Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν κανεις εγκατασταση n-gage games δεν πρεπει να φαινονται, πρεπει να ειναι κρυφα, να μην μπορεις να τα δεις, τα αρχεια συστηματος, καταλαβες,αλιως δεν θα κανεις τιποτα παλι..ουτε οταν παιζεις n-gage

 

να διορθωσω κατι.οταν κανεις εγκατασταση πρεπει να φαινονται τα αρχεια συστηματος. οταν πας να τα ανοιξεις οχι.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να διορθωσω κατι.οταν κανεις εγκατασταση πρεπει να φαινονται τα αρχεια συστηματος. οταν πας να τα ανοιξεις οχι.

αφου υπαρχει το installserver.exe γιατι να φαινονται τα αρχεια συστηματος???ARISTO???πες και μενα να ξερω .εγω παντως στο Ν82 δεν εχω ποτε τα αρχεια φανερα ουτε οταν κανω installer n-gage game ,, παρα μονο οταν χρειαζομαι στον explorer τοτε και μονο τοτε.δηλαδη πως εμενα τα κανει install με κρυφα? στα αλλα κινητα δεν κανει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

εγω παντα το δοκιμαζα με ενεργοποιημενο το caps on για να κλεισω τον ελεγχο συστηματος οτι ειναι αυτο τλπ για αν ειμαι σιγουρος.ειδικα για το Ngage που ειναι εφαρμογη της nokia δε ξερω τι ελεγχους μπορει να κανει. αν δουλευει και χωρις οκ απλα για σιγουρια.
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

εγω παντα το δοκιμαζα με ενεργοποιημενο το caps on για να κλεισω τον ελεγχο συστηματος οτι ειναι αυτο τλπ για αν ειμαι σιγουρος.ειδικα για το Ngage που ειναι εφαρμογη της nokia δε ξερω τι ελεγχους μπορει να κανει. αν δουλευει και χωρις οκ απλα για σιγουρια.

ok και γω μπορει να μην το εκανα ποτε αυτο που λεω, απλα νομιζω καπου το ειχα διαβασει δε το βρηκα μονος μου :D γιαυτο το κανω ετσι,δοκιμασα να κανω install το proseriesgolf με ανοιχτα τα αρχεια συστηματος κια δεν το κανει:O λες να ειναι συνιθισμενο το κινητο με κρυφα τα αρχεια χιχιχιχιχι !!! :D:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ Ν85 (ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΝΟΚΙΑ). ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Ν-GAGE. ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΜΕ ΤΟ Ν82..... ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.,...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ... ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΟ Ν85 (ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΝΟΚΙΑ). ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ Ν-GAGE. ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΟΠΩΣ ΠΧ ΜΕ ΤΟ Ν82..... ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.,...

 

Κανε μια αναζητηση στο <<μαγαζακι>>.Αν υπαρχει τροπος εκει θα τον βρεις σιγουρα.Επισης να αποφευγεις να γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σαν να φωναζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

κατι εγινε και δε μου κανει install κανενα n-gage πλεον,ειτε με κρυφα ειτε με φανερα ,τα αρχεια συστηματος,ενω το εχω χακαρισμενο και με το intallserver.exe και με το rompathcer aply4all μηπως καποια εφαρμογη τι αλλο τι να πω γαμ-το...
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Grab a free N-Gage game

 

!

Nokia is in the process of promoting its N-Gage gaming platform again and as part this it’s giving away

free codes for anyone willing to sign up to the N-Gage Arena. All you need to do is get over

to N-Gage Wizard, sign-up, log-in and get sent the N-Gage code of your choice.

It’s simple, quick and best of all… FREE!

http://noknok.tv/2009/03/03/grab-a-free-n-gage-game/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

http://www.n-gagewizard.com/

 

Οσοι από σας χρησιμοποιείτε το NGAGE με τον νόμιμο τρόπο και έχετε ήδη δημιουργήσει ενα username μέσα από το NGAGE μπορείτε ακολουθώντας το link αυτό να ζητήσετε δωρεάν έναν κωδικό ενεργοποίησης πλήρους παιχνιδιού για όποιο παιχνίδι θέλετε εσείς.:);)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω το Ν96, και ενω καταφερα να εγκαταστησω κ να λειτουργησω απροβληματιστα το Resident Evil, οταν παω να κανω εγκατασταση το Metal Gear, αυτο με πεταει εξω απο την εφαρμογη. Δηλαδη παραλογο. Καμια ιδεα? Το κινητο εχει χακ βεβαια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Monopoly now out on N-Gage

 

http://zomgitscj.com/wp-content/uploads/2009/02/588par98718imagedirect-300x97.jpg

http://zomgitscj.com/monopoly-now-out-on-n-gage/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για ένα παιχνίδι μόνο?

 

Αφού δίνεται ένας κωδικός ενεργοποίησης για πόσα παιχνίδια μιλάμε,για 1 βέβαια.....;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έδιναν κωδικό όλα τα παιχνίδια..

