Jump to content

[Επίσημο] Nokia N81


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω οτι φταει η Νοκια για το αν καποιοι κανουν παραεισαγωγη.Αλλα και οσα ειναι παραεισαγωγη πας και σου κανουν εκει Update.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι και η nokia άμοιρη εύθηνων...........κοινή αγορά δεν εχουμε?θα έπρεπε τουλάχιστον να έχει μόνο ένα firmware για όλη την Ευρώπη........:whistle::heat:
Link to comment
Share on other sites

Αρα 2 περπτωσεις υπαρχουν.............

1.Μου αλλαζουν κινητο και μου δινουν καινουργιο με ελληνικο product code πλεων για να γλυτωσουν απο εμενα και να μην εχουν φασαριες....δεν νοειται εταιρια κινητης να σου δινει κινητο με επιδοτηση και να ειναι παραεισαγωγη.....υπαρχει και η ενωση καταναλωτων που παρακαλαει να αναλαβει τετοιες υποθεσεις........μην ξεχναμε οτι ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ.

Αν τους πιέσεις, μπορεί και να στην αλλάξουν.

 

 

παντως παιδια χρειαζετε μεγαλη προσοχη στην αναβαθμιση του firmware και το κακο ειναι οτι στην nokia δεν εχουν δειξει ακομα την δεουσα προσοχη.Κανονικα θα επρεπε να λενε τι αναβαθμιζουν και ποιες γλωσσες αφορα .Δεν ειμαστε υποχρεωμενει να ξερουμε product code και την καθε μια τρελα που εχει η καθε εταιρια.

Δεν είσαι υποχρεωμένος να ξέρεις το product code ή το τι κάνει αυτό...

Αν έχει βγει για το δικό σου p.c. αναβάθμιση, έχεις τη δυνατότητα να τη κάνεις, δεν έχει βγει για το δικό σου, δεν μπορείς να τη κάνεις.

Απλά τα πράγματα. Δεν υπάρχει περίπτωση να σε αφήσει να αναβαθμίσεις χωρίς να έχει βγει πριν αντίστοιχη αναβάθμιση για το product code σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα και συμφωνω.Πως τα καταφερε το ρημαδι και αναβαθμιστικε ενω ειχε ελληνικα?Αυτο το x-files κολπο πως το καταφερα αν ισχυουν ολα αυτα που μου λες itchrist86 :respect:?Σκεψου οτι εγω ειμαι ενας ασχετος καταναλωτης που πηρε το ωραιο τηλεφωνακι απο την εταιρια το εβαλε πανω στο pc του και αυτοματα το λογισμικο του εβγαλε το μυνημα τις αναβαθμισεις...τα αλλα τα ξερετε :hunter: μην κουραζω το foroum.....απλα να θυμησω οτι τα εσκασα για την συσκευη και θα τα σκαω για ενα χρονο στα παγια....τι ζηταει το ιταλικο το τηλεφωνο στην ελλαδα?:scared:
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Γι αυτά που λες, ναι αξίζει!

 

Β) Κάνει κλήσεις VoIP και μπαίνει στο msn μέσω της αντίστοιχης εφαρμογής Windows Live Messenger.

Γ) Να ΜΗΝ το πάρεις Vodafone Live.

 

 

 

 

για το μονο λογο που σκεφτομαι να το παρω με vodafone live! ειναι η live tv που θα βλεπω....(για κανενα αλλο λογο δεν το θελω)

θα το σκεφτω!!

Εγω εκανα τη λαλακια και πηρα vodafon live πως θα το επαναφερω ?

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα και συμφωνω.Πως τα καταφερε το ρημαδι και αναβαθμιστικε ενω ειχε ελληνικα?Αυτο το x-files κολπο πως το καταφερα αν ισχυουν ολα αυτα που μου λες itchrist86 :respect:?Σκεψου οτι εγω ειμαι ενας ασχετος καταναλωτης που πηρε το ωραιο τηλεφωνακι απο την εταιρια το εβαλε πανω στο pc του και αυτοματα το λογισμικο του εβγαλε το μυνημα τις αναβαθμισεις...τα αλλα τα ξερετε :hunter: μην κουραζω το foroum.....απλα να θυμησω οτι τα εσκασα για την συσκευη και θα τα σκαω για ενα χρονο στα παγια....τι ζηταει το ιταλικο το τηλεφωνο στην ελλαδα?:scared:

Εσύ έχασες τα Ελληνικά διότι είναι παρα-εισαγωγή η συσκευή σου.

Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει Ελληνικά, αλλά τα πέρασαν αυτοί μέσω ειδικού εξοπλισμού χωρίς να αλλάξουν το product code με αποτέλεσμα μόλις το βάλεις για αναβάθμιση ο updater να δει πως υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση αλλά για το ξένο product code.

 

 

Εγω εκανα τη λαλακια και πηρα vodafon live πως θα το επαναφερω ?

Μπορείς να βγάλεις το VL, αλλά θα χάσεις την εγγύηση.

Δες εδώ τη διαδικασία.

Το product code που θα χρησιμοποιήσεις είναι το 0550145 για το απλό N81 ή το 0545894 για το 8GB. Επειδή δεν διευκρινίζεις ποιο έχεις, σου τα αναφέρω και τα δύο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το 8gb εχω αλλα αν αλλαξω κωδικο και βαλω το 0545894 μου γραφει οτι εχει το τελευταιο firmware και thats it........τιποτα παρακατω για επανεγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες συσκευές γίνεται ενώ σε κάποιες άλλες όχι.

Αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένεις τώρα για νέα έκδοση ή να πας σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κάποια video κολλάνε σε μερικά σημεία κατά την αναπαραγωγή τους από την έκθεση ενώ αν τα παίξω μέσω του x-plore παίζουν κανονικά.

 

Έχω κάνει και αναβάθμιση αλλά το πρόβλημα παραμένει :(

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ χθες το N81 σε vodafone live (δυστυχώς, λόγο επιδότησης).

 

Είχα διαβάσει το forum όταν σκεφτόμουν να το αγοράσω και ευτυχώς που δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Το κινητό είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο!

 

Φανταστική οθόνη, ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ήχος (παίρνει κανονικά ακουστικά πάνω στην συσκευή!!!)

πολύ όμορφο, τα παιχνίδια, ο browser και τα 3D να τα κοιτάς με ανοιχτό το στόμα...

 

Είμαι κατενθουσιασμένος, αν είχε και λιγάαακι καλύτερη κάμερα...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Εχω μια sim απο cosmote 3g και δεν μπορω να μπω στο nternet μου βγαζη δεν διατιθεται συνδεση πακ.δεδομενων εχω vod.live πεζει ρολο αυτο? και μια ερωτηση oftopik σε ενα Ε70 που εχω οταν το ανοιγω και εχει μεσα την καρτα μνημης κολαη και δεν ανοιγη καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

paides to gps doulebei kanonika?enow na to fortoseis me xartes k na paizei mpala xwris thn xrish net?

To N81 δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS. Μπορείς να φορτώσειις χάρτες μέσω του maploader αλλά δεν θα σου δείχνει την θέση σου πάνω στον χάρτη. Για να έχεις στίγμα πάνω στο χάρτη θα πρέπει να πάρεις εξωτερικό δέκτη GPS.

 

Υ.Γ. Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος που δεν σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς Ελληνικούς χαρακτήρες, καλό θα ήταν να γράφεις με μικρούς Ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί τα greeklish είναι δύσκολα στην ανάγνωση και επιπλέον αχρηστέυουν την Αναζήτηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

To N81 δεν έχει ενσωματωμένο δέκτη GPS. Μπορείς να φορτώσειις χάρτες μέσω του maploader αλλά δεν θα σου δείχνει την θέση σου πάνω στον χάρτη. Για να έχεις στίγμα πάνω στο χάρτη θα πρέπει να πάρεις εξωτερικό δέκτη GPS.

 

Υ.Γ. Αν δεν υπάρχει σοβαρός λόγος που δεν σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς Ελληνικούς χαρακτήρες, καλό θα ήταν να γράφεις με μικρούς Ελληνικούς χαρακτήρες, γιατί τα greeklish είναι δύσκολα στην ανάγνωση και επιπλέον αχρηστέυουν την Αναζήτηση.

 

sorry για τα greeklish!το ν81 το απλο ειδα πως δν εχει gps!ενω το ν81 8g εχει!σωστα?βασικα γιαυτο ρωταω

ευχαρηστω

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?στο φιλαδιο της τιμ που εχω εχει το απλο ν81 κ αυτο με τα 8γιγα!σε αυτο με τα 8 γιγα γραφει πως εχει ενσωματομενο δεκτη Gps!:lol:
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?στο φιλαδιο της τιμ που εχω εχει το απλο ν81 κ αυτο με τα 8γιγα!σε αυτο με τα 8 γιγα γραφει πως εχει ενσωματομενο δεκτη Gps!:lol:

Έχουν κάνει λάθος προφανώς, το λέει καθαρά εδώ το επίσημο site της Nokia, στην επιλογή Εξερεύνηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?στο φιλαδιο της τιμ που εχω εχει το απλο ν81 κ αυτο με τα 8γιγα!σε αυτο με τα 8 γιγα γραφει πως εχει ενσωματομενο δεκτη Gps!:lol:

Μην κοιτάς τα φυλλάδια. Έχω δει τραγικά λάθη. Ακόμα και τα ΜΡ της κάμερας κάνουν λάθος ή το όνομα της κάθε συσκευής.

