Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου RAVER και townleader,

Τα Original Themes του K770i, μπορειτε να τα κατεβασετε εδω :

 

 

Επισεις, στο K770i, δουλευουν σωστα και τα original θεματα του T650, απο εδω:

 

Οποιος τα κατεβασει, ας δοκιμασει το UnderWater, το οποιο οταν βρισκομαστε στην αρχικη κατασταση αναμονης,

ενεργοποιει τα μπλε φωτακια που αναβουν οταν ανοιγουμε τη φωτογραφικη!!!.

Ειναι το πιο εκπληκτικο theme που εχω συναντησει για το Κ770.Περιμενω εντυπωσεις!!

να σαι καλα φιλε μου.ομως εγω δεν τα χρειαζομαι απλα προσφερθηκα να βοηθησω τον townleader.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω και εσενα Raver... :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους...

 

Έχω ενα λαπτοπ με wifi συνδεση στο ιντερνετ και θα ήθελα να ρωτήσω μηπως γίνεται να συνδεθω στο ιντερνετ απ'το Κ770 μεσω bluetooth ή κάποιον άλλο τροπο χρησιμοποιωντας την ασύρματη συνδεση του ιντερνετ...

Μήπως έχει δοκίμάσει τίποτα κανείς..???

 

Ευχαριστώ!!!:D

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχτες συνεβει το εξης 2 φορες το πρωι και για κανα 15λεπτο το βραδυ που ημουν εξω κιολας(επρεπε να παρω τηλ) το K770 εβγαλε μηνυμα

"ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM".

Ζουρλαθηκα και εγω...λεω τι εγινε ? Μηπως παλιωσε ξαφνικα η sim μου, μηπως βραχηκε.

Σας ετυχε κατι τετοιο παιδες???? Αν το ξανα βγαλει μα την παναγια θα το παω πισω :worry::cry:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Εχτες συνεβει το εξης 2 φορες το πρωι και για κανα 15λεπτο το βραδυ που ημουν εξω κιολας(επρεπε να παρω τηλ) το K770 εβγαλε μηνυμα

"ΕΙΣΑΓΕΤΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ SIM".

Ζουρλαθηκα και εγω...λεω τι εγινε ? Μηπως παλιωσε ξαφνικα η sim μου, μηπως βραχηκε.

Σας ετυχε κατι τετοιο παιδες???? Αν το ξανα βγαλει μα την παναγια θα το παω πισω :worry::cry:

για αρχή, βγάλε την κάρτα sim από μέσα και καθάρισε τις επαφές της με μια γόμα (με το μπλε κατά προτίμηση) και ξαναβάλτη μέσα....δεν είναι απίθανο να έχει ψιλομαζέψει βρώμα :)

Link to comment
Share on other sites

για αρχή, βγάλε την κάρτα sim από μέσα και καθάρισε τις επαφές της με μια γόμα (με το μπλε κατά προτίμηση) και ξαναβάλτη μέσα....δεν είναι απίθανο να έχει ψιλομαζέψει βρώμα :)

 

Μολις το δοκιμασα...τωρα θα δω αν θα ξανα γινει και θα σας πω ;)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Κ770 από vodafone...αν τους το δώσω μπορούν να μου αλλάξουν όλο το housing της συσκευής;ποσο κανει;ο γερμανός το κάνει;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Κ770 από vodafone...αν τους το δώσω μπορούν να μου αλλάξουν όλο το housing της συσκευής;ποσο κανει;ο γερμανός το κάνει;

Δεν νομιζω! μονο αναβαθμιση μπορει να κανει το εν'λογω καταστημα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σε κατάστημα sony ericsson service για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο, ή παραγγέλνεις από ebay πλαστικά και τα αλλάζεις μόνος σου :)
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα...αλλά είναι fake...κ θέλω άλλο χρώμα...σε se centre τί χρώμα έχουν?και πόσο κάνει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μου εφερε ενα φιλο το κ770 να του κανω αναβ. μεσω ιντερνετ γιατι οταν ανοιγη το πορτακι(Ανοιγη πολυ δυσκολα) του λεει εκτελειται μια αλλη εφαρμογη κλειστε την κ μετα εκκινηστε την καμερα παιδια δεν το εχω ξαναδει πουθενα αυτο ξερει κανεις τπτ εκανα αναβ. αλλα τπτ
Link to comment
Share on other sites

έχω στείλει εδώ κ μια βδομάδα το κινητό σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα για αλλαγή οθόνης, γιατί έχει κάμποσα φωτεινά πίξελ, και επειδή είναι πάνω από 3, υπολόγιζα ότι θα μου το φτιάχνανε μέσα στην εγγύηση. Πήρα σήμερα τηλεφωνο τον τεχνικό, και μου είπε ότι η Sony Ericsson δεν το περνάει στην εγγύηση, και αν είναι για να φτιαχτεί, θα με χρεώσουν γύρω στα 110€ για αλλαγή συσκευής. Θα πληρώσω 15€ για να το πάρω πίσω άφτιαχτο, αλλά μου τη βίδωσε λίγο.

Τσάμπα τη βάζουν την 2ετή εγγύηση? Για την οθόνη δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, καθώς τα πίξελ φαίνονται μόνο σε μαύρο φόντο, και στο κάτω κάτω αγοράζω μια από ebay και την αλλάζω μόνος μου, αλλά είναι το ****το:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

έχω στείλει εδώ κ μια βδομάδα το κινητό σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα για αλλαγή οθόνης, γιατί έχει κάμποσα φωτεινά πίξελ, και επειδή είναι πάνω από 3, υπολόγιζα ότι θα μου το φτιάχνανε μέσα στην εγγύηση. Πήρα σήμερα τηλεφωνο τον τεχνικό, και μου είπε ότι η Sony Ericsson δεν το περνάει στην εγγύηση, και αν είναι για να φτιαχτεί, θα με χρεώσουν γύρω στα 110€ για αλλαγή συσκευής. Θα πληρώσω 15€ για να το πάρω πίσω άφτιαχτο, αλλά μου τη βίδωσε λίγο.

