Jump to content

ETEN Glofiish X600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Σωστός :rolleyes:

 

(Αν θέλεις όμως μην γράφεις με κεφαλαία μιας και είναι σαν να φωνάζεις... εκτός βέβαια και αν ήθελες να το φωνάξεις! :p )

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εχω ολο το βραδι και φορτιζει 7-8 ωρες και παει απο 85% η 95% .

μηπως εχω προβλημα φορτιστη????

Το sony ericsson που ειχα 30 με 40 λεπτα 100%.

Εσας σε ποση ωρα φορτιζει????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχω ολο το βραδι και φορτιζει 7-8 ωρες και παει απο 85% η 95% .

μηπως εχω προβλημα φορτιστη????

 

Den einai logiki symperifora. Mipws einai lathos endeiksi tis mpatarias? Exei anaferthei kai pio pisw afto to problima sti sygkekrimeni syskevi. Dokimases ena hard reset kai meta na deis symperifora?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ολο το βραδι και φορτιζει 7-8 ωρες και παει απο 85% η 95% .

μηπως εχω προβλημα φορτιστη????

Το sony ericsson που ειχα 30 με 40 λεπτα 100%.

Εσας σε ποση ωρα φορτιζει????

 

ριξε μια ματια εδω

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5870

Link to comment
Share on other sites

re paidia exo to gloflish x600 1 mina tora kai epeidi eimai asxetos m afta stin ousia den to xrisimopio.mporei kapios na mou steilei kana site me programmata kai na mou pei pou mporo na vro gps?thanx prokatavolika
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
re paidia exo to gloflish x600 1 mina tora kai epeidi eimai asxetos m afta stin ousia den to xrisimopio.mporei kapios na mou steilei kana site me programmata kai na mou pei pou mporo na vro gps?thanx prokatavolika

 

Ta panta sto ipmart-forum.com

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το GPRS λειτουργεί σε σας? Έχω κοσμοκάρτα, και ενώ τα mms λειτουργούν μετά από τις ρυθμίσεις που χρειάζεται να γίνουν το GPRS δε μου έχει δουλέψει ποτέ(με όποια ρομ και αν έχω δοκίμάσει). Τώρα έχω αυτή από το pdaviet και αφού έβαλα τις παρακάτω ρυθμίσεις:

Enter a name for the connection: Cosmote GPRS 
Select a modem: Cellular Line (GPRS) 
Επιλέγουμε Next 
Access point name: internet (εαν έχετε USIM κάρτα εισάγετε 3g-internet)
User name: user 
Password: pass 

όταν επιλέγω σύνδεση GPRS βγαίνει το μήνυμα:

Cannot connect for an unknown reason. To check your connection
settings and change them if needed, tap Settings. If the problem continues............

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tha synistousa na dokimaseis me kapoiou kontinou proswpou sou mias kai mou fainetai pio dyskolo na epibebaiwseis oti i karta sou doulevei swsta se alli syskevi.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το GPRS λειτουργεί σε σας? Έχω κοσμοκάρτα, και ενώ τα mms λειτουργούν μετά από τις ρυθμίσεις που χρειάζεται να γίνουν το GPRS δε μου έχει δουλέψει ποτέ(με όποια ρομ και αν έχω δοκίμάσει). Τώρα έχω αυτή από το pdaviet και αφού έβαλα τις παρακάτω ρυθμίσεις:

Enter a name for the connection: Cosmote GPRS 
Select a modem: Cellular Line (GPRS) 
Επιλέγουμε Next 
Access point name: internet (εαν έχετε USIM κάρτα εισάγετε 3g-internet)
User name: user 
Password: pass 

όταν επιλέγω σύνδεση GPRS βγαίνει το μήνυμα:

Cannot connect for an unknown reason. To check your connection
settings and change them if needed, tap Settings. If the problem continues............

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

προτεινω δυο τροπους

-Access point name: internet εγω εδω βαζω internet.vodafone.gr (δε βαζεις κατι αντιστοιχο?)

-start/programs/utilities/applicationrecovery/ και εγκατεστησε gprswizard.eng.cab

και μετα πηγαινε settings/connectionwizard και επελεξε cosmote

θα τα κανει αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης απορία-παρατήρηση .

Ενψ είναι κλειστό το Pda αναβοσβληνει το κόκκινο ledaki ενδειξη ότι κατι εχασα. Το ανοίγω και βλέπω ότι ούτε αναπαντητη κλήση υπάρχει, ούτε sms ούτε κανενα Notification. Επιπλέον με το που το ανοίγω το ledaki γίνεται πράσινο. Η μπαταρία στο 60%.

 

Η μόνη εξήγηση που δίνω είναι ότι η μπαταρία έχει πεσει πολύ κατω απο το 60% που δείχνει και εχει κατεβει κατω απο το όριο (αν θυμαμαι καλα 30%) που κανονικά εμφανίζεται το πρώτο warning χαμηλής μπαταρίας. Μονο που ως γνωστό δεν το βγάζει εξαιτίας της rom και αυτο το ιδιο bug γυρναει σε πράσινο τo ledaki όταν η συσκευή ανοιξει.

 

Τι λετε?

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

προτεινω δυο τροπους

-Access point name: internet εγω εδω βαζω internet.vodafone.gr (δε βαζεις κατι αντιστοιχο?)

-start/programs/utilities/applicationrecovery/ και εγκατεστησε gprswizard.eng.cab

και μετα πηγαινε settings/connectionwizard και επελεξε cosmote

θα τα κανει αυτοματα

 

Το access point το δοκίμασα χωρίς επιτυχία.

