Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά για να καταλάβω κι εγώ τί παίζει με αυτό το symbian signed γιατί έχω μπερδευτεί και συγχιστεί:mad:

Θέλω να εγκαταστήσω στο Ν73 το rotateme και φυσικά δεν γίνεται γιατί δεν έχει πιστοποιητικό.

Προσπάθησα να κάνω και την διαδικασία που περιγράφεται κάπου για να το κανω sign αλλά κόλλησα στο πρόγραμμα DevCertRequest_30_10_2006_v2.0 το οποίο δεν τρέχει στον υπολογιστή μου. Αλλά δεν μπορώ να γίνω και μέλος στο http://www.symbiansigned.com γιατί ως γνωστόν το έχουν κλειδώσει για νέες εγγραφές:wacko:

 

Τί χρειάζεται λοιπόν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά για να καταλάβω κι εγώ τί παίζει με αυτό το symbian signed γιατί έχω μπερδευτεί και συγχιστεί:mad:

Θέλω να εγκαταστήσω στο Ν73 το rotateme και φυσικά δεν γίνεται γιατί δεν έχει πιστοποιητικό.

Προσπάθησα να κάνω και την διαδικασία που περιγράφεται κάπου για να το κανω sign αλλά κόλλησα στο πρόγραμμα DevCertRequest_30_10_2006_v2.0 το οποίο δεν τρέχει στον υπολογιστή μου. Αλλά δεν μπορώ να γίνω και μέλος στο www.symbiansigned.com γιατί ως γνωστόν το έχουν κλειδώσει για νέες εγγραφές:wacko:

 

Τί χρειάζεται λοιπόν?

 

Στείλε μου το IMEI σου με PM να σου ετοιμάσω και σένα ένα φάκελο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

re gamoto einai sis efarmogi tin metonomazo se abc.sis patao diplo klik sto auto_signsis.bat kai auth paramenei me to idio onoma den allazei tipota.

 

to ekana dio fores kai pali ta idia kai kathe fora katebazo tin unsign efarmogi.tipota auti paramenei opos tin metonomasa stin arxi p.x. abc.sis anti gia flipsilent pou legotane.ti kano lathos ?

 

i auti einai i efarmogi kai ego den to katalabaino alla eipes oti allazei kai onoma

 

ti allo h ti kano lathos?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω κι εγώ τί παίζει με αυτό το symbian signed γιατί έχω μπερδευτεί και συγχιστεί:mad:

Θέλω να εγκαταστήσω στο Ν73 το rotateme και φυσικά δεν γίνεται γιατί δεν έχει πιστοποιητικό.

Προσπάθησα να κάνω και την διαδικασία που περιγράφεται κάπου για να το κανω sign αλλά κόλλησα στο πρόγραμμα DevCertRequest_30_10_2006_v2.0 το οποίο δεν τρέχει στον υπολογιστή μου. Αλλά δεν μπορώ να γίνω και μέλος στο www.symbiansigned.com γιατί ως γνωστόν το έχουν κλειδώσει για νέες εγγραφές:wacko:

 

Τί χρειάζεται λοιπόν?

 

Κατέβασε DevCertRequest_2.1.1.;)

 

 

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΑ CERT

 

TO IMEI MOY EINAI 356438015390703

 

EYXAΡΙΣΤΩ

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX, ανάλογα.
  • Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει:
    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να τρέξεις το "auto_signsis.bat".

    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να τρέξεις το "auto_signsisX.bat".

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα με όνομα "abc_signed.sis" ή "abc_signed.sisX", ανάλογα.

 

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό προορίζεται μόνο για το κινητό με το συγκεκριμένο imei και ισχύει μέχρι 22.01 2011.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΝΑ CERT

 

TO IMEI MOY EINAI 358082012170102

EYXAΡΙΣΤΩ

Κατέβασε αυτό το zip, μέσα έχει το φάκελο με όσα χρειάζεσαι για να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου.:)

 

Τι πρέπει να κάνεις:

  • Βγάζεις το φάκελο "Sign sis" από το zip αρχείο.
  • Βάζεις το αρχείο εγκατάστασης της εφαρμογής (sis/sisX) που θέλεις να υπογράψεις κάθε φορά μέσα στο φάκελο αυτό.
  • Το μετονομάζεις σε abc.sis ή abc.sisX, ανάλογα.
  • Για να ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα πρέπει:
    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sis, να τρέξεις το "auto_signsis.bat".

