Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με καποιον task manager

προτεινω τον jbak task manager

 

Ευχαριστώ. Το Guardian μάλλον έτρωγε μνήμη το οποίο μετά την απεγκατάστασή του συνέχιζε να δείχνει την ίδια ram. Τώρα μου έβγαλε γύρω στα 37,5 ΜΒ! Γενικώς δείχνει ότι να 'ναι κάποιες φορές χωρίς να πειράξω κάτι.

 

Επίσης έχω ένα ακόμα πρόβλημα (βασικά διάφορα αλλά τσπ).. Όταν πάω να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή (με καλώδιο πάντα) επιλέγω μεταφορά αρχείων και δεν κάνει τίποτα. Κάνω επανεκκίνηση το κινητό και μετά συνδέεται κανονικά. Τον πρώτο καιρό που είχα το κινητό δεν μου το έκανε αυτό. Επίσης δε νομίζω να θέλει format.. την παρασκευή το είχα κάνει hard format, αν και πριν το format δεν θυμάμαι να είχε τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για σε όλους

Πως μπορώ να ελευθερώσω μνήμη από το τηλέφωνο (από την μνήμη του τηλεφώνου ) γιατί μου λέει ότι έχω χρησιμοποιημένα 23 μβ και ελεύθερα 1200κβ ενώ παρακάτω λέει για μηνύματα και άλλα που γράφει χρησιμοποιούνται κάτι κβ με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να σέρνετε

:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το x-plore, πάτα 4 και δες τι αρχεία έχουν μείνει στο inbox σου και ποιάνουν τζάμπα χώρο. Σβήστα ή μετακίνησέ τα στην κάρτα. Με την ίδια εφαρμογή, ψάξε χειροκίνητα όλους τους φακέλους στο C και σβήνε οτι δεν χρειάζεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα βιντεοκλήση για 5 λεπτά.. και το κινητό είχε ζεσταθεί αρκετά :!: Άλλο τόσο να μιλούσα φωτιά θα έπαιρνε.. :p Ετσι γίνετε βιντεοκλήση??

 

Επίσης καμια ρύθμιση να βλέπεις τον άλλον σε ολόκληρη την οθόνη δεν υπάρχει? Εγώ πάντως δεν βρήκα κάτι. Κρίμα.. χαραμίζεται η οθόνη στην βιντεοκλήση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό να ζεσταίνεται τόσο πολύ.

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Είναι που είναι χάλια ποιότητα το βίντεο, αν του αλλάζει και τις διαστάσεις θα φαίνεται μια θολούρα μόνο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το x-plore, πάτα 4 και δες τι αρχεία έχουν μείνει στο inbox σου και ποιάνουν τζάμπα χώρο. Σβήστα ή μετακίνησέ τα στην κάρτα. Με την ίδια εφαρμογή, ψάξε χειροκίνητα όλους τους φακέλους στο C και σβήνε οτι δεν χρειάζεσαι.

 

Που θα το βρω το x-plore??:confused:

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό να ζεσταίνεται τόσο πολύ.

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση. Είναι που είναι χάλια ποιότητα το βίντεο, αν του αλλάζει και τις διαστάσεις θα φαίνεται μια θολούρα μόνο.

 

Κυρίως στο κάτω-πίσω μέρος της συσκευής είχε ζεσταθεί, εκεί που είναι η κεραία δηλαδή. Εγώ πάντως είχα σχεδόν φουλ σήμα!

 

Από ποιότητα εικόνας εντάξει είναι στο μέγεθος που το δείχνει.. αλλά πρέπει να έχει κάποια καθυστέρηση στην φωνή :down: (παίζει να μην είχε καλό σήμα ο άλλος βέβαια..) Ίσως τελικά να μην κάνει καλή δουλειά το απλό 3G.

 

Κατα την διάρκεια της βιντεοκλήσης όπως έβλεπα τις ρυθμίσεις, είχε μια επιλογή που έλεγε "περισσότερη λεπτομέρεια". Το πάτησα αλλά δεν είδα κάποια διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει κατεβάσει κανένας βίντεο από το Podcasting στο μενού μουσική? Εγώ σήμερα είπα να το δοκιμάσω να δω τί είναι.. αλλά όσα βίντεο δοκίμασα να κατεβάσω έτρωγαν κολλήματα. Βέβαια όταν πατούσα να κατεβούν μου έβγαζε προειδοποίηση οτι η ποιότητα ήχου μπορεί να μην είναι και τόσο καλή... αλλά δεν βρήκα κάποιο που να μην έχει πρόβλημα.

Αν δεν υποστηρίζονται από την συσκευή τότε γιατί υπάρχει αυτό το μενού? Τα αρχεία είναι mp4. Δοκίμασα και στην μνήμη του τηλεφώνου αλλά πάλι κολλούσαν. Τα βίντεο που έχω τραβήξει με την κάμερα του κινητού, το διαφημιστικό βιντεάκι του κινητού και βίντεο απο youtube μου τα παίζει μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή over the air που έχουν τα καινούργια nokia τί διαφορά έχει από αυτό που έχει και το Ν81?

Στο μενού διαχείριση συσκευής γράφει:

-πιο λογισμικό είναι εγκατεστημένο

-πότε ενημερώθηκε η συσκευή

-αναζήτηση ενημέρωσης

-έναρξη διαμόρφωσης κλπ...

