Jump to content

Αll about Kymco


likoyrgos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

powerman95:Αυτο που λες δεν στηριζετε πουθενα...ποσο μαλλον επειδη ξερω ατομα με Lifan κινητηρα στο παπι τους και δεν εχουν τετοιο εγγραφο;)

/QUOTE]

 

Τι νομιζεις οτι δεν εχω τι κανω και γραφω μπουρδες στα forum?????:confused:

 

Κοιτα εδω να δειςΠατα εδω να δεις αυτο που σου λεω

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

powerman95:Δεν ηθελα να σε θιξω,απλα απο ατομα που γνωριζω και εχουν αγορασει λιφαν δεν τους δοθηκε τετοιο εγγραφο.Εκτος αν δινει το STELPET που μου δειχνεις στο link (πολυ ενδιαφερον).Επισης,λογικα το νομιμο εγγραφο θα πρεπει να ισχυει για αυτους που εχουν διπλωμα 125? ή κανω λαθος...αν μπορεις δωσε περισσοτερες πληροφοριες γιαυτο.

 

Ευχαριστω,

solitary

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

powerman95:Δεν ηθελα να σε θιξω,απλα απο ατομα που γνωριζω και εχουν αγορασει λιφαν δεν τους δοθηκε τετοιο εγγραφο.Εκτος αν δινει το STELPET που μου δειχνεις στο link (πολυ ενδιαφερον).Επισης,λογικα το νομιμο εγγραφο θα πρεπει να ισχυει για αυτους που εχουν διπλωμα 125? ή κανω λαθος...αν μπορεις δωσε περισσοτερες πληροφοριες γιαυτο.

 

Ευχαριστω,

solitary

 

Οχι ρε δεν πειραζει σε συχγωρω αλλα θα ειναι η τελευταια:lol::lol::lol:.Λογικα ολοι Επρεπε να το δινουν αυτο αλλα:X

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε δεν πειραζει σε συχγωρω αλλα θα ειναι η τελευταια:lol::lol::lol:.Λογικα ολοι Επρεπε να το δινουν αυτο αλλα:X

 

powerman95:Δεν ηθελα να σε θιξω,απλα απο ατομα που γνωριζω και εχουν αγορασει λιφαν δεν τους δοθηκε τετοιο εγγραφο.Εκτος αν δινει το STELPET που μου δειχνεις στο link (πολυ ενδιαφερον).Επισης,λογικα το νομιμο εγγραφο θα πρεπει να ισχυει για αυτους που εχουν διπλωμα 125? ή κανω λαθος...αν μπορεις δωσε περισσοτερες πληροφοριες γιαυτο.

 

Ευχαριστω,

solitary

 

powerman95:Αυτο που λες δεν στηριζετε πουθενα...ποσο μαλλον επειδη ξερω ατομα με Lifan κινητηρα στο παπι τους και δεν εχουν τετοιο εγγραφο;)

/QUOTE]

 

Τι νομιζεις οτι δεν εχω τι κανω και γραφω μπουρδες στα forum?????:confused:

 

Κοιτα εδω να δειςΠατα εδω να δεις αυτο που σου λεω

αμα ειναι 50αρι και βαλεις 125 δεν σου χρειαζετε αυτο το χαρτι.αμα δεν θες να το δηλωσεις απλα δεν το χρειαζεσε!!!
Link to comment
Share on other sites

HalfAlive:Δεν μου ρχετε κατι που να ταιριαζει με τις βασεις των πλαστικων απο αλλο kymco,τελοςπαντων σημασια εχει οτι εγινε καλη δουλεια;)Απο εξατμιση (τσεκαρε το αν μπαινει) βαλε την oval protech κανει ωραιο μπασο ηχο και δεν ειναι και πολυ δυνατος (μη γεμισεις κλησεις για θορυβο).Απο τιμη παιζει στα 75 με 85 ευρω.Εγω παντως αυτη θα βαλω στο nexxon μολις το βαλω για αναβαθμιση.

 

ok euxaristo

Link to comment
Share on other sites

powerman95:Δεν ηθελα να σε θιξω,απλα απο ατομα που γνωριζω και εχουν αγορασει λιφαν δεν τους δοθηκε τετοιο εγγραφο.Εκτος αν δινει το STELPET που μου δειχνεις στο link (πολυ ενδιαφερον).Επισης,λογικα το νομιμο εγγραφο θα πρεπει να ισχυει για αυτους που εχουν διπλωμα 125? ή κανω λαθος...αν μπορεις δωσε περισσοτερες πληροφοριες γιαυτο.

