Jump to content

Νεύρα - Πως την παλεύετε;


n_wildgirl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψιμο γράψιμο και πάλι γράψιμο!!! Κάποια στιγμή όμως από το τόσο πολύ γράψιμο, κουράζομαι και τότε είναι που μου βγαίνουνε όλα μαζεμένα...!!! Κ τότε είναι που πιάνω τα άτομα που με νευριάσανε ένα ένα κ τους τα χώνω μονότερμα.. Κ συνήθως με τρελαίνει η αδικία και η αναισθησία!Σε μια τέτοια φάση είμαι τώρα, γιατί αν δεν τα πώ θα κάνω μπουμ!!!!! :X

Grapstαrhidix twn 100mg. :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 259
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα της πέσει βαρύ. Καλύτερα αυτό:

 

http://www.kitsantas.org/blog/wp-content/uploads/2008/03/image001.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν την παλεύουμε.Αν κάτι δεν πάει καλά,τότε έχω νεύρα.Και όταν έχω νεύρα τίποτα δεν πάει καλά μετά.Φοβερές καταστάσεις,πολύ μπροστά
Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

ΑΑΑΑΑΑΑ, βρήκα και μία σελίδα που μου ταιριάζει, αυτόν τον καιρό... !!!! :p:p:lol::lol:

Δεν υπάρχει ρε παίδες, πολλά νεύρα τον τελευταίο καιρό...ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ !!!!

Και δυστυχώς, δεν μου αρέσει να ξεσπάω σε πράγματα, του τύπου: Πόρτες, κινητά, κλπ κλπ... Τα έχω κάνει αρκετές φορές και μετά το μετάνιωσα, καθώς με πήρε και με σήκωσε από τον Πάτερα μου (πόρτες...) και έμεινα χωρίς συσκευή για κάποιο διάστημα (κινητά...)...

Αυτό το "St@RxIdI@mol" σκέφτομαι να δοκιμάσω, αλλά δεν ξέρω πώς θα το δεχτεί ο οργανισμός μου... :wacko: :blink:

 

Άλλες προτάσεις ;;;; :D

Και τα βρίσκω τόσο χαρούμενα, μα και τόσο θλιμμένα... Τα όνειρα, στα οποία πεθαίνω, είναι τα καλύτερα που είχα ποτέ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Είμαι ένα απαθές γαϊδούρι :p. Γιατί να νευριάσω και να χαλαστώ για κάτι? Για να χάσω 5 λεπτά από τη ζωή μου? Για να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις? Δεν είμαι σαν την αδερφή μου,που είναι ΠΟΛΥΥΥΥ νευρική :p
Link to comment
Share on other sites

δεν τη παλευω απλα οποτε με πιανουν οι κρισεις μου(:hunter::knife::chair::whip:)ο κοσμος(δεν ξερω γιατι...:hypno:)απομακρυνεται:ninja::ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Είμαι ένα απαθές γαϊδούρι :p. Γιατί να νευριάσω και να χαλαστώ για κάτι? Για να χάσω 5 λεπτά από τη ζωή μου? Για να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις? Δεν είμαι σαν την αδερφή μου,που είναι ΠΟΛΥΥΥΥ νευρική :p

 

Θα μεγαλώσεις... και θα έρθουν και τα νεύρα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Είμαι ένα απαθές γαϊδούρι :p. Γιατί να νευριάσω και να χαλαστώ για κάτι? Για να χάσω 5 λεπτά από τη ζωή μου? Για να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις? Δεν είμαι σαν την αδερφή μου,που είναι ΠΟΛΥΥΥΥ νευρική :p

 

Πες τα ρε φίλε. Αυτό έπρεπε να είναι δικό μου ποστ με μόνη διαφορά την αδερφή. Δυστυχώς έχω ένα μικρό αδερφό που δεν διστάζει να μου κάνει τη ζωή μαύρη με τα νεύρα του. :chair:

Δεν διστάζει ούτε να φωνάζει "σκάσε" στους γονείς μου όταν νευριάσει και όταν εγώ γελώ (τι άλλο να κάνω με τέτοιο θέαμα:D) ρίχνεται πάνω μου και αρχίζει ξύλο. :chair:

 

Το ποστ μου αφιερωμένο στον "γλυκό" :shoot:αδερφό:rocket: μου!

:cool:

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν την παλευω.Ειμαι νευριασμενος 24/7 χωρις να πινω και καφε (τσαι πινω)

Δεν ξερω γιατι αλλα ολα μου την δινουν.Ειδικα αν παιξω COD μετα το προβλημα γινεται ακομα πιο εντονο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έχω νεύρα, φροντίζω να μένω μόνη μου και να βάζω δυνατά την μουσική. Όταν τα νεύρα προέρχονται από την οικογένεια μου, κλείνω και καμιά πόρτα με πολύ δύναμη ώστε να παίρνουν το μήνυμα και να μην με ενοχλούν!!!
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αν παιξω COD μετα το προβλημα γινεται ακομα πιο εντονο:lol:

 

αυτά είναι φίλε και γώ μία από τα ίδια :lol:

 

εγώ όπως είπε και η φίλη ειρήνη από πάνω βάζω δυνατά την μουσική σε ακουστικά

ελεηνά δυνατά. και όχι μόνο για νεύρα, αλλά και για στενοχώριες, και για να την βρίσκω και γενικώς η μουσική μου φτιάχνει την ψυχολογία:happy:

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έχω νεύρα, φροντίζω να μένω μόνη μου και να βάζω δυνατά την μουσική. Όταν τα νεύρα προέρχονται από την οικογένεια μου, κλείνω και καμιά πόρτα με πολύ δύναμη ώστε να παίρνουν το μήνυμα και να μην με ενοχλούν!!!

