Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνδέεται το κινητό με την τηλεόραση?? Μόλις είδα αυτό το καλώδιο που γράφει ότι είναι συμβατό και με το Ν81!

 

δοκιμασες αναβαθμιση στο λογισμικος?

 

Αν και καθυστερημένα... έχω την προτελευταία έκδοση και τελικά πρέπει να είχε φάει κάποιο σκάλωμα το κινητό μου. Μετά από επανεκκίνηση πρέπει να έφτιαξε. Δεν θυμάμαι να έχει παρουσιάσει ξανά αυτό το bug.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορουμε με καποιον τροπο να "δωσουμε" ιντερνετ σε αλλη συσκευη? μεσω bluetooth ας πουμε.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο κινητο για να λαμβανω τα εμαιλ μου απο το gmail?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Από χθες έχω πρόβλημα με την κάμερα. Δεν ανοίγει με τίποτα. Μου βγάζει μήνυμα ότι χρησιμοποιείται ήδη. Έκανα επανεκκίνηση 2 φορές αλλά τίποτα. Δεν εχω περάσει καμία καινούργια εφαρμογή εδώ και καιρό και μάλιστα έκλεισα όλες τις εφαρμογές με τον best taskman. Επίσης έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Τί μπορεί να φταίει; Το φορματ πάντως το κρατάω ως τελευταία λύση.

 

edit: Τελικά το πρόβλημα ήταν από την εφαρμογή Light Ctrl όπου μετά από απεγκατάσταση και επανεκκίνηση της συσκευής λειτούργησε η κάμερα!

 

edit2: Εμφανίστηκε πάλι. Πάω για φορμάτ γιατί μου τρώει τη μπαταρία σε μισή μέρα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το προβλημα μου ειναι το σημα. δεν πιανει καλα το κηνιτο μου. ενω στην ιδια κηνιτη τηλεφωνια με αλλο κηνιτο στο ιδιο σημειο εχει πολυ καλυτερο σημα. το προβλημα το εχω πολυ καιρο. π.χ. με νοκια 1100 εχει πολυ καλυτερο σημα παντου... εσας εχει καλο σημα το κηνιτο;;;;

 

αν το παω στη νοκια να το φιαξουν,δεν θα πειραξουν τιποτα στο κηνιτο,δλδ τα αρχεια που εχω μεσα, δεν θα μου κανουν κανενα φορματ,ετσι;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν τους το τονίσεις πως δεν επιθυμείς να κάνουν αναβάθμιση ή hard format να μην το κάνουν, αλλά εξαρτάται και με το τι θα θεωρήσουν αυτοί απαραίτητο να γίνει.

Για να είσαι 100% σίγουρος κράτα αρχείο ασφαλείας (back up) μέσψω του Nokia PC Suite!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Από χθες έχω πρόβλημα με την κάμερα. Δεν ανοίγει με τίποτα. Μου βγάζει μήνυμα ότι χρησιμοποιείται ήδη. Έκανα επανεκκίνηση 2 φορές αλλά τίποτα. Δεν εχω περάσει καμία καινούργια εφαρμογή εδώ και καιρό και μάλιστα έκλεισα όλες τις εφαρμογές με τον best taskman. Επίσης έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Τί μπορεί να φταίει; Το φορματ πάντως το κρατάω ως τελευταία λύση.

 

edit: Τελικά το πρόβλημα ήταν από την εφαρμογή Light Ctrl όπου μετά από απεγκατάσταση και επανεκκίνηση της συσκευής λειτούργησε η κάμερα!

 

edit2: Εμφανίστηκε πάλι. Πάω για φορμάτ γιατί μου τρώει τη μπαταρία σε μισή μέρα.

 

Έπειτα από αρκετά hard formats στην συσκευή και την κάρτα μνήμης, αλλά και επανεγκατάσταση λογισμικού το πρόβλημα συνεχίζει. Κάποιες φορές ανοίγει η κάμερα αλλά αν επιλέξω χρήση 2ης κάμερας κολλάει.

Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα hardware? Δεν έχει φάει καμία τούμπα εδώ και καιρό.. ελπίζω να μην το πάω και μου πούνε ότι έχει υγρασία!

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αρκετά hard formats στην συσκευή και την κάρτα μνήμης, αλλά και επανεγκατάσταση λογισμικού το πρόβλημα συνεχίζει. Κάποιες φορές ανοίγει η κάμερα αλλά αν επιλέξω χρήση 2ης κάμερας κολλάει.

Υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα hardware? Δεν έχει φάει καμία τούμπα εδώ και καιρό.. ελπίζω να μην το πάω και μου πούνε ότι έχει υγρασία!

 

Δοκίμασες να δεις τι γίνεται και χωρίς την κάρτα μνήμης,αν και το service δεν βλέπω να το γλιτώνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δοκιμάσει κι αυτό αλλά πάλι τα ίδια. Είτε θα μου βγάλει μήνυμα ότι η κάμερα χρησιμοποιείται, είτε θα ανοίξει και θα μου δείχνει μαύρη εικόνα είτε θα ανοίξει κανονικά αλλά αν επιλέξω χρήση 2ης κάμερας θα κολλήσει.

Αύριο το πρωί στο nokia shop.. και βλέπουμε (αν και είμαι σίγουρος από τώρα ότι θα έχω πρόβλημα με το συγκεκριμένο κατάστημα).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το δικο μου προβλημα ειναι με θεμα τη? μπαταρια?. Το εχω φωρτιση το κηνιτο και εκει που ειναι γεματη με φουλ γραμμε?, πεφτει εμεσω? στην μια γραμμη και λεει αδυναμη μπαταρια. Του δοκιμασα αλλη μπαταρια αλλα παλι τα ιδια... Υπαρχει περιπτωση να φταιει το κηνιτο? γιατι οραν παλιοτερα ειχα παλι νοκια αντιμετωπιζα το ιδιο προβλημα... Γι?αυτο και τοτε αλλαξα εταιρια.... Λοιπον τι λετε?
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πέσει νερό στο κινητό ή το παίρνεις μαζί σου στο μπάνιο? Είναι πολύ ευαίσθητο το Ν81 στην υγρασία.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει πέσει νερό στο κινητό ή το παίρνεις μαζί σου στο μπάνιο? Είναι πολύ ευαίσθητο το Ν81 στην υγρασία.

οχι ποτε, γιατι τα προσεχα ανεκαθεν τα "καλα-ακριβα" κηνιτα μου... τι δουλεια να εχει η υγρασια με το προβλημα αυτο;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Με την υγρασία μπορεί να γίνεται κάποια βραχυκύκλωση που να τρώει την μπαταρία.

 

και τωρα;; αν το παω να μου το καθαρισουν, ποσο θα θελουν; (χθες ειχε γενεθλια, εκλεισε τα δυο χρονια)..

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς δεν καλύπτεται η υγρασία από την εγγύηση. Ίσως όμως να είναι κάποιο άλλο το πρόβλημα. Αν θέλεις πήγαινέ το σε ένα κατάστημα να το δουν και να σου πουν με σιγουριά πιο είναι το πρόβλημα.

Εμένα πριν ένα μήνα περίπου μου παρουσίασε πρόβλημα στην κάμερα, το πήγα να το φτιάξουν, βρήκαν υγρασία και μου λένε δεν επισκευάζεται. Είναι ανάλογα με το σημείο που βρίσκεται η υγρασία κλπ. Είναι πολύ ευαίσθητο δυστυχώς το συγκεκριμένο μοντέλο στην υγρασία.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς δεν καλύπτεται η υγρασία από την εγγύηση. Ίσως όμως να είναι κάποιο άλλο το πρόβλημα. Αν θέλεις πήγαινέ το σε ένα κατάστημα να το δουν και να σου πουν με σιγουριά πιο είναι το πρόβλημα.

Εμένα πριν ένα μήνα περίπου μου παρουσίασε πρόβλημα στην κάμερα, το πήγα να το φτιάξουν, βρήκαν υγρασία και μου λένε δεν επισκευάζεται. Είναι ανάλογα με το σημείο που βρίσκεται η υγρασία κλπ. Είναι πολύ ευαίσθητο δυστυχώς το συγκεκριμένο μοντέλο στην υγρασία.

 

τοσο πολυ;; αααα... εγω πολλες φορες οταν κανω μπανιο το παιρνω μαζι μου για μουσικη (αφου εχει ηχο τελειο+δυνατο), και γεμιζει ολο το μπάνιο υδρατμούς... αρα απο εκει την εχω πατησει λετε... μαλλον θα το παω...

το θεμα ειναι ποσο ******* για το ποσο μου παρουν...

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει υγρασία, από εκεί θα είναι. Και εγώ από το μπάνιο την πάτησα που το αφήνω στον καθρέφτη, γιατί ουδέποτε έχει πέσει νερό στο κινητό μου.

