Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με βαση αυτα που διαβασα και το nemesis...Το κινητο εχει ακομη τον 12345... Αλλα δεν τον δεχεται...Δεν μου βγαζει μηνυμα "λαθος κωδικος", αλλα "Γενικα: Σφαλμα συστηματος". Το πηρα σημερα και του εκανα αναβαθμιση μετα την φορτιση. Δεν πειραξα κατι πιο πριν...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως να εκανες hard format που λογικα θα στρωσει. Το δοκιμασες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ουφ...Δοκιμασα με το *#7370# και η πλακα ειναι οτι μου ζητησε κωδικο. Εβαλα το 12345 και το δεχτηκε:wacko: Τωρα ειναι ενταξει. Δεχτηκε την αλλαγη του κωδικου. Σκαλωματα και αυτα...Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Aς ελπισουμε απο εδω και περα να μην σου ξανακανει αυτα τα κολπα. Οταν παιρνω καινουριο κινητο με το που το ανοιγω το κανω απευθειας 2 hard format και 2 format στην καρτα για να στρωσει :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιττό να πω ότι το Ε51 κάνει πλέον θραύση σε συναδέλφους μου (ζήλεψαν από μένα φαίνεται :p). Και όχι μόνο αυτό, αλλά και το Ε66 το οποίο ήδη λιγουρεύονται δύο κοπέλες. Άμα δω και το Διευθυντή μου με κανά Ε71, θα έχω ολοκληρωθεί ως άνθρωπος :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά περιττό να πω ότι το Ε51 κάνει πλέον θραύση σε συναδέλφους μου (ζήλεψαν από μένα φαίνεται :p). Και όχι μόνο αυτό, αλλά και το Ε66 το οποίο ήδη λιγουρεύονται δύο κοπέλες. Άμα δω και το Διευθυντή μου με κανά Ε71, θα έχω ολοκληρωθεί ψς άνθρωπος :lol:

 

Εγω εχω να πιασω τοσο καλο κινητο στα χερια μου απο το 6210 το 2001...

Αψογο. Φτου φτου μη το ματιασω. Ταχυτατο. Λειτουργικοτατο. Και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Μην πω για το wi-fi που πιανει πιο πολλα δικτυα στην περιοχη απο το laptop:p Και το πηρα 130€ με την επιδοτηση :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

φιλε songless_bird θελω να ρωτησω για το wifi του, βρισκει ευκολα router?ποσο εμβελεια εχει περιπου σε μετρα?
Link to comment
Share on other sites

φιλε songless_bird θελω να ρωτησω για το wifi του, βρισκει ευκολα router?ποσο εμβελεια εχει περιπου σε μετρα?

 

Από τα καλύτερα τηλέφωνα της νόκια όσον αφορά την ισχύ του wifi. Εμβέλεια ακριβώς δεν μπορώ να σου πω γιατί εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Πάντως είναι λίγο καλύτερο από το Ν82. Έπιανε καλύτερα σε αρκετές περιπτώσεις(και τα 2 κινητά δίπλα δίπλα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλε songless_bird θελω να ρωτησω για το wifi του, βρισκει ευκολα router?ποσο εμβελεια εχει περιπου σε μετρα?

 

Δεν μπορω να πω σιγουρα. Αλλα βρισκει router σε αποσταση 300 μετρων απο το μπαλκονι μου, μπορει και παραπανω, σε ανοιχτο χωρο. Δεν παρεμβαλει κατι μεταξύ αυτης της αποστασης. Σε κλειστο χωρο πιανω router σε αποσταση 30 μετρων(αποσταση απεναντι πολυκατοικιας) με σημα κοντα στο 60%.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ...ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ...ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΚΑΠΩΣ ΒΑΘΙΑ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ..ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ..ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ..?

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ..ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΝ ΚΑΜΠΑΝΑ....ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ..!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Αναφέρω όμως πως το έχω συνέχεια σε GSM και όχι σε διπλή λειτουργία...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 3 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΨΟΓΟ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ...ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ...ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΩ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΚΑΠΩΣ ΒΑΘΙΑ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ..ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΟΛΟΥΣ..ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΝΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ..?

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ..ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΝΟΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΝ ΚΑΜΠΑΝΑ....ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ..!!

Ίσα ίσα που είμαι πολύ ευχαριστημένος από το ακουστικό του κινητού.

Έχει πολύ καλή ένταση και καθορότητα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το wi-fi ειναι μονο για browsing; Αν ναι, μπορω με καποιο προγραμμα να το αξιοποιησω και αλλιως; Το VOIP πως το χρησιμοποιω; Πρεπει να γραφτω σε καποια υπηρεσια; Θελει καποια ρυθμιση; Δεν βρηκα ακρη στο manual.

 

Να σημειωσω για την μπαταρια του. Το φορτισα δευτερη φορα την τεταρτη το πρωι, δηλαδή ειμαι ακομη στο στρωσιμο της μπαταριας. Η μπαταρια μετα απο 35 λεπτα κλησεων, 10 sms και αρκετο σκαλισμα και wifi browsing, καμια ωρα συνολικα, εχει ακομη 2 γραμμες μπαταριας...Θυμαμαι οτι στην πρωτη φορτιση οταν ειχε μια γραμμη μπαταριας και αντεξε 1 ωρα Mp3 playing..Δεν το κλεινω ποτε...Αψογο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

εχει gps??

Όχι δεν έχει GPS, αλλά μπορείς να περάσειw κάποιο πρόγραμμα για χάρτες όπως τα Garmin, Sygic και Nokia maps και να συνδέσεις ένα εξωτερικό δέκτη GPS με bluetooth.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia maps το εχει μεσα απο μονο του. Εχω κατεβασει και τον χαρτη για Ελλαδα.

Ο φωτισμος πολυ καλος. Ακομη δνε εχω καταλαβει ποτε δουλευει ο αισθητηρας που εχει...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia maps το εχει μεσα απο μονο του. Εχω κατεβασει και τον χαρτη για Ελλαδα.

Ο φωτισμος πολυ καλος. Ακομη δνε εχω καταλαβει ποτε δουλευει ο αισθητηρας που εχει...

Όταν εχει χαμηλο φωτισμο το γύρω περιβάλλον ανάβουν τα πλήκτρα και μειώνεται η φωτεινότητα στην οθόνη και όταν υπάρχει φως σβήνουν τα πλήκτρα και δυναμώνει η φωτεινότητα στην οθόνη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

επισης θελω να ρωτησω εχει καποια εφαρμογη για τα mp3 οπως τα N series δηλαδη να του βαζεις μια λιστα με τραγουδια και να τα αναπαραγει.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει. Πρόκειται για τον ίδιο music player που υπάρχει και στα Ν series. H μόνη τους διαφορά είναι οτι στα E series δεν έχει απεικόνιση του εξώφυλου άλμπουμ, επεξεργασία στοιχείων και visualization. Όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες υπάρχουν και στο Ε51.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα streaming μέσω Internet στο Ε51 (web radio κτλ)? Σε PC γίνεται με τον Windows media player. Στο κινητό που δεν υπάρχει ?

Διάβασε το θέμα Radio stream μέσω Coreplayer.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...