Jump to content

Αll about Kymco


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου το jetix φαινεται πολυ ποιο ποιοτικο απο το nexxon περιμενε λιγο ακομη και θα κυκλοφορησει το 150.

 

δες και τιποτε αλλο;)

 

Ξερουμε τεχνικα χαρακτηριστικα για το jetix 150?

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερουμε τεχνικα χαρακτηριστικα για το jetix 150?

 

http://www.kymco.com/event/jetix/#1

 

Οπως το κοβω θα βγαζει καμια 130χλμ τελικη το nexxon σαν 125 βγαζει 100χλμ.

με τετραταχυτο σασμαν!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.kymco.com/event/jetix/#1

 

Οπως το κοβω θα βγαζει καμια 130χλμ τελικη το nexxon σαν 125 βγαζει 100χλμ.

με τετραταχυτο σασμαν!!

 

150cc και βγαζει 8 αλογα.Λιγα δεν ειναι?

Τιποτα δεν εχει αλλαξει

και τιποτα δεν ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να βγαλει τοση τελικη αυτο το παπι.120 αν βγαλει θα ειναι παρα μα παρα πολυ ευχαριστημενο.
Link to comment
Share on other sites

Πανω απο 120 125 χλμ δεν παει λογω του οτι ειναι φιμωμενο παντου (εξατμιση - φιλτρο κτλ) απο προδιαγραφες euro 3 :( . Αλλα το καλο ειναι οτι εχει καρμπυρατερ (οπως επισημανθηκε παραπανω) και ενα απλο πειραγματακι το απογειωνει το παπι μετα:cool: Το straight τα ιδια χλμ βγαζει στα 150cc με 5ταχυτο σασμαν και εχει περιθωρια βελτιωσης φυσικα.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

http://www.kymco.com/event/jetix/#1

 

Οπως το κοβω θα βγαζει καμια 130χλμ τελικη το nexxon σαν 125 βγαζει 100χλμ.

με τετραταχυτο σασμαν!!

 

Πολυ αντιγραφει εχει πεσει....αλλα δεν ειναι και ασχημο...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

τα αλογα του πρεπει να ειναι 11, και κατι. δεν μπορει να ειναι μονο 8 αφου 9 εχουν τα 125. ενα 150αρι με 5 ταχυτητες εκει το κοβο στα 125 με 130χλμ.

 

ειναι πολυ ωραιο αφου βλεπω το nexxon και το μετανιωνω!

εχουν κανει πολυ καλη δουλεια βεβαια ειναι και β κατηγορια, θα δειξει!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα σκεφτηκα να κανω το πισω φρενο με μανετα!! το εχει κανει κανενας? ξερετε τιποτα?

 

μου φαινεται πολυ απλο να γινει και πολυ ποιο απλο στη χρηση!

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

για ευκολο δεν το νομιζω.εξαλλου νομιζω πως ειναι λιγο αχρηστο.τωρα αμα σου αρεσει τι να πω!:)
Link to comment
Share on other sites

τελικα το φρενο πηγε στο χερι

 

http://img23.imageshack.us/img23/3889/dsc00939nl9.jpg

http://img19.imageshack.us/img19/9033/dsc00940mm5.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/3417/dsc00937ag3.jpg

 

καμια σχεση με πριν!! πολυ ποιο ανετο!

Link to comment
Share on other sites

grigoriso:Τι εκανες ρε φιλε:grin:Φοβερη δουλεια με το φρενο στο χερι!!! αν και προτιμω το ποδοφρενο προσωπικα.Καλα το βλεπω το nexxoni σου:D

3 ερωτησεις να σου κανω,αν μου επιτρεπεις:

1)Εχεις βαλει σωληνακια υψηλης πιεσης στα φρενα?

2)Εχεις κανει καποια πατεντα με το λαιμο της εξατμισης?

3)Η πατεντα με τη μανετα ειναι με ντιζα?γενικα αν μπορεις πες μερικα πραγματα πανω σαυτο:)

 

Περιμενουμε νεοτερα οποτε μπορεσεις....για αλλη μια φορα εκανες φοβερη δουλεια.

 

Φιλικα,solitary.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το εκανα με τα χεριακια μου!!!

για τους εξεις λογους

1 το ποδοφρενο σαν κατασκευη της kymco δε με βολεψε ποτε

2 επισεις ηταν πολυ αχαρο και χαλουσε την εμφανιση για μενα

3 ολη η κατασκευη στα ψηλα ετριζε ελατηρια πατουρα και ο ορθοστατης μαζι

4 πριν 10 μερες μου εφυγε το ελατηριο απο το ποδοφρενο και πληρωσα 20€ γι αυτο. εκει μου τη βιδωσε!!!

 

ολη η μετατροπη μου βγηκε 70€ μανετα, μπομπα, σωλινας υψηλης,μαρκουτσια και βιδες. ολο το συστημα του ποδοφρενου το ξηλωσα με μεγαλη μου χαρα το οποιο εβρισκα και πολυ προχειρο σαν κατασκευη!

