχεις συνεχεια τα ματια σου στην οθονη για να εισαι σιγουρος ,αλλα τοτε μαζι με τον δρομο που ζητας, πρεπει να του ζητας και τον δρομο για το πλησιεστερο φαναρτζιδικο!!!!

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τους χάρτες πως τους κατεβάζεις (το update εννοώ). Πήγα να γραφτώ στο my.garmin.com για να κάνω εγγραφή του προϊόντος και δεν βρίσκει τον τύπο κάρτας.

 

Μάλλον κάνω κάτι λάθος..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τους χάρτες πως τους κατεβάζεις (το update εννοώ). Πήγα να γραφτώ στο my.garmin.com για να κάνω εγγραφή του προϊόντος και δεν βρίσκει τον τύπο κάρτας.

 

Μάλλον κάνω κάτι λάθος..... :blink:

 

 

Παντως μετα απο 2 μηνες συμβιωσης με το συγκεκριμενο κινητο και ενω δηλωνω πληρως ευχαριστημενος απο τις υπολοιπες λειτουργιες του, οφειλω να πω οτι το GPS παντα υπο τις ιδιες συνθηκες (δηλαδη σε συγκεκριμενο σημειο οχι μεσα σε κτηριο η κοντα ) βρισκει δορυφορο οποτε του καπνισει..........εντελως αναξιοπιστη συμπεριφορα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε πως μπορεί κανείς να βάλει στη διεύθυνση προορισμού κάποιο χωριό χωρίς να είναι απαραίτητο να προσθέσει και οδό;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τους χάρτες πως τους κατεβάζεις (το update εννοώ). Πήγα να γραφτώ στο my.garmin.com για να κάνω εγγραφή του προϊόντος και δεν βρίσκει τον τύπο κάρτας.

 

Μάλλον κάνω κάτι λάθος..... :blink:

 

Φιλε vago το update το κανεις απο το site της autodrivehellas με αυτη την εταιρια συνεργαζεται για τους χαρτες της ελλαδος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cool:

 

:D http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html :ninja:

Link to comment
Share on other sites

το GPS παντα υπο τις ιδιες συνθηκες (δηλαδη σε συγκεκριμενο σημειο οχι μεσα σε κτηριο η κοντα ) βρισκει δορυφορο οποτε του καπνισει..........εντελως αναξιοπιστη συμπεριφορα.

 

 

Συμφωνω απολυτα αλλα....

Επειδη δεν ξερω τι παιζει με δορυφορους και ...ουρανους,μηπως να ρωτουσαμε αν αυτο το κανουν και τα αλλα gps και οχι μονο το gps του τηλεφωνου μας???

 

Δεν εχω ρε ****το κανενα γνωστο που να εχει ασχοληθει με το αθλημα και ταξι, λογω κατοχης μοτο, δεν παιρνω σχεδον ποτε.

 

Εχει κανενας φιλος καμμια ιδεα, με τι τροπο θα μας λυθει αυτη η απορια????

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

Τα GPS με δεκτη SiRFStarIII ,που γνωριζω, βρισκουν σχεδον αμεσως στιγμα και με ακριβεια(Win Mobile γαρ).

Το θεμα ειναι τι γινεται με τους δεκτες των Symbian κι εκει νομιζω ειναι το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα αλλα....

Επειδη δεν ξερω τι παιζει με δορυφορους και ...ουρανους,μηπως να ρωτουσαμε αν αυτο το κανουν και τα αλλα gps και οχι μονο το gps του τηλεφωνου μας???

 

Δεν εχω ρε ****το κανενα γνωστο που να εχει ασχοληθει με το αθλημα και ταξι, λογω κατοχης μοτο, δεν παιρνω σχεδον ποτε.

 

Εχει κανενας φιλος καμμια ιδεα, με τι τροπο θα μας λυθει αυτη η απορια????

 

Οχι δεν ειναι σωστο να δουλευει ετσι το GPS.Οσα κινητα με GPS ειχα και εχω σε κανενα δε μου εκανε ετσι.Μονο το Ρ3300 αργουσε λιγο να λοκαρη αλλα κατα τα αλλα ουδεν προβλημα!Το Ν82 που ειχα και το Touch Cruise που εχω τωρα βρισκουν σημα σε..δευτερολεπτα,οποτε κατι παιζει με το GPS του κινητου σας κατα τη γνωμη μου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε vago το update το κανεις απο το site της autodrivehellas με αυτη την εταιρια συνεργαζεται για τους χαρτες της ελλαδος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cool:

 

:D http://www.autodrivehellas.gr/html/adh_dl.html :ninja:

 

