Jump to content

[MOTO] Suzuki Address 125


aerox
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβαζω τις τελευταιες σελιδες που εχουν γραφτει, και πραγματικα απορω με το σκεπτικο καποιων.......αλλα ας γινω λιγο ποιο αναλυτικος.

 

Προφανως ειστε σχεδον ολοι σε μια κλιμακα ηλικιας 17-23, και ισως για πολλους ενα παπι αποτελει το πρωτο σας μηχανακι.

Ενα παπι σωστα αποκαλειται μηχανακι και οχι μηχανη, αφου εξυπηρετει καποιον συγκεκριμενο σκοπο, αυτον της αστικης μετακινησης.

Ενα παπι βγαινει απο το εργοστασιο με χαμηλο κοστος (για να μπορειτε να το αγορασετε), αλλα αυτο εχει και τα μειονεκτηματα του.

 

Ενα παπι οτι και να γινει ΠΑΠΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ, γι' αυτο θα πρεπει να ειστε συνειδητοποιημενοι, οταν πετατε τα λεφτα σας σ' αυτο.

 

Δεν λεω...ωραιες οι εξατμισεις, οι μαργαριτες, μπανικες, μουρατες.... αλλα εχει κανεις σκεφτει αν κανει καλο οταν τοποθετει τετοια αξεσουαρ?

 

Για παραδειγμα οι μαργαριτες.

Βαζεις σε ενα παπι ενα φρενο τερας, αμφιβολου ποιοτητας μονο για μουρη.

Εχει ζυγισει κανεις τον μαμα δισκο, σε συγκριση με μια μαργαριτα, και να δει ποσο

πιο βαρυς ειναι?

Ξερετε οτι ετσι αυξανετε το ''αναρτωμενο βαρος'' και χαλατε το κρατημα του ηδη κακου μπροστινου πηρουνιου???

Ειναι προοδευτικο η ''δαγκωνει'' αποτομα το φρενο????

 

Διαβαζω για φιλτρο απορροφητηρα????? Ειναι δυνατον????????

 

Παμε στο ''μαγικο κουτι''.....το nitro x fuel commander.

Εταιριες που φτιαχνουν κινητηρες, φτιαχνουν πολυπλοκους εγκεφαλους

διαχειρησης καυσιμου, και ερχεται το κουτακι να τους ξεφτιλισει ολους?

 

Καποιος κινεζος (κινεζικο ειναι) εβγαλε μια ******* που υποσχεται 20% παραπανω δυναμη, 15% παραπανω ροπη, και το σκεφτεστε κιολας? απορω....

Ξερει κατι που οι κατασκευαστες δεν ξερουν?????

Τι ειναι τα αλογα....παρε κοσμε???

Πως αυτο το κουτακι κανει για τα παντα? Για ολες τις μαρκες. Το ιδιο ειναι!!!

http://stores.shop.ebay.co.uk/BK-Racing-Parts__W0QQ_armrsZ1QQ_fsubZ681301015

 

Μηπως ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ??? (λεω εγω)....

 

Στο link που δωσατε (http://mototrade.gr/osCommerce/produ...oducts_id=1253 )γραφει ακριβως:

''ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ.ΔΕΝ ΦΕΡΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ CHIP ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.''

 

''Επισης λογικα δουλευει και σε susuki adress 125,θα δοκιμασουμε συντομα.''

 

Και ρωταω εγω τωρα....''Ειναι σοβαρο το παραπανω μαγαζι?????''

 

Για να μην παρεξηγηθω δεν ειμαι κατα του ''φτιαξιματος''.

Οτι θελει κανει ο καθενας αναλογα με τα γουστα του.

Απλα μην παραμυθιαζουν μερικοι τον κοσμο που εχει το μερακι της βελτιωσης....

 

Εχω και εγω address με yoshi επανω, αλλα την πηρα συνειδητοποιημενα γιατι μου αρεσε και ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΠΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΓΙΑ SUZUKI.

Δεν περιμενω ουτε +2 αλογα απο εξατμιση, ουτε +1 αλογο απο το κινεζικο τσιπακι,

ουτε να γινει hayabusa στην τελικη....

Δεν γινονται αυτα!

Ουτε μαργαριτα βαζω.....ο Ιαπωνας κατι ξερει περισσοτερο απο εμενα!

 

Εν ολιγοις μην αγοραζετε οτι σας σερβιρουν....

Φιλικα.

