Jump to content

Samsung SGH-E590


Cavaradossi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

to agorasa kiego telika!! ipeeeroxo.. toooso mikro kai elafri...kai ontws mprosta toy to n73 fainetai pantofla.. pera apto megethos - varos poy einai to megalitero proterima toy me exeplixe i camera kai to video .. einai poli kalitera apoti ta perimena..

 

apo arnitika tora.. (gia mena toylaxiston)..

1. nomizo pos i ixos klisis - minimatwn einai xamilos.. akoma kai sto pio dinato toy (entasi 7).. exontas sinithisei apo to n73 poy exei apisteyta dinato ixeio, moy fainetai xamilos o ixos.. parola ayta tha to sinithiso pisteyo..

 

2. sto video den exo vrei kapoia rithmisi gia na to deixnei katheto kai oxi orizontio kai exo tin aisthisi pos den iparxei.. alla ok den einai toso simantiko

 

3. sta minimata den mporeis na valeis o,ti ixo thes kai den ftanei ayto, alla mporeis na epilexeis mono mesa apo 4 ixoys poy exei.... einai poli ligoi kai oxi idiiatera oraioi gia ta goysta moy toylaxiston..

 

genika den theoro pos exei kapoio sovaro - simantiko elatoma.. i entasi toy ixoy isos einai ena kapos sovaro alla exartatai kai apo tin poiotita toy mp3 opote..

 

 

mia erotisi tora .. pera apo black list minimaton.. black list klisewn exei? giati den exo vrei tpt... kapoios poy na xerei?????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 514
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΩ ΔΥΟ ΑΠΟΡΙΕΣ

1)ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΗΧΟΣ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΥΞΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΛΩΔΙΑ

2)ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ (G) ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ το σκέφτομαι, μπορεί κάποιος να μου πει μέχρι πόσα μηνύματα μπορούμε να έχουμε στα εισερχόμενα; sim + συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Blue_moon: όχι, δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο με blacklist κλήσεων. Πάντως εμένα η ένταση του ηχείου μου φαίνεται μια χαρά, ειδικά λαμβάνοντας υπ'όψιν το μέγεθος. Τι έχει επιτέλους αυτό το Ν73, μεγάφωνο; Τώρα, μη μου πεις πως, όταν πιάνεις στα χέρια σου το Nokia δε βάζεις τα γέλια με το μέγεθός του...

 

asmodeus:

1. η μόνη πιθανότητα είναι να είναι έτσι το αρχείο ήχου που παίζει` το κινητό έχει ξεχωριστή επιλογή "increasing melody" γι'αυτό

2. το G σημαίνει πως η σύνδεσή σου έχει ενεργή μετάδοση δεδομένων με GPRS` δε βγαίνει

 

sirhc: η συσκευή χωράει 200 μηνύματα, συν όσα χωράει η SIM σου

 

 

Αυτάααα...

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΩ ΔΥΟ ΑΠΟΡΙΕΣ

1)ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Ο ΗΧΟΣ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΥΞΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΛΩΔΙΑ

2)ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟ (G) ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ

 

Καλημέρα. :)

 

1) Standard Samsung Feature. Και στο δικό μου Χ820, τα πρώτα 2 δευτερ. χτυπάει σιγανά. Δεν έχει σχέση με το αρχείο ringtone.

2) To [G] στην οθόνη σημαίνει GPRS data σύνδεση, που για κάποιο λόγο δεν έγινε auto detatch. Στα Samsung υπάρχει κωδικός της μορφής *#xxxx# που κάνει manual detatch του GPRS. Δεν τον θυμάμαι, ρίξε μια ματιά στο Samsung forum.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

 

sirhc: η συσκευή χωράει 200 μηνύματα, συν όσα χωράει η SIM σου

 

 

Αυτάααα...

 

Κοιτώντας ένα review του, είδα αυτό

If sending fails, say because of a network failure, the message is saved to the Outbox. The Samsung E590 can store up to 1000 messages (Samsung D900, for example could only store 200). You can block incoming messages based on a black list you define.
Δεν ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

προς το παρον γινεται μονο μεσω wap...

στο μελλον θα δουμε, μπορει να βρεθει καμια λυση :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,

 

γνωριζει καποιος πως κανουμε ενημερωση λογισμικού? Ειμαι καινουργιος στη Samsung.

επισης αν γνωρίζει καποιος αν υπαρχει νεα έκδοση λογισμικού για το εν λόγω κινητό.

ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με τη μπαταρία του? δεν εχω κανει πολλές φορτίσεις αλλα εχω την εντύπωση οτι κρατάει γύρω στις 2 μερες. Με χρήση bluetooth αδειάζει στο αψε σβήσε. Επίσης το σήμα του δεν είναι πολύ δυνατό (αλλα μπορεί να κάνω και λάθος, αλλαξα εταιρία μαζί με το κινητο).

 

Επίσης, είναι τόσο μικρό και ελαφρύ που εύκολα σου πέφτει απ'τα χέρια... εχει κανείς υπόψη καμια κατάλληλη θήκη προστασίας (κυρίως για το φακό της κάμερας)?

 

κατα τα άλλα όλα τελεια - και, ναι , παιρνει καρτες μνήμης 2GB, εγώ του εβαλα μια kingston - μπορεί να λειτουργήσει και σαν flash usb drive, αν και αργό.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αρχίζουν και πληθαίνουν οι αναφορές για προβληματικό (ή έστω αδύναμο) σήμα της συσκευής.

 

Μπορεί να υπάρχει όντως θέμα;

 

Το έχω αποφασίσει σαν διάδοχο του Χ820, το οποίο όμως με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο από σήμα. Μην πάρω το 590 και έχω θέματα λήψης, παρόλο που είναι και πιό παχύ από το Χ820...