Είχα πάει εκεί αλλά δεν διάβασα πως θέλει να μπει η κάρτα σε card reader για να κάνει την αναβάθμιση. Σ'ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι σωστο να δουλευει ετσι το GPS.Οσα κινητα με GPS ειχα και εχω σε κανενα δε μου εκανε ετσι.Μονο το Ρ3300 αργουσε λιγο να λοκαρη αλλα κατα τα αλλα ουδεν προβλημα!Το Ν82 που ειχα και το Touch Cruise που εχω τωρα βρισκουν σημα σε..δευτερολεπτα,οποτε κατι παιζει με το GPS του κινητου σας κατα τη γνωμη μου

 

Εχεις δικιο φιλε μου οτι καποιες συσκευες GPS βρισκουν σημα αμεσα αλλα εχω την εντυπωση οτι εναι επαγγελματικα εργαλεια με τα αντιστοιχα λογισμικα και ενημερωσεις... σε κινητα με αντιστοιχους δεκτες GPS να σου πω την αληθεια δεν εχω και ιδιαιτερη εμπειρια αλλα επειδη δουλευα με μηχανικους παλιοτερα που χρησιμοποιουσαν δεκτες Gps για συντεταγμενες και ακριβες στιγμα μπορω να πω και αυτα τα εργαλεια ηθελαν τον χρονο τους για τον εντοπισμο δορυφορων... πιο συγχρονες συσκευες και αντιστοιχα λογισμικα λογικο ειναι να ειναι πιο αμεσα στη χρηση αλλα για κινητα που αναφερομαστε τωρα πιστευω οτι ειναι μεσα σε λογικα πλαισια τα 2-3 και 5 λεπτα που απαιτουνται... τουλαχιστον δεν ξερω καμια συσκευη κινητου να ειναι πιο αμεση στη συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο φιλε μου οτι καποιες συσκευες GPS βρισκουν σημα αμεσα αλλα εχω την εντυπωση οτι εναι επαγγελματικα εργαλεια με τα αντιστοιχα λογισμικα και ενημερωσεις... σε κινητα με αντιστοιχους δεκτες GPS να σου πω την αληθεια δεν εχω και ιδιαιτερη εμπειρια αλλα επειδη δουλευα με μηχανικους παλιοτερα που χρησιμοποιουσαν δεκτες Gps για συντεταγμενες και ακριβες στιγμα μπορω να πω και αυτα τα εργαλεια ηθελαν τον χρονο τους για τον εντοπισμο δορυφορων... πιο συγχρονες συσκευες και αντιστοιχα λογισμικα λογικο ειναι να ειναι πιο αμεσα στη χρηση αλλα για κινητα που αναφερομαστε τωρα πιστευω οτι ειναι μεσα σε λογικα πλαισια τα 2-3 και 5 λεπτα που απαιτουνται... τουλαχιστον δεν ξερω καμια συσκευη κινητου να ειναι πιο αμεση στη συνδεση

 

Μα ακριβως για κινητα μιλαω,δε μιλαω για εξειδηκευμενες συσκευες.Ενταξει το Htc Touch Cruise ειναι PDA με τηλεφωνο ομως κανονικα,αλλα το Νοκια Ν82 ειναι..τηλεφωνο πρωτα απο ολα!Και τα 2 ειναι..ταχυτατα,εγω πιανω σημα σε λιγοτερο απο μισο λεπτο..μεσα στο σπιτι μου!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει.

Καθομαι για καφε Μαρουσι και βρισκει στιγμα και με μεγιστη ακριβεια σε μισο,το πολυ 1 λεπτο.

Γυρναω σπιτι Γαλατσι,τα ζωα μου αργα

Link to comment
Share on other sites

Μα ακριβως για κινητα μιλαω,δε μιλαω για εξειδηκευμενες συσκευες.Ενταξει το Htc Touch Cruise ειναι PDA με τηλεφωνο ομως κανονικα,αλλα το Νοκια Ν82 ειναι..τηλεφωνο πρωτα απο ολα!Και τα 2 ειναι..ταχυτατα,εγω πιανω σημα σε λιγοτερο απο μισο λεπτο..μεσα στο σπιτι μου!!:)

 

ναι δεν αμφιβαλω... ισως το Ν82 να ειναι καλυτερο.. ποιο λογισμικο χρησιμοποιει? μπορει να φταει βεβαια και η περιοχη στην οποια εισαι οσο αφορα τον χρονο συνδεσης... χαμος γινεται... ακους περι GPS διακοσιες διαφορετικες αποψεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποιο τρόπο που να βάζετε στο garmin, στο πεδίο της κατεύθυνσης, π.χ. στην πόλη, ένα χωριό στο οποίο θέλετε να μεταβείτε; Γιατί μέχρι τώρα έχω βάλει μόνο συγκεκριμένη διεύθυνση σε κάποια πόλη ώστε να μπορεί να με καθοδηγήσει...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...απο καιρό ήθελα να κάνω ένα ποστ αλλά δεν είχα πολύ ελεύθερο χρόνο..

