Jump to content

[Επίσημο] Nokia E51


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εξαιρετικο τηλεφωνο . ακομα το μαθαινω , κανω τις γκαφες μο , τις διορθωνω κλπ αλλα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος . μονο το ραδιοφωνο δεν εχω καταλαβει ακομα πως δουλευει . πρεπει να ειμαι στο ιντερνετ ή οχι?

 

Για να δουλεψει το ραδιοφωνο πρεπει να εχεις συνδεδεμενα τα ακουστικα τα οποια λειτουργουν ως κερεα.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εξαιρετικο τηλεφωνο . ακομα το μαθαινω , κανω τις γκαφες μο , τις διορθωνω κλπ αλλα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος . μονο το ραδιοφωνο δεν εχω καταλαβει ακομα πως δουλευει . πρεπει να ειμαι στο ιντερνετ ή οχι?

 

πρέπει να του έχεις βάλει τα ακουστικά λειτουργούν σαν κεραία.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να του έχεις βάλει τα ακουστικά λειτουργούν σαν κεραία.

 

Μπορείς να αγοράσεις από κατάστημα ηλεκτρονικών έναν αντάπτορα για να μπορείς να βάλεις ακουστικά κανονικά (το τηλέφωνο έχει υποδοχή 2.5 mm, μικρότερο δηλαδή από τα ακουστικά για πχ MP3 Player )

 

Αυτό σου δίνει 2 πλεονεκτήματα:

1. Μπορείς να χρησιμοποιησεις καλύτερα ακουστικά.

2. Αν έχεις κουμπωμένο μόνο τον αντάπτορα, μπορείς να βάλεις και το μεγάφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις από κατάστημα ηλεκτρονικών έναν αντάπτορα για να μπορείς να βάλεις ακουστικά κανονικά (το τηλέφωνο έχει υποδοχή 2.5 mm, μικρότερο δηλαδή από τα ακουστικά για πχ MP3 Player )

 

Αυτό σου δίνει 2 πλεονεκτήματα:

1. Μπορείς να χρησιμοποιησεις καλύτερα ακουστικά.

2. Αν έχεις κουμπωμένο μόνο τον αντάπτορα, μπορείς να βάλεις και το μεγάφωνο

 

Επίσης, το ράδιο παίζει και με μόνο τον αντάπτορα κουμπωμένο, χωρίς τα ακουστικά;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα bluetooth adaptor σημερα για το pc για να μην μπλεκομαι με καλωδια. βαζω το τηλεφωνο να ψαξει βρισκει το pc και ζηταει κωδικο . βαζω ενα κωδικο στο τηλεφωνο και αμεσως μου ζηταει το ιδιο και το pc. ελα ομως που δεν τον δεχεται και μου βγαζει μηνυμα οτι ο ορισμος του pc ως αξιοπιστος ειναι αδυνατος....
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες τους κωδικούς 0000 και 1234; Είναι οι πιο συνηθισμένοι στα ΒΤ.

 

δεν ειναι ακουστικο bluetooth , ειναι ανταπτορας για το πισι. υποτιθεται οτι εγω οριζω εναν κωδικο στο τηλεφωνο και βαζω τον ιδιο στο πισι για να γινει η επικοινωνια.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Δε μίλησα για ακουστικό. Το pairing το κάνεις παο τον υπολογιστή ή απο το κινητό; Εγώ, για να δουλέψει, το είχα κάει μέσα απο το μενού του ΒΤ στον υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

εκανα επανεκινηση το pc και το προγαμμα του ΒΤ βρηκε το κινητο . πηγα να κανω Install ενα προγραμμα και αμεσως χαθηκε η επικοινωνια και το προγραμμα κολλησε . το ιδιο οταν πηγα να περασω μουσικη. να φταιει ο ανταπτορας?
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera:)

 

Me8aurio perimenw to e51 kai apo ti vlepw einai poli kalo kinitaki:p

Vasika poia einai i teleutaia version tou firmware???

To 8elw gia 2o:)gia 1o exw to n95 8gb:)

 

Filika

 

Nikolas:D

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera:)

 

Me8aurio perimenw to e51 kai apo ti vlepw einai poli kalo kinitaki:p

Vasika poia einai i teleutaia version tou firmware???

To 8elw gia 2o:)gia 1o exw to n95 8gb:)

 

Filika

 

Nikolas:D

 

Η τελευταια εκδοση ειναι η 200.34.36 :)

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων τι ακριβως χανω? εφαρμογες? τηλεφωνα? αρχεια?ή απλα τις ρυθμισεις που εχω κανει?
Link to comment
Share on other sites

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων τι ακριβως χανω? εφαρμογες? τηλεφωνα? αρχεια?ή απλα τις ρυθμισεις που εχω κανει?

