Jump to content

All about Fiat


Deadly_Sin1629395575
 Κοινοποίηση

Σας αρεσει ???  

102 members have voted

  1. 1. Σας αρεσει ???

    • Ναι.!!
      82
    • Οχι
      20


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 368
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω παντως το ειδα και κολλησα,φυσικα και δεν το βαζω στην κατηγορια του Mini παντως ειναι σκετη γλυκα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ακουστε τι επαθα.. Το αυτοκινητο μου ειναι μοντελο 2003και το αγορασα Απριλιο του 2004. Οταν το πηρα ειχα βαλει extra κλιματισμο διζωνικο.. Πριν απο τα χριστουγεννα το κλιματιστικο τα'παιξε.. Εβαζα ζεστη κ απο τη μια μερια εβγαζε ζεστη, αλλα απο την αλλη παγωμενο αερα! Παω στη αντιπροσωπεια κ μου λενε χαλασε το μοτερ μειξης. ΟΚ λεω να το φτιαξουμε. Ηθελε παραγγελια απο Ιταλια (10 μερες να περιμενω). Μολις ηρθε το ανταλλακτικο κ το ξαναπηγα να το φτιαξουν μου ειπαν οτι εσπασε το κουτι απο το κλιματιστικο κ θελει ΟΛΟ αλλαγη! Και 1500 ευρω (με φπα) + τα εργατικα.. (Τα εργατικα επειδη το ανοιξαν το ταμπλω ηταν ηδη 200 ευρω). Ρωτησα λοιπον, επειδη δεν ξερω κ πολλα, εφταιξα εγω? απο την πολυ χρηση κτλ και μου ειπαν οχι ελλατωματικο μοντελο! το πλαστικο σε εκεινο το σημειο ηταν λεπτο κ εσπασε κ συνεχεια χαλασε κ το μοτερακι.. Επειδη εχω 5ετη εγγυηση τους ειπα να το βαλουν στην εγγυηση. Ελα μου ντε ομως που η ΦΙΑΤ αρνηθηκε να το βαλει στην εγγυηση!!!! Για να μην φλυαρω, εκτος του οτι αποφασισα να μην ξαναπαω σε αντιπροσωπεια για service (για αυτοκινητο απο fiat φυσικα και ποτε ξανα) εψαξα να βρω μονος μου το ανταλλακτικο. Στη Θεσσαλονικη δεν βρηκα ΤΙΠΟΤΑ. Ουτε απο τρακαρισμενο ουτε απο πουθενα. Εβαλα γνωστο που εχει μαγαζι εμ ανταλλακτικα να ρωτησει κατω αθηνα αλλα δεν βρικω. Κανενας που να μπορει να βοηθησει? Η κανενα τηλ απο αθηνα να παρω να ρωτησω? Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

και επειδη σου ειπαν οτι δεν ειναι στην εγκυηση τους ακουσες

 

τοτε τι ειναι η εγκυηση ?

 

πανε στα κεντρικά στην ΦΙΑΤ και ρωτα .

Link to comment
Share on other sites

Εστειλε φαξ η αντιπροσωπεια στα κεντρικα της φιατ και απορριφθηκε απο κει.. Εχω το χαρτι μαζι μου.. Τι αλλο να κανω? 20 ημερες πριν χαλασει μου ειχε τρυπα το ψυγειο (Τωρα πως εγινε αυτο, ουτε εγω ξερω) κ το εβαλαν στη εγγυηση. Αυτο γιατι δεν το βαζουν? Κατι μου ειχαν πει οτι ειναι εκτος εγγυησης τετοιο πραγμα. Πλεον η μοναδικη μου λυση ειναι να βρω μεταχειρισμενο ανταλλ. Αλλα που....
Link to comment
Share on other sites

μπες και στο http://www.puntoclub.gr μπορει εκει να εχουν παρομοια περιστατικα τα παιδια και να σε καθοδηγησουν
Link to comment
Share on other sites

