Jump to content

Αll about Kymco


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ομως αν την σιγκρινεις με αλλες aftermarket εξατμησεις , ειναι απο τις λιγες που εχουν τα λιγοτερα DB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

re paidia gia e3atmisi sto jetix pou na brw? to mixanaki exei ena ais8itira lamda kai den briskw mia pou na tou tairiazei, me ton ais8itira lamda mporw na kanw kati?

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

re paidia gia e3atmisi sto jetix pou na brw? to mixanaki exei ena ais8itira lamda kai den briskw mia pou na tou tairiazei, me ton ais8itira lamda mporw na kanw kati?

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish θα διαγράφονται.

 

Σε καταστηματα με ειδη/ανταλακτικα moto.Τα μηχανακια με καρμπυρατερ δεν εχουν αισθητηρα λαμδα αλλα μονο τα μηχανακια με injection;)Αν θες aftermarket εξατμιση προτιμησε την Protech (με σιγαστηρα ακομη καλυτερα) για να μη σε γραψουν;)

 

kwstasxt:Δεν εχεις αδικο για την Protech,μετα τις μεσαιες στροφες ακουγετε αρκετα δυνατα;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

kai tote sto laimo tis e3atmisis giati exei ena swlinaki?

 

Προσοχή! Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

kai tote sto laimo tis e3atmisis giati exei ena swlinaki?

 

Συστημα εμπλουτισμου αερα απο το φιλτροκουτι στην εξαγωγη για καθαροτερα καυσαερια (προδιαγραφες Euro 3).Αμα το παπι ειχε ηλεκτρονικο εγκεφαλο με συστημα ψεκασμου καυσιμου (Injection) τοτε εχει αισθητηρα λαμδα για να ελεγχει μεσω των καυσαεριων αν το μιγμα βενζινης-αερα ειναι πλουσιο ή φτωχο κατα την καυση και στελνει πληροφοριες στον εγκεφαλο να επεμβει με ρυθμισεις στο μιγμα (αν χρειαστει).

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

τοτε με αυτο το Συστημα εμπλουτισμου αερα απο το φιλτροκουτι στην εξαγωγη για καθαροτερα καυσαερια τι μπορω να κανω για να το απομονοσω?
Link to comment
Share on other sites

jetix_1993:Πηγαινε σε ενα μηχανικο να το αφαιρεσει,παντως στο nexxon το χει πανω στη κεφαλη αριστερα διπλα στην εξαγωγη.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ψαξατε το θεμα με το μοτερ του στρειτ?γιατι ενας φιλος μου με πε πως οι βασεις του τζετιξ ειναι ιδιες με του ντα ι ναμικ και πως το μοτερ του νταιναμικ μπαινει κουτι πανω στο τζετιξ.Επισης αν βαλω νταιναμικ μοτερ που ειναι διχρονο γινεται να βαλω την εξατμιση του τζετιξ την μαμισια για να μην φενεται οτι ειναι διχρονο αλλα και να μην κανει τοσο πολυ θορυβο και αν παρω το μοτερ του νταιναμικ η εξατμιση μπενει στο τζετιξ η θα χρειαστει πατεντα?υπαρχει καποιος γνωστος που να χει νταιναμικ απο εδω μεσα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ψαξατε το θεμα με το μοτερ του στρειτ?γιατι ενας φιλος μου με πε πως οι βασεις του τζετιξ ειναι ιδιες με του ντα ι ναμικ και πως το μοτερ του νταιναμικ μπαινει κουτι πανω στο τζετιξ.Επισης αν βαλω νταιναμικ μοτερ που ειναι διχρονο γινεται να βαλω την εξατμιση του τζετιξ την μαμισια για να μην φενεται οτι ειναι διχρονο αλλα και να μην κανει τοσο πολυ θορυβο και αν παρω το μοτερ του νταιναμικ η εξατμιση μπενει στο τζετιξ η θα χρειαστει πατεντα?υπαρχει καποιος γνωστος που να χει νταιναμικ απο εδω μεσα??