 

Και τα 2 για να κάνεις αναβάθμιση κατευθείαν από το κινητό δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Καμία, το ίδιο είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Απλά θυμάμαι να διάβασα κάτι οτι μόνο στα νέα μοντέλα γίνεται αυτό..

 

Επίσης στο site της nokia γράφει οτι η συσκευή τραβάει βίντεο με ανάλυση 640*480 με 15 καρε το δευτερόλεπτο. Τυπογραφικό λάθος είναι? Στις ρυθμίσες του βίντεο το έχω στην μέγιστη ανάλυση και τραβάει βίντεο 320*240.

 

Επίσης και για την κάρτα μνήμης ότι να ναι γράφουν.. Λέει οτι παίρνει mini sd και μετά λέει οτι στην συσκευασία έχει micro sd.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τυπογραφικό λάθος είναι. 320 x 240 στα 15 fps τραβάει.

Όσο αφορά τη κάρτα μνήμης, δέχεται microSD και microSD High Capacity.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έμενα το κινητό μου έπαθε κάτι σαν μ#λ$κινση... πατάω το πάνω και μου λέει διαγραφή, πατάω το κάτω και μου πάει πίσω, πατάω το δεξί κουμπί επιλογής και μου κάνει διπλή επιλογή... δηλαδή καλά που έχει και τον navi key, αλλιώς θα το είχα σπάσει... ξέρετε τι μπορεί να φταίει? δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνα με βγάλσιμο της κάρτας μνήμης και επανεκκίνηση της συσκευής.

Αν δεν στρώσει πας για hard format.

Αν και πάλι δεν γίνει τίποτα πας σε Nokia Shop για έλεγχο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προχώρα σε format.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά έχω το Ν81 sd κ θέλω να αλλάξω την κάρτα από 2gb σε 8gb κ συγκεκριμένα αυτό εδώ το δέχεται το κινητό ή θα μου τρώει κολλήματα;

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΡΟ,

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το Ν81 sd κ θέλω να αλλάξω την κάρτα από 2gb σε 8gb κ συγκεκριμένα αυτό εδώ το δέχεται το κινητό ή θα μου τρώει κολλήματα;

 

Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok thanks!!!τι λέτε καλή η τιμή του KINGSTON MICRO SDHC 8GB στα 20,16€;

ααα κ κάτι ακόμη οι μνήμη τηλ πόση είναι σε εσάς;

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΡΟ,

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.......

Link to comment
Share on other sites

Δε λέω καλές οι κάρτες Kingston, αλλά για άγνωστο λόγο σε συνδυασμό με κινητά Nokia, υπάρχει πρόβλημα. Έχουν αναφερθεί πολλά τραγελαφικά από διάφορους χρήστες κατά καιρούς.

 

Καλύτερα να προτιμήσεις SanDisk. Όλες αυτές είναι συμβατές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η Kingston μου βγήκε τέλεια, δεν έχω κανένα πρόβλημα
3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την μουσική...

 

1) Στην αρχή είχα δημιουργήσει 4 λίστες (4 φάκελοι.. σε κάθε φάκελο η κάθε λίστα) μέσω winamp. Οι 3 λίστες που είχαν international κομμάτια ήταν μια χαρά! Ο άλλος ο φάκελος που είχε μόνο ελληνικά, τα μισά τραγούδια και παραπάνω ενώ τα έβλεπε δεν τα έπαιζε (εμφανίζει ένα θαυμαστικό στα κομμάτια που δεν παίζει) ενώ αν πάω στην επιλογή "όλα τα κομμάτια" τα παίζει κανονικά όλα

2) Σήμερα πέρασα καινούργια κομμάτια σχεδόν σε κάθε φάκελο και ενημέρωσα την κάθε λίστα πάλι μέσω winamp και πάτησα αντικατάσταση.. αλλά ενώ έκανα ενημέρωση της μουσικής, οι λίστες παραμένουν όπως πριν χωρίς τα κομμάτια που πρόσθεσα.

 

Τί να κάνω?? Έκανα επανεκκίνηση την συσκευή, έκανα ενημέρωση αλλά..... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα και αυτο που θα σου πω δεν ειναι λυση για το παραπανω προβλημα. Εαν θελεις βαλε την εφαρμογη LCGJukebox που εχει την επιλογη play folder και θα ησυχασεις απο ολα αυτα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, μετά από πολλά χρόνια χρήσης Sony Ericsson αποφάσισα να μπω στο club της Nokia με το Ν81 (εδώ και 4 μέρες) και συνειδητοποίησα τη μ@..... έκανα με τα SE. Τέλοσπάντων, αγόρα το Ν81 κυρίως για μουσική και video clip. Το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ πέρασα video clips σε mp4 μορφή (που υποτίθεται ότι μπορεί να αναπαράγει) ακούγεται η μουσική και εικόνα δε δείχνει. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο θέμα θα σας ήμουν ευγνώμων. Επίσης πως μπορώ να παίζω ταινίες (divx, avi, mpg κλπ.)?

Υπάρχει κανένα άλλο music player πιο εξεληγμένο από αυτό που έχει?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...