 

θετικα τωρα

1.μεγαλη δουλεια να τα εχεις ολα μπροστα στα χερια σου!

2.δεν τριζει τιποτα πλεον

3.δεν χανεις τα ελατηρια!!!

4.φρεναρει πολυ καλα δεν κοκαλονει και ανετα σαν scooter

5.το περνανε για συμπεκτη, και βολεβει στις σουζες που δεν εχω κανει ποτε με αυτο

το μηχανακι

6.ασε που πρεπει να ειναι και το μοναδικο ετσι!

 

sol. η εξατμηση επιασε κατι σκουριες και την εβαψα με ενα ασιμι σπρει για υψηλες

θερμοκρασιες

Link to comment
Share on other sites

grigoriso:Μπραβο φιλε μου,την εκανες μονος σου ολη τη μετατροπη και πρεπει να τη χαιρεσε διπλα:D Aψογος!!

Σωληνακια υψηλης πιεσης θα βαλω και γω:rolleyes:δειχνουν τοσο ωραια πανω στο nexxon.

Ευχαριστω για τις απαντησεις:)

 

Φιλικα,solitary.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

grigoriso:Μπραβο φιλε μου,την εκανες μονος σου ολη τη μετατροπη και πρεπει να τη χαιρεσε διπλα:D Aψογος!!

Σωληνακια υψηλης πιεσης θα βαλω και γω:rolleyes:δειχνουν τοσο ωραια πανω στο nexxon.

Ευχαριστω για τις απαντησεις:)

 

Φιλικα,solitary.

 

Και ειναι ομορφα και καλυτερα φρενα.

Link to comment
Share on other sites

madloufos:Οντως πολυ καλυτερα!εχω σταμπαρει τα υψηλης της Braking μαζι με δισκοπλακες μπρος-πισω και τακακια,ποια ειναι η γνωμη σου?μου χουν πει αρκετοι οτι ειναι απτις καλυτερες η Braking.

Το ασυνηθιστο με τη πισω δισκοπλακα του nexxon ειναι οτι κανει κουρμπα οπως η μπροστινη.Απο΄σο γνωριζω τα περισσοτερα παπια της αγορας εχουν ισια δισκοπλακα πισω.Εδω θελω τα φωτα σας...υπαρχει δισκοπλακα της Braking μικρη οπως η εργοστασιακη του παπιου?

 

Ευχαριστω εκ των προτερον,αν γνωριζετε κατι θα με βοηθουσε:)

 

Φιλικα,solitary.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

madloufos:Οντως πολυ καλυτερα!εχω σταμπαρει τα υψηλης της Braking μαζι με δισκοπλακες μπρος-πισω και τακακια,ποια ειναι η γνωμη σου?μου χουν πει αρκετοι οτι ειναι απτις καλυτερες η Braking.

Το ασυνηθιστο με τη πισω δισκοπλακα του nexxon ειναι οτι κανει κουρμπα οπως η μπροστινη.Απο΄σο γνωριζω τα περισσοτερα παπια της αγορας εχουν ισια δισκοπλακα πισω.Εδω θελω τα φωτα σας...υπαρχει δισκοπλακα της Braking μικρη οπως η εργοστασιακη του παπιου?

 

Ευχαριστω εκ των προτερον,αν γνωριζετε κατι θα με βοηθουσε:)

 

Φιλικα,solitary.

 

Εγω φιλε μου Solitary εχω στο Dinamik δισκοπλακες Braking μπρος πισω και σωληνακια υψηλης παλι μπρος πισω.Αλλο σταματημα.Καταλαβαινεις κατευθειαν με παραμικρο τσιμπημα στα φρενα την επιβραδυνση.Το μονο κακο για το πισω φρενο ειναι οτι γινεται παρα πολυ ευαισθητο το φρεναρισμα και μπλοκερνει ο τροχος ευκολα.Αλλα σε σχεση με τα εργοστασιακα ειναι η μερα με την νυχτα.Απο μενα αξιζει να τα βαλεις.Και θα τα συνηθισεις αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Kata ti gnomi m fenete askopo na bgalis to podofreno ;) porola afta kl doulia. ego tha protimousa na ebaza simplekti kanoniko kai na ixa kai freno sto podi.Ase p ine kali sinithia to podofreno gia peretero mixanes
Link to comment
Share on other sites

Kata ti gnomi m fenete askopo na bgalis to podofreno ;) porola afta kl doulia. ego tha protimousa na ebaza simplekti kanoniko kai na ixa kai freno sto podi.Ase p ine kali sinithia to podofreno gia peretero mixanes

 

Ναι αλλα ο συμπλεκτης κοστιζει πολυ παραπνω.Οσο για το ποδοφρενο σιγα ετσι κι αλλιως αλλαζει θεση στις μηχανες και ειναι ολα μια συνηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Kata ti gnomi m fenete askopo na bgalis to podofreno ;) porola afta kl doulia. ego tha protimousa na ebaza simplekti kanoniko kai na ixa kai freno sto podi.Ase p ine kali sinithia to podofreno gia peretero mixanes

 

καλα τα λες αλλα το μηχανακι ειναι για δουλεια. ο αδερφος μου εχει dinamic μολις το παιρνεις αυτο μαθαινεις να οδηγας 1000αρα και πανω σε χειρισμο παντα!!

