Jump to content

Sony Ericsson K660i


RAVER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

3. Οι εφαρμογες java πρεπι να τις εγκαταστησουμε πρωτα , η παιζουν απευ8ειασ απο την καρτα μνημης (to nokia 5300 ειναι super για δοκιμες java)

αυτο δεν το ειχα ακουσει ξανα

χωρις εγκατασταση :wacko:

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 82
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι, και στο νοκια 5300 και στο 6300 , πας απο το gallery και τρεχεις το JAR . ΤΗΑΤ'S ΙΤ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το κινητό το βρήκα στο πλαίσιο στα 199 ευρώ (σε αντίθεση με γερμανό και wind που το είχαν 225 ευρώ..).

Πραγματικά είναι καταπληκτικό για τα λεφτά του. Μικρό, κομψό, πανέμορφο χωρίς να του λείπουν οι πολύ καλές λειτουργίες.

Ειδικά για κοπέλα είναι σούπερ αλλά και για όσους θέλουν μια κομψή και μικρή συσκευή χωρίς να τους ενδιαφέρει ιδιαίτερα η κάμερα(την οποία θα την χαρακτήριζα απλώς ανεκτή).

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τα google maps θελουν internet για να δουλεψουν ή δουλευουν χωρις internet??? σαν απλοι χαρτες δηλαδη χωρις πλοηγηση? απλα να βλεπεις τους δρομους.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο μενα.το αγορασα απο αγγλια το οποιο ειναι κλειδωμενο σε ενα δικτυο και χρειαζεται ελληνικο μενου.μπορει να βοηθησει καποιος γιατι στην SE πετανε αετο????
Link to comment
Share on other sites

Ισως αν του φλασαρεις καποιο αλλο firmware. Διαβασε το σχετικο θεμα για αναβαθμισεις se.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

τα google maps θελουν internet για να δουλεψουν ή δουλευουν χωρις internet??? σαν απλοι χαρτες δηλαδη χωρις πλοηγηση? απλα να βλεπεις τους δρομους.

 

Χρειάζεται σύνδεση στο Internet νομίζω ;)

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Για το Google Maps φυσικά και χρειάζεται internet. Και μάλιστα αν έχεις WIND (προσοχή όμως, όχι HSDPA) σου καθορίζει και που βρίσκεσαι εκείνη τη στιγμή.

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα επιλογής μόνο δικτύου GSM/GPRS και όχι 3G/HSDPA.

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα αγόρασα από OtheShop το Sonny Ericsson K660i

Λόγω ότι είναι από τα ποιο φτηνά 3G τηλέφωνα με Hsdpa.

Αφού έκανα τις κατάλληλες ρυθμίσεις προσπάθησα

Να μπω στο internet και στις περισσότερες σελίδες

Από Ελλάδα μου βγάζει τα ελληνικά γράμματα σαν

Κινέζικα με τετραγωνάκια κλπ.

Λόγω ότι το αγόρασα για αυτό τον λόγω αφού έχω

Το πρόγραμμα των 5Giga από Cosmote θα ήθελα να ρωτήσω εάν

Ξέρετε ποιες ρυθμίσεις μπορώ να κάνω ώστε να βλέπω

Όλες τις ελληνικές σελίδες.

Σας ευχαριστώ,

Δήμητρα.

Link to comment
Share on other sites

1) Εννοείς πως χρησιμοποιείς το κινητό σαν μόντεμ συνδέοντάς το με τον υπολογιστή και ότι οι σελίδες στον υπολογιστή εμφανίζονται με ‘‘κινέζικα‘‘;;

 

2) Ή οτι προσπαθείς να δεις σελίδες μέσω κινητού με τον ενσωματωμένο browser;;

 

Αν ισχύει το 1ο,τότε πήγαινε:Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,USB,Δίκτυο USB,Λογαρ. δεδ-νων USB και κοίτα αν στα προφίλ με τις ρυθμίσεις είναι επιλεγμένο κάποιο που να λέει COSMOTE INTERNET.