Εδώ και ένα μήνα διαθέτω αυτη τη συσκευή και μπορώ να πω οτι κατα κύριο λόγο είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Παρακάτω θα αναλύσω μερικά απο τα θετικά και τα αρνητικά (μαζί με τα προβληματα που συνάντησα)

 

ΘΕΤΙΚΑ

*Πολύ καλό σχέδιο

*Μεγάλη οθόνη

*Καθόλου ευαισθητο το

*Διαθέτει σύγχρονο σύμπιαν τρίτης γενιάς

*Εξαιρετική Κάμερα και σε λειτουργία Photo & Video. (υπάρχει και η δυνατότητα πληρης οθόνης για οτιδήποτε θέλετε να δείτε και το κάνει πολύ πιο ζωντανό) - Τη νύχτα όμως μερικές φορες μένω ανικανοποιητος

*1GB Micro SD είναι για αρχή πάρα πολύ καλά

* Η παρουσία gps - Αναλυτικοτατοι χαρτες - (μερικοι έχουν παραπονα,πρεπει να μάθουν να το χειριζονται καλυτερα)

*Καλή ηχογραφηση

*Διαθέτει βιντεοκλήση που με COSMOTE ειναι εφικτή αυτη η λειτουργια

*Το MP3 εινια πολύ καλο (όχι παρα πολυ δυνατο όπως μερικα sony erikson)

*Το υλικο της συσκευης είναι πολυ καλό και ανθεκτικό (δεν γρατσουνιεται ευκολα εκτος απο το νικελ)

* Η βάση gps είναι πολύ καλή και σταθερή.

*Διαθετει και παρα πολλές άλλες λειτουργιες

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

 

* Η μπαταρία δεν κρατάει πολυ (2-3 μέρες)

*Μερικοί δυσκολεύονται να ενεργοποιήσουν το gps (και εγω το ίδιο αλλα με λίγο που το έψαξα το βρήκα.Είναι πολυ απλο.Θα αναφερθώ για αυτό πιο κάτω)

*Το νικελ ωραίο αλλά θέλει προσοχη για γρατσουνιες

*Το gps ξοδευει πολύ μπαταρια

*Τα ακουστικα που σε δίνουν δεν θα τα ελεγα οτι ειναι και τα καλυτερα...αλλα εινια πολυ ικανοποιητικα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά...απο καιρό ήθελα να κάνω ένα ποστ αλλά δεν είχα πολύ ελεύθερο χρόνο..Έβλεπα ότι μερικοι τυρανιούνται με μερικα πράματα

Είναι το πρώτο μου ποστ εδώ

Εδώ και ένα μήνα διαθέτω αυτη τη συσκευή και μπορώ να πω οτι κατα κύριο λόγο είμαι πολύ ευχαριστημένος!

Παρακάτω θα αναλύσω μερικά απο τα θετικά και τα αρνητικά (μαζί με τα προβληματα που συνάντησα)

 

ΘΕΤΙΚΑ

*Πολύ καλό σχέδιο

*Μεγάλη οθόνη

*Καθόλου ευαισθητο το slide

*Διαθέτει σύγχρονο σύμπιαν τρίτης γενιάς

*Εξαιρετική Κάμερα και σε λειτουργία Photo & Video. (υπάρχει και η δυνατότητα πληρης οθόνης για οτιδήποτε θέλετε να δείτε και το κάνει πολύ πιο ζωντανό) - Τη νύχτα όμως μερικές φορες μένω ανικανοποιητος

*1GB Micro SD είναι για αρχή πάρα πολύ καλά

* Η παρουσία gps - Αναλυτικοτατοι χαρτες - (μερικοι έχουν παραπονα,πρεπει να μάθουν να το χειριζονται καλυτερα)

*Καλή ηχογραφηση

*Διαθέτει βιντεοκλήση που με COSMOTE ειναι εφικτή αυτη η λειτουργια

*Το MP3 εινια πολύ καλο (όχι παρα πολυ δυνατο όπως μερικα sony erikson)

*Το υλικο της συσκευης είναι πολυ καλό και ανθεκτικό (δεν γρατσουνιεται ευκολα εκτος απο το νικελ)

* Η βάση gps είναι πολύ καλή και σταθερή.