    • αν το αρχείο προς υπογραφή είναι sisX, να τρέξεις το "auto_signsisX.bat".

Το υπογεγραμμένο αρχείο δημιουργείται αυτόματα με όνομα "abc_signed.sis" ή "abc_signed.sisX", ανάλογα.

 

Σημείωση: Το πιστοποιητικό αυτό προορίζεται μόνο για το κινητό με το συγκεκριμένο imei και ισχύει μέχρι 22.01 2011.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν μπορώ να γίνω και μέλος στο http://www.symbiansigned.com γιατί ως γνωστόν το έχουν κλειδώσει για νέες εγγραφές:wacko:

 

Τί χρειάζεται λοιπόν?

 

Αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη το account μου στο symbiansigned.com, κατάφερα προχτές κιόλας να κάνω κανονικά registration, ανοίγοντας πρώτα ενα δωρεάν email account στο http://www.webmailv.com.

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα το αρχειο με τις οδηγιες που εδωσες ποιο πανω.

Παω να το βαλω στο κιν, φτανει μεχρι το σημειο που ρωταει στην μνημη τηλ. ή στην καρτα και μετα την επιλογη στην καρτα μου λεει οτι Η εγκατασταση ειναι αδυνατη.Περιορισμοι πιστοποιητικου!!Το προγραμμα ειναι το Nokmote

Τι θελει να πει ο ποιητης???

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κάνω όσα έχετε πέι παραπάνω με τη μετατροπή και το τρέξιμο του αρχειου auto_signsis.bat, αλλα όταν πάω να το εγκαταστήσω στο κινητό, μου ανοίγει το internet gprs ή internet cosmote ή wlan και μου λέει να διαλέξω. Τι σημαίνει τωρα αυτό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κάνω όσα έχετε πέι παραπάνω με τη μετατροπή και το τρέξιμο του αρχειου auto_signsis.bat, αλλα όταν πάω να το εγκαταστήσω στο κινητό, μου ανοίγει το internet gprs ή internet cosmote ή wlan και μου λέει να διαλέξω. Τι σημαίνει τωρα αυτό?

Ευχαριστώ

Δεν κατάλαβα τι εννοείς...

Τι προσπαθείς να εγκαταστήσεις και σου ζητάει πρόσβαση στο διαδίκτυο;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

κάνω ακριβώς ότι λέτε παραπάνω. Μετονομάζω την εφαρμογή sygicMobile70.sis σε abc.sis και στη συνέχεια πατάω το auto_signsis.bat και μου εμφανίζει κανονικά το εικονίδιο σε

abc_signed.sis . Στη συνέχεια πάω να το εγκαταστήσω στο κινητό μου μέσω Nokia pc suite και μετα απο την προετοιμασία εγκατάστασης με πετάει στην οθονη για να διαλέξω wlan ή cosmote internet ή cosmote gprs.

Ευχαριστώ πάντως που ρώτησες.

Ξέρεις τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

κάνω ακριβώς ότι λέτε παραπάνω. Μετονομάζω την εφαρμογή sygicMobile70.sis σε abc.sis και στη συνέχεια πατάω το auto_signsis.bat και μου εμφανίζει κανονικά το εικονίδιο σε

abc_signed.sis . Στη συνέχεια πάω να το εγκαταστήσω στο κινητό μου μέσω Nokia pc suite και μετα απο την προετοιμασία εγκατάστασης με πετάει στην οθονη για να διαλέξω wlan ή cosmote internet ή cosmote gprs.

Ευχαριστώ πάντως που ρώτησες.

Ξέρεις τι πρέπει να κάνω?

 

πατα το φορεα ποθ εχεις.κατα καποιο τροπο στελνεις το εγκιρο πλεον πιστοπιιτικο σου κραταει οσο κανει την εγκατασταση δεν ειναι κατι να ανυσυχεις

Link to comment
Share on other sites

κάνω ακριβώς ότι λέτε παραπάνω. Μετονομάζω την εφαρμογή sygicMobile70.sis σε abc.sis και στη συνέχεια πατάω το auto_signsis.bat και μου εμφανίζει κανονικά το εικονίδιο σε

abc_signed.sis . Στη συνέχεια πάω να το εγκαταστήσω στο κινητό μου μέσω Nokia pc suite και μετα απο την προετοιμασία εγκατάστασης με πετάει στην οθονη για να διαλέξω wlan ή cosmote internet ή cosmote gprs.

