Jump to content

Mio C520 (PNA)


nickrover
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω πάρει καιρό τώρα το ΜΙΟ C520 και δεν θέλω να το σπάσω... "ακόμη" αν και δεν είμαι ευχαριστημένος με τους χάρτες της Έλλάδος που έχει φορτωμένους (2006.10 v4), Μήπως ξέρει κάνεις τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις των χαρτών της ΜΙΟ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 215
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

plhroforiaka gia tous katoxous 320 kai 520 bghke h 21h ekdosh toy miopocket 47MB!!!

 

 

Καλημερα σε ολους. Εχει βαλει κανεις την 21 εκδοση σε ΜΙΟ 520 ? Ειναι καλη ή εχει κολληματα ? Eχει βγει ποιο καινουργια και απο που να την .....????

Τhanks

Link to comment
Share on other sites

καταρχην να σας καλησπερισω ωντας νεος στο φορουμ και να πω οτι εχω παθει πλακα με τις γνωσεις ορισμενων απο δω μεσα , στο θεμα μου τωρα εχω ενα mio c520 και εχω στην sd το destinator 7 (οχι πολυ ευχαριστημενος ειδικα το ζουμ ιν και ζουμ αουτ ειναι για τα μπαζα πολυ αργα) σε ενα ταξιδι στην ευρωπη ειπα να δοκιμασω στην μιση διαδρομη το mio map ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!! λεω τωρα ο πονηρος να του κανω και καμια αναβαθμηση στην ελλαδα να γινει και πιο σουπερ τζιφος τωρα ουτε το προγραμα του miomap δεν μου ανοιγει εκανα hard resset αλλα ματαια μου βγαζει και sysinfo error το dest το παιζει κανονικα καμια ιδεα τι να κανω ρε παιδια???? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια. Εχω εγκαταστηση στην sd το MioPocketPlus_Release15. σε πιο απο τους φακελους (Storage Card MioAutoRun-Destinator Technologies-κ.λ.π) μπενει το Destinator 7 -γιατι απο το navigaion δεν μου ανοιγει παρα μονα απο το exe. εχω Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα το MioMap με C520 σε Ελλάδα, Ολλανδία, Γαλλία, Ισπανία.

Άψογο στο εξωτερικό. Άψογο και στην Ελλάδα όσον αφορά διαδρομές εκτός μεγάλων πόλεων. Π.χ. στην Χαλκιδική ήταν πολύ καλύτερα ενημερωμένο απο το Destinator. Το ίδιο συμβαίνει και στην Κρήτη. Το MioMap έχει μέχρι και κάποιους ξεχασμένους χωματόδρομους ενώ το Dest6 όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω το mio c520 κι εχω ενα προβληματακι μου εδωσε ενα φιλος το δικο του Μιo c520 για να του αντιγραψω τους χαρτες απο την μια sd στην αλλη και τωρα δεν αναγνωριζει τους χαρτες που εχει η sd μεσα και τωρα μεσα απο το mio τους διχνει κλειδομενους εχω δοκιμασει να αντιγραψω το licence αλλα και παλι τιποτα.

Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα παιδια. Εχω το ΜΙΟ C520 ξεκλειδωτο με το MioPocket V2. Υπαρχει καποιος να με βοηθησει να περασω το IGo ?? Θελω καποιες πληροφοριες. Εαν Υπαρχει καποιος και δεν βαριεται και εχει ελευθερο χρονο, ας μου στειλει pm να τον ρωτησω τις αποριες μου. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
katavasa to Destinator_7.0.0.588.11 kai to egkatastisa sto mio c520 stin sd anoigi kanonika alla den exei sima doryforoy exo egkatastimeno to pocket pc 15 giati symvainei ayto
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι θελω να καταθεσω την δυσαρεσκεια μου για το c520 το οποιο απεκτησα το Δεκ 2007, ο ελληνικος χαρτης ειναι απαραδεκτος. Η Μιο στις καινουργιες συσκευες που εβγαλε εχει αλλα λογισμικα και αλλους χαρτες, οι οποιοι δεν υποκεινται στις δωρεαν αναβαθμίσεις χαρτων και λογισκου που οταν το αγορασα αναγραφονταν στην συσκευασια και το διαφημιζε και ο πωλητης Η επισημη ΜΙΟ κωφαινει και δεν ενδιεφερεται, αφου μας πηρε τα 400 € εβγαλε και κατι καινουργιο καλο και πουλαει και το σημαντικοτερο δεν υπαρχει και μια συγκροτημενη διαμαρτηρια, σε επικοινωνια με την ΜΙΟ δεν ελαβα καμμια απαντηση σοβαρη που να ικανοποιει, Φιλοι θα ηθελα τις αποψεις σας για ενεργειες που πιθανον μπορουν να γινουν συλλογικα και να επιφερουν καλλιτερα αποτελασματα απο τις μεμονομενες διαμαρτυριες ενος αφελη που αγορασε ενα προιν ακριβα και ανακαλυπτει την μεγαλη κοροιδια.
Link to comment
Share on other sites

file de bgazeis akrh.an thes na soy doso th teleytai ekdosh toy miopocket na to xeklidoseis oste na bazeis opoio programma thes.

to igo8 to paei sfaira kai sth proteleytea ekdosh den exei kanena problhma.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι κι εγώ άλλος ένας απογοητευμένος χρήστης του C520 με τους ελληνικούς χάρτες. Είδα πρόσφατα στο ΠΛΑΙΣΙΟ ένα νέο μοντέλο MIO με το Mio Moov. Έχει σαφώς πιο ενημερωμένο χάρτη.

Ξέρει κανένας αν το Mio Moov μπαίνει στο C520;

Αν το βρω, μπορώ να το βάλω μόνος μου ή θέλει ξεκλείδωμα το C520;

Αν το αγοράσω ως νέο software, μπορεί να εγκατασταθεί κανονικά ή πάλι θέλει ξεκλείδωμα το C520;

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia...egw evala sto c520 to MioPocket_2.0_Release_31 enw ola einai ok douleuw to dest kai to igo8 ...otan leitourgei ena apo ta dio px to igo8 meta apo kapoia lepta den exei ixo ..exei simvei se kapoion allon?meta apo restart i rithmisi tou ixou pali exw alla to pathenei pali sto igo8 kai sto dest..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είμαι κι εγώ άλλος ένας απογοητευμένος χρήστης του C520 με τους ελληνικούς χάρτες. Είδα πρόσφατα στο ΠΛΑΙΣΙΟ ένα νέο μοντέλο MIO με το Mio Moov. Έχει σαφώς πιο ενημερωμένο χάρτη.

Ξέρει κανένας αν το Mio Moov μπαίνει στο C520;

Αν το βρω, μπορώ να το βάλω μόνος μου ή θέλει ξεκλείδωμα το C520;

Αν το αγοράσω ως νέο software, μπορεί να εγκατασταθεί κανονικά ή πάλι θέλει ξεκλείδωμα το C520;

 

+1

 

Μπορούμε σε mio C520 με χάρτη V3.3 να βάλουμε τον νέο χάρτη moove 2008????

 

και πως γίνεται αυτό??

 

Τhankssssss

Link to comment
Share on other sites

Aφου ξεκλειδώσεις τη συσκευή με το miopocket μπορείς να βάλεις το νέο miomap2008.Προς το παρόν βέβαια δεν έχει κυκλοφορήσει επίσημα για non moov συσκευές και θα πρέπει να το κατεβάσεις από τα γνωστά μέρη:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Bρήκαν το χάρτη.

Ενα αρχείο Greece.fbl και ένα αρχείο licence.db

Πήγα στην original κάρτα μνήμης κι αντικατέστησα το παλιό Greece με το νέο..