 

Tελικα δικιο ειχε η Kymco οταν ρωτησες,το ειδα στην αντιπροσωπεια που πηγα και κοιταξα στις βασεις..ειναι διαφορετικες:(Αν θες την αποψη μου το διχρονο μοτερ ξεχνα το...μη το βαλεις θα σε καταλαβουν ευκολα.Χιλιες φορες καλυτερα να κανεις την παρανομια να εχεις αλλο 4 χρονο μοτερ πανω.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ψαξατε το θεμα με το μοτερ του στρειτ?γιατι ενας φιλος μου με πε πως οι βασεις του τζετιξ ειναι ιδιες με του ντα ι ναμικ και πως το μοτερ του νταιναμικ μπαινει κουτι πανω στο τζετιξ.Επισης αν βαλω νταιναμικ μοτερ που ειναι διχρονο γινεται να βαλω την εξατμιση του τζετιξ την μαμισια για να μην φενεται οτι ειναι διχρονο αλλα και να μην κανει τοσο πολυ θορυβο και αν παρω το μοτερ του νταιναμικ η εξατμιση μπενει στο τζετιξ η θα χρειαστει πατεντα?υπαρχει καποιος γνωστος που να χει νταιναμικ απο εδω μεσα??

 

Αλλη φιλοσοφια η εξατμιση του 2χρονου και αλλη του 4χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα δικιο ειχε η Kymco οταν ρωτησες,το ειδα στην αντιπροσωπεια που πηγα και κοιταξα στις βασεις..ειναι διαφορετικες:(Αν θες την αποψη μου το διχρονο μοτερ ξεχνα το...μη το βαλεις θα σε καταλαβουν ευκολα.Χιλιες φορες καλυτερα να κανεις την παρανομια να εχεις αλλο 4 χρονο μοτερ πανω.

 

Εγω ομως δεν ειδα πουθενα στην αδεια η στην ασφαλεια να λεει 4χρονο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ομως δεν ειδα πουθενα στην αδεια η στην ασφαλεια να λεει 4χρονο!

 

Nαι αλλα αλλο θορυβο το 4χρονο και αλλη το 2χρονο.Και μπορει ευκολα να το καταλαβει ο μπατσος.

Link to comment
Share on other sites

hondaglx:Οτι θες να κανεις δικη σου επιλογη ειναι.Εμεις προσπαθουμε να βοηθησουμε για καλυτερο αποτελεσμα.Πριν ενεργησουμε σκεφτομαστε πρωτα;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το παρω για σερβισ θα τον ρωτησω αν μπορω τελικα να το κανω μια αναβαθμισουλα (εκει κατεληξα τελικα).Αυτα σκεφτομαι να κανω

Να αλλαξω δισκοπλακα μπροστα να βαλω μια οβερσαιζ για να σταματησει πια το ενοχλητικο τριξιμο στο τιμονι

Να μου το κανει 100κκ ή 115

να μου βαλει 2 βιδουλες που λειπουν και να αλλαξω τα δισκακια .θελω να εχω μεγαλη τελικη αλλα δεν θελω καθολου εκκινηση.Με την αλλαγη αυτην ποσα επιπλεον κιλιομετρα θα δωσει στο παπι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το παρω για σερβισ θα τον ρωτησω αν μπορω τελικα να το κανω μια αναβαθμισουλα (εκει κατεληξα τελικα).Αυτα σκεφτομαι να κανω

Να αλλαξω δισκοπλακα μπροστα να βαλω μια οβερσαιζ για να σταματησει πια το ενοχλητικο τριξιμο στο τιμονι

Να μου το κανει 100κκ ή 115

να μου βαλει 2 βιδουλες που λειπουν και να αλλαξω τα δισκακια .θελω να εχω μεγαλη τελικη αλλα δεν θελω καθολου εκκινηση.Με την αλλαγη αυτην ποσα επιπλεον κιλιομετρα θα δωσει στο παπι?