Ευχαριστώ πάντως που ρώτησες.

Ξέρεις τι πρέπει να κάνω?

Πρώτα απ' όλα να υποθέσω πως έχεις πιστοποιητικό για το δικό σου κινητό, διότι τα πιστοποιητικά εξαρτώνται από το imei της συσκευής.

Αν και εφόσον έχεις το πιστοποιητικό σου και κατά την εγκατάσταση σου ζητά σύνδεση στο internet δεν έχει σχέση το πιστοποιητικό, αλλά η ίδια η εφαρμογή, οπότε καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα του Sygic GPS Navigator Mobile Symbian 3rd - v.7199. Δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο πρόγραμμα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς και γώ το φορέα μου επέλεγα αλλα τίποτα πάλι. Δε πειράζει, ευχαριστώ πάντως για το ενδιαφέρον σας. Να σημειωθεί οτι το κινητό μου είναι ενα NOKIA E65 3rd edition. Δεν ξέρω κατα πόσο παίζει ρόλο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

@davide ανεβασε ολοκληρο το φακελο που εφτιαξες να τον διορθωσει καποιος :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

καντε και σε εμενα ενα

Ν95 για το Nokmote_beta1_unsigned.sis

Ιμει'' 352255017932389

 

Ευχαριστω

Φίλε μου σου έστειλα pm με το πιστοποιητικό σου εδώ και ώρα. Έλεγξε λίγο τα εισερχόμενα σου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργό το site "https://www.symbiansigned.com" για να κάνω εγγραφή αφού πρώτα δημιουργήσω μία e-mail διεύθυνση στο Clickgr; Δεν το έχω πάρει ακόμα το τηλέφωνο (την επόμενη εβδομάδα θα γίνει αυτό) αλλά θέλω από τώρα να κάνω τις απαιτούμενες ενέργειες για να είμαι έτοιμος να μπορώ να κάνω sign τις εφαρμογές. Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει απο την στιγμή που θα κάνω την εγγραφή στο συγκεκριμένο site πως ή που να κοιτάξω ώστε μια εφαμογή να γίνει sign. Τι χρειαζόμαστε τελικά από αυτό το site; Ομολώ ότι τα έχω αρκετά μπερδεμένα παρότι έχω εγκαταστήσει δεκάδες εφαρμογές (με το παλιό σύστημα). Ευχαριστώ.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενεργό το site "https://www.symbiansigned.com" για να κάνω εγγραφή αφού πρώτα δημιουργήσω μία e-mail διεύθυνση στο Clickgr; Δεν το έχω πάρει ακόμα το τηλέφωνο (την επόμενη εβδομάδα θα γίνει αυτό) αλλά θέλω από τώρα να κάνω τις απαιτούμενες ενέργειες για να είμαι έτοιμος να μπορώ να κάνω sign τις εφαρμογές. Μπορεί κάποιος να μου υποδείξει απο την στιγμή που θα κάνω την εγγραφή στο συγκεκριμένο site πως ή που να κοιτάξω ώστε μια εφαμογή να γίνει sign. Τι χρειαζόμαστε τελικά από αυτό το site; Ομολώ ότι τα έχω αρκετά μπερδεμένα παρότι έχω εγκαταστήσει δεκάδες εφαρμογές (με το παλιό σύστημα). Ευχαριστώ.

Το site το χρειάζεσαι μία φορά για να κατεβάσεις το πιστοποιητικό σου.

Δεν πας κάθε φορά που θέλεις να υπογράψεις μία εφαρμογή στο site.

Μέσω του πιστοποιητικού που θα κατεβάσεις την πρώτη φορά, θα μπορείς να υπογράφεις όλες τις εφαρμογές σου ή τα θέματα σου.

 

Για το πώς δημιουργούμε απαραίτητα αρχεία δες τον οδηγό του leftezi.

 

Edit: Με πρόλαβε ο gianpithio.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...