Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το αν μπορείς να βρεις κάποιο καλύτερο σε αυτά τα λεφτά μπορείς να το ρωτήσεις στους Διαξιφισμούς.

Δημιουργείς ένα νέο θέμα εκεί και παίρνεις τις απόψεις των μελών αφού πρώτα έχεις διαβάσει τους κανόνες.

 

Όσο για το αν διαβάζει pdf, ναι το κάνει μαζί με ακόμη περισσότερα πράγματα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το επίπεδο SAR (specific absorption rate) αποτελεί μία ένδειξη για το ποσό της ακτινοβολίας που απορροφείται από το κεφάλι μας την ώρα που χρησιμοποιούμε ένα κινητό τηλέφωνο.

 

Συγκεκριμένα η τιμή του υπολογίζεται από το ποσό της ενέργειας που απορροφείται από 10 γραμμάρια ανθρώπινου ιστού μέσα σε συγκεκριμένο χρόνο και οι μονάδες του είναι σε (Watt/κιλό)

 

Το μέγιστο όριο SAR σύμφωνα με την Ευρωπαική ένωση είναι: 2.0 W/Kg in 10g of tissue.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα καποιες καθυστερησεις μου επεστρεψαν το n 81 με ελληνικα εγκατεστημενα και το νεο firmware που ειναι γα....το ...

Αλλα εχω καποιο προβλημα ακομα.......δεν μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσω ad hoc συνδεσης

Εχω βαλει ενα usb stick wifi στο pc μου ,Ν81 το βλεπει κανονικα το δικτυο στην συνδεση βλεπω στο pc οτι το ν81 στελνει δεδομενα αλλα δεν λαμβανει τιποτα......το pc περνει ιντερνετ απο το usrobotics που μου εδωσε η forthnet ( http://www.usr-emea.com/support/s-prod-template.asp?prod=9112&loc=grec) ξερει κανεις καποια λυση?εχω βαλει κοινοχρηστη συνδεση αλλα .....τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

τεελικα τα καταφερα ολα οκ περασα και το fring πανω στο ν81 και τερμα αρχισα να μιλαω τσαμπα με την παρεα...:dance:..............και δουλευει αψογα...........το voip ειναι το μελλον τις κινητης,,,,,,!!:up::yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα μειονεκτηματα του τηλεφωνου αν ειναι voda; εχω επιδοτηση και το σκεφτομαι.

To ό,τι δεν βγαίνουν συχνά αναβαθμίσεις για το λογισμικό του κινητού και το ό,τι δεν έχει το μένου του Symbian S60, το οποίο είναι πολύ εύχρηστο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Παντος εγω που το εχω δεν βλεπω τις διαφορες και εως τωρα ειχα (Ε70 6630 Ν80)σκετα και με Ν81 vodaf live το ιδιο ειναι οσον αφορα τις εφαρμογες οσο για τις αναβαθμίσεις δε ξερω
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω update ... Μου αναφέρει ότι λείπουν κάποια αρχεία και να ξανακάνω εγκατάσταση το Nokia Update Software....Το κάνω και πάλι τα ίδια...

Καμμιά ιδέα;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Ρε παιδια εχω βαλη αρχικη σελιδα το google και ξαφνικα μου χαλασαν τα γραμματα βγαζη κουτακια τι γινεται καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Επιλογές > Ρυθμίσεις > Σελίδα > Προεπιλεγμένη κωδικοποίηση και βάλε Αυτόματη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω ένα tutorial για να κάνω debrand το Ν81 8GB?

thanks:)

 

παιδια μήπως μπορεί κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω ένα tutorial για να κάνω debrand το Ν81 8GB?

thanks:)

 

τελικα χρησιμοποίησα το nss για να αλλάξω το product code σε εναν greece-cyprus απο την πρώτη σελίδα. Πήγα μετα και αναβάθμισα το firmware κανονικα, αλλά τωρα παω να ξεκινησω το κινητο και μου γράφει. Η εκκίνηση του τηλεφώνου απέτυχε επικοινωνήστε με τον αντιπρόσωπο :(. τι κανω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Κλείστο, ξανανοιξέ το και αν δεν έχει περαστεί η αναβάθμιση ξαναπροσπάθησε.

 

Κοίτα το NSA να είναι το αγγλικό. Είναι πιο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

hello kids

 

Σε ποια εκδοση firmware ειμαστε??

Εγω εχω την 11.0.045, καλα παω?? :D :D

 

Η τελευταία είναι η 20.0.056

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η 20.0.056

 

Ελληνική γλώσσα έχει; Η γυναίκα μου έκανε αναβάθμιση πριν από κάτι μέρες και δεν υπάρχουν πουθενά τα Ελληνικά (εκεί να δείς νεύρα..)

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική γλώσσα έχει; Η γυναίκα μου έκανε αναβάθμιση πριν από κάτι μέρες και δεν υπάρχουν πουθενά τα Ελληνικά (εκεί να δείς νεύρα..)

Απλά έτυχε σε συσκευή που ήταν παρα-εισαγωγή, δηλ προοριζόταν για άλλη χώρα και γι' αυτό έχασε τα Ελληνικά μετά από αναβάθμιση. Θ' ακολουθήσεις αυτή την διαδικασία και θα ξαναπεράσεις τα Ελληνικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απλά έτυχε σε συσκευή που ήταν παρα-εισαγωγή, δηλ προοριζόταν για άλλη χώρα και γι' αυτό έχασε τα Ελληνικά μετά από αναβάθμιση. Θ' ακολουθήσεις αυτή την διαδικασία και θα ξαναπεράσεις τα Ελληνικά.

Στο Ελληνικό site της Nokia δεν υπάρχει το Ν81 στις αναβαθμίσεις λογισμικού. Ξέρει κανείς τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Στο Ελληνικό site της Nokia δεν υπάρχει το Ν81 στις αναβαθμίσεις λογισμικού. Ξέρει κανείς τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Ορίστε το Nokia Software Updater.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο Ελληνικό site της Nokia δεν υπάρχει το Ν81 στις αναβαθμίσεις λογισμικού. Ξέρει κανείς τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Μη δίνεις και πολύ σημασία στο ελληνικό site της Nokia. Ενημερώνεται πλύ σπάνια. Στο Nokia Europe να μπαίνεις.

 

Όσον αφορά τις αναβαθμίσεις, θα συνδέεις το κινητό σου με τον υπολογιστή, θασ ανοίγεις το Nokia Software Updater και απο κει θα βλέπεις αν υπάρχει διαθέσιμη νεότερη αναβάθμιση για το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια, λιγο βοηθεια.

Εμενα το ν81 ειναι εκδοση 11.0.045 Ξεκινησα το Nokia Software Updater αλλα μου λεει οτι δεν χρειαζεται.

Εψαξα το product code και ειναι κανονικα απο euro1. Του εβαλα το ελληνικο και παλι τα ιδια!

Εχετε καμια ιδεα τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...