Jump to content

Τράπεζες: Προμήθεια για το λογαριασμό πυρόπληκτων!!


Nrg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο ακουσα στο ραδιοφωνο πως οι τραπεζες κρατανε προμηθεια (!!!!!!!!!!!!!) απο οσους πανε να καταθεσουν στο λογαριασμο για τους πυροπληκτους!!!!!!!!!!! Μιλαμε για αλητεια :mad:

 

Το επιβεβαιωνει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

στον ANT1 ειπανε αμα σας ζητησουνε

να αρνηθειτε να δωσετε το ποσο της προθημειας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ζητάνε όντως και δεν μπορείς να το αρνηθείς, αν το αρνηθείς απλά στο κρατάνε από το τελικο ποσό
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Ζητάνε όντως και δεν μπορείς να το αρνηθείς, αν το αρνηθείς απλά στο κρατάνε από το τελικο ποσό

 

Μπορείς να το αρνηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Το κρατάνε για να το αποδώσουν ως δική τους δωρεά στους πυροπαθείς....Αμ πώς;;;...Τις έχετε αδικήσει......:w00t:έχουν ΜΟΝΟ αγαθούς σκοπούς....:innocent:
http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αρνηθείς.

 

Είσαι σίγουρος? Πρώτη φορα ακούω για προμήθεια που είναι ... προαιρετική. Και τι σου λέει ο ταμίας, καλά εντάξει??

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Πρώτη φορα ακούω για προμήθεια που είναι ... προαιρετική. Και τι σου λέει ο ταμίας, καλά εντάξει??

 

εχει κανενα 40λεπτο που ειπανε

οτι καμια τραπεζα δεν θα παρει προθημεια.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω αυτον που θα βγει να υποστηριξει οτι ειμαστε ακαρδοι και οτι καλα κανουν οι τραπεζες... :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι τράπεζες είναι τα μόνα που θα ωφεληθούν από όλη αυτή την κατάσταση για χρόνια. Οι τραπεζίτες τρίβουν τα χέρια τους, ούτε και στα ποια τρελά όνειρα τους δεν περίμεναν κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Οι τράπεζες είναι τα μόνα που θα ωφεληθούν από όλη αυτή την κατάσταση για χρόνια. Οι τραπεζίτες τρίβουν τα χέρια τους, ούτε και στα ποια τρελά όνειρα τους δεν περίμεναν κάτι τέτοιο.

 

Γιατί?

 

Όταν οι άνθρωποι των οποιων τα σπίτια κάηκαν δε θα έχουν να ξεπληρώσουν τα δάνεια τους πως ακριβώς θα επωφεληθεί η τράπεζα? Βγάζοντας σε πλειστηριασμό το καμένο τους σπίτι? Δεν ξέρω, ρωτάω. :confused:

 

edit: Το παρακάτω το έγραψα και στο άλλο θέμα, αλλα επειδή κολλάει κι εδώ:

 

**25 εκατ. ευρώ στο Ειδικό Ταμείο από την Εθνική Τράπεζα και άλλα 25 εκατ. ευρώ (1 εκατ. ευρώ στους 20 πληγέντες δήμους για άμεσες ταμειακές ανάγκες) για χρηματοδότηση συμπληρωματικών πρωτοβουλιών της πολιτείας προς υποστήριξη των οικογενειών των θυμάτων, την ανασυγκρότηση των περιοχών και την ανάπλαση του περιβάλλοντος.

 

**3 εκατ. ευρώ στο Ειδικό Ταμείο από την Αγροτική , καθώς και 500.000 ευρώ στους φορείς Αυτοδιοίκησης των Νομών Ηλείας, Λακωνίας, Μεσσηνίας και Εύβοιας.

 

* 5 εκατ. ευρώ στο Ειδικό Ταμείο από την Πειραιώς , ενώ κάνει δωρεά 30 πυροσβεστικά στην Πυροσβεστική συνολικής αξίας 6,5 εκατ. ευρώ. Ανακοίνωσε δε και την αναστολή πληρωμών δόσεων δανείων για ένα χρόνο των οικογενειών των πληγέντων των Νομών Ηλείας, Ευβοίας, Αρκαδίας, Μεσσηνίας και Λακωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια απο καπου θυμαμαι οτι γενικα οι προμηθειες που παιρνουν οι τραπεζες ειναι παρανομες πλεον-δεν θυμαμαι ομως που το εχω διαβασει εδω και πολλους μηνες..............

