Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο φόρουμ. Πρόσφατα αγόρασα το 9780 Bold κι έβαλα την εφαρμογή Photo Uploader για το τουΐτα πληρώνοντας 0,99€! Το παράξενο είναι ότι ενώ η εφαρμογή μου λέει ότι η τάδε φωτογραφία ανέβηκε κανονικά, στο timeline δεν βλέπω απολύτως τίποτα. Κάποιος να με διαφωτίσει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα σας,

Θα ήθελα εαν γνωρίζετε καποια/ες εφαρμογές σχετικά με την ηχογραφηση κλησης. Μας είναι πολυ χρησιμη στην δουλειά μας. Εχουμε δύο 9700.

Ψάχνω κατι αντίστοιχο όπως είχαμε παλαια στα Νοκια. Εψαξα λίγο στο AppWorld, αλλα δεν βρήκα κατι αξιόλογο. Θα προτιμούσα καποια εφαρμογή Free σε πρώτο στάδιο, εκτος εάν υπαρχει κατι με πληρωμή που αξίζει τα λεφτά της.

Σας ευχαριστώ για οποιαδήποτε πρόταση.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μηπως γνωριζει κανεις κανενα προγραμμα αντιστοιχο με το mix meister η το tempo magic που εχει ι apple? θελω να μπορω να αλλαζω το pitch στα τραγουδια ( να παιζουν πιο γρηγορα η πιο αργα)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Θα ήθελα εαν γνωρίζετε καποια/ες εφαρμογές σχετικά με την ηχογραφηση κλησης. Μας είναι πολυ χρησιμη στην δουλειά μας. Εχουμε δύο 9700.

Ψάχνω κατι αντίστοιχο όπως είχαμε παλαια στα Νοκια. Εψαξα λίγο στο AppWorld, αλλα δεν βρήκα κατι αξιόλογο. Θα προτιμούσα καποια εφαρμογή Free σε πρώτο στάδιο, εκτος εάν υπαρχει κατι με πληρωμή που αξίζει τα λεφτά της.

Σας ευχαριστώ για οποιαδήποτε πρόταση.:)

 

Έχει προεγκατεστημένο voice recorder.. Ψάξε στο μενού λίγο..

 

Καλησπέρα στο φόρουμ. Πρόσφατα αγόρασα το 9780 Bold κι έβαλα την εφαρμογή Photo Uploader για το τουΐτα πληρώνοντας 0,99€! Το παράξενο είναι ότι ενώ η εφαρμογή μου λέει ότι η τάδε φωτογραφία ανέβηκε κανονικά, στο timeline δεν βλέπω απολύτως τίποτα. Κάποιος να με διαφωτίσει;

 

Υποστηρίζεται η εφαρμογή από το twitter? Έχεις βάλει σωστά τις ρυθμίσεις? Ειδάλλως στείλε mail στο σαπόρτ τους!~

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ευχαριστώ για την απάντηση. Το προεγκατεστημενο Voice Recorder δεν κανει ηχογραφηση κλησης. Με ενδιαφέρει κάποιο προγραμμα ηχογραφησης τηλεφωνικης συνδιάλεξης, οταν μιλαμε στο τηλέφωνο με καποιον. Μας είναι πολύ χρήσιμο οταν είμαστε στο δρόμο και δεν μπορουμε να σημειώσουμε διάφορα τηλέφωνα και οδηγίες που μας δίνουν. Εαν υπαρχει καποιο άλλο προγραμμα μπορείτε να μου πείτε.

Ευχαριστώ Πανος

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για το VR+ ή CallTrunk... Αν και έχω την εντύπωση πως επειδή είναι παράνομο σε κάποιες χώρες ίσως έχεις προβληματάκια.. Δες το πάντως
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γνωρίζετε κάποια δοκιμασμένη και αξιόπιστη εφαρμογή για διαχείρηση κλήσεων για το bb 9780?