 

Αν ισχύει το 2ο,τότε πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία MyView που σου παρέχει 40 MB για δωρεάν πλοήγηση κάθε μηνα μέσω του προφίλ COSMOTE GPRS.Στην περίπτωση αυτή,το πρόγραμμα με το δωρεάν όγκο των 5 γίγα είναι αχρείαστο,καθώς ισχύει μ’ονο με την 1η περίπτωση(πλοήγηση στο Ίντερνετ μέσω υπολογιστή,χρησιμοποιώντας το κινητό ως μόντεμ).Επομένως,για τι απ’όλα το θές το Ίντερνετ;

 

Υ.Γ. 1:Αν ισχύει το 2ο,σταμάτα να το χρησιμοποιείς αν δεν έχεις ενεργοποιήσει το Cosmote MyView,γιατί θα τραβάς τα μαλλιά σου με το λογαριασμό όταν θα έρθει!Η χρήση wap στο κινητό αν δεν έχεις ενεργοποιήσει πακέτο με δωρεάν όγκο για χρήση wap είναι πανάκριβη!!

 

Υ.Γ. 2:Υποψιάζομαι ότι ισχύει το 2ο,ε;Το λέω επειδή όντως ο proxy της Cosmote αλλάζει σε κάποιες ελληνικές σελίδες την κωδικοποίηση και στον browser του Κ660 φαίνονται ‘‘κινέζικες‘‘.Αν ισχύει πάλι το 1ο σιγουρέψου ότι δεν έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση που αφορά τις κωδικοποιήσεις στον πλοηγό του υπολογιστη,διότι σε χρήση Ίντερνετ,ο proxy της Cosmote λειτουργεί άψογα!(Μιλάω απο δική μου εμπειρία!).Αν μπορείς,διαφώτισέ μας λίγο πιο πολύ σχετικά με τον τρόπο που θες να έχεις πρόσβαση στο Ίντερνετ!

 

Υ.Γ. 3:Για χρήση wap ώστε να μην έχεις πρόβλημα με την κωδικοποίηση κατέβασε τον Opera Mini 4.1 απ’το site της Opera.

Link to comment
Share on other sites

1) Εννοείς πως χρησιμοποιείς το κινητό σαν μόντεμ συνδέοντάς το με τον υπολογιστή και ότι οι σελίδες στον υπολογιστή εμφανίζονται με ‘‘κινέζικα‘‘;;

 

2) Ή οτι προσπαθείς να δεις σελίδες μέσω κινητού με τον ενσωματωμένο browser;;

 

Αν ισχύει το 1ο,τότε πήγαινε:Ρυθμίσεις,Συνδεσιμότητα,USB,Δίκτυο USB,Λογαρ. δεδ-νων USB και κοίτα αν στα προφίλ με τις ρυθμίσεις είναι επιλεγμένο κάποιο που να λέει COSMOTE INTERNET.

 

Αν ισχύει το 2ο,τότε πρέπει να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία MyView που σου παρέχει 40 MB για δωρεάν πλοήγηση κάθε μηνα μέσω του προφίλ COSMOTE GPRS.Στην περίπτωση αυτή,το πρόγραμμα με το δωρεάν όγκο των 5 γίγα είναι αχρείαστο,καθώς ισχύει μ’ονο με την 1η περίπτωση(πλοήγηση στο Ίντερνετ μέσω υπολογιστή,χρησιμοποιώντας το κινητό ως μόντεμ).Επομένως,για τι απ’όλα το θές το Ίντερνετ;

 

Υ.Γ. 1:Αν ισχύει το 2ο,σταμάτα να το χρησιμοποιείς αν δεν έχεις ενεργοποιήσει το Cosmote MyView,γιατί θα τραβάς τα μαλλιά σου με το λογαριασμό όταν θα έρθει!Η χρήση wap στο κινητό αν δεν έχεις ενεργοποιήσει πακέτο με δωρεάν όγκο για χρήση wap είναι πανάκριβη!!

