Jump to content

Πανελλήνιες Εξετάσεις 2008


chrismd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωπω μόλις είδα την ύλη

Είναι δυνατόν; Τα διάβασα όλα αυτά; :blink::lol:

 

Πάντως παιδιά μην ανησυχείτε, όταν με το καλό τελειώσει θα τα βλέπετε και θα γελάτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μελετούσα τις βάσεις και έβλεπα πως πχ για ΣΜΥ έχει 14602 μόρια αλλά βρήκα λίγο πιο πάνω πάλι για ΣΜΥ με περισσότερα μόρια. Γιατί αυτό; Μήπως γνωρίζετε;

να μερικά:

 

από http://www.ischool.gr/downloads/html/AEI-imerisia-90.htm

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αφενώς αυτό που είδες μπορεί να είναι η ειδική κατηγορία και από την άλλη υπάρχουν 2 Σμυ η μία είναι οι τεχνικοί που είναι πιο ψηλά και η άλλη τα όπλα που είναι πολύ πιο χαμηλά!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Ιστορία Γενικής αφαιρούν μόνο κάτι σελίδες πίσω πίσω με φωτογραφίες που ως θέμα τους εχουν την τέχνη;:blink: Και όλα τα υπόλοιπα μέσα;:blink:

Τα κακόμοιρα που δίνουν Ιστορία Γενικής.

 

Ποιός κάθεται και διαβάζει ιστορία ρε παιδιά? Δώστε μια βιολογία που είναι απείρως ευκολότερη...

Link to comment
Share on other sites

Ποιός κάθεται και διαβάζει ιστορία ρε παιδιά? Δώστε μια βιολογία που είναι απείρως ευκολότερη...

 

Συμφωνώ :)...Εγώ ιστορία γενικής είχα δώσει γιατί είχα μια αδυναμία στο μάθημα ανέκαθεν(ο καθένας έχει τις ανωμαλίες του :p),αλλά τελικά δεν υπήρχε λόγος ταλαιπωρίας...με τόσο διάβασμα που έκανα πήρα 19.5 και οι άλλοι με την κατά πολύ ευκολότερη βιολογία τους ίδιους βαθμούς και καλύτερους!οπότε δεν τίθεται καν σύγκριση...βιολογία με 1000:p

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

H δεύτερη απουσιολόγος μας (μεγαλύτερο φυτό κι απ΄την πρώτη...) δίνει ιστορία γενικής και είναι και θεωρητική...

 

Να δούμε όταν στο τέλος σου πάρουν τη θέση τα φυτά τί θα λες!

Αλλά μάλλον θα ψάχνεις για ΙΕΚ!

Για ποιες σχολές ενδιαφέρεστε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτηκα από δω, το σκέφτηκα από κει και τελικά αποφάσισα... Πρώτη επιλογή θα έχω υπαξιωματικών στρατού που εκτός του ότι έχει εφικτές βάσεις (κοντά στις 14000 μόρια) η περιοχή που μένω θεωρήτε παραμεθόριος οπότε παίρνω και από κει κάποια μόριά. Αλήθεια μήπως ξέρετε πόσα μόρια είναι; Α! και κάτι άλλο, όταν με το καλό περάσω (αμήν παναγία μου!) η σχολή για ΣΜΥ που βρίσκετε; Έτσι για να έχω μια πρώτη ιδέα :p
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Και τα Μαθ. Γεν. είναι εύκολα για επιλογή.

 

Εξαιρετική επιλογή για άτομα που στοχεύουν Πολυτεχνείο ή τμήματα σχετικά με τη Πληροφορική, τα Μαθηματικά και τη Φυσική;)

[sIGPIC][/sIGPIC]Thessaloniki's Wireless Metropolitan Network member

a.k.a. TWMN community

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το σκέφτηκα από δω, το σκέφτηκα από κει και τελικά αποφάσισα... Πρώτη επιλογή θα έχω υπαξιωματικών στρατού που εκτός του ότι έχει εφικτές βάσεις (κοντά στις 14000 μόρια) η περιοχή που μένω θεωρήτε παραμεθόριος οπότε παίρνω και από κει κάποια μόριά. Αλήθεια μήπως ξέρετε πόσα μόρια είναι; Α! και κάτι άλλο, όταν με το καλό περάσω (αμήν παναγία μου!) η σχολή για ΣΜΥ που βρίσκετε; Έτσι για να έχω μια πρώτη ιδέα :p

 

Η ΣΜΥ εδρεύει στα Τρίκαλα.. http://www.smy.gr/

Link to comment
Share on other sites

εγω εδωσα πανελληνιες περυσι και εβγαλα 18500 στο 3 πεδιο και 18200 στο 2 και 4.ΠΕΡΑΣΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ ΑΛΛΑ ΔΝ 3ΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ????ΕΧΕΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

εγω εδωσα πανελληνιες περυσι και εβγαλα 18500 στο 3 πεδιο και 18200 στο 2 και 4.ΠΕΡΑΣΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ ΑΛΛΑ ΔΝ 3ΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ????ΕΧΕΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ.

