Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως θέλει ένα restart πρώτα το κινητό για να δει η εφαρμογή των προφίλ τις αλλαγές στους φακέλους της κάρτας??? ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν θυμασε παλιοτερα λεγαμε οτι η διαδρομη του ηχου θα πρεπει να ειναι οσο ποιο κοντα γινεται στο Ε.. Δοκιμασε αυτο που σου ειπα δεν χανεις τιποτα.. επισης δες και τι ειδους αρχειο ειναι ο ηχος και αλλαξε τον με ενα converter ποτε δεν ξερεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει ένα restart πρώτα το κινητό για να δει η εφαρμογή των προφίλ τις αλλαγές στους φακέλους της κάρτας??? ;)

 

Έχω κάνει restart. Και δεν είναι το πρόβλημα οτι δεν τους

βλέπει καθόλου αλλά οτι μπορεί την μια φορά να τους βλέπει

και την άλλη οχι, περίεργα πράγματα δηλαδή

 

αν θυμασε παλιοτερα λεγαμε οτι η διαδρομη του ηχου θα πρεπει να ειναι οσο ποιο κοντα γινεται στο Ε.. Δοκιμασε αυτο που σου ειπα δεν χανεις τιποτα.. επισης δες και τι ειδους αρχειο ειναι ο ηχος και αλλαξε τον με ενα converter ποτε δεν ξερεις :)

 

Έχω δοκιμάσει με αρχεία video 3gp και mp4 και έχει πρόβλημα και

στα δυο. Θα δοκιμάσω με αρχεία ήχου μόνο, πχ mp3.

Προς το παρόν μετέφερα το videaki στο C και αναμένω...

Link to comment
Share on other sites

Εκει μπορει να ειναι το προβλημα οτι εχεις βαλει αρχειο video για ηχο κλησης.. Εαν σου αρεσει ο συγκεκριμενος ηχος παρα πολυ τοτε μπορεις να τον απομονωσεις απο το video και να τον κανεις ενα ξεχωριστο αρχειο ηχου mp3.. δοκιμασε με το SUPER ©
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εκει μπορει να ειναι το προβλημα οτι εχεις βαλει αρχειο video για ηχο κλησης.. Εαν σου αρεσει ο συγκεκριμενος ηχος παρα πολυ τοτε μπορεις να τον απομονωσεις απο το video και να τον κανεις ενα ξεχωριστο αρχειο ηχου mp3.. δοκιμασε με το SUPER ©

 

Ήθελα να χτυπάει το κιν με video, όχι με mp3.

Τελικά με τη μεταφορά στο C, και μετά από restart που έκανα δεν το βλέπει καθόλου το αρχείο ώστε να το επιλέξω στο προφίλ.

Ούτε καν στην έκθεση δεν το βλέπω, είναι σαν να μην υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

...........και ξαφνικά εκεί που στο N81 άνοιγε την εφαρμογή του N-Gage, τώρα πατάς την εφαρμογή, ανάβουν τα 2 πλήκτρα της εφαρμογής αλλά δεν λέει να μπεί με τίποτα. Ουτε το demo αρχίοζει ουτε τίποτα.

 

Καμμιά ιδέα για το πως μπορώ να το επαναφέρω??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους. καλώς σας βρήκα

μόλις πήρα το n81 8gb.

του έκανα update και τα ελληνικά εξαφανίστηκαν έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

(με ένα γρήγορο search δεν βρήκα παρόμοιο θέμα και είπα να ποστάρω εδώ)

Link to comment
Share on other sites

@sinonick καλως ηρθες :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253377#post2253377

 

Ήθελα να χτυπάει το κιν με video, όχι με mp3.

Τελικά με τη μεταφορά στο C, και μετά από restart που έκανα δεν το βλέπει καθόλου το αρχείο ώστε να το επιλέξω στο προφίλ.

Ούτε καν στην έκθεση δεν το βλέπω, είναι σαν να μην υπάρχει...