 

μια κατω κι ολες πανω.

Link to comment
Share on other sites

madloufos:Ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις λεπτομερεις απαντησεις σου,για Braking παω και γω:)

stathis1992:Εχει δικιο ο grigoriso,το nexxon του το χει για δουλεια και διορθωσε αυτο που δεν τον βολεβε;)Φυσικα ομως ουτε εγω θα εβγαζα το ποδοφρενο εφοσον με βολεβει τελεια:).Πως τα παει το jetix? κανα νεο? αν θες ανεβασε καμια φωτογραφια να το δουμε το εργαλειο:rolleyes:

 

Kymco Nexxon Competition Update: Η ενημερωση αυτη αφορα τον φωτισμο του nexxon (οχι καμια λαμπα νεον και τετοια:p)

Εβγαλα το φαναρι μπροστα την Τεταρτη και αλλαξα τις 2 πλαινες λαμπιτσες (που αναβουν με την πρωτη σκαλα,οσοι εχουν nexxon ξερουν για ποιες λαμπιτσες λεω).Ο λογος που τις αλλαξα ηταν επειδη το φως που βγαζουν κιτρινιζει και δεν μαρεσει να το βλεπω ετσι,αποφασισα να βρω να βαλω καθαρο (ψυχρο λευκο) φως.Βρηκα σε ενα μαγαζι με moto αξεσουαρ αλλα αυτες που μου δωσαν φωτιζουν παλι κιτρινο:(.Ψαχνω τωρα να βρω αλλες;) εν αναμονη εδω.....Επισης με την ευκαιρια θα αλλαξω το κιτρινο φως στο καντραν για τις ενδειξεις προσπαθωντας να δωσω την αισθηση του μπλε που εχει το καντραν του VW Golf μου.

 

Λεπτομερεις φωτογραφιες και μινι οδηγος με πληροφοριες για το λυσιμο και στοιχεια για τους τυπους της λαμπας που ταιριαζουν στο nexxon θα ακολουθησουν τις προσεχεις ημερες...καθως ολο το επιχειρημα βρισκετε υπο εξελιξη:)

 

Φιλικα,solitary.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το φαναρι μπροστα την Τεταρτη και αλλαξα τις 2 πλαινες λαμπιτσες (που αναβουν με την πρωτη σκαλα,οσοι εχουν nexxon ξερουν για ποιες λαμπιτσες λεω).Ο λογος που τις αλλαξα ηταν επειδη το φως που βγαζουν κιτρινιζει και δεν μαρεσει να το βλεπω ετσι,αποφασισα να βρω να βαλω καθαρο (ψυχρο λευκο) φως.Βρηκα σε ενα μαγαζι με moto αξεσουαρ αλλα αυτες που μου δωσαν φωτιζουν παλι κιτρινο:(.Ψαχνω τωρα να βρω αλλες;) εν αναμονη εδω.....Επισης με την ευκαιρια θα αλλαξω το κιτρινο φως στο καντραν για τις ενδειξεις προσπαθωντας να δωσω την αισθηση του μπλε που εχει το καντραν του VW Golf μου.

 

Λεπτομερεις φωτογραφιες και μινι οδηγος με πληροφοριες για το λυσιμο και στοιχεια για τους τυπους της λαμπας που ταιριαζουν στο nexxon θα ακολουθησουν τις προσεχεις ημερες...καθως ολο το επιχειρημα βρισκετε υπο εξελιξη:)

 

Φιλικα,solitary.

 

Πηγαινε παρε led λαμπιτσες...ειναι ακριβες αλλα εχουν λευκος φως και οχι κιτρινο...

 

madloufos:Οντως πολυ καλυτερα!εχω σταμπαρει τα υψηλης της Braking μαζι με δισκοπλακες μπρος-πισω και τακακια,ποια ειναι η γνωμη σου?μου χουν πει αρκετοι οτι ειναι απτις καλυτερες η Braking.

Το ασυνηθιστο με τη πισω δισκοπλακα του nexxon ειναι οτι κανει κουρμπα οπως η μπροστινη.Απο΄σο γνωριζω τα περισσοτερα παπια της αγορας εχουν ισια δισκοπλακα πισω.Εδω θελω τα φωτα σας...υπαρχει δισκοπλακα της Braking μικρη οπως η εργοστασιακη του παπιου?

 

Ευχαριστω εκ των προτερον,αν γνωριζετε κατι θα με βοηθουσε:)

 

Φιλικα,solitary.

 

αν η πισω δισκοπλακα ειναι οπως την μπροστα μπορεις να βαλεις για supra στην μαμισια διασταση..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...