Jump to content

Πόσα χρήματα ξοδεύετε την ημέρα;


sam66
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηρα πριν κατι μερες μια ντεμο εφαρμογη στο κινητο μου που εβαζες ποσα χρηματα χαλας και σου εβγαζε το συνολικο ποσο και πολλα αλλα... στις 15 μερες που μπορουσα να την εχω ξεκλειδωτη βγηκε ενα τρελο ποσο...

εσεις ποσα χαλατε την μερα? δεν αναφερομαι σε εξοδα του σπιτιου, αλλα για βολτες μεταφορικα, καρτες κ.λ.π.

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 157
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε σιγουρα δεν μπορουμε να τα υπολογισουμε την μερα..

τα στανταρ ειναι τσιγαρα και πρωινο,επι καθημερινης βασης. θες κι αλλα?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε τι χαλάς από το μισθό,αν βγάζεις και από τράπεζα η δανεικά βάλτα όλα,βγάλε λογαριασμούς και σχετικα αν δεν πιάνονται στα καθημερινα,διαίρεσε δια 30 και έτοιμος.:p:p:p

Peugeotclub

Peugeot 406 ST 2000 1.600cc

Στο νοσοκομείο καταλήγουνε όσοι φοράνε ζώνες.Οι υπόλοιποι πάνε πρώτα στο νεκροτομείο...

http://www.skoda-auto.gr/models/octavia/extra/images/2x3x180.jpg

Link to comment
Share on other sites

εγω το καλοκαιρι χαλαω καπου στα 15 ευρω την μερα...:shock:εσεις?
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως 10 Ευρω/ημερα, το πολυ 15. Υπαρχουν και μερες που δε θα χαλασω τιποτα.. Βεβαια αν βαλεις βενζινες + κινητο ισως ανεβει λιγο ακομα το ποσο :p
Link to comment
Share on other sites

πανε ελα κεντρο(εισητηρια),κανα καφε αν κατεβω πρωι,κανα ποτο αν κατεβω βραδυ,1-2 παγωτακια απο τα fregio,ντερλικατεσεν 2 σαντουιτσακια,σε κλαμπ κανα μπουκαλι(εννοειται το ποσο θα ειναι μοιρασμενο :p) και αυτο μια φορα τη βδομαδα και οποτε χρειαστει για το κινητο καρτα(συνηθως μια φορα τη βδομαδα),ε και αν μπει τιποτα στο ματι απο καμια βιτρινα για ψωνια..:p αυτα xD
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για βενζινες,κινητα,φαγητο και διαφορα ειδη πρωτης αναγκης υπολογιζω γυρω στα 30 την μερα :-(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πίκρα αυτό το θέμα. Είμαι πολύ σπάταλος τελικά. Διότι εδώ και 3 μήνες περίπου, κάθε βράδυ όλο και κάπου θα την βγάζω (τέλειωσα το σχολείο φέτος και το έχω παρακάνει):

3 ευρώ για τσιγάρα την ημέρα (το μόνο σίγουρο καθημερινό έξοδο)

ας πούμε 3.50 για τον καφέ/μπύρα την ημέρα έξω (κάπου εκεί είναι στα περισσότερα μαγαζιά)

και 2-3 ευρώ σε νετ καφέ για να κάψουμε τις μεταμεσονύκτιες ώρες....

 

Γύρω στα 10 την ημέρα. Πολλά είναι...

Τώρα για τον μήνα, πολλαπλασιάζοντας το 10 με το 30 και προσθέτοντας γύρω στα 20 ευρώ που είναι οι κάρτες για το κινητό... βγαίνει αρκετά μεγάλο το νούμερο :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Φέτος το καλοκαίρι ξοδεύω από 10 έως και 15 ευρώ την ημέρα. Φυσικά υπάρχουν και μέρες που έχω περάσει και τα 20 ευρώ.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι 3 ευρώ για τσιγάρα, 1,60 για πρωινό σε φούρνο, 3 ευρώ καύσιμα στο μηχανάκι, 2,5 ο καφές και μετά 3-4 μπίρες(2,2 ευρώ η κάθε μια). Αα...και καμμια πίττα το βράδυ με 1.80. Σύνολο 15-20 ευρώ την μέρα.. Δουλεύω όλο το καλοκαίρι με 120 τη βδομάδα. Άρα τα βγάζω πέρα άνετα. + τις κάρτες που είναι 20 ευρώ τη βδομάδα.
>>Daytona Sprinter<<
Link to comment
Share on other sites

χωρις τις βενζινες μου ειμαι γυρω στο 10ε την μερα ισως κ 15ε. δεν καπνιζω κ το κινητο ερχεται 1 φορα το μηνα.οποτε τοτε αυξανονται τα εξοδα:p
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες βδομάδες είμαι πολύ οικονομικός... Μέσος όρος, ούτε 5€ την ημέρα.

