Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sas parakalw re paidia.....

kapoios na vohthisei...

exw trelathei...

http://rapidshare.com/files/91197732/FExplorer.csr

Φίλε μου το site είναι ενεργό μόνο για χρήστες με Publisher ID, πράγμα που σημαίνει πως πρέπει να περιμένεις ώσπου ανοίξει για το ευρύ πλήθος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιαυτους που εχουν account πως ακριβως γινετε η διαδικασια?γιατι ειμαι μελος αλλα δεν ξερω τι να κανω...

ολες οι εφαρμογες θελουν sign?

το shake me θελει?

Link to comment
Share on other sites

γιαυτους που εχουν account πως ακριβως γινετε η διαδικασια?γιατι ειμαι μελος αλλα δεν ξερω τι να κανω...

ολες οι εφαρμογες θελουν sign?

το shake me θελει?

Οι περισσότερες που κατεβάζουμε από τα γνωστά μαγαζάκια, ναι θέλουν.

Ναι το shake me και αυτό θέλει.

 

Για να ανεβάσεις το αρχείο .csr, μετά το ogin στη σελίδα, κάνεις:

Κλικ στο “My Symbian Signed ”, χεράκι 1.

Κλικ στο “Open Signed”, χεράκι 2.

Κλικ στο “Request”, χεράκι 3.

Κάνουμε κλικ στο “Αναζήτηση”, χεράκι 4.

Σχετική εικόνα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, sorry αν σας πρίζω, αλλά εχω δοκιμάσει τα πάντα, μεχρι και συνδρομιτης tsak bam εγινα για να κάνω e-mail που να μην ειναι public, αλλά τίποτα... Μέχρι και στο bugmenot κατέφυγα... Τίποτα... Εχω κατεβάσει τρελές εφαρμογές που είναι unsigned, και καθομαι μονο να τις κοιτάω...

ΕΝΑ .CER PLEASE...

IMEI: 356983014104456

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, sorry αν σας πρίζω, αλλά εχω δοκιμάσει τα πάντα, μεχρι και συνδρομιτης tsak bam εγινα για να κάνω e-mail που να μην ειναι public, αλλά τίποτα... Μέχρι και στο bugmenot κατέφυγα... Τίποτα... Εχω κατεβάσει τρελές εφαρμογές που είναι unsigned, και καθομαι μονο να τις κοιτάω...

ΕΝΑ .CER PLEASE...

IMEI: 356983014104456

 

Καλημέρα φίλε μου..:)

Ακολούθησε τον οδηγό του leftezi μέχρι και το βήμα και στη συνέχεια ανέβασε το αρχείο με κατάληξη .csr εδώ, ώστε κάποιος από εμάς που έχει λογαριασμό στο symbian signed να σου στείλει το πιστοποιητικό που χρειάζεσαι για να κάνει τις εφαρμογές σου signed..;):)

 

:!: Να ξέρεις όμως ότι θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να ανοίξει το site ξανά για το ευρύ κοινό γιατί προς το παρών δέχεται μόνο χρήστες που έχουν Publisher ID :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

thanks ρε φιλε που ενδιαφερθηκες, αλλα τα εχω κάνει ολα αυτα... στα προιγούμενα posts θα βρεις και τα .csr αρχεια που εστειλα... τωρα εστειλα μονο το ΙΜΕΙ μου (356983014104456) αν ειναι ευκολο για καποιον να μου στειλει ενα .CER σε αυτό το threat. αν σας είναι πιο ευκολο με .csr δείτε αυτό:

http://rapidshare.com/files/91197732/FExplorer.csr

Link to comment
Share on other sites

thanks ρε φιλε που ενδιαφερθηκες, αλλα τα εχω κάνει ολα αυτα... στα προιγούμενα posts θα βρεις και τα .csr αρχεια που εστειλα... τωρα εστειλα μονο το ΙΜΕΙ μου (356983014104456) αν ειναι ευκολο για καποιον να μου στειλει ενα .CER σε αυτό το threat. αν σας είναι πιο ευκολο με .csr δείτε αυτό:

http://rapidshare.com/files/91197732/FExplorer.csr

 

