Jump to content

Best music comebacks για το 2007;


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια πιστεύετε είναι τα καλύτερα music comebacks για το 2007?

Ενοόντας ότι είχαν καιρό να βγάλουν κάτι και επέστρεψαν μέσα στο 2007..Στο νού, μου έρχεται η Robyn και η Allana Myles..

 

έχετε κανέναν/καμιά υπόψη? (μη πεί κανείς Britney....)

Link to comment
Share on other sites

Βritney . και -

 

:stupid:

 

Σοβαρά τώρα, δε νομίζω πως το 2007 έγινε (ή είναι προγραμματισμένο να γίνει) κανένα "τρελό" comeback. Allanah Myles το μόνο που άκουσα είναι ένα 2007 remix του Black Velvet, το οποίο δε με ενθουσίασε κιόλας.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το CD της Winehouse (αν και τυπικά κυκλοφόρησε τέλη 2006) ήρθε σχεδόν 3-4 χρόνια μετά το πρώτο της album, οπότε δεν ξέρω αν θεωρείται ακριβώς comeback.

 

Φοβερό comeback μπορεί όντως να μην υπήρχε, αλλά υπήρξαν αρκετοί καλλιτέχνες που έβγαλαν CD μετά από 3-4 χρόνια και είχαν καλά τραγούδια. Πχ Travis, Joss Stone, Kosheen, Maroon 5, ή από άλλο ρεπερτόριο ο David Guetta, η Sophie Ellis-Bextor...

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ...έχεις δίκιο για τους Kosheen και τους Travis. Αν και ιδιαίτερα για τους Travis δεν ξέρω αν μπορούμε να μιλάμε για "comeback". Δεν έφυγαν ποτέ, απλά πέρασαν 3 χρόνια (που είναι σχετικά συνηθισμένος χρόνος για καινούργιο υλικό) από το 12 Memories. Εκτός και αν εννοείς ότι το 12 Memories δε σου άρεσε και θεωρείς το The Boy With No Name το comeback τους από το The Invisible Band του 2001.

 

Τώρα, για τους Kosheen, αρκετά καλό το καινούργιο, συμφωνώ μαζί σου (και συμφωνούν μαζί σου και τα stats μου στον last.fm) αλλά πέραν του Overkill (Is It Over Now?)...άντε και του Guilty, δεν ήταν καλύτερο από το Resist.

 

EDIT: ΑΝ τελικά κυκλοφορήσει φέτος, για μένα μεγαλύτερο comeback θα είναι των Radiohead.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

To συγκρότημα που σημάδεψε όσο κανένα άλλο την δεκαετία του 90 επιστρέφει τέλη 2007...πρόσφατα ολοκλήρωσαν τις ηχογραφήσεις και σύμφωνα με δηλώσεις του thom york to Lp7 θα είναι το πιο dark album των Radiohead & καλύτερο του OK Computer...είδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Xμμμ...έχεις δίκιο για τους Kosheen και τους Travis. Αν και ιδιαίτερα για τους Travis δεν ξέρω αν μπορούμε να μιλάμε για "comeback". Δεν έφυγαν ποτέ, απλά πέρασαν 3 χρόνια (που είναι σχετικά συνηθισμένος χρόνος για καινούργιο υλικό) από το 12 Memories. Εκτός και αν εννοείς ότι το 12 Memories δε σου άρεσε και θεωρείς το The Boy With No Name το comeback τους από το The Invisible Band του 2001.

 

Τώρα, για τους Kosheen, αρκετά καλό το καινούργιο, συμφωνώ μαζί σου (και συμφωνούν μαζί σου και τα stats μου στον last.fm) αλλά πέραν του Overkill (Is It Over Now?)...άντε και του Guilty, δεν ήταν καλύτερο από το Resist.

 

EDIT: ΑΝ τελικά κυκλοφορήσει φέτος, για μένα μεγαλύτερο comeback θα είναι των Radiohead.

 

To συγκρότημα που σημάδεψε όσο κανένα άλλο την δεκαετία του 90 επιστρέφει τέλη 2007...πρόσφατα ολοκλήρωσαν τις ηχογραφήσεις και σύμφωνα με δηλώσεις του thom york to Lp7 θα είναι το πιο dark album των Radiohead & καλύτερο του OK Computer...είδωμεν.

 

Ναι, για τους Radiohead περιμένω κι εγώ...

 

Για τους Kosheen, όντως, το Overkill ξεχώρισε κυρίως, ενώ το album, αν και δεν έχω ακούσει όλα τα τραγούδια, δεν προσέφερε κάτι ιδιαίτερα διαφορετικό.

 

Και ναι, οι Travis δεν "χάθηκαν" ποτέ, το 12 Memories χωρίς να είναι κακό δεν ήταν τόσο επιτυχημένο όσο το Invisible Band, αλλά δεν κρίνω τόσο με βάση αυτό. Απλά μου φαίνεται ότι ήταν το μεγαλύτερο "διάλειμμα" που έκαναν στη δισκογραφία τους μέχρι τώρα, και η επιστροφή τους ήταν αρκετά ηχηρή.