 

Μόλις βλέπεις κάποια συσκευή απο φυλλάδιο, θα μπαίνεις στο Nokia Devices για να ελέγχεις τα τεχνικά της χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει λάθος προφανώς, το λέει καθαρά εδώ το επίσημο site της Nokia, στην επιλογή Εξερεύνηση.

 

οκ ευχαρηστω φιλε!ευχαρηστω παιδες γιατι ηταν ενα απο τα κιντα που σκεφτωμουνα να παρω

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν εχει δεκτη gps to ν81 αν και το ειχα 4 ωρες το ειχα ξεκατινιασει........αλλα ενας καλος δεκτης gps εχει στο ebay γυρο στα 30€ αν καιγεσαι για το gps......παντος μην νομιζεις οτι ειναι και κατι το τοσο φοβερο η ελειψει gps γιατι η χαρτες του δεν ειναι και τοσο τρομακτικα ενημερωμενει ........εναλλακτικα μπορεις να παρεις και ενα gps me 100-150 € απο την αγορα με pda που εχει το destinator μεσα που ειναι τρομακτικα ενημερωμενο και δεν τρως και την μπαταρια του κινητου σου......ο φιλος μου που προτιμησε το 6610 με ενσωματωμενο δεκτη η μπαταρια του δεν την παλευει μια μερα αν κανει χρηση του gps......;)
Link to comment
Share on other sites

παντος μην νομιζεις οτι ειναι και κατι το τοσο φοβερο η ελειψει gps γιατι η χαρτες του δεν ειναι και τοσο τρομακτικα ενημερωμενει ........εναλλακτικα μπορεις να παρεις και ενα gps me 100-150 € απο την αγορα με pda που εχει το destinator μεσα που ειναι τρομακτικα ενημερωμενο και δεν τρως και την μπαταρια του κινητου σου.

Το εξειδικευμένο GPS, είναι μόνο για χρήση σε αυτοκίνητο. Σε όλες τια άλλες περιπτώσεις δεν βολεύει να κουβαλάς μια παραπάνω συσκευή.

 

Όσον αφορά την κάλυψη, το Garmin και το Sygic, έχουν πάρα πάρα πολύ καλούς χάρτες με το πρώτο να βρίσκεται ένα σκαλί ψηλότερα απο το Destinator.

 

Η εξωτερική κεραία είναι μια πολύ έξυπνη λύση γιατί σου προσφέρει άψογο σήμα, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε όλες τις συσκευές, έχουν δεν έχουν εσωτερικό δέκτη, και, το σημαντικότερο, το κινητό σου καταναλώνει πολύ λιγότερη ενέργεια με αποτέλεσμα να αυξάνεις την αυτονομία του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν73 και υποτίθεται ότι εχει οθόνη 2,4 ιντσών, το Ν81 σκέτο κάπου διαβασα ότι εχει μεγλαύτερη οθόνη 2,8 ιντσών, άραγε ισχύει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Ν73 και υποτίθεται ότι εχει οθόνη 2,4 ιντσών, το Ν81 σκέτο κάπου διαβασα ότι εχει μεγλαύτερη οθόνη 2,8 ιντσών, άραγε ισχύει αυτό?

Δεν ισχυεί. Το μόνο που έχει οθόνη 2.8 ίντσες είναι το Ν95 8GB και το Ν96 που δεν έχει έρθει ακόμα. Το Ν81 όπως και πολλά άλλα κινητά της Nokia έχει 2.4 ίντσες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

λεω να παρω καινουριο κινητο κ ψηνομαι για αυτο,το ειδα απο κοντα κ μου αρεσε.βασικα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να διαβαζει pdf κ να εχει μεγαλη οθονη.εχει κ πολλα αλλα κ μου αρεσε,ειναι λιγο παχυ αλλα δ με πειραζει,μπορω να βρω κατι καλυτερο απο αυτο στα ιδια λεφτα?νοκια παντα...
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...