 

Υ.Γ. 2:Υποψιάζομαι ότι ισχύει το 2ο,ε;Το λέω επειδή όντως ο proxy της Cosmote αλλάζει σε κάποιες ελληνικές σελίδες την κωδικοποίηση και στον browser του Κ660 φαίνονται ‘‘κινέζικες‘‘.Αν ισχύει πάλι το 1ο σιγουρέψου ότι δεν έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση που αφορά τις κωδικοποιήσεις στον πλοηγό του υπολογιστη,διότι σε χρήση Ίντερνετ,ο proxy της Cosmote λειτουργεί άψογα!(Μιλάω απο δική μου εμπειρία!).Αν μπορείς,διαφώτισέ μας λίγο πιο πολύ σχετικά με τον τρόπο που θες να έχεις πρόσβαση στο Ίντερνετ!

 

Υ.Γ. 3:Για χρήση wap ώστε να μην έχεις πρόβλημα με την κωδικοποίηση κατέβασε τον Opera Mini 4.1 απ’το site της Opera.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Εννοώ το δεύτερο. Να μπαίνω στο ίντερνετ από το κινητό

και όχι να το χρησιμοποιώ σαν modem συνδέοντας το με τον υπολογιστή.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά δεν μπαίνω με το GPRS/3G αλλά

με cosmote wap? Ta 5G που έχω κάνει συμβόλαιο με cosmote

και δίνω 25 περίπου ευρώ τον μήνα δεν ισχύουν?

Υ.Σ.

Κατέβασα τον mini opera αλλά τα δείχνει όλα

πολύ μικρά και πρέπει να κάνω συνέχεια, κυριολεκτικά

συνέχεια Ζουμ.

:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τον mini opera αλλά τα δείχνει όλα

πολύ μικρά και πρέπει να κάνω συνέχεια, κυριολεκτικά

συνέχεια Ζουμ.

:(:(:(:(:(

 

Μου φαίνεται ότι το Sony Ericsson K660i έχει μια σχέση με το Samsung U600.Γιατί και στο U600 όποτε μπαίνω στο Wap τα γράμματα είναι τόσο μικρά που κάθε φορά πρέπει να πατάω το πλήκτρο του zoom τουλάχιστον 5-6 φορές ώστε να έρθουν τα γράμματα στο κύριο μέγεθος τους:mad:.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Εννοώ το δεύτερο. Να μπαίνω στο ίντερνετ από το κινητό

και όχι να το χρησιμοποιώ σαν modem συνδέοντας το με τον υπολογιστή.

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά δεν μπαίνω με το GPRS/3G αλλά

με cosmote wap? Ta 5G που έχω κάνει συμβόλαιο με cosmote

και δίνω 25 περίπου ευρώ τον μήνα δεν ισχύουν?

Υ.Σ.

Κατέβασα τον mini opera αλλά τα δείχνει όλα

πολύ μικρά και πρέπει να κάνω συνέχεια, κυριολεκτικά

συνέχεια Ζουμ.

:(:(:(:(:(

 

Όχι,δεν ισχύει το πρόγραμμα με τα 5 γίγα!Σταμάτα να χρησιμοποιείς υπηρεσίες wap αν δεν έχεις ήδη ενεργοποιήσει το πρόγραμμα Cosmote MyView,το οποίο θα σου δώσει τη δυνατότητα να πλοηγηθείς στο Ίντερνετ από το κινητό,παρέχοντάς σου 40 mb δωρεάν πλοήγησης κάθε μήνα!Αλλιώς θα κλαις με το λογαριασμό που θα σου έρθει!!Στείλε sms με τη λέξη WAP στο 1333 για ενεργοποίηση και επέλεξε το προφίλ Cosmote Wap!Μετά,πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών και πες τους ότι θες να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία My Web n View!Θα χρεώνεσαι 4 ευρώ το μήνα και θα έχεις 40 mb δωρεάν όγκο δεδομένων για πλοήγηση μέσω κινητού!Επίσης,απενεργοποίησε και το πρόγραμμα με τα 5 γίγα,καθώς είναι άχρηστο και πληρώνεις τσάμπα πάγιο!

 

 

Όσον αφορά τον Όπερα,ενεργοποίησε τη ρύθμιση:Προβολή κινητού!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά τηλεφωνήματα στο 1212 μου έστειλαν

τις ρυθμίσεις για το Cosmote Internet και έκοψα το Wap.