Δοκιμασες με καποια αφαρμογη για αυτη την δουλεια μπορει να σταματησει το προβλημα.. απο οτι θυμαμαι στο xxxxxxxxxxxxx υπαρχουν σιγουρα 2 :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Name one plz! :-)

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.Το αγόρασα εδώ και 2 εβδομάδες το Ν81.Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή που το είδα στο Πλαίσιο.Επειδή έχω λίγο χοντρά δάκτυλα με βόλεψαν τα μεγάλα του πλήκτρα (σε σχέση πάντα με το Ν73 που το έδωσα στην γυναίκα μου γι αυτόν τον λόγο).Θα ήθελα να αναφέρω μία παρατήρηση που έκανα από την αρχή.Το τηλέφωνο έχει άμεση απόκριση στο πάτημα των πλήκτρων.Οποιοδήποτε ενέργεια δοκίμασα την εκτελούσε πολύ πιό γρήγορα από οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο έχω κρατήσει στα χέρια μου.(Αν εξαιρέσω ίσως το Κ800 της SE).Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Έχει επάνω το feature pack 1.Αυτή είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.Το αγόρασα εδώ και 2 εβδομάδες το Ν81.Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή που το είδα στο Πλαίσιο.Επειδή έχω λίγο χοντρά δάκτυλα με βόλεψαν τα μεγάλα του πλήκτρα (σε σχέση πάντα με το Ν73 που το έδωσα στην γυναίκα μου γι αυτόν τον λόγο).Θα ήθελα να αναφέρω μία παρατήρηση που έκανα από την αρχή.Το τηλέφωνο έχει άμεση απόκριση στο πάτημα των πλήκτρων.Οποιοδήποτε ενέργεια δοκίμασα την εκτελούσε πολύ πιό γρήγορα από οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο έχω κρατήσει στα χέρια μου.(Αν εξαιρέσω ίσως το Κ800 της SE).Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Έχει επάνω το feature pack 1.Αυτή είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού;Ευχαριστώ.

Καλημέρα!:)

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση της πλατφόρμας S60.

Δεν σημαίνει πως το κινητό σου έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Για να δεις ποια έκδοση λογισμικού έχεις εσύ, πληκτρολόγησε σε κατάσταση αναμονής *#0000#.

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η v11.0.045 (29-11-07).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!:)

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση της πλατφόρμας S60.

Δεν σημαίνει πως το κινητό σου έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού.

Για να δεις ποια έκδοση λογισμικού έχεις εσύ, πληκτρολόγησε σε κατάσταση αναμονής *#0000#.

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η v11.0.045 (29-11-07).

 

Eυχαριστώ πολύ γιά την απάντηση.Επειδή πρακτικά έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ έντονα με Nokia ποιός τρόπος είναι ο καλύτερος γιά να το αναβαθμίσω,από το pc suite ή πρέπει να το πάω σε κάποιο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ γιά την απάντηση.Επειδή πρακτικά έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ έντονα με Nokia ποιός τρόπος είναι ο καλύτερος γιά να το αναβαθμίσω,από το pc suite ή πρέπει να το πάω σε κάποιο κατάστημα;

 

Αναβαθμιση κανεις μεσω του Nokia updater .

Φυσικα ειναι και ο ποιο ευκολος τροπος .

 

Να ξερεις οτι αν η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη,

θα χασεις τα Ελληνικα . Υπαρχει βεβαια διαδικασια

με την οποια μπορεις να περασεις Ελληνικα παλι.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση κανεις μεσω του Nokia updater .

Φυσικα ειναι και ο ποιο ευκολος τροπος .

 

Να ξερεις οτι αν η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη,

θα χασεις τα Ελληνικα . Υπαρχει βεβαια διαδικασια

με την οποια μπορεις να περασεις Ελληνικα παλι.