 

Ευχαριστω,

solitary

 

Συνηθως δινουν ενα τιμολογιο με το ονομα σου(αυτο ειναι το νομιμω εγραφο που λεει το stelpet)...αν το παρεις μεταχειρισμενο συνηθως σου δινουν το τιμολογιο με το ονομα του προηγουμενου...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ΜΧU 300 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το γκαζι μετα απο μια βολτα που εκανεο αδερφος μου το γκαζι εχει σκληρυνει και εχει γινει πολυ αποτωμο. πως να ρυθμισω την ντιζα του γκαζιου ωστε να γινει οπως πριν? για γουρουνα μιλαω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα ΜΧU 300 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το γκαζι μετα απο μια βολτα που εκανεο αδερφος μου το γκαζι εχει σκληρυνει και εχει γινει πολυ αποτωμο. πως να ρυθμισω την ντιζα του γκαζιου ωστε να γινει οπως πριν? για γουρουνα μιλαω

 

Sinithos oloi auto theloume apo ta mixanakia mas.Amesi apokrisi.

Link to comment
Share on other sites

Sinithos oloi auto theloume apo ta mixanakia mas.Amesi apokrisi.
αλλο το μηχανακι αλλο η γουρουνα. την γουρουνα πρεπει να την ελεγχεις καλα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

αλλο το μηχανακι αλλο η γουρουνα. την γουρουνα πρεπει να την ελεγχεις καλα

 

Vasika paizei rolo kai ti zitas apo to mixanaki sou.Emena den m arese na girnao tin maneta tou gaziou kai meta apo ligo na dinei thelo amesos.

Link to comment
Share on other sites

Vasika paizei rolo kai ti zitas apo to mixanaki sou.Emena den m arese na girnao tin maneta tou gaziou kai meta apo ligo na dinei thelo amesos.

 

Τα injection αυτοκινητα ετσι κανουν, μηπως το κανουν και τα μηχανακια? ασχετο λιγο!!

Link to comment
Share on other sites

Τα injection αυτοκινητα ετσι κανουν, μηπως το κανουν και τα μηχανακια? ασχετο λιγο!!

 

Vasika rithmizeis tin ntiza tou gaziou.Ego etsi kano.Kai den paizei katholou i manetta tou gaziou.

Link to comment
Share on other sites

Vasika rithmizeis tin ntiza tou gaziou.Ego etsi kano.Kai den paizei katholou i manetta tou gaziou.
πως την ρυθμιζω σωστα?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Niotheis oti den paizei katholou i manetta tou gaziou.
για την ντιζα μιλαω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

φιλε solitary εκανες καμια αλλαγη?? κριμα να μην το εχεις πορτοκαλι για να το βλεπω σαν το δικο μου!! προχθες επαθα λαστιχο και το πηγα στο μαστορα, το οδηγησε και απο το πατιναρισμα νομιζε οτι οδηγουσε αυτοματο. θα παω στην αντιπροσωπια να μου αλλαξουν τους δισκους στην εγγυηση αλλα το servise tvn 5000xlm δεν το εκανα σ' αυτους λες να μην εχει εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

grigoriso:Το πορτοκαλι που χει ειναι απαιχτο...αλλα σκοπευω να το αλλαξω στο μελλον κανωντας το ολο γκρι χρωμα.Οσο για το πατιναρισμα...αστα να πανε τα ιδια και στο δικο μου (θα φανε αλλαγη οι δισκοι).Για την αντιπροσωπεια,ευχομαι να μην σου πουν μ****ς κανονικα η εγγυηση πρεπει να ισχυει.Λοιπον...... σας παρουσιαζω το ktm* μου εε εεεε...το Kymco....τελοςπαντων το δικο μου nexxon

http://i306.photobucket.com/albums/nn241/squib88/DSC01471.jpg

μεχρι στιγμης ειμαι εδω....αναμενω το μασπιε συντομα.......και τα καινουργια λαστιχα.:)

 

*Με το ktm εχει πεσει πολυ πλακα....οι περισσοτεροι νομιζουν οτι ειναι παπι απο την ktm:lol::lol::p

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

solitary : κουκλί το ktm. Καλοτάξιδο.

grigoriso : νομίζω ότι για να ισχύει η εγγύηση πρέπει τα σέρβις να έχουν γίνει σε εξουσιοδοτημένο όχι απαραίτητα στην αντιπροσωπεία. Αυτός που έκανες το σέρβις ήταν εξουσιοδοτημένος από την Kymco ?

Link to comment
Share on other sites

εχουμε τελικα το ιδιο χρωμα. το κακο βεβαια ειναι οτι δεν βγαινουν και τα φλασακια και τα εχεις εκει σαν φτερα. η αληθεια ειναι οτι μου αρεσει περισοτερο με τα πλαινα πλαστικα. χωρις αυτοκολητα ειναι ποιο ωραιο μου φαινετε θα τα βγαλω και εγω!