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια απο καπου θυμαμαι οτι γενικα οι προμηθειες που παιρνουν οι τραπεζες ειναι παρανομες πλεον-δεν θυμαμαι ομως που το εχω διαβασει εδω και πολλους μηνες..............

 

Μήπως αναφέρεσαι στις προμήθειες για στεγαστικά και αλλα δάνεια? Και όχι για καταθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

+1

E an den isxyei gia ta stegastika gia poia tha isxyei? :p

 

 

Ισχύει για τα δάνεια καλλιέργειας,πιστωτικών καρτών,καταναλωτικά.(αυτά ξερω σίγουρα) :)

Link to comment
Share on other sites

oi trapezes pernoun promi8eia me to skeptiko oti ta apasxoloyn ton ipallilo kai prepei na ton plirosoyn me ena meros apo ta posa poy kinountai .

sxetiki simeiosi oti osoi-es xeirizontai tameio akomi kai sta supermarket pernoyn ena epipleon mikro poso logw ey8inis

 

to na dinoume euro aploxera (kai sosta kata ti gnomi moy) kai na kanoume koubenta yia ta lepta einai i ensarkosi tis parimias " akriboi sta pitoyra, ftinoi sto aleyri"

Link to comment
Share on other sites

oi trapezes pernoun promi8eia me to skeptiko oti ta apasxoloyn ton ipallilo kai prepei na ton plirosoyn me ena meros apo ta posa poy kinountai .

sxetiki simeiosi oti osoi-es xeirizontai tameio akomi kai sta supermarket pernoyn ena epipleon mikro poso logw ey8inis

 

to na dinoume euro aploxera (kai sosta kata ti gnomi moy) kai na kanoume koubenta yia ta lepta einai i ensarkosi tis parimias " akriboi sta pitoyra, ftinoi sto aleyri"

 

Τι λες ρε συ; Να βγαλουν 1.2 Ευρω/καταθεση οι τραπεζες απο αυτη τη περιπτωση; Για ξανα σκεψου τι λες. Στην Αγγλια δωρεαν δουλευουν οι ταμιες που δεν εχουν προμηθειες;

Link to comment
Share on other sites

to na dinoume euro aploxera (kai sosta kata ti gnomi moy) kai na kanoume koubenta yia ta lepta einai i ensarkosi tis parimias " akriboi sta pitoyra, ftinoi sto aleyri"

 

Δηλαδή εσύ το βρίσκεις λογικό από αυτή τη διαδικασία σε οι τράπεζες να βγούν κερδισμένες κατά μερικές 100ades χιλάδες Ευρώ;; :confused::X

 

Αναφέρομαι στη συγκεκριμένη περίπτωση των χρημάτων που μαζεύονται για το λογαριασμο για τους πυροπληκτους. Στο θέμα των προμηθειών γενικά δε θέλω να μπω μιας και δεν αφορούν το παρόν θέμα.

 

edit:

 

sxetiki simeiosi oti osoi-es xeirizontai tameio akomi kai sta supermarket pernoyn ena epipleon mikro poso logw ey8inis

 

Είπα δε θα το θίξω αλλα δεν κρατήθηκα. Την επομενη φορα που θα ψωνίσεις στο super market μη διαμαρτυρηθείς αν στο λογαριασμό σου χρεώσουν 1.2 Ευρώ ΕΠΙΠΛEΟΝ επειδή χρησιμοποίησες το ταμείο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αναφέρεσαι στις προμήθειες για στεγαστικά και αλλα δάνεια? Και όχι για καταθέσεις.

 

Οχι. Αναφερομαι στις απλες καταθεσεις. Αν δεν ειναι δικος μου ο λογαριασμος π.χ και θελω να βάλω σε σενα καποιο ποσο, θα δωσω 1,20-1,50 ευρω επιπλεον προμηθεια. Αυτο δεν ειναι παρανομο?Κι ομως το ζητανε ακομη σε ολες τις τραπεζες!!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αναφερομαι στις απλες καταθεσεις. Αν δεν ειναι δικος μου ο λογαριασμος π.χ και θελω να βάλω σε σενα καποιο ποσο, θα δωσω 1,20-1,50 ευρω επιπλεον προμηθεια. Αυτο δεν ειναι παρανομο?Κι ομως το ζητανε ακομη σε ολες τις τραπεζες!!

 

Δεν ξέρω αν είναι παράνομο! Αυτό ψάχνουμε να βρούμε. Υπάρχει κάποιος νομος η δικαστική απόφαση που το απαγορεύει κι αν ναι πως συνεχίζουν οι τράπεζες και το εισπράττουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...