 

οντως αυτης της ηλικιας ειμαστε,για εμενα ειναι το δευτερο μου παπι και ξαναδιαλεξα παπι γιατι ειναι πολυ πιο ανετο ελαφρυτερο και λοιπα απο μια μηχανη 125(και φυσικα πιο φτηνο) και φυσικα θα εχει μειονεκτιματα και πλεονεκτιματα οπως το καθε αντικειμενο που υπαρχει,για εμενα το address εχει πολυ καλα φρενα...και αν αλλαζα δισκοπλακα θα την αλλαζα πιο πολυ για μουρη...ναι εχει αποτομο δαγκωμα αλλα σε πολλα μηχανακια που εχουν δοκιμαστει(και μιλαω πιο συγκεκριμενα για την braking...απο εμενα αποψη μου περαν της ομορφιας...ειναι και το πως θα πατησεις την μανετα γιατι και με την μαματη δισκοπλακα μπορει να σου γυρισει το τιμονι...και να σοριαστεις...στο θεμα κρατιματος στα μηχανακια που εχει δοκιμαστει και εχω δοκιμασει εγω ο ιδιος δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα)για το φιλτρο αποροφητηρα δεν εχω να πω κατι για εμενα δεν ειναι καλη ιδεα....αυτο το κουτακι λοιπον....επειδη πριν λιγες μερες το ειχα στα χερια μου και αυτη τη στιγμη πανω στο μηχανακι μου...δεν περιμενα να δω τεραστια διαφορα αλλα κατα καποιο τροπο ειδα την διαφορα που ηθελα,στην περιπτωση του address ο εγκεφαλος ειναι ρυθμισμενος να δουλευει οικονομικα...αυτο φυσικα κατα καποιο τροπο σου κοβει αυτη την λιγη παραπανω δυναμη που θα μπορουσε να εχει το address..οι κατασκευαστες ξερουν πολυ καλα...αλλα παιζουν και αυτοι το παιχνιδι...γιατι και αυτοι περνουν μερος στο κομματι της βελτιωσης....(δεν μιλαω συγκεκριμενα για το μηχανακι μας αλλα γενικα)...οσο για το μαγαζι εγω που μιλησα μου ειπε πως δεν το εχει δοκιμασει σε address...γι αυτο...και στο χαρτι που εχει το τσιπακι μαζι ελεγε πως δεν εχει εγγυηση γι'αυτο το λογο που γραφει παραπανω...μπορει η yoshi να προτεινετε απο την εταιρια...αλλα ξερεις για εμενα τι θα ηταν το πιο σωστο?οταν ας πουμε θα πηγαινες να βαλεις την εξατμιση σε ενα συνεργειο της suzuki να σου ρυθμιζαν επισης και τον εγκεφαλο...για να δουλευει σωστα με την εξατμιση....και ερχομαι παλι στο κουτακι..που το εβαλα και αυτο βλεπω....οτι δουλευει πιο σωστα το μηχανακι..ο ιαπωνας φυσικα και ξερει...αλλα ξερει οτι υπαρχουν και ανθρωποι σαν και εμας(η yoshimura ειναι και αυτη βελτιωτικη εταιρια,οπως και η take οπως και αλλες πολλες)και ετσι φροντιζουν να βγαζουν διαφορα μαραφετια....να κερδιζουν τα λεφτα τους και ισως να ικανοποιουν και καποιους πελατεσ με το προιον που τους πουλανε...η βελτιωση παει παντα διπλα με την λεξη μηχανη,μηχανακι,αυτοκινητο και παει λεγοντας...και μην ξεχνας οτι πεταμε τα λεφτα μας ασκοπα(που αυτο ισως το καταλαβουμε μετα απο καιρο)γιατι αυτη ειναι η κ@^λ@ μας....:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως παει με το προγραμμα?

