Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο ν81 8gb που εχω εχει 2 maroon 5 αλλα ειναι κλειδωμενα ....ξερει κανεις τι ειναι ?βιντεο mp3? και πως μπορω να τα ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω..μεχρι ποση καρτα μνημης μπορω να του βαλω? και πως θα τη ζητησω? σε ενα μαγαζι που πηγα μου ειπαν οτι δν περνει 8gb καρτα ενω εχω δει οτι περνει..
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα ζητησω microSD 8Gb και δεν θα χω κανενα προβλημα?

Ναι έτσι θα την ζητήσεις και ποια μάρκα θες και ούτε θα έχεις κάποιο πρόβλημα, λειτουργεί μια χαρά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Πήρα κι εγώ το Ν81 2GB. To product code που εχει από πισω είναι 055194 και το *#0000# επιστρέφει τα παρακάτω:

V 10.0.035

15-10-07

RM-223

Nokia N81 (07.01)

 

Προφανώς και χρειάζεται αναβάθμιση, όμως διάβασα ότι κυκλοφορούν κάτι προβληματάκια με τις παραεισαγωγές και τις αναβαθμίσεις. Τί λέτε να το συνδέσω για upgrade ή θα το πάρω στο χέρι και θα τρέχω κλαίγοντας ?

 

Με την ευκαιρία να ρωτησω και κάτι άλλο,

Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το Ν81 για να μιλήσουμε μέ VOIP ? Τί ρυθμίσεις χρειάζονται ?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελεις να πεις πως το product code ειναι 0550194 εαν ναι δεν εχεις κανενα προβλημα το product code της συσκευης σου ειναι ελληνικο.

 

Για να μαθεις ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση της συσκευης σου θα πας εδω και θα γραψεις το product code

 

Εαν το τηλ. σου ειναι γεματο απο μπαταρια και δεν κουνησεις το καλωδιο ειναι σπανιο να παθει κατι κατα την διαδικασια της αναβαθμισης. Εγω το κανω συνεχια οπως και αρκετοι αλλοι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το λες το Νο είναι 0550194....

Πήγα στο Link και μου βγαζει αναβαθμιση στο 11.0.45, ομως στο forum κυκλοφορεί και η έκδοση 20.0.56 η οποία λένε ότι είναι καλή...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το λες το Νο είναι 0550194....

Πήγα στο Link και μου βγαζει αναβαθμιση στο 11.0.45, ομως στο forum κυκλοφορεί και η έκδοση 20.0.56 η οποία λένε ότι είναι καλή...

H 20.0.56 είναι για το Ν81 8GB, το οποίο βέβαια έχει και διαφορετικό product code από το απλό Ν81.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

H 20.0.56 είναι για το Ν81 8GB, το οποίο βέβαια έχει και διαφορετικό product code από το απλό Ν81.

 

ΟΚ then, θα βαλω την 11.0.45...

Αν βάλω καρτούλα 8gb θα γίνει Ν81 8GΒ ??? (Α καλό εεεε!!!!!????)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η nokia δεν έχει ανεβάσει για όλα τα product codes των Ν81 και Ν81 8GB την τελευταία έκδοση 20.0.56. Δοκίμασα μερικά και σε άλλα μου βγάζει την 20.0.56 και σε άλλα την 11.0.45.

Όποτε paulpap πέρασε την 11.0.45, γιατί απ' ό,τι φαίνεται η 20.0.56 ακόμα έρχεται.:p

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η nokia δεν έχει ανεβάσει για όλα τα product codes των Ν81 και Ν81 8GB την τελευταία έκδοση 20.0.56. Δοκίμασα μερικά και σε άλλα μου βγάζει την 20.0.56 και σε άλλα την11.0.45.

Όποτε paulpap πέρασε την 11.0.45, γιατί απ' ό,τι φαίνεται η 20.0.56 ακόμα έρχεται.:p

 

OK, Θα ενημερώσω για τη συμπεριφορά με την 11.0.45

Thanks a lot

Link to comment
Share on other sites

μόλις το αναβάθμισα σε 11.0.45

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΡΟ,

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειμαι νεος στο Forum και θελω να ρωτησω κατι,λοιπον εχτες πηρα το Nokia N81 SD και μεσα σε μια ωρα το λυσα για να το δω μεσα (τι το θελα) το χα σε λειτουργεια το τηλεφωνο και το λυνα (μεγα λαθος) και ακουμπισε ενα ψαλιδι στη πλακετα και απο τοτε δεν εδειχνε τιποτα στην οθονη ολο το κινητο ανοιγε ΚΑΝΟΝΙΚΑ το πηγα σε νοκια μαγαζι και μου ειπαν οτι αλλαξσαν οθονη και καλωδιοταινιες και δεν εφτιαξε και πρωχοραμε σε πλακετα,τους ειπα για να μη το στειλουν στα κεντρικα να κανουν επισκευη πλακετας,γινετε κατι τετοιο η το χασα το τηλεφωνο?

