Jump to content

[S60 3rd Edition] Εφαρμογές: Διαδικασία - Symbian Signed


Pitsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και που θα το βρω το .csr ή πως το φτιαχνω? :(:O

Ακολουθείς αυτόν εδώ οδηγό (Λεπτομερής οδηγός Sign για Unsigned εφαρμογές (στα ελληνικά)) και δημιουργείται το .csr.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, έχω κάποιες ώρες που δεν μπορώ να κατεβάσω πιστοποιητικά από το symbiansigned.com.

Εννοείται ότι έχω κανονικά account και στο παρελθόν έχω κατεβάσει κανονικά πιστοποιητικά.

 

Με το που πατάω το "Request" και βάζω κανονικά τον κωδικό και επιλέγω το αρχείο.csr, κάτω η μπάρα που δείχνει την πρόοδο του upload φτάνει μέχρι τη μέση και δεν προχωράει καθόλου.

Εσάς πόσο αργεί να σας ανεβάσει το .csr???

 

Μήπως φταίει κάτι στον υπολογιστή μου???

Παίζει να κόλλησα κανένα spyware/adware ή κανένα trojan???

Θα επηρέαζε το upload κάτι τέτοιο??? :confused:

 

Please help!!! :wacko:

 

Edit:

Άκυρον, false alarm!!!!

Κλασσικά έφταιγε ο Internet Explorer.

Μόλις μπήκα με Firefox, όλα ΟΚ.

Λήξις :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις τώρα κατέβασα σε χρόνο dt...:ninja:

Δεν κόλλησε πουθενά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Φίλε "gianpithio" σε ευχαριστώ για τον κόπο αλλα το Link δε δουλεύει...Αν μπορείς ανέβασε το ξανα και καλύτερεα στο rapidshare.Επίσης πότε λήγει το πιστοποιητικό;Εγώ πώς μπορώ να το δώ;
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω από εδώ να μπορείς να το κατεβάσεις. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ΦΕπίσης πότε λήγει το πιστοποιητικό;Εγώ πώς μπορώ να το δώ;

Θα ανοιξεις την διαχ. εφαρμογων θα πας επανω σε μια εφαρμογη που εχεις κανει sign και θα πατισεις:

επιλογες/ προβολη στοιχειων/ προβολη στοιχειων/ και θα δεις εκει που λεει εγκυρο εως :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Α σωστά, φίλε kdiamant, ξέχασα να το αναφέρω.

Το πιστοποιητικό σου μπορείς να το κατεβάσεις από το προηγούμενο post μου και λήγει στις 20-12-2010 !!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου gianpithio έκανα τα βήματα μέχρι εκέι που λέει το post που με παρέπεμψες. Έχω το αρχείο "xyz.csr" zipαρισμένο και είμαι έτοιμος να το "ανεβάσω στο rapidshare. Μετά τι κάνω; Κι αν θέλω (που θέλω δηλαδή) να κάνω κι άλλα προγράμματα signed θα μπορέσετε να με βοηθήσετε;
When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Aνεβασε το αρχειο να σου ανεβασει καποιος που εκανε εγγραφη το πιστοποιητικο μετα βαλε το πιστοποιητικο στο φακελο που εφτιαξες μαζι με τα υπολειπα αρχεια κανε μετονομασια την εφαρμογη που θελεις να κανεις sing χωρις να πειραξεις την καταληξη σε xyz και πατα διπλο κλικ στο auto_signsis το νεο αρχειο που θα εμφανιστει μπορεις να το κανεις εγκατασταση στο κινητο σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Μπορεί κάποιος να μου κάνει sign το παρακάτω;

xyz.rar

 

Κι αν μπορείτε και σ'αυτό!!!

irremote

 

Εννοώ πως θέλω το πιστοποιητικό για τα παραπάνω 2 μυνήματα. Έχω κάνει την διαδικασία μέχρι το σημείο που μου δίνει το αρχείο xyz.csr

 

Δηλαδή σε κάθε πρόγραμμα που θα θέλω να κάνω sign, θα αγγαρεύω κάποιον από το forum για να μου φτιάχνει το πιστοποιητικό; :shock:

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ πως θέλω το πιστοποιητικό για τα παραπάνω 2 μυνήματα. Έχω κάνει την διαδικασία μέχρι το σημείο που μου δίνει το αρχείο xyz.csr

Eτοιμο

http://www.rapiduploader.com/979805

με αυτο το πιστοποιητικο μπορεις να κανεις sing οποια εφαρμογη θελεις :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου φίλε μου.

Λοιπόν το αρχείο που μου έστειλες μου δούλεψε με το πρώτο πρόγραμμα που προσπάθησα να κάνω sign. Προσπάθησα να κάνω κι ένα άλλο όμως και δεν κάνει τίποτα.