Ακουστε τι επαθα.. Το αυτοκινητο μου ειναι μοντελο 2003και το αγορασα Απριλιο του 2004. Οταν το πηρα ειχα βαλει extra κλιματισμο διζωνικο.. Πριν απο τα χριστουγεννα το κλιματιστικο τα'παιξε.. Εβαζα ζεστη κ απο τη μια μερια εβγαζε ζεστη, αλλα απο την αλλη παγωμενο αερα! Παω στη αντιπροσωπεια κ μου λενε χαλασε το μοτερ μειξης. ΟΚ λεω να το φτιαξουμε. Ηθελε παραγγελια απο Ιταλια (10 μερες να περιμενω). Μολις ηρθε το ανταλλακτικο κ το ξαναπηγα να το φτιαξουν μου ειπαν οτι εσπασε το κουτι απο το κλιματιστικο κ θελει ΟΛΟ αλλαγη! Και 1500 ευρω (με φπα) + τα εργατικα.. (Τα εργατικα επειδη το ανοιξαν το ταμπλω ηταν ηδη 200 ευρω). Ρωτησα λοιπον, επειδη δεν ξερω κ πολλα, εφταιξα εγω? απο την πολυ χρηση κτλ και μου ειπαν οχι ελλατωματικο μοντελο! το πλαστικο σε εκεινο το σημειο ηταν λεπτο κ εσπασε κ συνεχεια χαλασε κ το μοτερακι.. Επειδη εχω 5ετη εγγυηση τους ειπα να το βαλουν στην εγγυηση. Ελα μου ντε ομως που η ΦΙΑΤ αρνηθηκε να το βαλει στην εγγυηση!!!! Για να μην φλυαρω, εκτος του οτι αποφασισα να μην ξαναπαω σε αντιπροσωπεια για service (για αυτοκινητο απο fiat φυσικα και ποτε ξανα) εψαξα να βρω μονος μου το ανταλλακτικο. Στη Θεσσαλονικη δεν βρηκα ΤΙΠΟΤΑ. Ουτε απο τρακαρισμενο ουτε απο πουθενα. Εβαλα γνωστο που εχει μαγαζι εμ ανταλλακτικα να ρωτησει κατω αθηνα αλλα δεν βρικω. Κανενας που να μπορει να βοηθησει? Η κανενα τηλ απο αθηνα να παρω να ρωτησω? Ευχαριστω..

 

Χα... και χ@στηκες για το τι λενε. Εχεις εγγυηση η οποια γραφει αναλυτικα τους ορους. ΤΡΕΞΕ ΤΟΥΣ .-

 

Ποιος ο λογος που αρνηθηκαν? Σου το δικαιολογησαν?

Ποια αντιπροσωπεια? Εσκιαδης? Ανδρεαδης?

Ζητα την απαντηση τους ΓΡΑΠΤΑ, και στειλε τους στο ΙΝΚΑ, ΚΕΠΚΑ κλπ κλπ...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δαγκωτο το 500αρακι!!! αν είχα την οικονομικη ανεση, θα πουλουσα το Seicento μου και θα το "χτυπουσα" ααααααααααανετα..!!! Ειναι κουκλι, απλα..!!!! Επιτελους, η Φιατ εβγαλε ενα ακομα ωραιο μικρο αυτοκινητο...! Στα μικρα ειναι πρωτη κι εκει πρεπει να δινει την προσοχη της..!

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πριν απο ενα μηνα παρελαβα ενα καινουργιο FIAT απο dealer *** στη θεσσαλονικη.Ενω στον εξοπλισμο υπηρχε ανοιγμα της 5ης πορτας με ενεργο χειρολαβη, οταν το πηρα η 5η πορτα ανοιγε μονο με το κλειδι.Τους το ανεφερα και μου ειπαν πως εχω δικιο.ομως δεν μπορουσε να τοποθετηθει εκ των υστερων.μου προτειναν επεκταση της εγγυησης.εγω τους αντιπροτεινα τα ετησια ασφαλιστρα και το πρωτο service.περιμενω την απαντηση τους 3 εβδομαδες.που να τους καταγγειλω?τι μπορω να κανω?

