Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:D

Σήμερα το κινητό μου έφαγε την πρώτη του τούμπα απο την τσέπη του μπουφάν μου κάτω.. Έκανε γερό θόρυβο με τόσο βάρος που έχει :p

:shifty:

Με το που το βλέπω κάτω λέω "ωχ.. πάει.. θα έσπασε καμιά οθόνη". Τελικά δεν έπαθε τίποτα.. ούτε καν έκλεισε. Μόνο το καπάκι από πίσω βγήκε αλλά μου έκανε εντύπωση που δεν έκλεισε.. έστω να κάνει μια επανεκκίνηση! Το w800i που είχα με το παραμικρό χτύπημα ανοιγόκλεινε.

 

Το δικό μου να δεις πόσες τούμπες έχει φάει και πόσες φορές η μικρή μου κόρη το έχει ρίξει κάτω.΄Έχω μείνει έκπληκτος από την κατασκευή του. Δεν έχει πάθει τίποτα.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω τετοιο προβλημα να παθει κατι απο "ελευθερη πτωση" αφου του εχω παρει ενα φοβερο αλουμινενιο cover και ειμαι ανετη!!
διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω τετοιο προβλημα να παθει κατι απο "ελευθερη πτωση" αφου του εχω παρει ενα φοβερο αλουμινενιο cover και ειμαι ανετη!!

 

Αλουμινιένιο cover??

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

Αλουμινιένιο cover??

 

ναι μου εκαναν δωρο απο εξω(Αγγλια νομιζω) ενα αλουμινενιο cover Που "θηκωνει μπρος και πισω και το προστατευει 100% απο πτωσεις γρατσουνιες τα παντα!!Απλα γινεται λιγο πιο ογκωδες(οχι πολυ ομως) αν το βρεις πουθενα τσιμπα το αξιζει!Πηρα και μια ειδικη θηκη χεριου για το τρεξιμο και περιμενω τωρα να δω ποτε θα παρω μνημη 16 και καλα ακουστικακια (μαλλον shennheiser cx-300) Και θα ειμαι κομπλεεεεεεεε!!:lol::lol: :blink::blink:

διατηρήστε καλές σχέσεις με το λεξικό σας
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση. Καμια φορα στο κινητο, εχω ενα εικονιδιο πανω δεξια, λιγο πιο αριστερα απο τον δεικτη της μπαταριας. Ειναι σιελ-γαλαζιο και θυμιζει φακελο, που υπονοει καποιο ειδος μηνυματος, αλλα δεν εχω κανενα μηνυμα. Ξερει κανεις τι ειναι;
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση. Καμια φορα στο κινητο, εχω ενα εικονιδιο πανω δεξια, λιγο πιο αριστερα απο τον δεικτη της μπαταριας. Ειναι σιελ-γαλαζιο και θυμιζει φακελο, που υπονοει καποιο ειδος μηνυματος, αλλα δεν εχω κανενα μηνυμα. Ξερει κανεις τι ειναι;

 

Αν έχεις κάποιο μήνυμα που ΔΕΝ το άνοιξες, αλλά απλά το προσπέρασες, θα εμφανίζεται αυτό το εικονίδιο μέχρι να ανοίξεις το μη διαβασμένο μήνμα. Δοκίμασε κάποια φορά που σου εμφανίζεται να πας στα εισερχόμενα και θα διαπιστώσεις ότι πριν ανοίξεις κάποιο νήνυμα, "έφυγες" απο την οθόνη που σε ειδοποιεί και γύρισες στην κανονική. Πάντα υπάρχει αδιάβαστο μήνυμα., όταν εμφανίζεται αυτό το εικονίδιο, απλά δεν το έχεις δει

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πρόκειται για τον κλασικό φάκελο των μηνυμάτων αυτό το εικονίδιο στο οποίο αναφέρεται ο true_cynop. Αν μπορείς φίλε true_cynop, παράθεσέ μας ένα screenshot να καταλάβουμε για ποιο εικονίδιο μιλάς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα site που να λεει με βιντεακι πως να αλλαξουμε προσοψη και το γυρω-γυρω αλουμινιο?Και που τα βρισκω μεσω ιντερνετ?Α!!να ρωτησω κατι αν βαλω χαρτη μεσα στο Ν81 θα χρειαζεται και δεκτη GPS? Για να το κανω πλοηγο....ρωταω επειδη εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με ΝΟΚΙΑ σχεδον 4 χρονια....:lol::D Παντως απο το viewty που ειχα σαν τελευταιο κινητο, μου κακοφενετε η καμερα του:( χειροτερο και απο τισ γυναικας μου που εχει το ΕRICSSON K550... και αυτο με 2mp:O
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Άμα ψάξεις στο youtube υπάρχει βιντεάκι που δείχνει πώς διαλύεται όλη η συσκευή. Τώρα που θα βρεις προσόψεις κλπ δεν ξέρω!