Τώρα όλα είναι εντάξει. Τα "κινέζικα" συνεχίζονται στον

κανονικό browser, οπότε opera.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα και χρονια πολλα.τωρα στισ γιορτες απεκτησα και εγω το K660i.για τα χρηματα του αρκετα καλο. Γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω τισ ρυθμισεις για τα MMS.εχω cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.τωρα στισ γιορτες απεκτησα και εγω το K660i.για τα χρηματα του αρκετα καλο. Γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω τισ ρυθμισεις για τα MMS.εχω cosmote.

 

καλησπερα.:)

Μπες εδώ ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.τωρα στισ γιορτες απεκτησα και εγω το K660i.για τα χρηματα του αρκετα καλο. Γνωριζει καποιος πως μπορω να περασω τισ ρυθμισεις για τα MMS.εχω cosmote.

 

Σίγουρα είναι πολύ καλό κινητό για τα λεφτά αν και δεν έχει το βελάκι που να πηγαίνεις πίσω και για κάποιον που έχει συνηθίσει να το πατάει για να πάει πίσω -σαν και εμένα- είναι σκέτο μαρτύριο αλλά ευτυχώς το είχε μια φίλη μου και το πρόσεξα ότι δεν έχει βελάκι γι'αυτό και δεν το αγοράσα.Για να λάβεις τις ρυθμίσεις των MMS θα στείλεις από το Cosmote κινητό σου τη λέξη ''MMS'' στο 1333 και θα σου έρθουν.Επίσης μπορείς να στείλεις και τη λέξη ''WAP'' στον ίδιο αριθμό και να λάβεις και τις ρυθμίσεις του Internet.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα τιποτα.στο site της ericson το ξενο εχω ξαναστηλει αλλα τιποτα ενω στο 1333 μου λεει οτι ειναι αδυνατο να μου σταλουν οι ρυθμισειες με sms και να επικοινωνησω με το 1313
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες αλλα τιποτα.στο site της ericson το ξενο εχω ξαναστηλει αλλα τιποτα ενω στο 1333 μου λεει οτι ειναι αδυνατο να μου σταλουν οι ρυθμισειες με sms και να επικοινωνησω με το 1313

 

Πέρασε από κάποιο Cosmote Shop ή από κάποιο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.Το ίδιο μου έγραφε και όταν είχα το Sony Ericsson T250i αλλά όταν πήγα στο ΓΕΡΜΑΝΟ και μέσα σε 5 λεπτά είχα internet και mms!.:)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε από κάποιο Cosmote Shop ή από κάποιο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ.Το ίδιο μου έγραφε και όταν είχα το Sony Ericsson T250i αλλά όταν πήγα στο ΓΕΡΜΑΝΟ και μέσα σε 5 λεπτά είχα internet και mms!.:)

 

o.k το ειχα ειχα κατα νου να το κανω:)

Link to comment
Share on other sites

πηγα στο γερμανο στο Χαιδαρι σημερα και μου ηπαν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα αυτοι αλλα να παρω στο 1314 η 1313 . βασικα πιστευω οτι επεσα σε ασχετο υπαληλο αφου δεν ηξερε ουτε σε ποιο τηλεφωνο να παρω.τελος παντων θα δοκιμασω στο 1313 και βλεπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Το κινητό το έχω από τον Αύγουστο με σύνδεση της wind. Έχει πολύ κακό σήμα. Όταν δίπλα μου άλλοι με wind έχουν 2-3 γραμμές, εμένα μου βγάζει «μόνο κλήσεις SOS» ή ακόμα και «Εκτός Λήψης». Μου έχει σπάσει λίγο τα νεύρα γενικά, έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Το κινητό το έχω από τον Αύγουστο με σύνδεση της wind. Έχει πολύ κακό σήμα. Όταν δίπλα μου άλλοι με wind έχουν 2-3 γραμμές, εμένα μου βγάζει «μόνο κλήσεις SOS» ή ακόμα και «Εκτός Λήψης». Μου έχει σπάσει λίγο τα νεύρα γενικά, έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Οχι Φιλαρακι. Το ιδιο κινητο εχει και μια φίλη μου και μερικές φορές είχε καλύτερο σήμα και απο το προηγούμενο κινητό μου το se s500

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K660i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...