Ενδεικτικά θα σου πω ότι παλιότερα που είχε πάρει υγρασία το κόκκινο πλήκτρο τερματισμού και μου το φτιάξανε, μου πήραν 30 ευρώ για έναν απλό καθαρισμό πλήκτρου! Βέβαια το θέμα κι όλας είναι να επισκευάζεται.

Link to comment
Share on other sites

τοσο πολυ;; αααα... εγω πολλες φορες οταν κανω μπανιο το παιρνω μαζι μου για μουσικη (αφου εχει ηχο τελειο+δυνατο), και γεμιζει ολο το μπάνιο υδρατμούς... αρα απο εκει την εχω πατησει λετε... μαλλον θα το παω...

το θεμα ειναι ποσο ******* για το ποσο μου παρουν...

 

Στο μπανιο το κινητο???

 

ΜΕΓΑ σφαλμα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παθαίνεις και μαθαίνεις.. Όλα μου τα προηγούμενα κινητά ποτέ δεν είχαν πρόβλημα με υγρασία και τα πρόσεχα πολύ λιγότερο από το N81.
Link to comment
Share on other sites

επισκευή μπορει να γινει απο αυτην την "υγρασία";

αν το παω στην "νοκια" ποσα € πιστευεται οτι μπορει να θελουν πάνω-κάτω να το φιαξουν;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
επισκευή μπορει να γινει απο αυτην την "υγρασία";

αν το παω στην "νοκια" ποσα € πιστευεται οτι μπορει να θελουν πάνω-κάτω να το φιαξουν;;;

Πράγματι το Ν81 έχει "ρευματισμούς". Παθαίνει διάφορα με την υγρασία. Ομως η λύση είναι απελπιστικά απλή: Βγάλε την μπαταρία, και σύρε το να "ανοίξει" όπως όταν μιλάς. Πάρε ένα σεσουάρ με δυνατό μοτέρ και με χλιαρό αέρα φύσα το για αρκετά λεπτά από όλες τις πλευρές. 5 με 10 λεπτά θέλει ανάλογα το πρόβλημα. Το ανέστησα τρεις φορές και ακόμη το παίρνω στο μπάνιο για τα τραγούδια του.

Πάντως για servis στην Κατεχάκη δεν σε κλέβουν. Με 10 ευρώ έκανα την πρώτη φορά "στέγνωμα" Μετά το έμαθα να το κάνω μόνος μου.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας.Εχω το Nokia N81 και εχω το εξης προβλημα:

 

Μου εστειλαν προχτες μερικα τραγουδια και αυτα αποθηκευτηκαν στην μνημη τηλεφωνου και δεν μπορω να τα βρω να τα διαγραψω!Επιπλεον δεν μπορω να στειλω τιποτα αλλο επειδη η μνημη τηλεφωνου ειναι πληρης..

 

Ξερει κανεις τι παιζει?Το κινητο το εχω 3 μερες..

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου στέλνουν τραγούδια ή εικόνες με bluetooth, πηγαίνουν στα εισερχόμενα μηνύματα. Από εκεί επιλέγεις πού θέλεις να αποθηκευτούν. Έπειτα αποθηκεύονται σε έναν φάκελο Attachments.. θα τον βρεις στην διαχείριση αρχείων.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας, εχω ενα προβλημα με το N81 8GB που έχω... η μπαταρια δεν κραταει καθολου, αν ειναι φορτησμενο, μπορει να με αφησει 5-10 λεπτα ομηλια....

η γραμμες απο φουλ που ειναι λεει "αδυναμη μπαταρια"...

 

το πηγα στη νοκια και μου ειπαν οτι φταίει η μπαταρια του (η οποια εχει φουσκωσει λιγο) και να γινει ενημερωσει λογισμικου...

η ερωτηση μου ειναι, ποια εκδοση λογισμικου είναι τελευταία;; το δικο μου φοραει την v 21.0.010 και ειδα οτι δεν εχει βγει νεοτερη απο τοτε, σωστα;;;; τοτεγιατι ζητουσαν 16€ για να μου το ενημερωσουν....;!

 

ρωτησα αν φταιε για το προβλημα τυχον υγρασια που θα εχει το κινητο και να παθαινει βαρχυκηκλωμα αλλα μου ειπαν οτι το ανοιξαν και ειναι καθαρο...

αυτα!!! εσεις που το εχετε πανω απο 2 χρονια κραταει καλα η μπαταρία;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που έχει φουσκώσει η μπαταρία θέλει άλλαγμα και γρήγορα. Πήγαινε αγόρασε μια καινούργια ή παράγγειλε από το ebay. Το πρόβλημα είναι η μπαταρία, ούτε αναβάθμιση θέλει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...