 

σχεδον οπως πηγαινε..μπορω να πω οτι εχει ενα τικ παραπανω ροπη...επιταχυνει λιγο πιο ανετα αλλα δεν εχω κανει κμ γιατι το τσιπακι και τι προγραμμα που εχω επιλεξει για να δω την μεγιστη διαφορα πρεπει να κανω 50κμ και ειναι ζητημα αν εχω κανει 5 αυτη τη στιγμη:lol:

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτης της ηλικιας ειμαστε,για εμενα ειναι το δευτερο μου παπι και ξαναδιαλεξα παπι γιατι ειναι πολυ πιο ανετο ελαφρυτερο και λοιπα απο μια μηχανη 125(και φυσικα πιο φτηνο) και φυσικα θα εχει μειονεκτιματα και πλεονεκτιματα οπως το καθε αντικειμενο που υπαρχει,για εμενα το address εχει πολυ καλα φρενα...και αν αλλαζα δισκοπλακα θα την αλλαζα πιο πολυ για μουρη...ναι εχει αποτομο δαγκωμα αλλα σε πολλα μηχανακια που εχουν δοκιμαστει(και μιλαω πιο συγκεκριμενα για την braking...απο εμενα αποψη μου περαν της ομορφιας...ειναι και το πως θα πατησεις την μανετα γιατι και με την μαματη δισκοπλακα μπορει να σου γυρισει το τιμονι...και να σοριαστεις...στο θεμα κρατιματος στα μηχανακια που εχει δοκιμαστει και εχω δοκιμασει εγω ο ιδιος δεν εχω παρατηρησει καποιο προβλημα)για το φιλτρο αποροφητηρα δεν εχω να πω κατι για εμενα δεν ειναι καλη ιδεα....αυτο το κουτακι λοιπον....επειδη πριν λιγες μερες το ειχα στα χερια μου και αυτη τη στιγμη πανω στο μηχανακι μου...δεν περιμενα να δω τεραστια διαφορα αλλα κατα καποιο τροπο ειδα την διαφορα που ηθελα,στην περιπτωση του address ο εγκεφαλος ειναι ρυθμισμενος να δουλευει οικονομικα...αυτο φυσικα κατα καποιο τροπο σου κοβει αυτη την λιγη παραπανω δυναμη που θα μπορουσε να εχει το address..οι κατασκευαστες ξερουν πολυ καλα...αλλα παιζουν και αυτοι το παιχνιδι...γιατι και αυτοι περνουν μερος στο κομματι της βελτιωσης....(δεν μιλαω συγκεκριμενα για το μηχανακι μας αλλα γενικα)...οσο για το μαγαζι εγω που μιλησα μου ειπε πως δεν το εχει δοκιμασει σε address...γι αυτο...και στο χαρτι που εχει το τσιπακι μαζι ελεγε πως δεν εχει εγγυηση γι'αυτο το λογο που γραφει παραπανω...μπορει η yoshi να προτεινετε απο την εταιρια...αλλα ξερεις για εμενα τι θα ηταν το πιο σωστο?οταν ας πουμε θα πηγαινες να βαλεις την εξατμιση σε ενα συνεργειο της suzuki να σου ρυθμιζαν επισης και τον εγκεφαλο...για να δουλευει σωστα με την εξατμιση....και ερχομαι παλι στο κουτακι..που το εβαλα και αυτο βλεπω....οτι δουλευει πιο σωστα το μηχανακι..ο ιαπωνας φυσικα και ξερει...αλλα ξερει οτι υπαρχουν και ανθρωποι σαν και εμας(η yoshimura ειναι και αυτη βελτιωτικη εταιρια,οπως και η take οπως και αλλες πολλες)και ετσι φροντιζουν να βγαζουν διαφορα μαραφετια....να κερδιζουν τα λεφτα τους και ισως να ικανοποιουν και καποιους πελατεσ με το προιον που τους πουλανε...η βελτιωση παει παντα διπλα με την λεξη μηχανη,μηχανακι,αυτοκινητο και παει λεγοντας...και μην ξεχνας οτι πεταμε τα λεφτα μας ασκοπα(που αυτο ισως το καταλαβουμε μετα απο καιρο)γιατι αυτη ειναι η κ@^λ@ μας....:D

 

Να πουμε κιολας οτι Yoshi,Braking,Takegawa και τοσες αλλες επωνυμες εταιριες με κυρος τα προιοντα που βγαζουν δεν ειναι τυχαια.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε κιολας οτι Yoshi,Braking,Takegawa και τοσες αλλες επωνυμες εταιριες με κυρος τα προιοντα που βγαζουν δεν ειναι τυχαια.