Αφού τα έχεις κάνει ΟΚ τότε, αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι προς το παρών..:(:( Πρέπει να ανοίξει και πάλι το site για να σου στείλουμε το πιστοποιητικό, αλλιώς δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

Εσας το αρχειο Κατεβάστε το πρόγραμμα που θα βρείτε εδώ: https://www.symbiansigned.com/DevCer..._2006_v2.0.exe

τρέχει;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Εσας το αρχειο Κατεβάστε το πρόγραμμα που θα βρείτε εδώ: https://www.symbiansigned.com/DevCer..._2006_v2.0.exe

τρέχει;;;

Κατέβασε αυτό:

http://developer.symbian.com/main/downloads/files/DevCertRequest_2.1.1.zip

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

αυτο το βημα δεν δουλευει σε μενα.Βήμα 2ο

Κατεβάστε το πρόγραμμα που θα βρείτε εδώ: https://www.symbiansigned.com/DevCer..._2006_v2.0.exe

εγκαταστήστε το, ψάξτε το στην Έναρξη > Προγράμματα > Symbian OS Tools > Developer Certificate Request > DevCertRequest και ανοίξτε το.

1. Στο παράθυρο που θα ανοίξει πατήστε εκεί που δείχνει το χεράκι 1 (εικόνα: http://img126.imageshack.us/img126/5640/62534870hl6.png ) για να ανοίξει το υπο-παράθυρο της εικόνας.

 

κατεβασα το αρχειο αλλα δεν το κανει σωστη εγκατασταση το pc.ειναι πουθενα αλλου ανεβασμενο?

Link to comment
Share on other sites

ειναι πουθενα αλλου ανεβασμενο?

 

Δυο ποστ πιο πάνω;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό:

http://developer.symbian.com/main/downloads/files/DevCertRequest_2.1.1.zip

Eυχαριστώ πολυ !

Μήπως ξέρεις γιατι στο βήμα 11 δεν με αφηνει να βάλω το αρχείο;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολυ !

Μήπως ξέρεις γιατι στο βήμα 11 δεν με αφηνει να βάλω το αρχείο;;

Γιατί το site έχει κλείσει προς το παρόν.

Θα πρέπει να περιμένεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

tsafou εδω και μερικες ημερες το symbiansigned δεν δινει πιστοποιητικα θα πρεπει να περιμενεις να ανοιξει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει αυτο Your request has failed. Reason:

- Developer Certificates will be ENABLED for users who have a Publisher ID ONLY. (during GMT office hours)

- ONLY if you used a Publisher ID to create a .csr file with the DevCertCreate tool will you be able to use Open Signed Offline to create a Developer Certificate.

- Developer Certificates are currently DISABLED for users without a Publisher ID. Users who DO NOT have a Publisher ID CANNOT request Developer Certificates or use Open Signed Offline.

- Open Signed Online and Offline for users without a Publisher ID will NOT be available temporarily, an update will be provided during Week beginning 25th Feb

- If you have recently obtained a Publisher ID and are unable to create a Developer Certificate using Open Signed Offline please request support through the Symbian Signed forum on the Symbian Developer Network

 

οταν παω να εκτελεσω τα τελευταια βηματα ενω εχω κανει log In...τι εγινε λαθος?

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει αυτο Your request has failed. Reason:

- Developer Certificates will be ENABLED for users who have a Publisher ID ONLY. (during GMT office hours)

- ONLY if you used a Publisher ID to create a .csr file with the DevCertCreate tool will you be able to use Open Signed Offline to create a Developer Certificate.

- Developer Certificates are currently DISABLED for users without a Publisher ID. Users who DO NOT have a Publisher ID CANNOT request Developer Certificates or use Open Signed Offline.