Για πλοηγό καλό είναι να πάρεις ένα εξωτερικό gps.

Ναι.. η κάμερά του είναι χάλια.

Link to comment
Share on other sites

Άμα ψάξεις στο youtube υπάρχει βιντεάκι που δείχνει πώς διαλύεται όλη η συσκευή. Τώρα που θα βρεις προσόψεις κλπ δεν ξέρω!

Για πλοηγό καλό είναι να πάρεις ένα εξωτερικό gps.

Ναι.. η κάμερά του είναι χάλια.

 

Επειδη ειδα στο youtube ενα Ν81 που το χρησιμοποιουσε ως πλοηγο ειχε εξωτερικο δεκτη Gps?Ποσο κοστιζει,αξιζει τον κοπο?Εσυ φιλε μου τι κινητο εχεις?Οτι ειναι στο AVATAR σου....αν ειναι το Ν81 σου εχει βγει καλο?Αξιζε η ανταλλαγη με το viewty που εκανα?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιουσε ως πλοηγο ειχε εξωτερικο δεκτη Gps?Ποσο κοστιζει,αξιζει τον κοπο?

 

Ο να πάρεις εξωτερικό ΒΤ δεκτή είναι μια παρά πολύ καλή κίνηση καθώς και καλύτερα θα κανείς την δουλειά σου σε σχέση με μια συσκευή με ενσωματωμένο δεκτή, και θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μελλοντικά σε οποία συσκευή θέλεις.

 

Το Ν81 έχει και την οθόνη και την επεξεργαστική ισχύ για να ανταπεξέλθει σε μια τέτοια χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειδα στο youtube ενα Ν81 που το χρησιμοποιουσε ως πλοηγο ειχε εξωτερικο δεκτη Gps?Ποσο κοστιζει,αξιζει τον κοπο?Εσυ φιλε μου τι κινητο εχεις?Οτι ειναι στο AVATAR σου....αν ειναι το Ν81 σου εχει βγει καλο?Αξιζε η ανταλλαγη με το viewty που εκανα?

 

Ναι.. το Ν81 έχω. Καλό βγήκε.. δεν είχα κάποιο σημαντικό πρόβλημα.

Για το gps δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα.

Όσον αφορά το viewty και εγώ πιστεύω θα έκανα ανταλλαγή..

Έχει χάλια κάμερα, αλλά έχει πολλή καλή ποιότητα ήχου, έχει και το wi-fi που βρίσκεις σε πολλά μέρη ξεκλείδωτα δίκτυα, παίρνει γ@αμάτα παιχνιδάκια και ένα σωρό εφαρμογές!

 

Είναι ανάλογα εσύ τι προτιμάς!

Link to comment
Share on other sites

pedia voithiste me se kati sas parakalw.kata thn diarkia tu thlefwnhmatos den fenete h diarkia klhshs sthn othonh.kserete ti prepi na kanw gia na fenete?me endiaferi poly
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις Ρυθμίσεις > Τηλέφωνο > Κλήση > Εμφάνιση διάρκειας κλήσης.

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greenglish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. το Ν81 έχω. Καλό βγήκε.. δεν είχα κάποιο σημαντικό πρόβλημα.

Για το gps δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ψάξει καθόλου το θέμα.

Όσον αφορά το viewty και εγώ πιστεύω θα έκανα ανταλλαγή..

Έχει χάλια κάμερα, αλλά έχει πολλή καλή ποιότητα ήχου, έχει και το wi-fi που βρίσκεις σε πολλά μέρη ξεκλείδωτα δίκτυα, παίρνει γ@αμάτα παιχνιδάκια και ένα σωρό εφαρμογές!

 

Είναι ανάλογα εσύ τι προτιμάς!

 

Παιδια γεια σας εχω το Ν81 εδω και 2 μερες,το μονο αρνητικο η καμερα{δεν με ενδιαφερη εχω φωτ.μηχανη}και το βαρος του{εδω σηκωνω τα οικ.βαρη και αυτο...;)}τελος παραγγειλα προσοψη και πληκτρολογιο απο εξω και θα του τα αλλαξω με μπλε,τωρα ειναι μαυρο.Εχω ορισμενες αποριες...:blink:..το Ν81εχει δεκτη gps οπως το Ν95?,αξιζει να αγορασω δεκτη gps?...an kαι εχω gps στο αμαξι:confused:Αν ειναι να αγορασω δεκτη no name θα συνεργαστει το Ν81?Τελος τι χαρτη μπορω να του βαλω για να συνεργαζεται σωστα?Στο gps που εχω στο αμαξι εχω destinator 7 δουλευει στο N81?