 

Και μετα τι θα πουλαγαν ? :alien:

 

όπως και να έχει δεν είναι κάτι χρήσιμο!

 

Αποψη σου :lost:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω δοκιμασει τα παντα για να περασω παιχνιδια στο ν96 αλλα κανενας τροπος δεν μου λειτουργησε.. Υποαρχει κατι σοκιμασμενο σιγουρα για αυτο το μοντελο??

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βασικα μετα απο λιγη προσπαθεια καταφερα να περασω καποια παιχνιδια n-gage στο κιν μου. το προβλιμα ειναι οτι οταν παω να παιξω, μου πεταει ενα μηνυμα της μορφης not enough memory. εχω ν82 με 80μβ ελευθερα στο τηλ και 5gb ελυθερα στη καρτα..

 

 

απο τις 10 φορες που προσπαθησα, τις 2 ετρεξαν κανονικα καποιες. καποιες καθολου. μου εβγαλε αλλο ενα μηνυμα το οποιο ελεγε, η εφαρμογη εκλεισε, κλειστε καποια προγραμματα και ξαναπροσπαθηστε.

rom problem ειναι αυτο? τι μπορει να φταιει? και πως μπορς να το διορθωσω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχεισ χακαρισμενο?

 

ναι χακαρισμενο.

εν το μεαξυ το μονο που τρεχει στο background ειναι το operator logo. τιποτα αλλο ωστε να εχω απωλεια μνημης. εκτος κ αν βεβαια τρωει τοσο πολυ μνημη το εν λογω προγραμμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι χακαρισμενο.

εν το μεαξυ το μονο που τρεχει στο background ειναι το operator logo. τιποτα αλλο ωστε να εχω απωλεια μνημης. εκτος κ αν βεβαια τρωει τοσο πολυ μνημη το εν λογω προγραμμα...

οταν κανεις εγκαταστασει το παιχνιδι πρεπει να ειναι caps on κι οταν πας να παιξεις να ειναι caps off για δοκιμασε ετσι...

Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις εγκαταστασει το παιχνιδι πρεπει να ειναι caps on κι οταν πας να παιξεις να ειναι caps off για δοκιμασε ετσι...

 

εμ βασικα δεν το εχω χακαρει με αυτον τον τροπο..:O

κατεβασα το HelloOX.1.03.Unsigned.sis, το εκανα sign και τα εκανε ολα μονο του... ειναι κανονικα χακαρισμενο μιασ και πλεον οτιδηποτε το παιρναω χωρισ να το κανω sign πρωτα. επρεπε να ακολουθησω αλλη διαδικασια?

και αν ναι, γιατι ποτε μου τα παιζει ποτε οχι? εχω περασει καμια 15αρια παιχνιδια τα 3-4 τα παιζει κανονικα, τα 4-5 ποτε ναι ποτε οχι :cry: και τα υπολοιπα καθολου..

επισης παρατηρησα οτι δεν παιζει παιχνιδια με μεγαλο μεγεθος.. απο 8mb+ περιπου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμ βασικα δεν το εχω χακαρει με αυτον τον τροπο..:O

κατεβασα το HelloOX.1.03.Unsigned.sis, το εκανα sign και τα εκανε ολα μονο του... ειναι κανονικα χακαρισμενο μιασ και πλεον οτιδηποτε το παιρναω χωρισ να το κανω sign πρωτα. επρεπε να ακολουθησω αλλη διαδικασια?

και αν ναι, γιατι ποτε μου τα παιζει ποτε οχι? εχω περασει καμια 15αρια παιχνιδια τα 3-4 τα παιζει κανονικα, τα 4-5 ποτε ναι ποτε οχι :cry: και τα υπολοιπα καθολου..

επισης παρατηρησα οτι δεν παιζει παιχνιδια με μεγαλο μεγεθος.. απο 8mb+ περιπου...

οταν ειναι χακαρισμενο και περνας παιχνιδια πρεπει να ειναι caps on κι οταν θελεις ωα παιξεις caps off κανε απεγκατασταση τα παιχνιδια που δεν σου παιζει και ξανα περασετα οπως σου ειπα

Link to comment
Share on other sites

οταν ειναι χακαρισμενο και περνας παιχνιδια πρεπει να ειναι caps on κι οταν θελεις ωα παιξεις caps off κανε απεγκατασταση τα παιχνιδια που δεν σου παιζει και ξανα περασετα οπως σου ειπα

 

τελικα το ελυσα το ολο προβλημα. θα προσθεσω τον οδηγο τις επομενεσ μερες. ειναι πολυ ποιο ευκολοσ απ ολουσ τους αλλους. :) ευχαριστω παντως!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω δοκιμασει τα παντα για να κανω το metal gear solid να λειτουργησει, και καθε φορα μου βγαζει το μηνυμα emcrypted assets could not be logged. Ουτε ξερω τι σημαινει ολο αυτο ουτε τι κανω λαθος. Το Ρεσιντεντ Ενιλ τρεχει μια χαρα παντως. Καμια λυση? Ν96 εχω παρεμπιπτοντως..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...