 

Με αυτά τα μόρια είχες αρκετές επιλογές...δε θα έπρεπε να το έχεις ψάξει πριν επιλέξεις σχολή?είναι δυνατόν λίγο πριν αρχίσεις μαθήματα να έχεις απορίες?:worry:

Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

εγω εδωσα πανελληνιες περυσι και εβγαλα 18500 στο 3 πεδιο και 18200 στο 2 και 4.ΠΕΡΑΣΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ ΑΛΛΑ ΔΝ 3ΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΧΟΛΗ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ????ΕΧΕΙ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ.

 

Λοιπόν φίλε μου η σχολή μια χαρά είναι από θέμα ποιότητας δομών κτλ.

 

Αλλά για τους χημικούς μηχανικούς τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα στην αγορά εργασίας.

 

Πολύ μεγάλη ανεργία και κακοί μισθοί :(

Link to comment
Share on other sites

βασικα η8ελα αρχικα να δηλωσω χημικοσ απλα στο φροντηστιριο μου προτειναν ωσ ενναλακτικη λυση την σχολη αυτη.πιστευω πωσ η επιλογη μου ειναι σχετικα καλη αν και επειδη εχω δικαιωμα μεταγραφησ 8α μπορουσα να εχω μπει και μηχανολογουσ εμπ.δν ειναι οτι δεν γνωπιζω για την σχολη απλα η8ελα και αλλεσ γνωμεσ:)
Link to comment
Share on other sites

βασικα η8ελα αρχικα να δηλωσω χημικοσ απλα στο φροντηστιριο μου προτειναν ωσ ενναλακτικη λυση την σχολη αυτη.πιστευω πωσ η επιλογη μου ειναι σχετικα καλη αν και επειδη εχω δικαιωμα μεταγραφησ 8α μπορουσα να εχω μπει και μηχανολογουσ εμπ.δν ειναι οτι δεν γνωπιζω για την σχολη απλα η8ελα και αλλεσ γνωμεσ:)

Αν τελικά δεν σου αρέσει μπορείς - όπως είπαν- να ξανα δώσεις. Αν δώσεις με το 10% απλά θα περιμένεις μέχρι του χρόνου να βγουν οι νέες βάσεις του 10% και θα περάσεις με βάση τα 18.400 μόρια (χωρίς να εξεταστείς γραπτώς). ;)

 

Ελπίζω να τη βρεις ok πάντως! :)

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Είμαι θεωρητικός και μαλλον θα ξαναδώσω! Θα ήθελα να ρωτήσω, στη θεωρητική έχουμε κάποια αλλαγη στην ύλη? Μπήκε κανενα νέο κείμενο στη λογοτεχνία? Άλλαξε τίποτα στην ίστορία?! Περιμένω απάντηση!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Είμαι θεωρητικός και μαλλον θα ξαναδώσω! Θα ήθελα να ρωτήσω, στη θεωρητική έχουμε κάποια αλλαγη στην ύλη? Μπήκε κανενα νέο κείμενο στη λογοτεχνία? Άλλαξε τίποτα στην ίστορία?! Περιμένω απάντηση!!!:)

Στα 4 μαθήματα που κοίταξα (αρχαία - λογοτεχνία - λατινικά - ιστορία) δεν είδα καμία διαφορά σε σύγκριση με την περσινή. :)

Την ύλη μπορείς να τη βρεις εδώ.

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι θεωρητική κατεύθυνση, άκουσα ότι υπήρξαν αλλαγές στην ιστορία γενικής παιδείας. Λεπτομέρειες δεν ξέρω, καλά θα κάνεις να ελέγξεις την ύλη.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα φέτος στην ΑΣΟΕΕ , Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων!!

Γιατί δε βλέπω τα μηνύματά μου;

Link to comment
Share on other sites

για οσους θελουν σχολες πληροφορικης (ΑΕΙ) αθηνα-πειραια δειτε αυτο:

 

1.Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων παν.αθηνων

2.Πληροφορικη οικονομικο αθηνων και πειραια

3.Διδακτικής της τεχνολογιάς και ψηφιακων συστηματων(καλυτερη στα δικτυα μαζι με το ηλεκτρολογων μηχανικων ΗΜΜΥ)

4.πληροφορικη με εφαρμογες στη βιοιατρικη(πληροφορικος-επιστ.υγειας)

 

δειτε και αυτη τη σελιδα http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=5898&subid=2&pubid=103209 και δειτε τις φωτογραφιες αριστερα.εχει τις καλυτερες σχολες πληροφορικης και αλλες(οικονομικα,κ.α)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera paidia!!

Xreiazomai tin boithia sas se 2 askisoules....

 

1)να βρεθουν οι μιγαδικοι αριθμου Ζ για τους οποιους ισχυει Z^2-1>= 0

 

 

2)Na prosdiorisete ta simeia M(Z) toy epipedoy otan o arithmos Z ikanopoiei thn sxesi

|z-4|= |z-2|=|z-2i|

 

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...