Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 8GB (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά βλέπω και εγώ και τρελένομαι! Μερικοί "θάβουν" το Ν95 8gb γιατί έδωσαν 700€ και βλέπουν να βγαίνει το καινούργιο και όπως και να έχει δεν το αντέχουν. Να πω ότι στην θέση τους και εμένα θα μου κακοφαινόταν αλλά δεν θα προσπαθούσα να θάψω το Ν95 8gb που είναι σαφώς καλύτερο από το Ν95 αλλά θα τα έχωνα στην Νokia. Όλοι τώρα θα τρέξουν να πουλήσουν τα Ν95 για να πάρουν το Ν95 8gb και ας προσπαθούν να του βρουν προβλήματα.

 

Κοίτα, υπάρχουν άτομα και άτομα.

Προσωπικά εμένα δε μου λέει τίποτα το ότι βγαίνει το Ν95-8gb, καθώς θεωρώ ότι έχει μικρές βελτιώσεις και δεν αξίζει να πουλήσω το κινητό μου για αυτό.

Όποιος έχει τα φράγκα, κάλιστα μπορεί να το πάρει.Και τι σου κάνει εντύπωση που πουλάνε το παλιό Ν95??Δηλαδή τι ήθελες να κάνουνε?Να κρατήσουν και το παλιό και να έχουν 2 κινητά??:blink:

Τώρα για θαψίματα κλπ...Ούτε η Νοκια φταίει ούτε κανείς.Εντόπισε η εταιρεία κάποια θέματα και τα βελτίωσε σε 1 καινούρια έκδοση.Τόσο καιρό αυτό δε ζητούσαμε?Τώρα έγινε.Γιατί να τη θάβουμε?

 

Κάτι γενικεύσεις του στυλ "Όλοι τώρα θα τρέξουν να πουλήσουν τα Ν95 για να πάρουν το Ν95 8gb και ας προσπαθούν να του βρουν προβλήματα" είναι απλά αστείες...:!:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα, υπάρχουν άτομα και άτομα.

Προσωπικά εμένα δε μου λέει τίποτα το ότι βγαίνει το Ν95-8gb, καθώς θεωρώ ότι έχει μικρές βελτιώσεις και δεν αξίζει να πουλήσω το κινητό μου για αυτό.

Όποιος έχει τα φράγκα, κάλιστα μπορεί να το πάρει.Και τι σου κάνει εντύπωση που πουλάνε το παλιό Ν95??Δηλαδή τι ήθελες να κάνουνε?Να κρατήσουν και το παλιό και να έχουν 2 κινητά??:blink:

Τώρα για θαψίματα κλπ...Ούτε η Νοκια φταίει ούτε κανείς.Εντόπισε η εταιρεία κάποια θέματα και τα βελτίωσε σε 1 καινούρια έκδοση.Τόσο καιρό αυτό δε ζητούσαμε?Τώρα έγινε.Γιατί να τη θάβουμε?

 

Κάτι γενικεύσεις του στυλ "Όλοι τώρα θα τρέξουν να πουλήσουν τα Ν95 για να πάρουν το Ν95 8gb και ας προσπαθούν να του βρουν προβλήματα" είναι απλά αστείες...:!:

 

Σίγουρα δεν αξίζει κάποιος που έχει Ν95 να σκάσει άλλα 700€ για να πάρει το Ν95 8gb. Αλλά είδα κάτι σχόλια του στυλ: "έχει ενσωματομένη μνήμη και εγώ θέλω να βάλω 32gb" ή με χαλάει η μεγαλύτερη οθόνη γιατί θα φαίνονται τα pixel". Δεν απευθύνομαι σε κάποιον προσωπικά απλά αυτά τα παραδείγματα μου έρχονται στο μυαλό από τις προηγούμενες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Καμερα φωτος απο beta N95 8GB

http://www.flickr.com/photos/devilsrejection/sets/72157601875211182/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

έχει καλύτερη κάμερα το νέο n95?

Όχι, την ίδια με το απλό έχει...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

έχει καλύτερη κάμερα το νέο n95?

 

Στα specs φαινεται να εχει την ιδια αλλα βλεποντας τις φωτο του Ν95 8γιγα μου φαινονται αρκετα καλυτερες απο αυτες που βγαζω τωρα αλλα μπορει να εχει κανει τις τελειες ρυθμισεις ο τυπος, εγω ακομα ψαχνομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στα specs φαινεται να εχει την ιδια αλλα βλεποντας τις φωτο του Ν95 8γιγα μου φαινονται αρκετα καλυτερες απο αυτες που βγαζω τωρα αλλα μπορει να εχει κανει τις τελειες ρυθμισεις ο τυπος, εγω ακομα ψαχνομαι.

 

Αν και οι παραπανω φωτος ειναι απο Ν95 8Gb Beta ,

σιγουρα καποιες μικροβελτιωσεις θα υπαρχουν σε σχεση με το απλο,

αλλα αυτο αφορα καθαρα το software .

Λογικα βελτιωσεις θα υπαρχουν και στην επομενη αναβαθμιση του

απλου Ν95 .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις που μου ερχεται η επιδοτηση της συνδεσης αυτο το μηνα γυρω στα 300 ευρω εταιρικο και δεν ξερω τι να κανω.Να περιμενω το 8gb? και αν αυτο αργησει υπερβολικα?να μεινω χωρις κινητο?
Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις που μου ερχεται η επιδοτηση της συνδεσης αυτο το μηνα γυρω στα 300 ευρω εταιρικο και δεν ξερω τι να κανω.Να περιμενω το 8gb? και αν αυτο αργησει υπερβολικα?να μεινω χωρις κινητο?