*Διαθετει και παρα πολλές άλλες λειτουργιες και υποστηρίζει μεγάλη γκάμα λογισμικου απο νοκια συμπιαν.

 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

 

* Η μπαταρία δεν κρατάει πολυ (2-3 μέρες)

*Μερικοί δυσκολεύονται να ενεργοποιήσουν το gps (και εγω το ίδιο αλλα με λίγο που το έψαξα το βρήκα.Είναι πολυ απλο.Θα αναφερθώ για αυτό πιο κάτω)

*Το νικελ ωραίο αλλά θέλει προσοχη για γρατσουνιες

*Το gps ξοδευει πολύ μπαταρια

*Τα ακουστικα που σε δίνουν δεν θα τα ελεγα οτι ειναι και τα καλυτερα...αλλα εινια πολυ ικανοποιητικα

 

Υπάρχουν πολλά που έπρεπε να πω αλλα βαριέμαι να γραφω...

 

Οσον αφορα για το gps ρε παιδια η αλήθεια είναι ότί όλους μας δυσκολεψε....και μερικους τους εξοργισε.Αλλα είναι πραγματικά ευκολο

 

Στην δικια μου περιπτωση που ακολουθησα τις οδιγιες που μου δώσανε απο τη vodafone εκανα τα εξης απλά βήματα

 

ΚΑταρχην ελεγε το εγχειριδιο οτι η πρέπει να ενεργοποιησεις και να κάνεις ληψη του EXTRA για μεγαλυτερες ταχυτητες.Βλακειες εγώ ποτε δεν το ενεργοποιησα γιατι απλα πάντοτε μου έγραφε αποτυχια ληψης. Το ιδιο ισχυει και για το εγκυρο χρονο δεδομενων.

Απλα αυτο που έκανα είναι να πάω στο μενου-->Εφαρμογές--->GmobileXT--->και μπαίνω κανονικά στη εφαρμογή.

Προσοχή θα πρέπει να είστε αρχικά τωρα στον καιρό ενεργοποιησης σε περιοχή ανοιχτή (ταρατσα,πλατεία,βουνό χαχα)

Αφου είμαστε στην εφαρμογή και πατήσαμε συμφωνώ..

Βλεπουμε πάνω αριστερα το σημα gps που ακομα δεν υπαρχει και δεξια το σήμα του κινητού.Το σημα gps δείχνει οτι βρίσκεται σε κατασταση αναζήτησης.

Προσοχή!!!!Θα πρέπει να κανουμε την εξής ρύθμιση πάση θυσία!!!

Πηγαινουμε με τα βελάκια πάνω εκει στο σηματακι με το μεγεθητικο φακο πανω αριστερα στο προγραμμα της γκαρμιν και το επιλεγουμε.Πρέπει να γίνει κιτρινο.Εκει πρέπει να επιλεξουμε οτι το σήμα δεν προερχεται απο bluetooth η οτιδήποτε άλλο...ΑΛΛΑ απο εσωτερικο δέκτη GPS.

 

Aφου εφαρμοσουμε τη ρυθμιση, περιμένουμε να βρει σημα το πρόγραμμα.Εμένα την πρώτη φορά έκανε περιπου 7 λεπτα...άλλους πάνω απο 10 αναλογα την περιοχή....άλλους μέχρι και μισή ώρα.Μένω θεσσαλονικη αλλα το κινητο το αγόρασα απο την καστορια απο οπου σπουδάζω...και εκει το ενεργοποιησα...Στην θεσσαλονικη είναι ακόμα πιο ευκολο.

Το εκπληκτικο είναι ότι πήγα σε ένα χωριο που είχε το πολυ 30 κατοικους και το προγραμμα πλοήγησης το είχε....Και πού καλο σήμα....4/5

Επειδή κουράστηκα να γραφω και μερικες φορες αυτο που θέλω να πω νομίζω ότι το εξεφρασα με καλο τροπο, εντουτις μπορει να μην το εκανα ζητω συγνώμη...πα΄ρακαλώ ρωτηστε με για απορίες...και θα χαρώ αν μπορώ να βοηθήσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κάποιο τρόπο που να βάζετε στο garmin, στο πεδίο της κατεύθυνσης, π.χ. στην πόλη, ένα χωριό στο οποίο θέλετε να μεταβείτε; Γιατί μέχρι τώρα έχω βάλει μόνο συγκεκριμένη διεύθυνση σε κάποια πόλη ώστε να μπορεί να με καθοδηγήσει...

 

αυτο που λες δεν γινετε.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει.

Καθομαι για καφε Μαρουσι και βρισκει στιγμα και με μεγιστη ακριβεια σε μισο,το πολυ 1 λεπτο.