 

Aπό το Πλαίσιο το αγόρασα...Αλλά τώρα που δοκίμασα να κάνω το update γιά κάποιον λόγο δεν διαβάζει την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Aπό το Πλαίσιο το αγόρασα...Αλλά τώρα που δοκίμασα να κάνω το update γιά κάποιον λόγο δεν διαβάζει την συσκευή.

 

Εαν εχει ΚΑΙ Ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο,

δεν θα εχεις προβλημα με τα Ελληνικα .

 

Τσεκαρε εαν τυχον firewall εφαρμογες μπλοκαρουν το updater.

Ποια εκδοση του updater δοκιμαζεις με την Ελληνικη?

Εαν ναι κατεβασε την Αγγλικη καλυτερα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχει ΚΑΙ Ελληνικους χαρακτηρες στο πληκτρολογιο,

δεν θα εχεις προβλημα με τα Ελληνικα .

 

Τσεκαρε εαν τυχον firewall εφαρμογες μπλοκαρουν το updater.

Ποια εκδοση του updater δοκιμαζεις με την Ελληνικη?

Εαν ναι κατεβασε την Αγγλικη καλυτερα.

 

Eυχαριστώ γιά την προθυμία σου να με βοηθήσεις.'Εχει και Ελληνικούς χαρακτήρες το πληκτρολόγιο.Η Ελληνική είναι η 1.4.23-δοκίμασα και με την Αγγλική.Αλλά τίποτα.Δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα το firewall,αλλά θα το απενεργοποιήσω και θα ξαναπροσπαθήσω.

Eπίσης πρέπει να αναφέρω ότι όταν προσπαθεί ο updater να συνδεθεί,αποσυνδέεται το usb από το pc suite.Και μετά από λίγα λεπτά ξανασυνδέεται μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ γιά την προθυμία σου να με βοηθήσεις.'Εχει και Ελληνικούς χαρακτήρες το πληκτρολόγιο.Η Ελληνική είναι η 1.4.23-δοκίμασα και με την Αγγλική.Αλλά τίποτα.Δεν μου έβγαλε κάποιο μήνυμα το firewall,αλλά θα το απενεργοποιήσω και θα ξαναπροσπαθήσω.

Eπίσης πρέπει να αναφέρω ότι όταν προσπαθεί ο updater να συνδεθεί,αποσυνδέεται το usb από το pc suite.Και μετά από λίγα λεπτά ξανασυνδέεται μόνο του...

 

Να'σαι καλα :)

Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση παλι το pc suite .

 

 

Eπίσης πρέπει να αναφέρω ότι όταν προσπαθεί ο updater να συνδεθεί,αποσυνδέεται το usb από το pc suite.Και μετά από λίγα λεπτά ξανασυνδέεται μόνο του...

 

Ετσι συμβαινει εν μερη ,κανονικα επρεπε να μεινει αποσυνδεδεμενο

απο το pc suite

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλα :)

Δοκιμασε να κανεις εγκατασταση παλι το pc suite .

 

 

 

 

Ετσι συμβαινει εν μερη ,κανονικα επρεπε να μεινει αποσυνδεδεμενο

απο το pc suite

 