 

Καλησπερα ειμαι νεος στο Forum και θελω να ρωτησω κατι,λοιπον εχτες πηρα το Nokia N81 SD και μεσα σε μια ωρα το λυσα για να το δω μεσα (τι το θελα) το χα σε λειτουργεια το τηλεφωνο και το λυνα (μεγα λαθος) και ακουμπισε ενα ψαλιδι στη πλακετα και απο τοτε δεν εδειχνε τιποτα στην οθονη ολο το κινητο ανοιγε ΚΑΝΟΝΙΚΑ το πηγα σε νοκια μαγαζι και μου ειπαν οτι αλλαξσαν οθονη και καλωδιοταινιες και δεν εφτιαξε και πρωχοραμε σε πλακετα,τους ειπα για να μη το στειλουν στα κεντρικα να κανουν επισκευη πλακετας,γινετε κατι τετοιο η το χασα το τηλεφωνο?

δεν μου τη φτιαξαν :( τι αλλο μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έγινε η ζημιά τι περιμένεις, από δικό σου λάθος να σου το φτιάξουν;

Εδώ δεν τα φτιάχνουν όταν πραγματικά έχουν πρόβλημα

 

Πάντως έχω μια απορία, τι περίμενες οτι θα βρεις μέσα και το έλυσες;

Link to comment
Share on other sites

OK, Θα ενημερώσω για τη συμπεριφορά με την 11.0.45

Thanks a lot

 

Αναβάθμισα σε 11,0,45.

Λίγο καλύτερο βλέπω το wifi, πιάνει πιο καλά τώρα.

Επίσης εξακολουθεί να κάνει reset (όχι πάντα), με τη φωνητική ειδοποίηση στις κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έγινε η ζημιά τι περιμένεις, από δικό σου λάθος να σου το φτιάξουν;

Εδώ δεν τα φτιάχνουν όταν πραγματικά έχουν πρόβλημα

 

Πάντως έχω μια απορία, τι περίμενες οτι θα βρεις μέσα και το έλυσες;

Ελα ντε τι περιμενα..τεσπα..αναγαστικα θα το ξαναγορασω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το Nokia N81 sd κ δίκτυο cosmote δεν μπορώ να στείλω mms κ ούτε να μπω στο internet ούτε μεσώ cosmote GPRS, cosmote internet, cosmote MMS-GPRS(αυτά έχει όταν πάω να μπω) μόνο μέσο Wlan μπορώ. Μπήκα στην σελίδα της Nokia να ενεργοποιήσω τις βασικές ρυθμίσεις κ μου λέει τα εξής :

Το Nokia τηλέφωνό σας διαθέτει ενσωματωμένη λειτουργία η οποία ρυθμίζει αυτόματα υπηρεσίες παροχέα όπως Περιήγηση, MMS και Internet.

Για να ελέγξετε ότι το τηλέφωνο έχει διαμορφωθεί σωστά γι' αυτό, παρακαλούμε ακολουθήστε τρία απλά βήματα:

Έλεγχος Ρυθμίσεων

  1. Στο τηλέφωνο, από το βασικό μενού, πιέστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο 0 (μηδέν) έως ότου ανοίξει το παράθυρο περιηγητή. Αν σας ζητηθεί, απλά επιλέξτε ένα διαδικτυακό τόπο για να συνδεθείτε.
  2. Το τηλέφωνο τώρα θα προσπαθήσει να συνδεθεί με τον παροχέα υπηρεσιών σας.
  3. Αν τώρα έχετε συνδεθεί και εμφανίζεται σωστά η αρχική σελίδα, οι ρυθμίσεις στο τηλέφωνό σας είναι σωστές και δεν χρειάζονται περαιτέρω ενέργειες.

Αν λάβετε μήνυμα σφάλματος ή η αρχική σελίδα δεν εμφανίζεται σωστά, ίσως υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Παρακαλούμε ακολουθήστε τα επόμενα έξη βήματα για να διαμορφώσετε εκ νέου το τηλέφωνο με τις σωστές ρυθμίσεις για τον παροχέα σας.

Οδηγός ρυθμίσεων

  1. Στο τηλέφωνο πιέστε το πλήκτρο Μενού.
  2. Μετακινηθείτε στα Εργαλεία και επιλέξτε τα.
  3. Μετακινηθείτε στον Οδηγό ρυθμ. και επιλέξτε τον για να ξεκινήσει ο Οδηγός Ρυθμίσεων Nokia.
  4. Μετακινηθείτε στην επιλογή Παροχέας και επιλέξτε την.
  5. Ακολουθήστε τα βήματα που παρουσιάζει ο οδηγός στην οθόνη για να διαμορφωθεί αυτόματα το τηλέφωνο με τις απαιτούμενες ρυθμίσεις υπηρεσιών παροχέα.
  6. Επαναλάβετε τα βήματα 1 έως 3 του Ελέγχου Ρυθμίσεων που παρουσιάστηκε πιο πάνω για να επιβεβαιώσετε ότι οι ρυθμίσεις τώρα λειτουργούν σωστά.