 

οσο για την εγγυηση μαλλον δεν θα ισχυει γιατι δεν ειμαι εξουσιοδοτημενος (γιατι εγω εκανα το servise) αρα δεν θα ισχυει ασε που αν ειναι να μου βαλουν παλι τα αθλια δισκακια τις kymco πρωτιμω να παω αλλου και να βαλω κατι καλυτερο. Tι λετε?

Link to comment
Share on other sites

nikost:Ευχαριστω.:)

grigoriso:Φιλε ενα σου λεω...χαιρομαι που σου αρεσει αμα βγαλεις τα πλαστικα(ποδιες αχρηστες) και τα αυτοκολητα το nexxon θα σου δειξει αλλον αερα......εμενα με πορωνει ετσι οπως το χω:cool: Για τα δισκακια μην ξαναβαλεις τα μαμα Kymco...βαλε αλλα καλυτερα και επωνυμα που θα κρατησουν παρα πολυ.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

φιλε solitary εκανες καμια αλλαγη?? κριμα να μην το εχεις πορτοκαλι για να το βλεπω σαν το δικο μου!! προχθες επαθα λαστιχο και το πηγα στο μαστορα, το οδηγησε και απο το πατιναρισμα νομιζε οτι οδηγουσε αυτοματο. θα παω στην αντιπροσωπια να μου αλλαξουν τους δισκους στην εγγυηση αλλα το servise tvn 5000xlm δεν το εκανα σ' αυτους λες να μην εχει εγγυηση?

Οι δισκοι δεν τους καλυπτει η εγγυηση.θεωρουνται φυσιολογικη φθορα.

επισης αν τα service δεν τα κανεις σε εξουσιοδοτημενο συνεργειο της Kymco,αυτοματως παυει να ισχυει και η εγγυηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει τα γνησια δισκακια της kymco που θα επαιρνες τωρα να ηταν καλυτερα απο τα εργοστασιακα. η kymco βελτιωνει συνεχως τα προιοντα της. σας το λεω απο προσωπικη εμπειρια. με εναν ανορθωτυη και ενα ρελε μιζας που αλλαξα ηταν σαφως βελτιωμενα. ειδικα το ρελε ειχε εξωτερικες διαφορες προς το καλυτερο. η kymco εχει κεντρο ερευνας και αναπτυξης
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια καλως σας βρηκα μετα απο αρκετο καιρο απουσιας:) Σας παρουσιαζω το δικο μου kymco μεχρι στιγμης.http://i306.photobucket.com/albums/nn241/squib88/DSC01489.jpg

Μια γενικη περιγραφη αλλαγων πανω στο παπι:

#Μπροστινο φτερο απο crypton X 135

#Μπροστινοι μασπιες και σταντ σετ απο Honda astrea

#Mανιβελα

#Ολικη ανακατασκευη κινητηρα με κυβισμο στα 115

#Καρμπυρατερ Mikuni Japan 26

#Εξατμιση LEVEL

Λεπτομερειες που εχουν μεινει σε αναμονη:

#Σελα με καινουργιο δερμα αδιαβροχο και κοψιμο προφιλ

#Βαψιμο μπροστινου φτερου πορτοκαλι χρωμα

#Κοψιμο του πισω φτερου και αφαιρεση των φλας

#Aλλαγη το σιδερο του συνεπιβατη με του kymco jetix

 

Να στε καλα και παντα ορθιοι:)

Φιλικα,solitary.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το μηχανακι σου!!!! αλλα θελει ακομα 2-3 πραγματακια και θα ειναι τελειο σε εμφανιση:)

η level ειναι καλη εξατμιση???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλως σας βρηκα μετα απο αρκετο καιρο απουσιας:) Σας παρουσιαζω το δικο μου kymco μεχρι στιγμης.

Μια γενικη περιγραφη αλλαγων πανω στο παπι:

#Μπροστινο φτερο απο crypton X 135

#Μπροστινοι μασπιες και σταντ σετ απο Honda astrea

#Mανιβελα

#Ολικη ανακατασκευη κινητηρα με κυβισμο στα 115

#Καρμπυρατερ Mikuni Japan 26

#Εξατμιση LEVEL

Λεπτομερειες που εχουν μεινει σε αναμονη:

#Σελα με καινουργιο δερμα αδιαβροχο και κοψιμο προφιλ

#Βαψιμο μπροστινου φτερου πορτοκαλι χρωμα

#Κοψιμο του πισω φτερου και αφαιρεση των φλας

#Aλλαγη το σιδερο του συνεπιβατη με του kymco jetix

 

Να στε καλα και παντα ορθιοι:)

Φιλικα,solitary.

ωραιο το μηχανακι,αλλα ανα θελεις να με ακουσεις..αλλαξε τις διαστασεις απο τα λαστιχα σου!

βαλε 2.25 μπροστα και 2.50 πισω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...