Τσάμπα τη βάζουν την 2ετή εγγύηση? Για την οθόνη δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, καθώς τα πίξελ φαίνονται μόνο σε μαύρο φόντο, και στο κάτω κάτω αγοράζω μια από ebay και την αλλάζω μόνος μου, αλλά είναι το ****το:mad::mad::mad::mad:

 

Υποθέτω ότι λέγοντας «φωτεινά pixels» εννοείς καμμένα pixels, σωστά; Πόσο καιρό έχεις το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι λέγοντας «φωτεινά pixels» εννοείς καμμένα pixels, σωστά; Πόσο καιρό έχεις το κινητό;

σωστά κατάλαβες. το έχω από το Πάσχα. Πηρα σήμερα το support line αλλά θέλανε και το IMEI της συσκευής και δεν το είχα μαζί....θα πάρω πάλι αύριο και θα μάθω νεότερα (ελπίζω)

Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα πάλι με τα κεντρικά, και μου είπαν ότι ένας λόγος που μπορεί να μην το καλύπτει η εγγύηση, είναι γιατί πάνω στην αποδειξη αγοράς δεν αναγράφεται το ΙΜΕΙ της συσκευής. Θα πρέπει να πάω στο Media Makrt να μου το γράψουν χειρόγραφα και να βάλουν σφραγίδα, για να ισχύει η εγγύηση κανονικά. Περισσότερες λεπτομέρειες όταν πάω από το Service να πάρω το κινητό πίσω, και πιθανότατα να το ξαναδώσω για επισκευή :)
Link to comment
Share on other sites

nikthanos για το IMEI πρεπει να το γραφει στην αποδιξει για να διασταβρονεται με του κινητου για να μην υπαρχει επισκευη αλης συσκευης παρομοιας. αν δεν στην επισκεβασουν την ειδια στην αλαξουν την συσκευη θα σου δωσουν μια επισκεβασμενη και οχι καινουργια και η εγγυση θα θα ειναι για το υπολιπο της περιοδου δεν γινεται ανανεωση της
Link to comment
Share on other sites

έτρεχα χτες να βγάλω άκρη. Το κινητό το πήρα πίσω από το sony ericsson service χωρίς να έχει επισκευαστεί. Θα πάρω αύριο τηλ να μάθω το λόγο που δεν το καλύπτει η εγγύηση και γιατί δεν αλλάξανε οθόνη τη στιγμή που η se λέει ότι από 2 πίξελ και πάνω το καλύπτει η εγγύηση.

 

Το κινητό το είχα αγοράσει από Media Markt και δεν έγραφε το ΙΜΕΙ στην απόδειξη, αλλά ένα άλλο κωδικό/νούμερο. Πήγα στο MM και απο εκεί έμαθα ότι ορισμένες συσκευές είναι δική τους εισαγωγή και αν χρειαστείς εγγύηση, επιστρεφεις τη συσκευή στο Media Markt και αναλαμβάνουν αυτοί τη διαδικασία.

Το κακό είναι ότι δεν έχω πολύ χρόνο αυτή την περίοδο και αναγκαστικά θα μείνει παραπίσω. Δεν είναι πρόβλημα μερικά καμμένα πίξελ, αλλά κάθε φορά που το ανοίγω, τσουπ, μπροστά μου κ με εκνευρίζουν.

Θα μάθω αύριο από το service της sony ericsson τι παίζει τελικά με την εγγύηση (arvato teleservice) και αν μου πουνε ότι θέλουν το ΙΜΕΙ της συσκευής στην απόδειξη, θα το στείλω στο Media Markt να το αναλάβουν.....

 

το άλλο που σκέφτομαι είναι να πάρω μια οθονούλα από ebay με 20 € μαζί με τα μεταφορικά να την περάσω πάνω και να τελειώνει η υπόθεση...είδωμεν.. :):)

Link to comment
Share on other sites

να κάνεις το 2ο.ειδικά από αγγλία...έρχεται σε 5 ημέρες και σε 2 λεπτά είσαι ΟΚ
Link to comment
Share on other sites

αυτό σκέφτομαι κ εγώ, γιατί ηδη πλήρωσα 17€ για να το πάρω πίσω...αν είναι να πληρώσω άλλα 17 στη συνέχεια, θα είχα πάρει την οθόνη και θα ξεμπέρδευα....

 

μου φαίνεται ότι από Media Markt δε θα ξαναψωνίσω κινητό ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το κινητό είναι ΦΟΒΕΡΟ,αλλα μου την έχει δώσει ειλικρινά!!!ΤΡΙΖΕΙ ΠΟΛΥ!!!Έβαλα χαρτάκι αλλά τίποτα...τί άλλο μπορώ να κάνω?Όλο γκρουτς γκρουτς..Έλεος.Η ξαδέρφη μου το χει σε ασημένιο κ δε τρίζει ΚΑΘΟΛΟΥ
Link to comment
Share on other sites

εμένα τρίζει και σταματάει αν βάλω σελοτέιπ...Γυφτιές τώρα...Για να μη τρίζει,πρέπει να γίνω "ρεζίλι"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όταν λέτε τρίζει ρε παιδιά;

Εγώ το έχω εδώ και 6 μήνες και ουδέν πρόβλημα.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Και ο πατερας μου το εχει 11 μηνες και με χρηση οχι την ιδανικοτερη και το κινητο παραμενει στιβαρο και επισης δεν εχει :food: ουτε ενα κολλημα :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...