Βγαίνω σπάνια (μουντρούχος γαρ :p), κινητό 20€/μήνα και ΑΝ, βενζίνες μόνο αν φύγω κανένα ταξίδι, άντε φαϊ (πρωινό συνήθως) κανένα 2€-3€...

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι μιλάμε για μια κανονική περίοδο, όχι διακοπές (γιατι εκεί μπορεί να μου φεύγει ένα 100-200ευρο τη μέρα για πλάκα...:()?

 

Λοιπόν. Σε καθημερινή βάση έχουμε:

4 ευρώ τσιγάρα

3-4 ευρώ καφές (πανάκριβο Starbucks...:mad:)

2-3 ευρώ σε παγωτά!:p

5 ευρώ για φαγητό το πρωί ή μεσημέρι (μη φανταστείτε τίποτα ιδιαίτερο, καμια μ...κία να τσιμπήσω στη δουλειά).

 

Σε μηνιαία βάση έχω:

100-150 ευρώ τηλέφωνα

100 ευρώ πιστωτική

30 ευρώ ρεύμα-νερό

200-300 ευρώ supermarket

200 ευρώ βενζίνη...

 

Δηλαδή περίπου 1100-1200 ευρώ το μήνα,=36-40 ευρώ το μήνα...

Και χωρίς να υπολογίζω εξόδους...

Νομίζω ότι παραείναι πολλά αλλά με το μισθό μου βγαίνω άνετα ευτυχώς...:O

Link to comment
Share on other sites

αναλογα.

εχει τυχει να φαω και 25000 τον μηνα σε αλλαγη μηχανων.

μεγαλη συζητηση για μενα αυτο το θεμα.

σε κανονικο μηνα θελω γυρω στα 900 προσωπικα εξοδα,περιπου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι μιλάμε για μια κανονική περίοδο, όχι διακοπές (γιατι εκεί μπορεί να μου φεύγει ένα 100-200ευρο τη μέρα για πλάκα...:()?

 

Λοιπόν. Σε καθημερινή βάση έχουμε:

4 ευρώ τσιγάρα

3-4 ευρώ καφές (πανάκριβο Starbucks...:mad:)

2-3 ευρώ σε παγωτά!:p

5 ευρώ για φαγητό το πρωί ή μεσημέρι (μη φανταστείτε τίποτα ιδιαίτερο, καμια μ...κία να τσιμπήσω στη δουλειά).

 

Σε μηνιαία βάση έχω:

100-150 ευρώ τηλέφωνα

100 ευρώ πιστωτική

30 ευρώ ρεύμα-νερό

200-300 ευρώ supermarket

200 ευρώ βενζίνη...

 

Δηλαδή περίπου 1100-1200 ευρώ το μήνα,=36-40 ευρώ το μήνα...

Και χωρίς να υπολογίζω εξόδους...

Νομίζω ότι παραείναι πολλά αλλά με το μισθό μου βγαίνω άνετα ευτυχώς...:O

 

μια απο τα ιδια εκτος απο την πιστωτικη :D

 

ΕDIT:42 περιπου το 2μηνο για adsl

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

καταρχας εχω να κανω ενα σχολιο... καπνιζει πολυς κοσμος δυστυχως!!!! :mad::mad::mad: :(:(:(:(

αφου ειναι και ασυμφορο ρε παιδια, κοψτε το να παει στην ευχη!!!

 

τεσπα, το μηνα πρεπει να χαλαω 100-150 ευρω, σαν φοιτητρια λεω...

εκτος κι αν αγορασω κατι, οποτε ανεβαινει το ποσο, αν και δεν αγοραζω και συνεχεια...

 

να ρωτησω κατι ομως θελω. οποιος μενει μόνος του και μπορεί να με πληροφορήσει... αν ζεις μόνος, με ενοίκια, λογαριασμούς και φαγητό κτλ, ποσα χοντρικα χρειαζεσαι;;; πανω κατω λεμε, αυτο εξαρταται και απο τον ανθρωπο... αλλα στο περιπου;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

εγω 3 ευρω για τσιγαρα την μερα,2 καφεδες την μερα δλδ 5,40 ,αμα φαω κατι αλλα 5ευρω και αμα βγω εξω αλλα 15 χαλαρα αλλα δεν βγαινω καθε μερα!
Link to comment
Share on other sites

καταρχας εχω να κανω ενα σχολιο... καπνιζει πολυς κοσμος δυστυχως!!!! :mad::mad::mad: :(:(:(:(

αφου ειναι και ασυμφορο ρε παιδια, κοψτε το να παει στην ευχη!!!

