Jump to content

Χώροι στάθμευσης σε νυχτερινά κέντρα


kergaz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχτες το βράδυ είχαμε πάει με την παρέα στο envy mediterraneo στον Αγ. Κοσμά, με τραπέζι. Το μαγάζι δεν είχε πάρα πολύ κόσμο, λόγω και του σχετικού κρύου. Το αμάξι το άφησα να το παρκάρουν οι παρκαδόροι.

 

Στην έξοδο, μου ζήτησαν 10euro οι κάφροι! Δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ κάτι τέτοιο σε club. To σύνηθες είναι 5 ή ακόμα και ότι έχεις ευχαρίστηση. Επέμεινα να τους δώσω 5, αλλά ειλικρινά δεν ήθελα να δώσω συνέχεια με αστυνομίες κλπ (εδώ γελάμε), οπότε τα έδωσα τα 10. Ειλικρινά, σε κάνουν και αισθάνεσαι τελείως μ*κας με κάτι τέτοια, και ειδικά όταν ξέρουν ότι δεν υπάρχουν και πολλά περιθώρια αντίδρασης από μέρους σου.

 

Θα μου πείτε ωραία, εσύ μπορεί να μην ξαναπατήσεις στο συγκεκριμένο μαγαζί, και πολύ που τους πείραξε. Αν όμως αρχίσουμε όλοι να καταγγέλουμε τέτοιες συμπεριφορές και να μην ξαναπατάμε στα κωλομάγαζά τους ίσως κάτι αρχίσει και κινείται...

 

"Μαύρο" στο envy λοιπόν!!! (από εδώ και στο εξής θα είναι στην Κηφισίας, δίπλα στο Υγεία)

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστά αυτά.

Εγώ σε άλλο μαγαζί της παραλιακής έδωσα 8 ευρώ στον παρκαδόρο και μου λέει '' 10 ευρώ είναι κύριε,όχι οχτώ''.

Link to comment
Share on other sites

βομβερ επρεπε να του δωσεις 10ευρω και να του ζητησεις αποδειξη... να δουμε τι θα εκανε..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Το εχουν παρακανει!

Και δεν ειναι για τα 10 ευρω, ειναι για το ****το!

Και μην πει κανεις καμια μαγκια, γιατι βλεπω κατι ''τρεντυ'' αγορακια που ειναι ολο G@cci κτλ και οταν βγαινουν απο τα κλαμπ περπατανε κανα 15λεπτο να φτασουν στο αμαξι που το εχουν αφησει .........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και ολα αυτα βεβαια ειναι "μαυρα" λεφτα ουσιαστικα ε;

Πραγματικα τσαντιζομαι οταν δινουμε για παρκαδορους σε τετοια μαγαζια...Δεν φτανει που σε κλεβουνε στα ποτα, που σου βαζουνε 2 γουλιες ποτο και ενα κιλο παγο και στο χρεωνουν 10 ευρω, κλεβουν κι απο κει...Καλα κανω και παω σε μπυραριες και μπαρακια με 4 ευρω την μπυρα.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παίδες... σοβαροί είστε? Σόρυ φίλε kergaz , αλλά σε πιάσαν κότσο! Δεν είναι υποχρεωτικό να δώσεις λεφτά για αυτό το πάρκινγκ ~ εκτός αν το έλεγε από έξω ότι κάνει τόσο και φυσικά να έκοβαν και κανονικά απόδειξη! Εμένα μου είχε ξανασυμβεί κάτι ανάλογο πιο παλιά στην Αθήνα , σε παρόμοιο club και φυσικά πήρε τα ...:elephant:... μου! Απλά ζητάνε λεφτά επιλεκτικά και ότι κάτσει ! Στην θέση σου θα ζήταγα απόδειξη ~ που φυσικά δεν παίζει να έχουν και θα έφερνα τους καραμπινιέρι ! Να μου πεις τώρα τόση ταλαιπωρία για να πιεις ένα ποτό ... θα το έκανα για το γαμ...το μόνο!

