Jump to content

Sony Ericsson K770i


geofil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το έκανα και αυτό.τσέπα τα ίδια

τι εννοεις?? το πηγες σε service point και δεν στο εφτιαξαν :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις παρέλαβα μέσω e-bay ένα k770i από Αγγλία. Δούλευε κανονικά με την ελληνική sim αλλά όταν πήγα να ανοίξω ένα πρόγραμμα που ονομάζεται executor το κινητό έκλεισε και δεν μπορώ να το ανοίξω(ενεργοποιήσω).

Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

το executor ειναι ενα προγραμμα για flashing του κινητου, αν θυμαμαι καλα με αναβαθμιση μεσω seus φτιαχνει η αλλιως κατεβασε το jdflasher και πειραξε το με την

ευκαιρια....

Edited by mobile_hacker
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΙΡΕΤΩ. ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΜΠΑΚΑΠ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ Ν ΑΝΑΚΤΗΘΟΥΝ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΕ ΣΟΝΥ ΕΡΙΚΣΟΝ Κ 770 ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΟΥΤΕ ΜΝΗΜΗΣ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.

ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΧΑΙΡΕΤΩ. ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΕΓΙΝΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΜΠΑΚΑΠ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ Ν ΑΝΑΚΤΗΘΟΥΝ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΕ ΣΟΝΥ ΕΡΙΚΣΟΝ Κ 770 ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ. ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΣΙΜ ΟΥΤΕ ΜΝΗΜΗΣ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ.

ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Δυστηχως δεν γινεται. Ολα τα αρχεια σου χαθηκαν.

Edited by multiPetros
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ Η/Υ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΙΣΩΣ ΟΧΙ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΜΕ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΜΗΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ;

 

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ Η/Υ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΙΣΩΣ ΟΧΙ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΜΕ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΜΗΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ;

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Δεν γινεται φιλε μου.:( Τα αρχεια σου δεν γινεται να ξαναγυρισουν. Το μπακ απ πριν το update ειναι νομος. Edited by multiPetros
Link to comment
Share on other sites

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΣΚΛΗΡΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ Η/Υ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΙΣΩΣ ΟΧΙ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΜΕ ΕΙΔΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΜΗΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ;

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Δε γινεται φιλε!

Μονη σου ελπιδα ειναι μηπως το ειχες καποια στιγμη συγχρονιση με αλλο απ το μαμισιο προγραμμα(οπως το myphone explorer)τοτε ανοιγοντας το θα βρεις τα ΡΙΜ δεδομενα σου αλλιως...

 

σσ

Προς ολους..το backup σε ΡΙΜ δεδομενα να το θεωρητε αυτονοητο κ καλο ειναι να γινετε τακτικα και σιγουρα ΠΑΝΤΑ πριν καποια αναβαθμιση!!:)

Edited by multiPetros

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα

Έχω 2 προβλήματα με το κινητό μου κ770

1) όταν προσπαθώ να δεχτώ δεδομένα με το Bluetooth μου βγάζει μήνυμα ‘μνήμη πλήρης διαγράψτε αρχεία’ ενώ υπάρχει ελεύθερη μνήμη στο κινητό. Αυτό συμβαίνει μόνο όταν έχω την κάρτα μνήμης στο κινητό, αν την βγάλω δέχεται κανονικά τα δεδομένα. Τι να κάνω? Μήπως πρέπει να αγοράσω νέα κάρτα μνήμης? Προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση λογισμικού μέσω usb αλλά μου λέει ότι έχω ήδη αναβαθμισμένο λογισμικό.

2) Κατά την διάρκεια κλήσης η οθόνη του κινητού μου παραμένει αναμένει ενώ παλαιοτέρα έσβηνε. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω?