 

Καλα...αυτο με την πορτα το εχω κανει πανω σε καβγαδες με τη μανα μου αλλά μου γυρισε μπουμερανγκ...μου ειπε να κοπαναω τις πορτες στο σπιτι που θα εχω πληρωσει εγω!!! Καφριλα! Πριν 3 μηνες εσπασα και το Κ800 μετα απο αγριεμενο τηλεφωνημα με τη μανα μου...το σουταρα απερισκεπτί πανω στη ντουλαπα με τα ολα και εγινε κομματια! Νευρα... Πολλα νευρα...:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο νέυρα άλλο τιποτα!!! Αλλα μ'αρεσει οταν εχω νευρα γιατι τους γραφω ολους κ απολαμβανω την παρτη μου... Το καλυτερο μου ειναι δυνατη μουσικη απο μεσα κ εγω να καθομαι ωωωωωρες κατω απο το ντους...!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς δυσκολα νευριάζω, πλέον,και οταν συμβαινει αυτό προσπαθώ να μην αντιδράσω υπερβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς δυσκολα νευριάζω, πλέον,και οταν συμβαινει αυτό προσπαθώ να μην αντιδράσω υπερβολικά.

 

Νομιζω οτι ανθρωποι σαν εσενα κανουν την καλυτερη δουλεια. Ειναι πολυ βασικο να εισαι ηρεμος. Αμα νευριαζεις ευκολα, οσο περνανε τα χρονια τα νευρα σου σπανε λιγο λιγο και κανεις κακο στον εαυτο σου. Η ξαδερφη μου μου ειχε πει καποτε για την κολλητη της, την οποια δε συμπαθουσα, οτι εχει ενα πολυ καλο στοιχειο...οσο κ αν νευριασει μαζι σου δε θα φωναξει αλλά θα μιλαει πάντα ηρεμα. Νομιζω απο τότε ειχα αρχισει να τη συμπαθω! Ειναι πολυ βασικο να μη φωναζεις οταν τσακωνεσαι γιατι νομιζω με τις φωνες μετα απο λιγο χανεται η μπαλα..κ εγω δυστυχως φωναζω πολυ ευκολα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τα νεύρα πάντως σε περιπτώσεις χρειάζονται.... γενικά όμως δε πρέπει να είμαστε ευέξαπτοι (βλ αδερφή μου :p)
Link to comment
Share on other sites

τα νεύρα πάντως σε περιπτώσεις χρειάζονται.... γενικά όμως δε πρέπει να είμαστε ευέξαπτοι (βλ αδερφή μου :p)

 

Τον τελευταιο καιρο το εχω συνειδητοποιησει κι εγω πολλακις πως το να ξεσπας τα νευρα σου σε αυτον που τα προκαλεσε δεν κανει καθολου καλο ακομα και οταν εχεις δικιο...μερικες φορες εχω βγει εκτος εαυτου και μετα οταν ηρεμω σκεφτομαι πως αν ειχα συγκρατησει τα νευρα μου και μιλουσα ηρεμα και ψυχραιμα ολα θα ειχαν καταληξει καλυτερα για ολους. Απλως ειναι μερικες φορες που εισαι τοσο τσαντισμενος που δεν το σκεφτεσαι δευτερολεπτο πριν αρχισεις να ωρυεσαι...! Και μετα μαζευεις τα σπασμενα...(κινητα, ποντικια, πληκτρολογια...:p μα το χειροτερο ειναι αυτα που σπανε μεσα μας)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο το εχω συνειδητοποιησει κι εγω πολλακις πως το να ξεσπας τα νευρα σου σε αυτον που τα προκαλεσε δεν κανει καθολου καλο ακομα και οταν εχεις δικιο...μερικες φορες εχω βγει εκτος εαυτου και μετα οταν ηρεμω σκεφτομαι πως αν ειχα συγκρατησει τα νευρα μου και μιλουσα ηρεμα και ψυχραιμα ολα θα ειχαν καταληξει καλυτερα για ολους. Απλως ειναι μερικες φορες που εισαι τοσο τσαντισμενος που δεν το σκεφτεσαι δευτερολεπτο πριν αρχισεις να ωρυεσαι...! Και μετα μαζευεις τα σπασμενα...(κινητα, ποντικια, πληκτρολογια...:p μα το χειροτερο ειναι αυτα που σπανε μεσα μας)

λοιπον αργα η γρηγορα ο θυμος και ιδιαιτερα ο αποτομος σε κανει να καταρεεις ,δεν θεωρω σωστο ομως να μην ξεσπας καθολου γιατι στο τελος ξεσπας σε λαθος ατομα,βασικα ειναι σαν ενα ποτηρι που το γεμιζεις μεχρι εκει που δεν παει αλλο και ξεχυλιζει ,προσπαθησε να θυμασαι οτι οι φωνες δεν βγαζουν πουθενα και οτι το παν ειναι η συζητηση,τιποτα γυρω μας δεν φταιει :D

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...