Jump to content

Μικρά & χρήσιμα freeware προγραμματάκια


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έψαξα σε αρκετές σελίδες του συγκεκριμένου θέματος αλλά δεν βρήκα κάτι... :!:

Μήπως γνωρίζει κάποιος ένα πρόγραμμα που να συμπιέζει ταυτόχρονα πολλές φωτογραφίες (π.χ. ενός φακέλου) οι οποίες είναι μεγέθους π.χ. 1-2Mb σε μορφή JPEG και να τις μετατρέπει σε πολύ μικρότερο μέγεθος (π.χ. 100Κb) σε JPEG πάλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έψαξα σε αρκετές σελίδες του συγκεκριμένου θέματος αλλά δεν βρήκα κάτι... :!:

Μήπως γνωρίζει κάποιος ένα πρόγραμμα που να συμπιέζει ταυτόχρονα πολλές φωτογραφίες (π.χ. ενός φακέλου) οι οποίες είναι μεγέθους π.χ. 1-2Mb σε μορφή JPEG και να τις μετατρέπει σε πολύ μικρότερο μέγεθος (π.χ. 100Κb) σε JPEG πάλι.

 

Γίνεται με διάφορα προγράμματα αλλά εγώ θεωρώ πιο βολικό το image resizer

http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ Pitsi και BASSstarlet!

Θα τα δοκιμάσω! :)

BASSstarlet μήπως γνωρίζεις πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω την συμπίεση στο infraview?

Link to comment
Share on other sites

Oταν κάνεις save το αρχείο,αν επιλέξεις να το σώσεις σαν .JPG, δεξιά βγαίνει ένα παράθυρο με επιλογές!

 

Thanks BASSstarlet! :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με διάφορα προγράμματα αλλά εγώ θεωρώ πιο βολικό το image resizer

http://download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/ImageResizerPowertoySetup.exe

 

Μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις και κάποιο από τα άλλα που γνωρίζεις?

Thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις και κάποιο από τα άλλα που γνωρίζεις?

Thanks! :)

Το Irfan View που σου προτεινε ο φλιλος ειναι απο τα καλυτερα. Απλό στη χρηση με πολλές δυνατοτητες.

Ειπε ο Εβραιος να παει στο παζαρι και ηταν ημερα...............Σαββατο!!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και το XNview και το picasa2.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το picasa δεν είναι και τόσο καλό! Καλύτερα το XNView ή το IrfanView! Είναι από τα καλύτερα Freeware για φωτογραφίες και λοιπά!

http://www.vwpoloclub.gr

VW Polo 9N 16V

Link to comment
Share on other sites

το picasa όχι σαν viewer αλλά κυρίως για οργάνωση.. :)

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο ειδών τέτοια προγράμματα:

1) Αυτά που απαιτούν CAPI

2) Αυτά που δεν απαιτούν CAPI.

 

Τα πρώτα είναι συνήθως πιο εξελιγμένα και κάνουν πολλά πράγματα, όμως δε δουλεύουν με τα παλιά NetMod, δεν συνεργάζονται σωστά με το άθλιο CAPI της Intracom, πολλές φορές δεν βγάζουν αναγνώριση και πολλά δεν είναι freeware. Ένα τέτοιο είναι το Faethon ISDN cli και το "πολύ" RVS-COM (commercial).

 

Τα δεύτερα είναι πιο μικρά, κάνουν μόνο αναγνώριση, δουλεύουν με όλα τα NetMods αλλά επειδή κρατάνε συνεχώς ανοικτή την COM δεν μπορείς να μπεις στο Internet, και αν μπεις δεν έχεις αναγνώριση. Τέτοια είναι το NTcontrol http://outopia.gr/ntcontrol.shtml και το NetModClip http://netmodclip.sourceforge.net/

κατεβασα το προγραματακι κι ενω ειμαι στο νετ και γινεται κλιση πρως το τηλ .. μου βγαινει η αναγνωριση μεν αλλα μου διχνει τον αριθμο του δικου μου τηλ κι οχι αυτου που καλει....τι κανω λαθος αδερφια??????

Link to comment
Share on other sites

updatet noww.. iPod Plugin Version 1.30 Released - 9/23/2005

Whats New:

Transcoding of incompatable files

Full-Album Autofill

CD Disc number (this will work in Winamp 5.11 and better only)

Fixed up dragging code for playlists

http://prdownloads.sourceforge.net/mlipod/iPod_Support_v1_30.exe?use_mirror=switch

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το picasa δεν είναι και τόσο καλό! Καλύτερα το XNView ή το IrfanView! Είναι από τα καλύτερα Freeware για φωτογραφίες και λοιπά!

 

Faststone the best by far

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Ισως να μην είναι το σωστό μέρος αλλα με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι!! :worry:

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει τους ελληνικούς χαρακτήρες σε ένα mp3 σε αγγλικούς??

Και πάλι συγνώμη!! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου χαιρετώ !

 

Ψάχνω πολύ καιρό τωρα κάποιο προγραμμα που λεει οτι διορθωνει τα καμμενα pixel !

Είναι αλήθεια οτι γινεται κατι τετοιο , γιατι το εχω ξανακουσει κ θελω επειγόντως να βρω ενα τετοιο προγραμμα!!!

 

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Ισως να μην είναι το σωστό μέρος αλλα με μια αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι!! :worry:

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει τους ελληνικούς χαρακτήρες σε ένα mp3 σε αγγλικούς??

Και πάλι συγνώμη!! :rolleyes: :rolleyes:

Δοκίμασε αυτό :)

 

Φίλοι μου χαιρετώ !

 

Ψάχνω πολύ καιρό τωρα κάποιο προγραμμα που λεει οτι διορθωνει τα καμμενα pixel !

Είναι αλήθεια οτι γινεται κατι τετοιο , γιατι το εχω ξανακουσει κ θελω επειγόντως να βρω ενα τετοιο προγραμμα!!!

 

Ευχαριστώ πολύ !

Λίγο δύσκολο ένα πρόγραμμα (software) να λύνει ένα hardware πρόβλημα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό :)

 

 

Ποιό να δοκιμάσω!! Μήπως ξέχασες κάποιο link??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...