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

''Φιλοκαλούμεν'' τε γάρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μ@λ@κι@ς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω ένα sony ericsson k770i με memory stick 500mb , πέρασα κάποιες εφαρμογές μέσα όπως opera mini , και msn mobile αλλα κάθε φορα που πάω να ανοίξω αυτές τις εφαρμογές μου βγάζει ένα μήνυμα ότι η μνήμη memory είναι πλήρης και να διαγράψω αρχεία , ενώ στην memory stick έχω αλλα 200 mb ελευθερα , τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

μηπως οι εφαρμογες εχουν περασει στην μνημη του κινητου καταλαθος??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

όχι στην memory stick περνάνε, άλλωστε και στην memory του κινητού να περνούσαν έχω αλλα 17mb ελευθερα οποτε δεν θα υπήρχε πρόβλημα λόγιkα.
Link to comment
Share on other sites

ειχα 2 χρονια αυτο το κινητο..δεν ξερω τι μπορει να εχει συμβει..καποιες φορες μου εβγαινε η καρτα μνημης..μηπως συνεβη αυτο??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να τις βάλεις στον φάκελο "Διάφορα" του κινητού και εγκατέστησέ τις από εκεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω το Κ770i.Το κινητο ειναι αγορασμενο απο καταστημα vodafone και οπως καταλαβαινετε εχει και λογοτυπα της vodafone οταν ανοιγει και καποια προκαθορισμενα πραγματα που δεν μπορουν να αλλαζουν. Το θεμα ειναι οτι προσπαθησα να κανω update το λειτουργικο με τον κλασικο τροπο δηλαδη με το προγραμμα και πατοντας το πληκτρο ''c'' αλλα για καποιο λογο δεν γινεται. Παιζει να ειναι κλειδομενο? Υπαρχει λυση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις update από το site της SE που δοκίμασες γιατί έχεις custom λειτουργικό. Μπορείς να το κάνεις debrand αλλά υπόψιν ότι χάνεις την εγγύηση.

 

Υ.Γ.: Καλώς ήρθες στο forum! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις update από το site της SE που δοκίμασες γιατί έχεις custom λειτουργικό. Μπορείς να το κάνεις debrand αλλά υπόψιν ότι χάνεις την εγγύηση.

 

Υ.Γ.: Καλώς ήρθες στο forum! :)

 

Καλώς σας βρήκα. Λοίπον δεν με ενδιαφέρει η εγγύηση αφου ουτος η αλλος ειναι εκτος.Μπορεις να μου πεις σε παρακαλω την διαδικασια γιατι παιδευομαι τοσο καιρο???

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ψαχνω να αγορασω ενα Sonyericsson k770i σε καλη κατασταση.

Καινουργιο δυσκολο να το βρεις.ομως σε μεταχειρησμενο μπορεις να το βρεις εδώ.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν θες σου δινω το δικο μου...με γρατζουνιες ασπρα πληκτραα κολληματα...χαχαχα:lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

λοιπόν έχω 2 ερώτησης

πήρα εδώ και 2-3 μέρες το k770i από έναν φίλο μου

ωραίο κινητό απλά θα ήθελα να μου πείτε αν γίνετε να αλλάξω το menu να μην είναι με τα 12 εικονίδια να βάλω κάτι άλλο p.x βλ εικ.

και αν γίνετε πως να το κάνω;

 

και η 2ri ερώτηση είναι πως μπορώ να bw στο internet από το κινητό χωρίς να κάνω καμια σύνδεση στην cosmote και να χρεώνομε?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

λοιπόν έχω 2 ερώτησης

πήρα εδώ και 2-3 μέρες το k770i από έναν φίλο μου

ωραίο κινητό απλά θα ήθελα να μου πείτε αν γίνετε να αλλάξω το menu να μην είναι με τα 12 εικονίδια να βάλω κάτι άλλο p.x βλ εικ.

και αν γίνετε πως να το κάνω;

 

και η 2ri ερώτηση είναι πως μπορώ να bw στο internet από το κινητό χωρίς να κάνω καμια σύνδεση στην cosmote και να χρεώνομε?

 

ευχαριστώ

flash themes δεν ξερω αν μπορεις να βαλεις σε αυτο το κινητο.παντως η διαδικασια..δεν την θυμαμαι καθολου..ειναι ζορι και θελει να συνδεσεις το κινητο στο πισι.

τωρα για να χρησιμοποιεις το ιντερνετ μεσω κινητου,2 τροποι υπαρχουν.ο 1 ειναι να εχει wifi το κινητο..(χωρις χρεωση) αλλα το κινητο αυτο δεν εχει αυτη την λειτουργια.

και 2ος τροπος ειναι μεσω GPRS,3G και χρεωση δεδομενων.

αλλος τροπος δεν υπαρχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται φιλε...παντως αν θες να μπαινεις ιντερνετ απο facebook μπαινε απο 0.facebook.com η zero.facebook.com

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K770i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...