 

τεσπα, το μηνα πρεπει να χαλαω 100-150 ευρω, σαν φοιτητρια λεω...

εκτος κι αν αγορασω κατι, οποτε ανεβαινει το ποσο, αν και δεν αγοραζω και συνεχεια...

 

να ρωτησω κατι ομως θελω. οποιος μενει μόνος του και μπορεί να με πληροφορήσει... αν ζεις μόνος, με ενοίκια, λογαριασμούς και φαγητό κτλ, ποσα χοντρικα χρειαζεσαι;;; πανω κατω λεμε, αυτο εξαρταται και απο τον ανθρωπο... αλλα στο περιπου;;;

 

Kατ'αρχάς εξαρτάται για τι σπίτι μιλάμε, περιοχή κ.λ.π, δλδ ενοίκιο... Δυστυχώς από ενοίκια δεν ξέρω καθόλου γιατι μένω σε δικό μου... Φαντάζομαι δεν θα έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις, ειδικά στην ηλικία σου.

 

Για ρεύμα και νερό υπολόγιζε κανενα 30άρι το μήνα.

Για τηλέφωνα, εξαρτάται τη χρήση. Άλλοι για κινητό πληρώνουν 20 ευρώ το μήνα και άλλοι 100.

Για διατροφή πάλι εξαρτάται. Εγώ προσωπικά δίνω το minimum 200 ευρώ στο supermarket το μήνα, σε άλλους φαίνονται πολλά, σε άλλους λογικά και σε άλλους λίγα. Το θέμα είναι ότι στο σπίτι τρόω μια φορά την ημέρα αλλά δεν μαγειρεύω πάντα για 1 άτομο. Όταν τρως έξω θέλεις εννοείται παραπάνω...

 

Τέλος πολύ σημαντικό ρόλο παίζουν και οι μετακινήσεις... Αν έχεις αυτοκίνητο θέλεις βενζίνη και μέσα στο χρόνο θα σου προκύψουν και άλλα (service, ασφάλεια, σήμα κ.λ.π), αν δεν έχεις τότε ή έχεις τα εισητήρια με μια κάρτα απεριορίστων (ή μειωμένα φοιτητικά) ενώ φαντάζομαι κάποιες στιγμές θα χρειάζεσαι (όπως και τώρα) taxi...

 

600 ευρώ λογικά είναι το minimum... Aλλά λόγω ηλικίας, ασχετοσύνης με ενοίκια, διαφορετικών αναγκών λόγω δουλειάς κ.λ.π να είμαι εκτός πραγματικότητας (προς το καλύτερο ή προς το χειρότερο)!:O

Link to comment
Share on other sites

0.50€ την ημέρα για 2 εισιτήρια ΟΑΣΘ.

Στις μεγάλες ζέστες άλλο .50€ για μπουκαλάκι νερό.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χαλάω πάντα λίγα παραπάνω απ' όσα έχω. :p
Πουθενά δεν αξιοποιείται τόσο πολύ το χρήμα, όσο μέσα στα σώβρακα των ανθρώπων :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάπου 500 ευρώ το μήνα :cry: Δεν είναι πολλά, νταξ, αλλά πάντα θέλω να κάνω κάτι που απαιτεί περισσότερα, πχ ένα ταξίδι, και μένω με την όρεξη :lol: Άτιμη φοιτητική ζωή, δε θα πιάσω δουλειά να βγάζω -τουλάχιστον- ένα δεκάρικο (χιλιάδες ευρώ ντε!) το μήνα;

 

Μουχαχα. Αυτό λέγεται "ευσεβής πόθος".

 

:lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Για καθημερίνα μου δίνουν οι γονιοί:p

Για κινητό 9 ευρώ τον μήνα.

Αν πάω κάπου καμιά νύχτα περίπου 9-12 ευρώ.

Και αν δω κάτι να αγοράσω δίνω περίπου 35-53 ευρώ, μπορεί κάθε μήνα, μπορεί κάθε 2 βδομάδες εξαρτάται:p

Link to comment
Share on other sites

καταρχας εχω να κανω ενα σχολιο... καπνιζει πολυς κοσμος δυστυχως!!!! :mad::mad::mad: :(:(:(:(

αφου ειναι και ασυμφορο ρε παιδια, κοψτε το να παει στην ευχη!!!