Θέλω να έχει blacklist και whitelist, απόρριψη κλήσεων από απόκρυψη κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για τους ενδιαφερόμενους, η Kik έβγαλε έκδοση για BlackBerry, χωρίς να χρειάζεται να πάρει έγκριση από την RIM!

 

Τη δοκίμασα και προσωπικά μου άρεσε πολύ, μόνο τα emoji λείπουνε

Link to comment
Share on other sites

Για τους ενδιαφερόμενους, η Kik έβγαλε έκδοση για BlackBerry, χωρίς να χρειάζεται να πάρει έγκριση από την RIM!

 

Τη δοκίμασα και προσωπικά μου άρεσε πολύ, μόνο τα emoji λείπουνε

 

Όντως καλή αλλά ποιος το χρησιμοποιεί? Πλέον το whatsapp το χουν όλοι...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Για τους ενδιαφερόμενους, η Kik έβγαλε έκδοση για BlackBerry, χωρίς να χρειάζεται να πάρει έγκριση από την RIM!

 

Τη δοκίμασα και προσωπικά μου άρεσε πολύ, μόνο τα emoji λείπουνε

 

 

Mόνο που λειτουργεί μόνο πάνω σε wi-fi :(

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξανα αναφερθεί το θέμα που θα γράψω οπότε αν υπάρχει οι moderators ας το διαγράψουν.

Λοιπόν όσοι και όσες χρησιμοποιείτε στο ΒΒ την εφαρμογή Google maps για πλοήγηση εδώ και μερικές μέρες έχετε μια επιπλέον δυνατότητα. Δίνοντας διευθυνση εκκίνησης και διεύθυνση τερματισμού του προορισμού σας και επιλέγοντας το εικονίδιο του λεωφορείου (εκεί που επιλέγεις τρόπο μετάβασης μέχρι πρότινος υπήρχε πεζός και αυτοκίνητο) σας ενημερώνει ποια Μέσα Μαζικής Μεταφοράς μπορείτε να χρησιμοποιησετε, απο ποια σταση θα τα πάρετε και σε ποια στάση θα κατεβείτε!!!

 

Για όσους κινούνται με συγκοινωνίες σε Αθηνα και Θεσσαλονικη νομίζω οτι είναι μια πάρα πολύ καλή δυνατότητα την οποία πρόσθεσε στο Google maps η διοικηση του ΟΑΣΑ για την καλύτερη εξυπηρέτηση του επιβατικου κοινού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη συσκευή μου και δεν έχω μπορέσει ως τώρα να βρω κάποια λύση.Συγκεκριμένα χτες έκανα απεκαγκατάσταση την εφαρμογή του Facebook από τη συσκευή διότι αντιμετώπιζε προβλήματα με τα notifications.Στη συνέχεια ανοίγω το appworld για να το κάνω επανεγκατάσταση,ωστόσο απ'όσο είδα με λίγο ψάξιμο στο νετ το appworld έχει ένα πρόβλημα και για κάποιες εφαρμογές (μέσα σε αυτές και το facebook) όταν γίνουν απεγκατάσταση βγάζει "Uninstalled" και δεν έχει επιλογή για επανεγκατάσταση.Μια λύση που βρήκα είναι να μπω μέσω του κινητού στο http://www.blackberry.com/facebook και να κατεβάσω από εκεί την εφαρμογή.Ωστόσο εδώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα το trackball του κινητού έχει πρόβλημα και δε λειτουργεί το click δηλ. το πάτημα προς τα μέσα και έτσι κάποια links όπως αυτό για τη λήψη δεν είναι προσβάσιμα όπως κάποια άλλα μέσω του πλήκτρου enter.Δοκίμασα να μπω στην παραπάνω σελίδα από τον opera browser στον οποίο τα links απ'όσο θυμάμαι λειτουργούν με enter,αλλά δυστηχώς εκεί παίρνω το μήνυμα οτι ο συγκεκριμένος browser δεν είναι συμβατός.Έκανα και εγκατάσταση το desktop manager στην έκδοση 6 μήπως είχε από εκεί επιλογή για κατέβασμα κάποιας εφαρμογής αλλά δυστηχώς δεν έχει τέτοια δυνατότητα.