- Open Signed Online and Offline for users without a Publisher ID will NOT be available temporarily, an update will be provided during Week beginning 25th Feb

- If you have recently obtained a Publisher ID and are unable to create a Developer Certificate using Open Signed Offline please request support through the Symbian Signed forum on the Symbian Developer Network

 

οταν παω να εκτελεσω τα τελευταια βηματα ενω εχω κανει log In...τι εγινε λαθος?

Developer Certificates will be ENABLED for users who have a Publisher ID ONLY.

 

Εφόσον δεν είσαι χρήστης με Publisher ID δεν μπορείς να βγάλεις πιστοποιητικό.

 

Θα πρέπει να περιμένεις...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Developer Certificates will be ENABLED for users who have a Publisher ID ONLY.

 

Εφόσον δεν είσαι χρήστης με Publisher ID δεν μπορείς να βγάλεις πιστοποιητικό.

 

Θα πρέπει να περιμένεις...

 

τι θα πρεπει να περιμενω?

ευχαριστω πολυ για την βουθεια σου.:)

Link to comment
Share on other sites

τι θα πρεπει να περιμενω?

ευχαριστω πολυ για την βουθεια σου.:)

Να 'σαι καλά!:)

Να ανοίξει το site για το ευρύ κοινό.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω καταλαβει εχουν προβλημα τα ατομα που δεν εχουν account.εγω γιατι εχω εφοσον ειμαι μελος?

κ δλδ οταν ανοιξουν θα πρεπει να κανω ξανα register με αλλο name και τετοια?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω καταλαβει εχουν προβλημα τα ατομα που δεν εχουν account.εγω γιατι εχω εφοσον ειμαι μελος?

κ δλδ οταν ανοιξουν θα πρεπει να κανω ξανα register με αλλο name και τετοια?

 

Έχουν πρόβλημα κι αυτοί που έχουν κανονικά account, μην ανησυχείς

Δε θα ξαναχρειαστεί να κάνεις register όταν ανοίξει, αρκεί να ανοίξει ;)

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

tsafou εδω και μερικες ημερες το symbiansigned δεν δινει πιστοποιητικα θα πρεπει να περιμενεις να ανοιξει.

ok καταλαβα;

θα πρεπει καθε 3 κ λίγο δηλ. να το τσεκαρουμε.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εφτασα μεχρι και το 9 βημα και φυσικα δεν καταφερα να κανω εγγραφη στο Symbian Signed το ανεβασα εδω:http://rapidshare.com/files/94625659/xyz.csr.html θα σας παρακαλουσα να με βοηθησεται.Ευχαριστω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Εφτασα μεχρι και το 9 βημα και φυσικα δεν καταφερα να κανω εγγραφη στο Symbian Signed το ανεβασα εδω:http://rapidshare.com/files/94625659/xyz.csr.html θα σας παρακαλουσα να με βοηθησεται.Ευχαριστω.

Φίλε μου το site είναι ενεργό μόνο για χρήστες με Publisher ID, πράγμα που σημαίνει πως πρέπει να περιμένεις ώσπου ανοίξει για το ευρύ κοινό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το site είναι ενεργό μόνο για χρήστες με Publisher ID, πράγμα που σημαίνει πως πρέπει να περιμένεις ώσπου ανοίξει για το ευρύ κοινό.

 

Οκ.Σε ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδα μια βοηθεια...

Προσπαθω να κανω sign καποιες εφαρμογες με τη διαδικασια που περιγραφεται στο site...Για καποιο λογο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!Τα κανω ολα σωστα το πιστ/κο δεν εχει λξει αλλα οταν τρχω το αρχειο .bat απλωσ δεν δημιουργειται το signed αρχειο...Να σημειωσω οτι δεν ειναι η πρωτη φορα που ακολουθω τη διαδικασια (εχω κανει πολλα προγραμματα) αλλα για καποιο λογο δεν δουλευει...Μπορει καποιος να βοηθησει???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...