 

Τις ρυθμίσεις μόνο. Δεν σβήνονται δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι έχετε ποτέ προσέξει ένα bug στο οποίο κάποιες φορές αν κλείσεις το κινητό πριν τις 00:00 σε μια μέρα, την επόμενη που θα το ανοίξεις θα νομίζει πως είναι η ίδια μέρα που το έκλεισες;

Μου έχει συμβεί 2-3 φορές... χθες πάλι το έκλεισα πριν τις 12 (4 του μηνός) και σήμερα το πρωί που το άνοιξα η ημερομηνία ήταν πάλι 4 Σεπτ!

Την 200.34.36 έχω...

Link to comment
Share on other sites

Tο έχουν αναφέρει και άλλοι κάτοχοι. Μπορείς πολύ απλά να βάζεις το προφίλ Εκτός Σύνδεσης. Είναι σα να έχεις το τηλέφωνο κλειστό (δεν πρόκειται να σε ενοχλήσει κανένας) και καταναλώνει ελάχιστη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Για το E51 υπάρχει κάποιος συνδυασμός μικρού bluetooth gps και λογισμικού που να θεωρείται ιδανικός. Μήπως η οθόνη είναι πολύ μικρή για τέτοια χρήση και δεν αξίζει η αγορά του;
Link to comment
Share on other sites

Για το E51 υπάρχει κάποιος συνδυασμός μικρού bluetooth gps και λογισμικού που να θεωρείται ιδανικός. Μήπως η οθόνη είναι πολύ μικρή για τέτοια χρήση και δεν αξίζει η αγορά του;

 

 

Όντως, με τόσο μικρή οθόνη δεν θα σου το πρότεινα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Ε51 πριν λίγες μέρες, με σύνδεση Cosmote.

 

Eίναι φοβερό, αλλά δε μπορώ να συνδεθώ στο δίκτυο, μου βγάζει μήνυμα "πακέτα δεδομένων: μη επιτρεπτή σύνδεση" όταν πάω να ανοίξω το browser και ενώ έχει προεγκατεστημένες ρυθμίσεις δικτύου της cosmote (internet, WAP, GPRS). Πήρα τηλ στο διαβόητο 1212 και ξανακατέβασα τις ρυθμίσεις αλλά πάλι τα ίδια.

 

 

Καμιά πρόταση τι μπορεί να φταίει?

 

 

YΓ: Έστω και με τη Wind, τι ρυθμίσεις παίζουν, αν είναι να πάρω καρτοκινητή να βρω την υγειά μου.

 

Help!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Για το E51 υπάρχει κάποιος συνδυασμός μικρού bluetooth gps και λογισμικού που να θεωρείται ιδανικός. Μήπως η οθόνη είναι πολύ μικρή για τέτοια χρήση και δεν αξίζει η αγορά του;

Το χρησιμοποιούσα με το Nokia bluetooth adapter LD-3W σε συνδιασμό με το Sygic και λειτουργούσε άψογα.

 

Η αγορά ενός bluetooth adapter είναι μια πολύ έξυπνη αγορά καθώς συνδιάζει πάρα πολλά πλεονεκτήματα σε σχέση με τον εσνωματωμένο δέκτη.

 

Πολύ καλύτερη λήψη, πολύ καλύτερη αυτονομία της συσκευής κατά την πλοήγηση και επίσης, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον δέκτη με πολλές συσκευές που δεν έχουν όπως πολλά series 60 και 40.

Link to comment
Share on other sites

Η αγορά ενός bluetooth adapter είναι μια πολύ έξυπνη αγορά καθώς συνδιάζει πάρα πολλά πλεονεκτήματα σε σχέση με τον εσνωματωμένο δέκτη.

 

Γιατί έχει ενσωματομένο δέκτη;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει ενσωματομένο δέκτη;

 

Γενικοτερα μιλαει ο mirrorofsorrow,σε σχεση με τις συσκευες που εχουν ενσωματωμενο δεκτη :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

με την προσθηκη μερικων προγραμματων το κινητο ειναι υπερπληρες. εβαλα το LCG jukebox και το core player για μουσικη και βιντεο αλλα να ρωτησω... μπορω να φτιαξω φακελους στην καρτα μνημης για να βρισκω τα αρχεια ευκολα ή τα βαζει το κινητο οπου θελει?? ανοιγω το jukebox και τα εχει ολα χυμα και αντε βρες τι θες. το ιδιο και το core player.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη λες να φτιαξω στην καρτα εναν φακελο "music" εναν "videos" κλπ? στον music θα μπορω να φτιαξω υποφακελους και να τους βλεπει το LCG ? π.χ. rock ,ελληνικα κλπ??
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να φτιαξεις φακελους π.χ ελληνικα,ξενα κ να πας μεσα απο το lcg στο Menu-Playlist-Play folder και να παιξεις απο εκει το φακελο....

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...