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάποια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να εγκαταστήσω ξανά την εφαρμογή στο κινητό μου?Όσο και αν έψαξα στο νετ για να τη βρω,να την κατεβάσω τοπικά στο pc μου και να την περάσω μετά με το desktop manager ή απλά μέσω της sd,δε βρήκα κάτι που να λειτουργεί τουλάχιστον.Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα ας με βοηθήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ μου.:)

Y.Γ.Να σημειώσω οτι στο κινητό έχω περάσει ΟS 5(αν αυτό έχει κάποια σημασία).

Edited by spirosgate4
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας.

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τη συσκευή μου και δεν έχω μπορέσει ως τώρα να βρω κάποια λύση.Συγκεκριμένα χτες έκανα απεκαγκατάσταση την εφαρμογή του Facebook από τη συσκευή διότι αντιμετώπιζε προβλήματα με τα notifications.Στη συνέχεια ανοίγω το appworld για να το κάνω επανεγκατάσταση,ωστόσο απ'όσο είδα με λίγο ψάξιμο στο νετ το appworld έχει ένα πρόβλημα και για κάποιες εφαρμογές (μέσα σε αυτές και το facebook) όταν γίνουν απεγκατάσταση βγάζει "Uninstalled" και δεν έχει επιλογή για επανεγκατάσταση.Μια λύση που βρήκα είναι να μπω μέσω του κινητού στο http://www.blackberry.com/facebook και να κατεβάσω από εκεί την εφαρμογή.Ωστόσο εδώ αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα το trackball του κινητού έχει πρόβλημα και δε λειτουργεί το click δηλ. το πάτημα προς τα μέσα και έτσι κάποια links όπως αυτό για τη λήψη δεν είναι προσβάσιμα όπως κάποια άλλα μέσω του πλήκτρου enter.Δοκίμασα να μπω στην παραπάνω σελίδα από τον opera browser στον οποίο τα links απ'όσο θυμάμαι λειτουργούν με enter,αλλά δυστηχώς εκεί παίρνω το μήνυμα οτι ο συγκεκριμένος browser δεν είναι συμβατός.Έκανα και εγκατάσταση το desktop manager στην έκδοση 6 μήπως είχε από εκεί επιλογή για κατέβασμα κάποιας εφαρμογής αλλά δυστηχώς δεν έχει τέτοια δυνατότητα.

Υπάρχει κάποιος που να έχει κάποια ιδέα τι μπορώ να κάνω για να εγκαταστήσω ξανά την εφαρμογή στο κινητό μου?Όσο και αν έψαξα στο νετ για να τη βρω,να την κατεβάσω τοπικά στο pc μου και να την περάσω μετά με το desktop manager ή απλά μέσω της sd,δε βρήκα κάτι που να λειτουργεί τουλάχιστον.Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα ας με βοηθήσει παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ μου.:)

Y.Γ.Να σημειώσω οτι στο κινητό έχω περάσει ΟS 5(αν αυτό έχει κάποια σημασία).

Γιατί δεν δοκιμάζεις να την περάσεις μέσω του BB Desktop Manager απο τα backup σου?

Επίσης νομίζω οτι μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή στον Η/Υ κι εν συνεχεία να την μετφέρεις με το usb καλώδιο στη συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Η μπες στο app world απο τον η/υ σου και το στελνεις με usb στο κινητο σου (δεν ξερω αν εννοεις το ιδιο rookie)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε κάποια δοκιμασμένη και αξιόπιστη εφαρμογή για διαχείρηση κλήσεων για το bb 9780?

Θέλω να έχει blacklist και whitelist, απόρριψη κλήσεων από απόκρυψη κτλ.

 

Call Control free εφαρμογή που κάνει ακριβώς αυτά που ζήτησες με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια .

Κανενα free gps χωρις να χρειαζεται συνδεση ιντερνετ υπαρχει για blackberry?