Ξαναλέω , υπάρχουν μαγαζιά που έχουν ιδιωτικό πάρκινγκ και πληρώνουν φόρους και κόβουν απόδειξη κανονικά και φυσικά το γράφει και η ταμπέλα ότι πληρώνεις... αλλά υπάρχουν και οι τσαμπατζήδες!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στα παρκινγ που δινεις στους παρκαδορους ζητας και αποδειξη?αν ναι..την κανουν αυτοι με ελαφρα πηδηματακια κ εσυ κυριος?
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο αυτό που λες αλλά σε τέτοια μεγάλα μαγαζιά δε κουνιέσαι εύκολα.

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη στα παρκινγ που δινεις στους παρκαδορους ζητας και αποδειξη?αν ναι..την κανουν αυτοι με ελαφρα πηδηματακια κ εσυ κυριος?

 

Εννοείτε πως ζητάω απόδειξη σε νόμιμα πάρκινγκ (που φυσικά ξέρω πως θα πληρώσω και πόσο από πριν) ... όσο για τους παρκαδόρους ΔΕΝ δίνω ΠΟΤΕ το αμάξι ή τα κλειδιά !!!

ΑΜΑΞΙ και ΓΥΝΑΙΚΑ ....ΔΕΝ τα ακουμπάει κανείς εκτός από εμένα:p Άμα κάνεις το λάθος και δώσεις τα κλειδιά , εννοείτε πως μετά θα σου λένε μ@λ@κίες και θα σου ζητάνε λεφτά:happy: Δεν κατάλαβα πάντως ακριβώς τι εννοείς !

 

Ωραίο αυτό που λες αλλά σε τέτοια μεγάλα μαγαζιά δε κουνιέσαι εύκολα.

 

Έχεις κάποιο δίκιο εδώ μιας και συνήθως είναι "ντουλάπες" από τα βάρη και τις κρεατίνες οι παρκαδόροι και οι πορτιέρηδες παραδίπλα και σε χόνο dt σε έχουν μπουζουριάσει άμα τσαμπουκαλευτείς ... αλλά άμα φέρεις την police θα σταθούν σούζα και προσοχή οι λελέδες! Εκτός και αν είστε μεγάλη παρέα που κάτι γίνεται πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παίδες... σοβαροί είστε? Σόρυ φίλε kergaz , αλλά σε πιάσαν κότσο! Δεν είναι υποχρεωτικό να δώσεις λεφτά για αυτό το πάρκινγκ ~ εκτός αν το έλεγε από έξω ότι κάνει τόσο και φυσικά να έκοβαν και κανονικά απόδειξη! Εμένα μου είχε ξανασυμβεί κάτι ανάλογο πιο παλιά στην Αθήνα , σε παρόμοιο club και φυσικά πήρε τα ...:elephant:... μου! Απλά ζητάνε λεφτά επιλεκτικά και ότι κάτσει ! Στην θέση σου θα ζήταγα απόδειξη ~ που φυσικά δεν παίζει να έχουν και θα έφερνα τους καραμπινιέρι ! Να μου πεις τώρα τόση ταλαιπωρία για να πιεις ένα ποτό ... θα το έκανα για το γαμ...το μόνο!

Ξαναλέω , υπάρχουν μαγαζιά που έχουν ιδιωτικό πάρκινγκ και πληρώνουν φόρους και κόβουν απόδειξη κανονικά και φυσικά το γράφει και η ταμπέλα ότι πληρώνεις... αλλά υπάρχουν και οι τσαμπατζήδες!

 

Βασικά...ζήτησα απόδειξη! Μου φέραν μια που έγραφε "ποτό" με αξία 10ευρώ.... Ειλικρινά ήμουν κουρασμένος και δεν είχα καν όρεξη να μπω σε αντιπαράθεση αν και θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

:!:Ποτέ το αμάξι σε παρκαδόρους κέντρων...Τα οδηγούνε με 1000 λες και το ξέρουν από χτες το αυτοκίνητο και τα παρκάρουν σαν ζογκλερ σε τσίρκο...Δικό τους είναι άλλωστε;;; ....Πέρα ότι ζητάνε ότι τους κατέβει....:wacko:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

:!:Ποτέ το αμάξι σε παρκαδόρους κέντρων...Τα οδηγούνε με 1000 λες και το ξέρουν από χτες το αυτοκίνητο και τα παρκάρουν σαν ζογκλερ σε τσίρκο...Δικό τους είναι άλλωστε;;; ....Πέρα ότι ζητάνε ότι τους κατέβει....:wacko:

 

πραγματικα ποτε...και στη παραλιακη εχει χωρο και το παρκαρουν κατευθειαν,στο κεντρο ομως που ο χωρος ειναι περιορισμενος τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα.τα μαγαζια με νομιμο παρκινγκ σου κοβουν αποδειξη και ειτε στη δινουν κατευθειαν ειτε τη βρισκεις στο παρμπριζ οταν φευγεις..