 

Υ.Γ.ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΧΕΙ ΕΞΟΦΛΗΘΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

την επεκταση εγγυησης τι να την κανεις

Θα απαιτήσεις αλλαγή πόρτας.

(να παραγγείλουν μια καινούρια και να κρατήσουν την άλλη )

αλλιως ζητα η αλλαγη αυτοκινητου(ντεμεκ) η αυτα που ζητας !

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ζητουσα αντικατασταση,απο τη στιγμη που εκαναν λαθος ωφειλουν να το αντικαταστησουν.Εξυπναδα τους να σου κανουν επεκταση εγγυησης την οποια καλα εκανες και δεν δεχτηκες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα λεγοντας ενεργο χειρολαβη τι εννοεις?δηλ.για να ανοιξεις το πορτ παγκαζ θελει να πιεσεις με κλειδι προς τα μεσα ?κ συ ηθελες να ανοιγει με το κεντρικο κλειδωμα?δηλ.πληρωνεις εξτρα για το πορτ παγκαζ να δουλευει μονο με το κεντρικο κλειδωμα?
Link to comment
Share on other sites

kage

δεν εχει κουμπι, μονο υποδοχη για κλειδι.Πρεπει να βγαζεις το κλειδι απο τη μηχανη και να βγαινεις εξω με το κλειδι να ανοιγεις την 5η πορτα.

Link to comment
Share on other sites

kage

δεν εχει κουμπι, μονο υποδοχη για κλειδι.Πρεπει να βγαζεις το κλειδι απο τη μηχανη και να βγαινεις εξω με το κλειδι να ανοιγεις την 5η πορτα.

 

Προφανως εννοεις οτι δεν ειχε μεσα στο αυτοκινητο(συνηθως κατω στο πατακι του οδηγου) την χειρολαβη για να ανοιγει το πορτ μπαγκαζ απο μεσα ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ποιο φιατ αγορασες?δεν ανοιγει με το μπουτον απο το μπρελοκ με το κλειδι??

στη κεντρικι κονσολΑ δεν υπαρχει αντιστοιχο κουμπι??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα!!!

 

Εδω και πολύ καιρο ψάχνω να βρω πως κλειδώνουν οι πόρτες στο Φιατ "πάντα" απο μέσα και δεν μπορώ να το βρω!!!

Ειναι αναγκαίο μιας και όταν το πέρνω οι πόρτες πρέπει να είναι κλειδωμένες!!!!:p:happy::rolleyes:

 

Αν κάποιος κάτοχος μπορεί να μου λύσει την απορία θα του ήμουν υπόχρεως!!!

 

Σας Ευχαριστώ Πολύ

 

Νικόλας:happy::D:cool:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

panda dynamique.δεν υπαρχει εξωτερικο μπουτον .πρεπει να βαλεις το κλειδι υποχρεωτικα.

ουτε μεσα στη θεση του οδηγου celica.tipota

Link to comment
Share on other sites

το 500αρακι εδω εχει ξεσκιστει να πουλαει,στην αθηνα τι γινεται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λέω αύριο να παραγγείλω το bravo την έκδοση σπορ με τα 150 άλογα. Υπάρχει κανένας που να το έχει το αμάξι ή να έχει άποψη προσωπική? Εννοώ όχι απο δοκιμές και test drive αλλά από πραγματική χρήση...
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι ειναι μεγαλη λατρεια μου!Τα λεφτα που ζητανε ομως τα βρησκω αρκετα...Αν ξεκιναγε απο τα 8.500-9.000 ευρα θα πουλαγε σαν τρελο.:D

 

 

ΥΓ)Οχι πως τωρα δε θα πουλησει....:p

 

Συμφωνω αλλα 9000 χιλ. δεινουν το ματιζ που ειναι τελεταιο σε ποιοτητα το φιατ καλα ειναι. κατα τη γνωμη μου το ματιζ αξιζει για 6000€ και το φιατ για 9000 ΕΔΩ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΤΟ STRADA (αγροτικο) 13000 ΠΑΛΙΟ ΚΛΕΥΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...