Link to comment
Share on other sites

To συγκρότημα που σημάδεψε όσο κανένα άλλο την δεκαετία του 90 επιστρέφει τέλη 2007...πρόσφατα ολοκλήρωσαν τις ηχογραφήσεις και σύμφωνα με δηλώσεις του thom york to Lp7 θα είναι το πιο dark album των Radiohead & καλύτερο του OK Computer...είδωμεν.

μέχρι την τελευταία γραμμή που διάβαζα το post σου είμουν με την ιδέα ότι θα έλεγες spice girls.. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

To συγκρότημα που σημάδεψε όσο κανένα άλλο την δεκαετία του 90 επιστρέφει τέλη 2007...πρόσφατα ολοκλήρωσαν τις ηχογραφήσεις και σύμφωνα με δηλώσεις του thom york to Lp7 θα είναι το πιο dark album των Radiohead & καλύτερο του OK Computer...είδωμεν.

 

Έλεος!!! Τι να πουν και οι Prodigy για τη δεκαετια του 90 τοτε? Οι Nirvana? Oi Metallica? κλπ κλπ

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσατε τους Scorpions με το Humanity Hour 1. ;)

 

Καλα... Αψογο συγροτημα αλλα "τελειωσανε" στο Crazy World..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο ΕΜΙΝΕΜ δε θα κυκλοφορούσε καινούριο δίσκο το φθινόπωρο του 2007; Έχει μήπως αναβάλει τα σχέδιά του;
Link to comment
Share on other sites

Καλα... Αψογο συγροτημα αλλα "τελειωσανε" στο Crazy World..

Εμένα μου αρέσει και το καινούριο τους. :)

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έλεος!!! Τι να πουν και οι Prodigy για τη δεκαετια του 90 τοτε? Οι Nirvana? Oi Metallica? κλπ κλπ

 

Sorry, συγκρίνεις τους Radiohead με τους Prodigy και τους Metallica?

Τι σχέση έχει ο ήχος τους και η ποιότητα του στίχου των Radiohead με το π.χ. "Smack My B... Up";

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλα... Αψογο συγροτημα αλλα "τελειωσανε" στο Crazy World..

δεν νομιζω,εχουν ακομα το κοινο τους και γενικα συνεχιζουν να εχουν καλα κομματια

Εμένα μου αρέσει και το καινούριο τους. :)

 

οντως ειναι καλο και το καινουριο τους:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος, αλλα ετσι οπως διαβασα τον τιτλο μου ηρθε στο μυαλο το "Girls and Boys" των Blur που εχουν σκιστει τα ραδιοφωνα να το παιζουν... Τι παιζει με αυτους? :wacko:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι λιγο εκτος θεματος, αλλα ετσι οπως διαβασα τον τιτλο μου ηρθε στο μυαλο το "Girls and Boys" των Blur που εχουν σκιστει τα ραδιοφωνα να το παιζουν... Τι παιζει με αυτους? :wacko:

 

Δεν το έχω προσέξει. Είναι η γνωστή εκτέλεση ή κάποια διασκευή;

 

Οι Blur νομίζω ότι έχουν τελειώσει. Ο Albarn ασχολείται με τα διάφορα επιτυχημένα side-projects του (Gorillaz, The Good, The Bad and the Queen - btw πολύ καλός δίσκος) ο Coxon έβγαλε τον προσωπικό δίσκο του με την επιτυχιούλα You & I κλπ.

 

Κυκλοφορούν διάφορες φήμες τον τελευταίο καιρό πάντως, ακόμα και για νέο άλμπουμ. Δεν το βλέπω αλλά μακάρι.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω κολλησει,για δωστε μου πληροφοριες για τον Albarn,ειναι αυτος που λεει το its my life?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, συγκρίνεις τους Radiohead με τους Prodigy και τους Metallica?

Τι σχέση έχει ο ήχος τους και η ποιότητα του στίχου των Radiohead με το π.χ. "Smack My B... Up";

 

Τώρα ευκαιρία του δίνεις να αρχίσει τα δικά του... Όπως και να έχει, δεν συγκρίνονται οι Radiohead με τους Metallica (τους Prodigy τους προσπερνάω)...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο album της Britney Spears έχει κυκλοφορήσει στην αγορά ή ακόμα αναμένεται; Όσον αφορά τον ΕΜΙΝΕΜ, γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό;
Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο album της Britney Spears έχει κυκλοφορήσει στην αγορά ή ακόμα αναμένεται; Όσον αφορά τον ΕΜΙΝΕΜ, γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό;

 

Μήπως τον είδες κι εσύ στο Mad και τον θυμήθηκες; King Mathers θα ονομάζεται το νέο album του και θα βγει μέσα στο 2008...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :). Όχι, είχα διαβάσει εδώ και μήνες πως θα κυκλοφορούσε ένας καινούριος δίσκος του μέσα στο 2007 και ανυπομονούσα να τον ακούσω. Θα κάνω λίγη υπομονή ακόμα όμως.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...