Δυστυχώς τίποτα.Έκανα απεγκατάσταση-επανεκκίνηση του υπολογιστή.Επίσης τρεις αποτυχημένες προσπάθειες βάζοντας το καλώδιο σε θύρα usb και όχι στο hub (που έπρεπε να το είχα κάνει από την αρχή)...Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω.Ελπίζω να μην έγινα φορτικός.Ευχαριστώ πάντως.'Αν τυχόν υπάρξει καμμία άλλη ιδέα ειμαι σε ετοιμότητα.Θα ρωτήσω αύριο και ένα φιλαράκι που έχει μαγαζί με κινητά μήπως βγει κάποια άκρη...Και πάνω που είπα να βάλω στην άκρη το P3600 και γενικά τα pocket pc γιατί με κούρασαν:)Φυσικά δεν το βάζω κάτω.Ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα.Έκανα απεγκατάσταση-επανεκκίνηση του υπολογιστή.Επίσης τρεις αποτυχημένες προσπάθειες βάζοντας το καλώδιο σε θύρα usb και όχι στο hub (που έπρεπε να το είχα κάνει από την αρχή)...Δεν ξέρω τι άλλο πρέπει να κάνω.Ελπίζω να μην έγινα φορτικός.Ευχαριστώ πάντως.'Αν τυχόν υπάρξει καμμία άλλη ιδέα ειμαι σε ετοιμότητα.Θα ρωτήσω αύριο και ένα φιλαράκι που έχει μαγαζί με κινητά μήπως βγει κάποια άκρη...Και πάνω που είπα να βάλω στην άκρη το P3600 και γενικά τα pocket pc γιατί με κούρασαν:)Φυσικά δεν το βάζω κάτω.Ίδωμεν.

 

Καλημερα !

Κριμα :(

Τι λειτουργικο εχεις ,xp ή vista ?

Δοκιμασε εαν υπαρχει η δυνατοτητα και σε αλλον

υπολογιστη .

Τσεκαρε αυτο μηπως παρεις καμμια ιδεα

http://europe.nokia.com/A4577229

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !

Κριμα :(

Τι λειτουργικο εχεις ,xp ή vista ?

Δοκιμασε εαν υπαρχει η δυνατοτητα και σε αλλον

υπολογιστη .

Τσεκαρε αυτο μηπως παρεις καμμια ιδεα

http://europe.nokia.com/A4577229

 

xp έχω.Διάβασα την σελίδα που με παρέπεμψες.Λίγο βιαστικά βέβαια.Πάντως κατέβασα την τελευταία έδοση του pc suite.'Εσβησα και ξανάναψα το τηλέφωνο αρκετές φορές.Δοκίμασα και κάρτα διαφορετικού παρόχου,αλλά τίποτα.Μουλάρι.Θα δοκιμάσω και στο laptop.Δυστυχώς η σύγχρονη ζωή δεν μας προσφέρει την δυνατότητα να ασχολούμαστε όσο χρόνο θέλουμε με τα πράγματα που μας αρέσουν...:)Άν δεν γίνει τίποτα θα το πάω σε κάποιο μαγαζί να ξεμπερδεύω.Ειλικρινά ευχαριστώ γιά άλλη μία φορά.Έχω κι άλλες φορές ζητήσει βοήθεια γιά άλλα τηλέφωνα.Αλλά πρώτη φορά υπήρξε τόσο άμεση ανταπόκριση με τόση προθυμία.Υπόχρεος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς να προτείνει καμία καλή καρτούλα μνήμης στα 4GB;

 

Δες αυτή κι αυτή.

 

Παρεμπιπτόντως, χρόνια σου πολλά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτή εδώ.

 

Παρεμπιπτόντως, χρόνια σου πολλά. :)

 

Σ' ευχαριστώ πολύ :rolleyes:

 

Και κάτι άλλο, η καρτούλα λέει οτι είναι MicroSDHC, έχει καμία διαφορά από την MicroSD;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ :rolleyes:

 

Και κάτι άλλο, η καρτούλα λέει οτι είναι MicroSDHC, έχει καμία διαφορά από την MicroSD;

 

Ναι, μέχρι τα 2GB λέγονται απλά microSD, από τα 4GB και πάνω λέγονται microSDHC (High Capacity).

Πάντως είναι κανονικά συμβατές με το Ν81.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous.

paratirisa to ekseis stin siskeui mou kai tha ithela na rotiso ean kseri kaneis kati gia auto.otan exo klisei to portaki kai klidonoun ta pliktra meta apo ligi ora arxizei na anabei i othoni me ena minima pou leei oti ta pliktra einai klidomena dld san na patao ego kapio pliktro eno einai klidomeno. kati den paei kala...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...