 

 

Υ.Γ Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω πολλα χρονια να πιασω στα χερια μου ΝΟΚΙΑ απο το 7610:blink::pΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το Ν81 δεν έχει εσωτερικό δέκτη GΡS.

 

 

To να αγοράσεις εξωτερικό bluetooth δέκτη είναι μια παρά πολύ καλή κίνηση. Οποιοδήποτε και αν πάρεις, θα συνεργάζεται χωρίς πρόβλημα με το Ν81.

 

Από εφαρμογές πλοήγησης, βαλε Garmin, Sygic, Google maps mobile και φυσικά το Nokia maps. Το destinator δεν υπάρχει ακόμα σπασμένο. Οπότε, ή το αγοράζεις με 100 ευρώ ή τ ο προσπερνάς.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ παιδια για την βοηθεια σας αλλη μια πληροφορια pleaseeeee:( ποια ειναι η τελευταια εκδοση?Εγω εχω την 11.0.045 που θα βρω την τελευταια και μου εμφανιζει ενα κυκλακι στο φακελο μουσικη..τι ειναι?και οταν ανοιγω το φακελο μου εμφανιζει υποφακελο με αριθμο 18 οταν κανω διαγραφη που λεει μην υποστηριζομενη λειτουργια τι να κανω?:mad::wacko:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση μπορείς να κάνεις από τον υπολογιστή ή κατευθείαν απο το κινητό απο την διαχείριση συσκευής. Η τελευταία έκδοση νομίζω είναι η 21.. Εγώ έχω την 20 με "σπασμενη" την συσκευή και δεν το αναβαθμίζω.

 

Αυτό το κυκλάκι σημαίνει οτι τρέχει η συγκεκριμένη εφαρμογή, η οποία είναι πάντα σε αυτή την κατάσταση.. Το 18 που λες υποθέτω πως είναι τα τραγούδια που έχεις περάσει στο κινητό. Δεν μπορείς να σβήσεις εκείνο το εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση μπορείς να κάνεις από τον υπολογιστή ή κατευθείαν απο το κινητό απο την διαχείριση συσκευής. Η τελευταία έκδοση νομίζω είναι η 21.. Εγώ έχω την 20 με "σπασμενη" την συσκευή και δεν το αναβαθμίζω.

 

Αυτό το κυκλάκι σημαίνει οτι τρέχει η συγκεκριμένη εφαρμογή, η οποία είναι πάντα σε αυτή την κατάσταση.. Το 18 που λες υποθέτω πως είναι τα τραγούδια που έχεις περάσει στο κινητό. Δεν μπορείς να σβήσεις εκείνο το εικονίδιο.

 

Συγνωμη αν σε κουραζω αλλα οταν λες διαχειρηση συσκευης που πηγαινω?...[παντως οχι βολτα!!!]:lol:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν σε κουραζω αλλα οταν λες διαχειρηση συσκευης που πηγαινω?...[παντως οχι βολτα!!!]:lol:

Kαμια βοηθεια....!!!!!!:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν σε κουραζω αλλα οταν λες διαχειρηση συσκευης που πηγαινω?...[παντως οχι βολτα!!!]:lol:

 

Μενού -> εργαλεία -> βοηθήματα -> Διαχ. συσ.

 

και κάνεις αναζήτηση μέσω wi-fi.

 

Kαμια βοηθεια....!!!!!!:confused:

 

Εντάξει.. δεν είμαστε όλη την ώρα online... :ρ

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει.. δεν είμαστε όλη την ώρα online... :ρ

 

Καλα ντε!!!!!!!:shifty::p:):rolleyes:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να πρόκειται για τον κλασικό φάκελο των μηνυμάτων αυτό το εικονίδιο στο οποίο αναφέρεται ο true_cynop. Αν μπορείς φίλε true_cynop, παράθεσέ μας ένα screenshot να καταλάβουμε για ποιο εικονίδιο μιλάς.

 

ναι δεν ειναι το κλασσικο μηνυματακι. Μπορει καποιος να μου πει με ποιο προγραμμα παιρνω screenshots για να ανεβασω μια εικονα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...