 

τεσπα, το μηνα πρεπει να χαλαω 100-150 ευρω, σαν φοιτητρια λεω...

εκτος κι αν αγορασω κατι, οποτε ανεβαινει το ποσο, αν και δεν αγοραζω και συνεχεια...

 

να ρωτησω κατι ομως θελω. οποιος μενει μόνος του και μπορεί να με πληροφορήσει... αν ζεις μόνος, με ενοίκια, λογαριασμούς και φαγητό κτλ, ποσα χοντρικα χρειαζεσαι;;; πανω κατω λεμε, αυτο εξαρταται και απο τον ανθρωπο... αλλα στο περιπου;;;

Να σου πω στο περίπου τα έξοδά μου διόμιση χρόνια που είμαι στην Ηγουμενίτσα.

Ενοίκιο: 180 ευρώ τον μήνα (40 τετραγωνικά σπίτι με βεράντα. το πληρώνουν οι γονείς μου από την Αθήνα)

Νερό: 20-30 ευρώ κάθε 3-4 μήνες (όποτε έρχεται λογαριασμός μου στέλνουν λεφτά για να το πληρώσω)

Ρεύμα: τουλάχιστον 80 ευρώ το τετράμηνο επειδή έχω συνέχεια αναμένους 1-2 υπολογιστές και κλιματισμό (ισχύει το ίδιο με το νερό)

Σταθερό τηλέφωνο: 140-160 ευρώ το δίμηνο μόνο με πάγια τηλεφώνου-adsl και λίγα τηλέφωνα (ισχύει το ίδιο με το νερό και το ρεύμα)

Κινητό: είναι συμβόλαιο και είναι στον ίδιο λογαριασμό με του πατέρα μου. Δεν ξέρω πόσο έρχεται αλλά μιλάω πολύ. Υπολογίζω 70-100 ευρώ τον μήνα και δεν θα το βάλω στα συνολικά έξοδα της Ηγουμενίτσας γιατί το ίδιο ισχύει και στην Αθήνα με το κινητό.

Εισιτήρια ΚΤΕΛ: πηγαίνω στην Αθήνα 2 φορές τον μήνα (σε σπάνιες περιπτώσεις και κάθε εβδομάδα) . Αυτό σημαίνει 4 εισιτήρια τον μήνα (2 για Αθήνα και 2 για Ηγουμενίτσα) και το ένα εισιτήριο από ότι θυμάμαι έχει 26,20 ευρώ.

Φαγητά: 10 ευρώ την μέρα σίγουρα (τρώω έξω)

Τσιγάρα: 3 ευρώ κάθε 4 μέρες (καπνός για στριφτό. όταν κάπνιζα Murrati χάλαγα 6 ευρώ την μέρα για τσιγάρα)

Καφέδες: 2-5 ευρώ την μέρα (είναι φθηνός ο καφές, ανάλογα την καφετέρια έχει από 2 ως 2,5 ευρώ)

Ταξί: σίγουρα 6 ευρώ την μέρα, πολλές φορές και παραπάνω (μέσα στην πόλη η ταρίφα είναι 3 ευρώ όπου και να σε πάει. επειδή δεν μπορώ το περπάτημα για αυτό χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα ταξί. έτσι με έχουν μάθει όλοι οι ταξιτζήδες. φοιτητής στην Ηγουμενίτσα που να έχει χρησιμοποιήσει περισσότερα ταξί από εμένα δεν υπάρχει με τίποτα).

Μαζί με το ενοίκιο και τους λογαριασμούς τα έξοδα είναι 954,8 . Χωρίς ενοίκιο και λογαριασμούς τα έξοδα είναι 667,3. Στα έξοδά μου δεν έχω υπολογίσει τις φορές που πηγαίνω στα Γιάννενα με τον κολλητό μου, οπότε έχουμε 10-20 ευρώ βενζίνη (γράφω 10-20 γιατί το πόσο θα κάψει εξαρτάται από το αν θα οδηγεί ήρεμα ή όχι) και άλλα 20-30 για έξοδα στα Γιάννενα (καφές, φαγητό, κινηματογράφος και οτιδήποτε άλλο) . Πηγαίνουμε σίγουρα 1 φορά τον μήνα, άλλο μήνα μπορεί να πάμε και 2. Αυτά προς το παρών. Μάλλον τα έξοδα που θα προσπαθήσω να μειώσω είναι τα ταξί :p

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...