Όσο για τον connectionwizard και τις αυτόματες ρυθμίσεις του, δεν έχουν δουλέψει σε καμία ρομ από όσες δοκίμασα. Αυτή που έχω βάλει τώρα αν έχει το connectionwizard εγκατεστημένο βγάζει συνεχώς σφάλμα στο συγχρονισμό μέσω activesync και διορθώνεται μόνο με hard reset, οπότε δε μπορώ να τον εγκαταστήσω. Δεν κάνει καμία διαφορά άλλωστε όπως ανέφερα πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Το access point το δοκίμασα χωρίς επιτυχία.

Όσο για τον connectionwizard και τις αυτόματες ρυθμίσεις του, δεν έχουν δουλέψει σε καμία ρομ από όσες δοκίμασα. Αυτή που έχω βάλει τώρα αν έχει το connectionwizard εγκατεστημένο βγάζει συνεχώς σφάλμα στο συγχρονισμό μέσω activesync και διορθώνεται μόνο με hard reset, οπότε δε μπορώ να τον εγκαταστήσω. Δεν κάνει καμία διαφορά άλλωστε όπως ανέφερα πιο πάνω

 

με vodafone με συμβολαιο δεν ειχα ποτε προβλημα για συνδεση στο internet μεσω gprs

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εξης απορία-παρατήρηση .

Ενψ είναι κλειστό το Pda αναβοσβληνει το κόκκινο ledaki ενδειξη ότι κατι εχασα. Το ανοίγω και βλέπω ότι ούτε αναπαντητη κλήση υπάρχει, ούτε sms ούτε κανενα Notification. Επιπλέον με το που το ανοίγω το ledaki γίνεται πράσινο. Η μπαταρία στο 60%.

 

Η μόνη εξήγηση που δίνω είναι ότι η μπαταρία έχει πεσει πολύ κατω απο το 60% που δείχνει και εχει κατεβει κατω απο το όριο (αν θυμαμαι καλα 30%) που κανονικά εμφανίζεται το πρώτο warning χαμηλής μπαταρίας. Μονο που ως γνωστό δεν το βγάζει εξαιτίας της rom και αυτο το ιδιο bug γυρναει σε πράσινο τo ledaki όταν η συσκευή ανοιξει.

 

Τι λετε?

 

αυτο που λες συμβαινει σε πολλους με και μαλιστα με την 382 ρομ

σε εμενα δεν εχει τυχει (τυχερα ειναι αυτα ... :D)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ε

Ενψ είναι κλειστό το Pda αναβοσβληνει το κόκκινο ledaki ενδειξη ότι κατι εχασα. Το ανοίγω και βλέπω ότι ούτε αναπαντητη κλήση υπάρχει, ούτε sms ούτε κανενα Notification. Επιπλέον με το που το ανοίγω το ledaki γίνεται πράσινο. Η μπαταρία στο 60%.

 

Το έχεις αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επιτελους σημερα βρηκα ενα προγραμμα που κλεινει το x600

το αντιγραφετε στην καρτα και το τρεχετε

αυτο κλεινει το κινητο κανονικοτατα (μαλιστα πριν κλεινει και ολες τις ανοιχτες εφαρμογες)

εδω

 

http://rapidshare.com/files/144949498/POWEROFF.exe.html

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια τοσο δυσκολο ηταν για την eten να βαλει στο κινητο μια τετοια λειτουργια απο την αρχη μεσα.

Το κατεβαζω hellas200 να δω τι λεει.

Εχω βαλει και εγω την 030-0381 ELL.Kαι εκει που εγραφε 30% μου σβηνει και οταν κανω restart μου διχνει 1%.

Καποιος ελεγε οτι βρεθηκε λυση σε αυτο το προβλημα,τι κανουμε???

ΑΑα και κατι αλλο προσπαθω να βαλω τα blimkeys,τα βαζω μεσα στον φακελο των windows,μηπως ξερει κανεις που ακριβως πρεπει να πανε???

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση;

 

Το πρόβλημα με τη μπαταρία είναι γνωστό και το αντιμετώπισα απο τη στιγμή που βαλα την 382. Τελικά το fix στο ρώσικο forum δεν εδωσε λύση.

 

Αυτο που παρατήρησα με το πρασινο-κοκκινο ledaki πλεον εγω το χρησιμοποιώ ως ένδειξη για επαναφόρτιση της συσκευής.

 

Αλλα σε ποια τελευταία εκδοση αναφερεσαι??

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο Χ600 μου ανάβει το άσπρο led 2 φορές συνεχόμενες, μετά πάυση και μετά πάλι 2 συνεχόμενες. Τι σημαίνει αυτό? Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ασπρο εχει να κανει με το GPS-δηλ ειναι ενεργοποιημενο
HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ασπρο εχει να κανει με το GPS-δηλ ειναι ενεργοποιημενο

 

ετσι ειναι ;)

ο φιλος πρεπει να κλεισει το προγραμμα που κρατα το gps ανοιχτο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ο φιλος πρεπει να κλεισει το προγραμμα που κρατα το gps ανοιχτο

 

Εάν μένει πρόγραμμα που κρατά GPS ανοιχτό ο φίλος χρειάζεται οπωσδήποτε ένα καλό Task Manager. Επίσης να μην απορεί εάν βλέπει τη μπαταρία να πέφτει κατακόρυφα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με vodafone με συμβολαιο δεν ειχα ποτε προβλημα για συνδεση στο internet μεσω gprs

Τελικά μετά από επικοινωνία με την cosmote για τις ρυθμίσεις(αφού δε γίνεται αυτόματη εισαγωγή μέσω sms) έμαθα ότι για Κοσμοκάρτα δεν περιλαμβάνεται υπηρεσία internet, αλλά μόνο wap, το οποίο μετά από τις ρυθμίσεις που μου υπέδειξαν λειτούργησε επιτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ETEN Glofiish X600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...