Γυρναω σπιτι Γαλατσι,τα ζωα μου αργα

 

το πιθανοτερο ειναι οτι στο γαλατσι δεν εχει καλο δορυφορικο σημα,την επομενη φορα που θα το ενεργοποιησεις δες τις γραμμες του σηματος και συγκρινε.οσο πιο κακο σημα τοσο πιο πολυ αργει να συνδεθει

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εξαρταται τι εννοει ο καθενας "σωστη πλοηγηση"

Χθες που του εβαλα να με παει απο την Βαρη στην Πατησιων μεσω της οδου Βουλιαγμενης που ημουν ,κατα την δικη μου εκτιμηση με πηγαινε αλλα ΄ντ αλλων.

Μπορει βεβαια να ειχε δικιο γιατι ηταν η κοντινοτερη αποσταση, αλλα σε καμμια των περιπτωσεων δεν ηταν η καλυτερη.

Τελικα πρεπει να το βαζεις απο κει που πραγματικα δεν ξερεις που πας, αλλιως σε παει απο παραξενες διαδρομες που ειναι τελικα και μακρυτερες.

Και στην Πατησιων απο την Χαλκοκονδυλη μου ειπε να στριψω δεξια , ενω ειχε απαγορευτικο!!!

Βεβαι εγω την εκανα αλλα αν με έπιαναν, τι θα ελεγα στο οργανο???

Ετσι που ειπε η κοπελα του gps?????.

Παντως δεν ξερω αν ειναι τυχαιο (που μαλλον ειναι ) αλλα απο τοτε που του εκανα την αναβαθμιση στον χαρτη, δουλευει απροβληματιστα.

 

 

 

το gps το χρεισιμοποιουμε μονο για προορισμους που δεν ξερουμε,γιατι μας παει απο την κοντινοτερη διαδρομη αλλα μπορει σε εμας να μην αρεσει ο δρομος (π.χ. να εχει πολλα φαναρια,να ειναι στενος κ.α).οπως και να εχει παντα ελεγχουμε τη σημανση του δρομου,γιατι μερικες φορες κανει λαθος.ακομα και να μην υπακουσεις στις εντολες και να παρακαμψεις αυτο αμεσως επαναυπολογιζει την διαδρομη,αν το εχεις ρυθμισεις.

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

το πιθανοτερο ειναι οτι στο γαλατσι δεν εχει καλο δορυφορικο σημα,την επομενη φορα που θα το ενεργοποιησεις δες τις γραμμες του σηματος και συγκρινε.οσο πιο κακο σημα τοσο πιο πολυ αργει να συνδεθει

 

Εντυπωσεις.

Στο χωριο μου αλλα και στον ευρυτερο χωρο,Τρικαλων-Καρδιτσας, το GPS εβρισκε στιγμα εντος δευτερολεπτων, ακομα και σε απομακρυνσμενες ορεινες περιοχες.

Χαρουμενος λοιπον για την αποδοση του αποφασιζω επιστρεφοντας να το ανοιξω στην Εθνικη (εν σταση για να προλαβω).Ε και παλι 5 λεπτα να βρει δορυφορο.

Το παρηγορο ειναι οτι εκει που χρειαστηκε, λειτουργησε υποδειγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλέφωνο μία χαρά είναι σε γενικές γραμμές.

 

Εγώ θα ήθελα εάν κάποιος γνωρίζει να μου πει πως θα περάσω παιχνίδια στο κινητό μέσω του PC.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσεις απο το κινητο μετα απο 10 μερες διαμονης στην Κρητη.

Η μπαταρια κρατουσε περιπου 3 μερες.

Το gps οπως παντα εκανε τα τρελλα του,μια εβρισκε σημε σε 10" και την αλλα σε 10 λεπτα.

Χαρτογραφηση περιοχης αναλογα με την περιπτωση,αλλου μου εδειχνε και τις απιστευτες λεπτομερειες αλλου δεν ηξερε τι του γινοταν.

Αυτο που ειχε πλακα και μου ειναι και ανεξηγητο ειναι οτι το ρολόι εδειχνε ή μια ωρα πισω και στον γυρισμο μου εκανε μια μικρη εκπτωση και εδειχνε μιση ωρα πισω.

Υποψην οτι ειχα ενεργοποιησει την αυτοματη ενημερωση απο τον παροχο.

Σημα ειχε σχεδον παντου και ειναι και ανθεκτικη η οθονη του, γιατι με κακη χρηση δεν ειχε τιποτα σπουδαιες γρατζουνιες.

Μιχαλης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-i560

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...