Link to comment
Share on other sites

:!:Ποτέ το αμάξι σε παρκαδόρους κέντρων...Τα οδηγούνε με 1000 λες και το ξέρουν από χτες το αυτοκίνητο και τα παρκάρουν σαν ζογκλερ σε τσίρκο...Δικό τους είναι άλλωστε;;; ....Πέρα ότι ζητάνε ότι τους κατέβει....:wacko:

 

+1000 ασε που οποτε το αφηνω βρισκω παντα το τιμονι και το καθισμα σε αλλη θεση και τους σταθμους στο ραδιο πειραγμενους και οπως λεει και ο φιλος hasiotis_john δεν ειναι υποχρεωτικο να τους πληρωσεις εκτος και αν το παρκινγκ ειναι ιδιωτικο και οχι του μαγαζιου οποτε υποχρεουται να κοψει αποδειξη.καποτε δουλευε ο κουμπαρος μου παρκαδορος και μου εχει πει τα αισχη

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

ζητάς να φωνάξει το αφεντικό.... είναι γνωστό αυτό που κάνουν και παράνομο, αφού το πάρκινγκ διατίθεται για τους πελάτες του μαγαζιού.... άρα δεν δίνεις τίποτα.....

δηλαδή αν πάνε 200 αυτοκίνητα θα βγάλει 2000 ευρώ σε ένα βράδυ??? δεν ακούγεται κάπως???

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

ζητάς να φωνάξει το αφεντικό.... είναι γνωστό αυτό που κάνουν και παράνομο, αφού το πάρκινγκ διατίθεται για τους πελάτες του μαγαζιού.... άρα δεν δίνεις τίποτα.....

δηλαδή αν πάνε 200 αυτοκίνητα θα βγάλει 2000 ευρώ σε ένα βράδυ??? δεν ακούγεται κάπως???

 

Μπροστά σε αυτά που θα βγάλει απο εισόδους, ποτά κλπ δεν είναι τπτ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

prin 3 xronia eixa paei sthn paraliakh sto ellhniko sygekrimena gia na parakolouthisw mia epideixh modas.evala to amaxi sto parking,molis me eidan oi parkadoroi etrxan na me "exyphretisoun" legontas mou "afhste tha to volepsoume emeis, eseis afhste mas mono ta kleidia". ta afhnw loipon kai otan teleiwse to show kai kateuthinomoyn pros to amaxi eida to fws ths kampinas anammeno,kleisth thn porta kai ta kleidia epanw sthn mhxanh.amesws katalava oti MOU EIXAN KLEISEI TA KLEIDIA MESA!!!!xexasa na pw oti eixa proeidopoihsei na mhn afhsoun ta kleidia mesa giati kleinoun automata oi asfaleies.

molis syniditopoihsa ti eixe ginei tous eipa polu eugenika "ma kala afou sas eipa na mhn afhsete ta kleidia mesa" kai ekeinoi mou apanthsan "ma ti lete kyria moy eseis ta afhsate mesa emeis den to peiraxame to aytokinhto sas!!!!!" eee ekei trellathika.oxi mono gia ta psemata alla kai gai to stylaki tous!!!zhthsa na milhsw me ton ypeuthino o opoios profanws eixe enhmerwthei kai arxise na mou leei oti tous kanw skhnh enw egw ekana to lathos kai alla trela!!!! fwnaxa thn astynomia kai otan hrthan mou eipan oti aytoi einai trella lamogia kai ekkremoun polles mynhseis eis baros tous.sto metaxy kai enw egw milousa me tous astynomikous enas apo tous parkadorous eixe parei ena losto kai prospathouse na anoixei to amaxi gia na vgalei ta kleidia profanws. to apotelesma 2 wraiotates gouves sthn porta kai mia mynhsara ek merous mou sthn "etaireia" twn parkadorwn.

phra 500 euroulakia gia episkeuh

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά σε αυτά που θα βγάλει απο εισόδους, ποτά κλπ δεν είναι τπτ :rolleyes:

 

μιλάω για αυτά που θα βγάλει ο παρκαδόρος μόνο.... δεν είναι άσχημα...