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το κινητό με επιδότηση από vodafone αλλά μου λένε ότι υπάρχει μόνο σε μαύρο ενώ εγώ το θέλω σε silver. Να επιμείνω σε κάποιο κατάστημα μήπως μπορεί να γίνει παραγγελία? η σημαίνει ότι στη vodafone στέλνουν μόνο μαύρα?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

There's no external speaker, so you'll be stuck with the in-call speaker if you want to listen to music without any headphones.

Τι εννοεί ο ποιητής; Οτι η μουσική ακούγεται -δυνατά- αλλά από το ίδιο ηχείο που χρησιμοποιείται κατά τη διάρκεια των κλήσεων ή οτι δεν υπάρχει ανοιχτή ακρόαση;

 

Επίσης, όσοι λέτε οτι έχετε προβλήματα με το σήμα, ποιά εταιρία χρησιμοποιείτε; Σε κανένα ξένο review δεν έχω διαβάσει τίποτα για το σήμα... Όσοι μένετε Αθήνα, έχετε τέτοια προβλήματα με το σήμα;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί ο ποιητής; Οτι η μουσική ακούγεται -δυνατά- αλλά από το ίδιο ηχείο που χρησιμοποιείται κατά τη διάρκεια των κλήσεων ή οτι δεν υπάρχει ανοιχτή ακρόαση;

 

Επίσης, όσοι λέτε οτι έχετε προβλήματα με το σήμα, ποιά εταιρία χρησιμοποιείτε; Σε κανένα ξένο review δεν έχω διαβάσει τίποτα για το σήμα... Όσοι μένετε Αθήνα, έχετε τέτοια προβλήματα με το σήμα;

μουσικη μπορεις να ακουσεις ειτε συνδεοντας τα ακουστικα που παρεχονται τη συσκευασια, ειτε απο το ενσωματωμενο ηχειο του κινητου (προφανως οχι του ηχειου κλησεων).

μαλιστα το ηχειακι του κινητου ειναι αρκετα δυνατο σε ενταση :)

 

εγω προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με το σημα του - μενω Πειραια και εχω wind

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και τα δύο. Έχει εξωτερικό ηχείο, και είναι και μια χαρά από θέμα έντασης.

Και όπως έχω προαναφέρει εδώ, πολλάκις, εγώ προσωπικά, δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα σήματος. Μένω Αγία Παρασκευή, έχω μείνει και Πάτρα, και Leeds, και Manchester, έχω Cosmote και στην Αγγλία δούλευε με T-mobile και περιστασιακά (σε άλλες περιοχές) με O2 και Vodafone UK. Πιστεύω τα κάλυψα διεξοδικά, ε; :D

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διάβασα ότι έχει ερωτηθεί σε προηγούμενες σελίδες το θέμα "blacklist στις κλήσεις" και "κλείδωμα φακέλων"... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρη ότι θα παίξει γιατί δεν ξέρω αν έχει το ίδιο μενού με το D900, αλλά σε αυτό υπήρχαν και οι 2 δυνατότητες.

 

Blacklist κλήσεων: Πατώντας το πλήκτρο αποδοχής κλήσεων σου εμφανίζει τις πρόσφατες κλήσεις. Αν πατήσεις "Μενού" σε κάποιο σημείο σου λέει "Προσθήκη στη λίστα απόρριψης" και προσθέτει τον επιλεγμένο αριθμό στη blacklist.

 

Κλείδωμα φακέλων: Πηγαίνοντας Ρυθμίσεις -> Ασφάλεια -> Κρυπτογράφηση, σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις τι θα κλειδώσεις.

 

Ας το δοκιμάσει κάποιος κάτοχος και να πει αν δουλεύει και στο Ε590:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η δεσποινίς. Και τα δύο ισχύουν, αλλά, ξέρεις, αν δε σε ενδιαφέρει κάτι, για να ασχοληθείς διεξοδικά...

Αλήθεια, πως αφαιρείς μια καταχώριση από τη λίστα απόρριψης;

Live long and prosper...
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ.... Αυτό πρέπει να το θυμηθώ...!΄Λογικά πρέπει να είναι στο ίδιο μενού...Ή που έχει επιλογή "Λίστα απόρριψης" ξεχωριστή πιο κάτω από την προσθήκη ή που αν προσθέσεις κάποιον στη λίστα σου το βγάζει στο ίδιο υποενού... Νομίζω πως ισχύει το 1ο που έγραψα... Δες το λίγο γιατί εγώ δεν το έχω τώρα το D900 για να το τσεκάρω!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

telika mou ly8hke h aporia ... sthn italia pou eimai san theme deixnei ton pyrgo ths pizas ...:happy:

 

tha symfwnisw me ton filo,pou leei gia ton hxo twn mynhmatwn ...einai elafros xeneroua h fash ...den ta akouw pote ta sms... tespa

 

tha symfwnisw epishs gia ena filo pou elege gia thn dramatika argh kingston 1 giga pou phra me to kinhto apo to plaisio ...

 

pantws kaneis den eipe gia tis fwtografies pou trabaei to kinhto ...

perimena kati kalytero ...oles oi foto me trelo "noise" les kai einai 0.5 mp ... gia na mhn anafertw stis nyxterines foto ...sto kinhto fainetai ok alla sto pc ....:wacko:

 

 

oxi oti perimena kati kalytero , exw dslr kai den phra to kinhto gia na trabaw treles foto...alla pleon den thn xrhsimopoiw katholou thn fwtografikh ...

btw exei bgalei kaneis kamia kalh foto na mas deixei ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E590

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...