Αν σου αρέσει αξίζει να περιμένεις...:happy:

Έχει σημαντικές βελτιώσεις σε σχέση με το απλό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στα specs φαινεται να εχει την ιδια αλλα βλεποντας τις φωτο του Ν95 8γιγα μου φαινονται αρκετα καλυτερες απο αυτες που βγαζω τωρα αλλα μπορει να εχει κανει τις τελειες ρυθμισεις ο τυπος, εγω ακομα ψαχνομαι.

 

ε θα ειναι και ψιλοπειραγμενες,ποτε δεν πιστευω φωτογραφιες που βλεπω στο νετ.

παντως αυτο μαλιστα,θα το παρω στα σιγουρα,πολυ μου αρεσει το μαυρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα Δεκεμβριου θα ερθει εδω. Εχει αναφερθει καπου μηπως?

 

Όπως είπα και στο announcement thread, ο product manager του N95 8Gb σε Q&A στο launch event (29 Αυγ) είχε πει "The product will be available in volumes in Oct". Πιστεύω ότι είναι ασφαλές να το θεωρήσουμε δεδομένο αυτό πλέον. Δεν νομίζω ο product manager της συσκευής στο launch event να έλεγε κάτι για το οποίο δεν ήταν σίγουρος.

 

Δεδομένης της Ευρωπαϊκής κυκλοφορίας τον Οκτώβριο πιστεύω να το δούμε Ελλάδα νωρίτερα από Δεκέμβριο. :)

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Λιγο παραδοξο ομως για τη Νοκια να αναβαθμιζει μοντελο σε λιγοτερο απο 6 μηνες.

 

Ποιος θα δωσει απο τωρα μεχρι τον Οκτωβριο 650 ευρω για το απλο Ν95?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Λιγο παραδοξο ομως για τη Νοκια να αναβαθμιζει μοντελο σε λιγοτερο απο 6 μηνες.

 

Ποιος θα δωσει απο τωρα μεχρι τον Οκτωβριο 650 ευρω για το απλο Ν95?

 

Αυτος που δεν ξερει οτι υπαρχει καν το 8gb :p ...

 

Δεν ειναι λιγοι :rolleyes: !!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω ατομα που το εχουν παρει επειδη τους ειπαν απλα οτι ειναι το <καινουργιο>!μια γνωστη μου το πηρε και μου ειπε ενθουσιασμενη οτι μπορεις να στελνεις φωτο απο το B/T (ειχε ενα sharp και νομιζε οτι ολα ειναι κλειδωμενα),τι νομιζεται οτι ολοι ασχολουνται?αγοραστες θα βρισκονται παντα!

εδω λεει οτι το περιμενουν τον αλλο μηνα

http://www.mobilecityonline.com/wireless/store/productdetail.asp?productid=22553

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι κανουν αλλοι παντως το κινητο πραγματικα δειχνει να ειναι απλα πανεμορφο,χωρια την επιπλεον μνημη που σιγουρα ειναι πολυ δελεαστικη προταση,κι ακομα μεγαλυτερη οθονη...αυτο ειναι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλο,δεν αντιλεγει κανεις,αλλα καλα και τα 1000 ευρω που θα εχει..

 

Εγω νομιζω οτι δεν θα εχει 1000 ευρω.θα εχει περιπου οσο ειχε και το απλο Ν95 οταν ηρθε.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Ενα αλλο σημειο ειναι τι δεκτη gps θα εχει,θα εχει καλυτερο απο το Ν95?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές του Ν95 8Gb με το N95:

 

- Εσωτερική μνήμη flash 8Gb

- Διπλάσια RAM 128Mb

- Απουσία καλλύματος κάμερας

- Πιο γρήγορη κάμερα

- Απουσία υποδοχής microSD

- Ίδιο slider αλλά με (ίσως) καλύτερη εφαρμογή

- Νέο software με multimedia menu

- Μεγαλύτερη οθόνη 2,8"

 

Το GPS θα είναι το ίδιο. Ίσως υπάρχει αναβάθμιση της εφαρμογής πλοήγησης αλλά αυτή θα τρέχει βεβαίως και στο απλό Ν95.

If it works, don't fix it.
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι δεν θα εχει 1000 ευρω.θα εχει περιπου οσο ειχε και το απλο Ν95 οταν ηρθε.

 

Συμφωνω...

Με τον φορο, παει στα 666 (:X) ευρω ...Αρα 700+ περιπου...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω...

Με τον φορο, παει στα 666 (:X) ευρω ...Αρα 700+ περιπου...

 

για κοιταξτε τι τιμη δινει το link που εδωσε παραπανω ο alex_n80 στο ξενο site...αν εξω εχει αρχικη τιμη 1200$,εδω δεν θα ξεκινησει απο τα 900 ευρω στην καλυτερη??

Link to comment
Share on other sites

Aπό την στιγμή που η ΝΟΚΙΑ ανακοίνωσε ότι θα έχει 560€ προ φόρων, δηλαδή 666€ με το ΦΠΑ, άντε να έχει 700€ το πολύ. Εξάλου το απλό Ν95 έχει εδώ και ένα μήνα ελάχιστα κάτω από τα 600€ καινούργιο. Οπότε και 100€ πάνω να έχει το καινούργιο είναι αρκετά λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...