Δεν δούλευε κανένας απο τους χάρτες της κάρτας μνήμης! :(

Ούτε με το παλιό licence, oύτε με το καινούριο.

 

Δεν έχω πειράξει καθόλου την συσκευή.

Δεν γίνεται απλά να αντικατασταθεί ο χάρτης χωρίς άλλη αλλάγή? (miopocket κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

είχα διαβάσει κάπου ότι το Δεκέμβριο 2008 θα κυκλοφορήσει από το site της mio, update γιατους χάρτες Mio Map V3 αλλά τίποτα.

Είμαι ακόμα με Mio Map V3 Apr 16 2007 Ελλάδα 2006.10 v4 Galileo (Epsilon+Tele Atlas) [070320].

Ξέρει κανένας κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να μετατραπούν οι χάρτες του miomap2008 (*.cpf & *.lic) σε format *.fbl που διαβάζει το Mio Map V.3?

 

Ή μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι για καινούργιους χάρτες;

 

Καλησπέρα σε όλους,

είχα διαβάσει κάπου ότι το Δεκέμβριο 2008 θα κυκλοφορήσει από το site της mio, update γιατους χάρτες Mio Map V3 αλλά τίποτα.

Είμαι ακόμα με Mio Map V3 Apr 16 2007 Ελλάδα 2006.10 v4 Galileo (Epsilon+Tele Atlas) [070320].

Ξέρει κανένας κάτι;

Link to comment
Share on other sites

"Λενε" (γιατι μονο αυτο κανουν) οτι στο τελος φεβρουαριου θα βγαλουν το Moov και για τα παλια mio αλλα με πληρωμη

 

ακυρω!!! εβαλα τον καινουργιο προγραμμα με τον τελευταιο χαρτη μεσα στο c520:D

Τωρα ειναι τελειο!!!!!!

Εννοειται με ολη την ευρωπη!

Link to comment
Share on other sites

ακυρω!!! εβαλα τον καινουργιο προγραμμα με τον τελευταιο χαρτη μεσα στο c520:D

Τωρα ειναι τελειο!!!!!!

Εννοειται με ολη την ευρωπη!

 

....πως έγινε, για κάνε μας ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Οκ γυρισα!!!:)

Λοιπον,

Ανεβαζω ετοιμο το αρχειο για εγκατασταση μαζι με το σπα*σι*μο!!

μολις τελειωσει θα το γραψω εδω μεσα!

---------------------------------------------------------

 

Ρε παιδια, γιατι το rapidshare με αφηνει να ανεβασω μονο 1ΜΒ?????

σταματαει ενω το αρχειο ειναι 92ΜΒ!!

Καποια βοηθεια καποιος!?

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα καλα πλεον :)

Οριστε και το λινκ

http://rapidshare.com/files/205381997/V3_best_unlock_c520.rar.html

Αν ζητησει κωδικο βαλτε lazlo

προσοχη στις οδηγιες που εχω μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Οκ ολα καλα πλεον :)

Οριστε και το λινκ

http://rapidshare.com/files/205381997/V3_best_unlock_c520.rar.html

Αν ζητησει κωδικο βαλτε lazlo

προσοχη στις οδηγιες που εχω μεσα!

 

Πέρασα τα αρχεία που βρίσκονταν μέσα στο φάκελο Mits στην κάρτα του mio c520 αφού πρώτα έσβησα τα παλαιά αρχεία (από την κάρτα). Το mio έκανε επανεκκίνηση, βγήκαν τα εικονίδια, επέλεξα το miomap και έδειχνε μόνο το περίγραμμα της Ελλάδας. Έψαξα το mio και είδα ότι έλλειπαν χάρτες και μαζί και της Ελλάδας. Ξανάκανα την διαδικασία χωρίς να σβήσω τα παλαιά αρχεία από την κάρτα και μετά την επανεκκίνηση δεν βγήκαν τα εικονίδια παρά κατευθείαν ο παλαιός χάρτης mio 2006. Τι δεν έκανα σωστά, φίλε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...