ξέρετε τι να κάνω?:(

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΡΟ,

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.......

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το Nokia N81 sd κ δίκτυο cosmote δεν μπορώ να στείλω mms κ ούτε να μπω στο internet ούτε μεσώ cosmote GPRS, cosmote internet, cosmote MMS-GPRS(αυτά έχει όταν πάω να μπω) μόνο μέσο Wlan μπορώ. Μπήκα στην σελίδα της Nokia να ενεργοποιήσω τις βασικές ρυθμίσεις κ μου λέει τα εξής :
Το Nokia τηλέφωνό σας διαθέτει ενσωματωμένη λειτουργία η οποία ρυθμίζει αυτόματα υπηρεσίες παροχέα όπως Περιήγηση, MMS και Internet.

Για να ελέγξετε ότι το τηλέφωνο έχει διαμορφωθεί σωστά γι' αυτό, παρακαλούμε ακολουθήστε τρία απλά βήματα:

Έλεγχος Ρυθμίσεων

  1. Στο τηλέφωνο, από το βασικό μενού, πιέστε και κρατήστε πατημένο το πλήκτρο 0 (μηδέν) έως ότου ανοίξει το παράθυρο περιηγητή. Αν σας ζητηθεί, απλά επιλέξτε ένα διαδικτυακό τόπο για να συνδεθείτε.
  2. Το τηλέφωνο τώρα θα προσπαθήσει να συνδεθεί με τον παροχέα υπηρεσιών σας.
  3. Αν τώρα έχετε συνδεθεί και εμφανίζεται σωστά η αρχική σελίδα, οι ρυθμίσεις στο τηλέφωνό σας είναι σωστές και δεν χρειάζονται περαιτέρω ενέργειες.

Αν λάβετε μήνυμα σφάλματος ή η αρχική σελίδα δεν εμφανίζεται σωστά, ίσως υπάρχει πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Παρακαλούμε ακολουθήστε τα επόμενα έξη βήματα για να διαμορφώσετε εκ νέου το τηλέφωνο με τις σωστές ρυθμίσεις για τον παροχέα σας.

Οδηγός ρυθμίσεων

  1. Στο τηλέφωνο πιέστε το πλήκτρο Μενού.
  2. Μετακινηθείτε στα Εργαλεία και επιλέξτε τα.
  3. Μετακινηθείτε στον Οδηγό ρυθμ. και επιλέξτε τον για να ξεκινήσει ο Οδηγός Ρυθμίσεων Nokia.
  4. Μετακινηθείτε στην επιλογή Παροχέας και επιλέξτε την.
  5. Ακολουθήστε τα βήματα που παρουσιάζει ο οδηγός στην οθόνη για να διαμορφωθεί αυτόματα το τηλέφωνο με τις απαιτούμενες ρυθμίσεις υπηρεσιών παροχέα.
  6. Επαναλάβετε τα βήματα 1 έως 3 του Ελέγχου Ρυθμίσεων που παρουσιάστηκε πιο πάνω για να επιβεβαιώσετε ότι οι ρυθμίσεις τώρα λειτουργούν σωστά.

ξέρετε τι να κάνω?:(

 

 

Δοκιμασε σε να κανεις αυτα που σου λεει και αν δεν πιασει παρε τηλ την εξηπηρετηση πελατων της Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Εγκατστησα το garmin αλλα δεν μπορω με τιποτα να συνδεθω με το δορυφορο.Την εγκατασταση την εχω κανει σωστα απειρες φορες αλλα τιποτα.Γιατι οταν το ανοιγω χρειαζεται bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατστησα το garmin αλλα δεν μπορω με τιποτα να συνδεθω με το δορυφορο.Την εγκατασταση την εχω κανει σωστα απειρες φορες αλλα τιποτα.Γιατι οταν το ανοιγω χρειαζεται bluetooth?

 

Λογικο το μηνυμα που σου βγαζει...................

Εχεις εξωτερικο gps dongle για συνδεση μεσω bt ?

γιατι το Ν81 δεν εχει εσωτερικο gps ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τελικά το έκανα δεν με άφηνε να μπω το antivirus(kaspersky).

thanks!!!

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΑΡΡΩΣΤΗΣΑ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΡΟ,

ΔΙΚΕΦΑΛΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.......

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα... Το ακουστικό του παραμορφώνει τον ήχο ρε παιδιά! Δεν έχει πέσει το κινητό ούτε έχει πέσει κάποιο υγρό πάνω του! Tnks
Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάποια άλλα ακουστικά και κάνε σύγκριση. Το πιο πιθανό είναι η παραμόρφωση να οφείλεται στα ακουστικά και όχι στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...