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Αχχ! όντος έτσι είναι. τί να πούμε. Βγαίνουμε για να ξεσκάσουμε και πρέπει για να βρούμε το δίκιο μας να τσακονόμαστε κάθε φορά που βγαίνουμε επειδή κάποια λαμόγια έχουν θράσος. Και εννοείται πως δεν φταίνε οι παρκαδόροι. Απο την άλλη μην ξεχνάμε πως προφανώς παρά τις καταγγελίες, όσες και αν είναι (λίγες η πολλές), συνεχίζουν... και δεν υπάρχουν κυρώσεις για τους ιδιοκτήτες...
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αφησει το αμαξι ποτε σε παρκαδορο κ ουτε προκειται να το αφησω. το παρκαρω λιγο πιο μακρια κ πηγαινω με τα ποδια. σιγα μην το δωσω σε αυτους που δεν ξερω αν εχουν διπλωμα.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αφησει το αμαξι ποτε σε παρκαδορο κ ουτε προκειται να το αφησω. το παρκαρω λιγο πιο μακρια κ πηγαινω με τα ποδια. σιγα μην το δωσω σε αυτους που δεν ξερω αν εχουν διπλωμα.

 

σωστος!ο ξαδελφος μου αφησε το αυτοκινητο στον παρκαδωρο και την επομενη φορα που πηγε να το πλεινει βρηκε γρατζουνια στον εμπρος προφυλακτηρα !σημειωτεον οτι το συγκεκριμενο αμαξι κυκλοφορει μονο σαββατοκυριακο!

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

τι κι αν εφερε αποδειξη με ποτο. θα πηρε καμμια αποδειξη απο πριν κομμενη απο το μαγαζι. εγω θα του ζηταγα αποδειξη κομενη τωρα. ετσι ειναι το σωστο. αλλιως.... γεια σας!!!

το χαρτζιλικι του παρκαδορου δεν ειναι εισοδημα που δηλωνεται και ΔΕΝ υποχρεουται κανεις να πληρωσει συγκεκριμενο ποσο. δινει οσο θελει (σαν φιλοδωρημα).

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

ρε τα λαμογια τι κανουν!!!

 

Καλα που εμείς στην Χαλκίδα δεν έχουμε τέτοια ακομα...

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

ρε τα λαμογια τι κανουν!!!

 

Καλα που εμείς στην Χαλκίδα δεν έχουμε τέτοια ακομα...

 

μη το λες αυτο ο κουμπαρος μου που δουλευε παρκαδορος(που εγραψα και πιο πριν)στη χαλκιδα δουλευε αλλα εχουν περασει χρονια απο τοτε

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε πως ζητάω απόδειξη σε νόμιμα πάρκινγκ (που φυσικά ξέρω πως θα πληρώσω και πόσο από πριν) ... όσο για τους παρκαδόρους ΔΕΝ δίνω ΠΟΤΕ το αμάξι ή τα κλειδιά !!!

ΑΜΑΞΙ και ΓΥΝΑΙΚΑ ....ΔΕΝ τα ακουμπάει κανείς εκτός από εμένα:p Άμα κάνεις το λάθος και δώσεις τα κλειδιά , εννοείτε πως μετά θα σου λένε μ@λ@κίες και θα σου ζητάνε λεφτά:happy: Δεν κατάλαβα πάντως ακριβώς τι εννοείς !

 

!

εννοω αν δεν ειναι νομιμο παρκινγκ που πληρωνεις ανα ωρα,και ειναι ενως κλαμπ κτλ..σε αυτη τη περιπτωση αν ζητησεις αποδειξη τι γινεται?σε αφηνουν να φυγεις?

Link to comment
Share on other sites

ωραια ολα αυτα αλλα απ οσο ξερω τα ιδιωτικα παρκινγκ ανηκουν σε μπραβους,στον ιδιο π πουλα προστασια κ "πορτες¨" στο μαγαζι...θελει να μπλεξει κανεις μαζι τους?

στο ιδιο μαγαζι παλια απ εξω παρκαραν κανονικα τα αυτοκινητα,φετος απ οτι ειδα βαζαν κορδελες κ κωνους...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...