 

συμφωνω απολυτα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν δυο μερες εβαλα την δισκοπλακα....Πολυ ωραια ευχαριστω Αντωνη....ΑΑ εβαλα και γραναζια για οποιον ενδιαφερεται,για να μην αγορασει τα μαμισια που ειναι πανακριβα....Λοιπον εβαλα 37-14 και ειναι γραναζια του ASTREA...Δεν κανουν ακριβως γι'αυτο πρεπει να ανοιξεις λιγο τις τρυπες με τρυπανι μικρο...!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πριν δυο μερες εβαλα την δισκοπλακα....Πολυ ωραια ευχαριστω Αντωνη....ΑΑ εβαλα και γραναζια για οποιον ενδιαφερεται,για να μην αγορασει τα μαμισια που ειναι πανακριβα....Λοιπον εβαλα 37-14 και ειναι γραναζια του ASTREA...Δεν κανουν ακριβως γι'αυτο πρεπει να ανοιξεις λιγο τις τρυπες με τρυπανι μικρο...!!!

 

τι χρωμα ειναι το address σου κοκκινο?37-14?δεν σπαει για πλακα?

Link to comment
Share on other sites

ελεος εγω εβαλα απο innova και μου βγηκαν και φθηνα και χωρις πατεντα!
http://i445.photobucket.com/albums/qq178/191yamaha/yoshimura_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

τι χρωμα ειναι το address σου κοκκινο?37-14?δεν σπαει για πλακα?

 

To address μου ειναι μπλε...Λοιπον εγω εχω δυο γραναζια για μπροστα...ΑΜΑ βαλω 13 κοφτιαζει στα 400 μετρα 100km ενω με το 14 στα 600 μετρα 110km

Link to comment
Share on other sites

ελεος εγω εβαλα απο innova και μου βγηκαν και φθηνα και χωρις πατεντα!

 

To address μου ειναι μπλε...Λοιπον εγω εχω δυο γραναζια για μπροστα...ΑΜΑ βαλω 13 κοφτιαζει στα 400 μετρα 100km ενω με το 14 στα 600 μετρα 110km

 

α οκ.....εγω σκεφτομαι να βαλω η 35-14(το εχει στο στελπετ και αλυσιδα μαζι)η ενα 37 γραναζι που εχω και ενα 15...........αλλα εχω προβλημα σε θεμα τελικης(κοφτες 4η...119-120κμ)και τα γραναζια μου ειναι τα μαματα μεχρι στιγμης,

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω την δισκοπλακα που ειναι αντογραφει braking πολυ καλη αυριο θα βαλω φωτογραφια να δειται ..
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

ναι και θα τον εχει σε 11 μερες...μαλλον θα τον βαλω:D

Link to comment
Share on other sites

ναι και θα τον εχει σε 11 μερες...μαλλον θα τον βαλω:D

 

παιζει να ειναι γνησιος suzuki?

Πωλειται εξατμιση motosport μαυρη,φορεμενη 2 μηνες 50 ευρω..
Link to comment
Share on other sites

παιζει να ειναι γνησιος suzuki?

 

μπορει και ναι μπορει οχι

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αμα τον βαλουμε πανω και τι τελικες θα πιασουμε... Θα παρουμε κανα 7 χιλιομετρα παραπανω....?
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω την δισκοπλακα που ειναι αντογραφει braking πολυ καλη αυριο θα βαλω φωτογραφια να δειται ..

 

Από που και πόσο?

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αμα τον βαλουμε πανω και τι τελικες θα πιασουμε... Θα παρουμε κανα 7 χιλιομετρα παραπανω....?

 

δεν νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Andreas54:Άγριος εκκεντροφόρος είναι (λογικά 3ο στάδιο),στις χαμηλές στροφές θα δείτε κάποια διαφορά στο παπί σας;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

http://www.image-uploader.com/files/5t5xwzyg8wwsu33woh2a.jpg

Η δισκοπλακα ειναι plug and play δεν θελει καμια πατεντα και κοστιζει 60 ευρο. τηλ 2310514576

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

http://www.image-uploader.com/files/5t5xwzyg8wwsu33woh2a.jpg

Η δισκοπλακα ειναι plug and play δεν θελει καμια πατεντα και κοστιζει 60 ευρο. τηλ 2310514576

 

Πολύ όμορφη αντιγραφή της braking,κανείς δεν καταλαβαίνει ότι είναι μούφα.Από Βαγια είναι?

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη αντιγραφή της braking,κανείς δεν καταλαβαίνει ότι είναι μούφα.Από Βαγια είναι?

 

ναι εκτος και αν προσεξουν οτι δεν γραφει braking πουθενα....την εφερε και ο μαυριδης με 75 ευρω οχι με 60...ρε παιδια μηπως ξερετε αν ο βαγιας φτιαχνει και λαιμους εξατμισεων?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...