Jump to content

[S60 3rd Edition] Next Gen N-Gage games


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 778
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο το sim pets τι παιχνιδι ειναι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα παιχνιδια του n-gage παιζουν στο Ν91 4gb ??? .................

 

αν ειναι s60v3 ναι.

 

το sims pets προστεθηκε στη λιστα μου των Ngage games.

 

Αν δεν απατώμαι, τo N91 δεν είναι συμβατό με την πλατφόρμα N-Gage. Οι συμβατές συσκευές είναι αυτές. :rolleyes:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα. Η επίσημη λίστα πάντως είναι στο link που έδωσα πριν.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κι εγω το προβλημα με το "file corrupted" εκανα τα εξης και δουλεψε .Δεν ξερω αν κατι ειναι περιττο απο τα παρακατω, το θεμα ειναι οτι με αυτα μου δουλεψε.Πρωτα απ ολα πατε στο γνωστο μαγαζακι και κανετε το χακ για τη μνημη C του κινητου που σας δινει πληρη ελεγχο (all permisions καπως ετσι λεγεται xxxxxxxxxxxx .Εγκαθιστατε απο τα εργαλεια που εχει σε καθε παιχνιδι το Metro trk με προσοχη στο fp1 η pre fp1.Τρεχετε το Caps on (την εφαρμογη απο το χακ), συνδεετε το κινητο με USB ανοιγετε το Metro trk στο κινητο και τρεχετε το SecMan.exe.--Τοσο η εγκατασταση του SeCMan οσο και των παιχνιδιων γινεται με ανοιχτο το Metrotrk στο κινητο.ΠΡΟΣΟΧΗ κλειστε την εφαρμογη πριν ανοιξετε το ενγκειτζ--

Οταν ομως σας ρωτησει για το πορτ (οπως θα γινει και στην εγκατασταση των παιχνιδιων αργοτερα) δε θα πατησετε "Find Metro trk port automatically", θα κανετε uncheck το κουτακι και θα διαλεξετε το COM port που χρησιμοποιει το κινητο.Το ποιο ειναι το βλεπετε απο Πινακας ελεγχου->Επιδοσεις και συντηρηση->Συστημα->Υλικο->διαχειρηση συσκευων->Θυρες (COM & LPT) Διπλα απο το κινητο σας εχει σε παρενθεση το COMΧ οπου Χ ενας αριθμος

( εννοειται ειναι συνδεδεμενο το κινητο για να δειτε ποια θυρα χρησιμοποιει) .Αφου διαλεξετε το ΙΔΙΟ COM προχωρατε κανονικα στην εγκατασταση.Αφου εγκαταστησετε το SecMan προχωρατε στην εγκατασταση των παιχνιδιων.Στο πρωτο screen(εγκατασταση παιχνιδιων) τσεκαρετε τα δυο κουτακια ->NEXT και επειτα uncheck "Find Metro trk port automatically" βαζετε ΠΑΛΙ το COM που χρησιμοποιει η USB θυρα του κινητου σας.Ολοκληρωνετε την εγκατασταση απο τον υπολογιστη.Αφου κλεισετε το Metrotrk ανοιγετε το ενγκειτζ και η εγκατασταση θα ολοκληρωθει επιτυχως και στο κινητο.

 

Υ.Γ Εμενα χρειαστηκε ρισταρτ το κινητο μετα την εγκατασταση των παιχνιδιων γιατι μου εβγαζε ενα σφαλμα Kern-3 κατι, μετα το ρισταρτ ομως ολα δουλευουν ρολοι.Δοκιμασμενο με επιτυχια στα 9 απο τα 11 παιχνιδια.ΕΝΤΖΟΥ!

 

Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί πήγα να ξαναβάλω κάποιο παιχνίδι και το κινητό ξανακόλλησε τρελά.

Παιδιά τα 2 χειρότερα κολλήματα που έχει πάθει το κινητό μου είναι προσπαθώντας να περάσω τα N-Cage games.Μόνο με αφαίρεση μπαταρίας, επανέρχομαι.

Υπάρχει κάποιος με Ν95, που να μπορεί να περιγράψει αναλυτικά μια μέθοδο που στάνταρ περνάει τα παιχνίδια χωρίς προβλήματα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εκαναν καποια κινητα που δεν ηταν στη λιστα να τα παιξουν.δεν εχω ψαξει πως.

 

πως γινεται αυτο εχω ν91 4gb

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με μια δεύτερη ματιά, το Midnight Pool είναι αρκετά αξιόλογο.