 

για να εχεις πολλα km πρεπει να κανεις καλη μετατροπη δηλδη να μην το κανεις απλο 100αρι ή 115αρι;);)

Link to comment
Share on other sites

για να εχεις πολλα km πρεπει να κανεις καλη μετατροπη δηλδη να μην το κανεις απλο 100αρι ή 115αρι;);)

 

δηλαδη παραπανω κιβικα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παραπανω κιβικα?

 

μπορεις να το κανεις 115cc αλλα να κανεις ψαγμενη βελτιωση πχ εκκεντροφορο αγριο, κεφαλη κλπ... καταλαβες τι θελω να σου πω??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το παρω για σερβισ θα τον ρωτησω αν μπορω τελικα να το κανω μια αναβαθμισουλα (εκει κατεληξα τελικα).Αυτα σκεφτομαι να κανω

Να αλλαξω δισκοπλακα μπροστα να βαλω μια οβερσαιζ για να σταματησει πια το ενοχλητικο τριξιμο στο τιμονι

Να μου το κανει 100κκ ή 115

να μου βαλει 2 βιδουλες που λειπουν και να αλλαξω τα δισκακια .θελω να εχω μεγαλη τελικη αλλα δεν θελω καθολου εκκινηση.Με την αλλαγη αυτην ποσα επιπλεον κιλιομετρα θα δωσει στο παπι?

 

Καντο σαν το δικο μου και θα χεις απολα...εκκινηση - επιταχυνση - τελικη:)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θελει το παπι του να επιταχυνει σαν 2χρονο μπορει μονο με γραναζια να το πετυχει για 50κκ? και ποση τελικη πιστευεται θα εχει 50χαω? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καντο σαν το δικο μου και θα χεις απολα...εκκινηση - επιταχυνση - τελικη:)

 

τεσπα απλως θελω οταν κανω μια διαδρομη μεγαλη περιπου 15 χιλιομετρα και τρεχω με 80 90 να μη μου σπασει .Τα 90 τα πιανω τωρα αλλα το μηχανακι ζορηζετε αν κανω 500 μετρα με 90 τελικη πιστευω θα σπασει : ). Οποτε θελω να πιανει τα 100 με 110 για να πηγαινω χαλαρα με 80, 90 .Δεν θελω να χει εκινηση γιατι θα το ζοριζω :) Θελω να μην εχει καθολου δυναμη στις χαμηλες στροφες .

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος θελει το παπι του να επιταχυνει σαν 2χρονο μπορει μονο με γραναζια να το πετυχει για 50κκ? και ποση τελικη πιστευεται θα εχει 50χαω? :lol:

 

Kαταρχην, 2 χρονο με 4 χρονο δεν υπαρχει μετρο συγκρισης.Δευτερον,τα 50cc ειναι πολυ λιγα για να εχεις καλη επιταχυνση.Πρεπει να ανεβει κυβικα;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

τεσπα απλως θελω οταν κανω μια διαδρομη μεγαλη περιπου 15 χιλιομετρα και τρεχω με 80 90 να μη μου σπασει .Τα 90 τα πιανω τωρα αλλα το μηχανακι ζορηζετε αν κανω 500 μετρα με 90 τελικη πιστευω θα σπασει : ). Οποτε θελω να πιανει τα 100 με 110 για να πηγαινω χαλαρα με 80, 90 .Δεν θελω να χει εκινηση γιατι θα το ζοριζω :) Θελω να μην εχει καθολου δυναμη στις χαμηλες στροφες .

 

Χωρις δυναμη στις χαμηλες στροφες το μηχανακι δεν θα προχωραει καν.Ειδικα με δυκαβαλο η ανηφορα θα σε τραβαει πισω.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις δυναμη στις χαμηλες στροφες το μηχανακι δεν θα προχωραει καν.Ειδικα με δυκαβαλο η ανηφορα θα σε τραβαει πισω.

 

αυτο δεν το ειχα σκεφτει !αρα χρειαζεται οπωςδηποτε δυναμη στις χαμηλες στροφες!Τεσπα θα ρωτησω εναν μηχανικο παιδια θενκς

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να μου σπαει για δευτερη φορα το μποζονιο της εξατμησης??????

δεν μπορω να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...