Δηλαδή: ξαναέκανα ακριβώς τα βήματα μέχρι και το σημείο που δημιουργείται το αρχείο xyz.csr, αντέγραψα μέσα σ'αυτόν τον φάκελο το certificate που μου έστειλες, "έτρεξα" το auto_signsis.bat και δεν μου εμφάνισε το sis όπως πριν με τη λέξη signed.

Συγκεκριμένα μου εμφάνισε στο Command Prompt: "'signsis' δεν αναγνωρίζεται ως εσωτερική ή εξωτερική εντολή,

εκτελέσιμο πρόγραμμα ή αρχείο δέσμης ενεργειών."

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Στον προτο φακελο που εκανες sing την εφαρμογη εκει θα της κανεις ολες δεν χρειαζεται να ξανακανεις την διαδικασια :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα σβήνω το αρχείο sis μέσα από τον φάκελο και θα τοποθετώ το καινούριο (μετονομασμένο σε xyz.sis πάλι) χωρίς να σβήνω κανένα από τα άλλα αρχεία και απλά θα πατάω το auto_signsis.bat χωρίς να κάνω όλη τη υπόλοιπη διαδικασία;

 

 

Ok το βρήκα. Ευχαριστώ για την βοήθεια σου φίλε μου.

When you go, you gotta go...!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα σβήνω το αρχείο sis μέσα από τον φάκελο και θα τοποθετώ το καινούριο (μετονομασμένο σε xyz.sis πάλι) χωρίς να σβήνω κανένα από τα άλλα αρχεία και απλά θα πατάω το auto_signsis.bat χωρίς να κάνω όλη τη υπόλοιπη διαδικασία;

Ναι ακριβώς αυτό θα κάνεις!!!

 

Απλά στη περίπτωση που έχεις ένα sisX αρχείο προς υπογραφή, θα πρέπει να τροποποιήσεις το περιεχόμενο του "auto_signsis.bat" κάνοντας δεξί κλικ και πατώντας "Επεξεργασία" και οι καταχώρηση που έχει το αρχείο αυτό

από: signsis xyz.sis xyz_signed.sis xyz.cer xyz.key 12345

θα πρέπει να γίνει έτσι: signsis xyz.sisx xyz_signed.sisx xyz.cer xyz.key 12345

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο παρακάτω .zip βρίσκεται το αρχείο .cer που θέλεις.

Το πιστοποιητικό σου λήγει στις 21/12/2010!!! :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ "panosz75" και "gianpithio"! Τώρα όλα OK! Η πλάκα είναι ότι τώρα το προηγούμενο link δουλεύει κανονικα που δοκίμασα.Anyway...! Thanks και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς αυτόν εδώ οδηγό (Λεπτομερής οδηγός Sign για Unsigned εφαρμογές (στα ελληνικά)) και δημιουργείται το .csr.

 

Ευχαριστω πολυ !! :):D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

θα με τρελανει..εχω κανει ολη την διαδικασια με κανονικη εγγραφη στο symbiansigned,εχω κανει το αρχειο μου xyd.cer .. το βαζω στον καταλογο με ολα τα αλλα αρχεια και αντικαθηστω το αλλο πιστοπ. τρεχω το auto_signsis και δεν δημιουργει singed αρχειο.. τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

θα με τρελανει..εχω κανει ολη την διαδικασια με κανονικη εγγραφη στο symbiansigned,εχω κανει το αρχειο μου xyd.cer .. το βαζω στον καταλογο με ολα τα αλλα αρχεια και αντικαθηστω το αλλο πιστοπ. τρεχω το auto_signsis και δεν δημιουργει singed αρχειο.. τι κανω λαθος?

 

Αν κάνεις σωστά όλη την διαδικασία που περιγράφεται στο σχετικό οδηγό, το μόνο που πάει το μυαλό μου είναι μήπως η εφαρμογή που θέλεις να υπογράψεις έχει κατάληξη .sisx και όχι .sis. Σε αυτή την περίπτωση παρεμβαίνεις στο αρχείο auto_signsis.bat κάνοντας δεξί κλικ και επεξεργασία και αλλάζοντας το .sis .σε sisx όπου υπάρχει. Κάνε ένα save στο auto_signsis.bat και δοκίμασε ξανά τη διαδικασία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη με καταληξη .sis ειναι..αν τρεξω το auto_signsis.bat με το υπαρχων πιστοποιητικο που μου δινεται δημιουργειται το signed αρχειο..με το δικο μου πιστοποιητικο αν αλλαξω μονο,δεν δουλευει..
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη με καταληξη .sis ειναι..αν τρεξω το auto_signsis.bat με το υπαρχων πιστοποιητικο που μου δινεται δημιουργειται το signed αρχειο..με το δικο μου πιστοποιητικο αν αλλαξω μονο,δεν δουλευει..

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. :confused:

Δε δοκιμάζεις πάλι από την αρχή?

Φτιάξε τον φάκελο ξανά και ανέβασε το αρχείο .csr να σου ανεβάσω το .cer.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...