Δεν είναι βέβαια από άποψη γραφικών εφάμιλλο του Micro Pool, αλλά είναι πολύ καλό έτσι κι αλλιώς. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το n-gage instaler και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με το τηλ. μαλον δεν παιζει .........
[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το n-gage instaler και μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με το τηλ. μαλον δεν παιζει .........

 

το Ν91 οντος δν ειναι συμβατο και για λογο οθονης αλλα και οτι εχει παλιωσει πια

Link to comment
Share on other sites

στο ν73 το καναν να παιξει.αν εχει αρκετη ram για να τα παιξει αξιζει αν το ψαξετε.

πρεπει να φτανει.αν εχει καποιος Ν73 ας το δοκιμασει να ξερουμε τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

το Ν91 οντος δν ειναι συμβατο και για λογο οθονης αλλα και οτι εχει παλιωσει πια

 

λεω να παρω το ν82 τι λετε γιαυτο ???......

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί πήγα να ξαναβάλω κάποιο παιχνίδι και το κινητό ξανακόλλησε τρελά.

Παιδιά τα 2 χειρότερα κολλήματα που έχει πάθει το κινητό μου είναι προσπαθώντας να περάσω τα N-Cage games.Μόνο με αφαίρεση μπαταρίας, επανέρχομαι.

Υπάρχει κάποιος με Ν95, που να μπορεί να περιγράψει αναλυτικά μια μέθοδο που στάνταρ περνάει τα παιχνίδια χωρίς προβλήματα?

 

και σε μενα κολλαγε στην αρχη αλλα καταλαβα οτι πρεπει να κλεισω το trk πριν αποσυνδεσω το καλωδιο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιος είναι ο ποιο εύκολος τρόπος (step by step) για να εγκαταστήσω και να παίξω ngage games στο Ν82?

 

Βασικά προς το παρόν θέλω να παίξω το creatures of the deep... :)

Link to comment
Share on other sites

οποιος τα θελει να μου λεει...

 

 

Σου έστειλα πμ :)

 

Thnx aristotelhs2060 :)

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα, γιατί πήγα να ξαναβάλω κάποιο παιχνίδι και το κινητό ξανακόλλησε τρελά.

Παιδιά τα 2 χειρότερα κολλήματα που έχει πάθει το κινητό μου είναι προσπαθώντας να περάσω τα N-Cage games.Μόνο με αφαίρεση μπαταρίας, επανέρχομαι.

Υπάρχει κάποιος με Ν95, που να μπορεί να περιγράψει αναλυτικά μια μέθοδο που στάνταρ περνάει τα παιχνίδια χωρίς προβλήματα?

 

 

+1098 οποιος μπορεί να γράψει ένα οδηγώ για να περνάμε παιχνίδια γιατι και εγώ άσχετος είμαι . Εχω και εγώ το Ν95

Link to comment
Share on other sites

+1098 οποιος μπορεί να γράψει ένα οδηγώ για να περνάμε παιχνίδια γιατι και εγώ άσχετος είμαι . Εχω και εγώ το Ν95

 

Λοιπόν τελευταίες προτάσεις από μένα που με βοήθησαν να εγκαταστήσω 2 παιχνίδια στο καπάκι, χωρίς κανένα πρόβλημα!:)

Καταρχήν, τσέκαρα με το Taskman τι process τρέχουν και τα έκλεισα όλα (και το rotateme), εκτός από τα απαραίτητα.

Μετά άνοιξα το TRK και μετά το SECMAN.

Μετά πήγα στο pc και άρχισα την εγκατάσταση του exe του παιχνιδιού.

Εκεί που έχει τα 2 κουτάκια, τα τίκαρα και τα 2 και μετά προχώρησα με την εγκατάσταση.

Μπήκαν όλα κυριλέ με αυτόν τον τρόπο!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο δεύτερο παιγνίδι που εγκατέστησα δεν είχα ανοίξει το secman (το είχα κάνει στο πρώτο) και όλα δούλεψαν οκ.

Απλα δηλαδή, TRK ρυθμισμένο για usb και setup το παιγνίδι απο τον υπολογιστή..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τη μέθοδο TRK/Secman έχω εγκαταστήσει όσα N-Gage παιχνίδια έχω στο τηλέφωνό μου.

Δε μπορώ να πω, μια χαρά δουλεύει αυτός ο τρόπος, αλλά δε μπορείς να έχεις τα installers (.sis ή .sisx) στο τηλέφωνό σου και να τα εγκαθιστάς από εκεί. Εξαρτάσαι από τον υπολογιστή, αφού εκτελείς αρχεία .exe. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...