 

To Google Maps χρεωνει το κινητο?:confused:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει. Όλα χρειάζονται ΒIS για να κατεβάζουν χάρτες.

 

Το Google maps λοιπόν κατεβάζει δεδομένα κατά τη λειτουργία του. Οπότε αν δεν έχεις προπληρωμένο όγκο για το κινητό σου, χρεώνει.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ..

Ημουν ψιλοσιγουρος αλλα ηθελα να ρωτησω κιολας..

 

Καποιος φιλος πηρε blakberry και επειδη δουλευει και στο δρομο ηθελε gps αλλα free of charge..

Απο οτι καταλαβα μαλλον να το ξεχασει. :(

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επανέρχομαι πάλι με 2 απορίες σχετικά με εφαρμογές.

 

1. Χρειάζομαι μια εφαρμογή που όχι απλά να μετράει την ταχύτητα του gps, αλλά στο τέλος να μπορώ να δω ποια ήταν η μέγιστη ταχύτητα που καταγράφηκε. Υπάρχει κάτι τέτοιο, free, ή ακόμα και paid?

 

2. Σχετικά με διαχείρηση κλήσεων στο bb. Υπάρχει εφαρμογή που όταν μπλοκάρεις κλήση, να μην χτυπάει ούτε μία φορά σε αυτόν που προσπαθεί να σε καλέσει? Γιατί όσες free έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής, χτυπάει μία φορά στον μπλοκαρισμένο αριθμό και μετά μπλοκάρεται η κλήση.

Επίσης γίνεται μέσω κάποιας εφαρμογής διαχείρησης κλήσεων να επιλέγω να μπλοκάρω κλήσεις από όλα τα πενταψήφια νούμερα πχ, ή από τμήματα εξυπηρέτησης πελατών εταιριών (προσφορές από vodafone, cosmote κτλ)?

Ψάχνω κάποιο σύνθετο δηλαδή πρόγραμμα για να διαχειριστώ τις κλήσεις μου, με πολλές παραμέτρους σχετικά με την απόρριψη επιλεγμένων αριθμών κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει προγραμματάκι με ελλήνοαγγλικό - αγγλοελληνικό λεξικό; Και πρόγραμμα με ελληνικό ερμηνευτικό-ορθογραφικό λεξικό;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας παιδια,να σας ενημερωσω οσους εχετε το Blackberry Playbook μπορειται πλεον να κατεβασετε το Transportation in Athens που υπηρχε μονο για Android.Σας ευχαριστω,καλη σας νυχτα:)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προγραμματάκι με ελλήνοαγγλικό - αγγλοελληνικό λεξικό; Και πρόγραμμα με ελληνικό ερμηνευτικό-ορθογραφικό λεξικό;

Γνωρίζει κανείς κάτι για το παραπάνω;

Επίσης, υπάρχει πρόγραμμα με το οποίο να πατας ενα κουμπί και να βγάζεις πολλές φωτογραφίες σε λίγα δευτερόλεπτα; Κάτι, δηλαδή, σαν το fast camera (νομίζω ετσι λέγεται) του i-phone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

καλησπέρα. Φίλη μου έχει το 9700. Δεν ξέρω ποια έκδοση τρέχει ή οτιδήποτε άλλο. Θέλει να εγκαταστήσει το skype (έστω για ανταλλαγή μηνυμάτων) αλλά δεν μπορεί. Υπάρχει τρόπος? Αν γίνεται να μην μεσολαβήσει pc για την εγκατάσταση θα ήταν προτιμότερο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Φίλη μου έχει το 9700. Δεν ξέρω ποια έκδοση τρέχει ή οτιδήποτε άλλο. Θέλει να εγκαταστήσει το skype (έστω για ανταλλαγή μηνυμάτων) αλλά δεν μπορεί. Υπάρχει τρόπος? Αν γίνεται να μην μεσολαβήσει pc για την εγκατάσταση θα ήταν προτιμότερο...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν εχει βγει ακομα το skype για συσκευη blackberry.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...