Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΝΑΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΠΡΩΤΕΙΝΩ TELEPASSPORT EINAI ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΙΦΥΛΑΣΕΙ ΣΥΧΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ !!! ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΝ ΟΨΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ 1 ΩΡΑΣ ΔΩΡΕΑΝ ΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ 1 ΩΡΑ ΔΩΡΕΑΝ ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΑ !!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg (29 Νοέ. 2004 , 00:18)

 

Ε οχι και μικρο διαστημα το 3 μηνες...

 

 

 

Γιατι χρεωνει η Τελλας? Μη λεμε οτι μας συμφερει.

 

 

 

 

...Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ TELLAS ΙΣΧΥΕΙ ΜΕΧΡΙ 31 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2005 ΚΑΙ

ΕΦΟΣΩΝ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΜΗΝΙΑΙΟ ΠΑΓΙΟ 3 EURO !!! ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΤΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΕ 2 ΩΡΕΣ ΚΑΙ 5 ΛΕΠΤΑ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΜΗΝΑ !!! ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΓΙΑ ΚΛΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ 3 ΛΕΠΤΑ ΟΜΙΛΙΑΣ !!! (ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΤΟΥ ΟΤΕ ΠΟΥ ΑΝΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΜΕΣΟΥΣ ΟΡΟΥΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΠΡΟΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ, ΕΤΣΙ Ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΧΡΟΝΟΥ ΟΜΙΛΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΚΛΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 3 ΛΕΠΤΩΝ !!! ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ Η TELLAS ΔΕΝ ΤΟ ΕΛΑΒΕ ΑΥΤΟ ΥΠΟΨΙΝ ΤΗΣ ΠΡΙΝ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ?,ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΠΟΙΟΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ??? ΝΟΜΙΖΩ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια οτι η προσφορά της tellas είναι πολύ καλή! :!:

Ο λογος που την κάνει είναι ο εξής:

Απο τις αρχές της νέας χρονιάς για να σταματήσεις την προεπιλογή θα πρέπει υποχρεωτικά να πας στον ΟΤΕ και να κάνεις ειδική αίτηση.

Η tellas "καπαρώνει" με αυτόν τον τρόπο τον κλασσικό Ελληνα που θα πεί: "Δεν βαριέσαι τώρα. Που να πηγαίνω στον ΟΤΕ για ακυρώσεις" οπότε μετά την προσφορά θα... απολαμβάνει τα τσιμπημένα τιμολόγια της Tellas.

 

Βέβαια δεν έχουν υπολογίσει σε εμάς!! Τους ψαγμένους του myphone που δεν αφήνουμε κανέναν σε χλωρό κλαρί!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 4 Δεκ. 2004 , 23:41)

 

Η tellas "καπαρώνει" με αυτόν τον τρόπο τον κλασσικό Ελληνα που θα πεί: "Δεν βαριέσαι τώρα. Που να πηγαίνω στον ΟΤΕ για ακυρώσεις" οπότε μετά την προσφορά θα... απολαμβάνει τα τσιμπημένα τιμολόγια της Tellas.

 

 

Το κακό είναι ότι αυτό δεν το κάνει μόνο η Tellas...

Το κάνουν κι άλλες εταιρίες με αφορμή διάφορες προσφορές, αξιόλογες ή μη, μεταξύ των οποίων η Vivodi, η Telepassport κλπ. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

:whistle:

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος myphone-fan ( 5 Δεκ. 2004 , 03:56)

 

Το κακό είναι ότι αυτό δεν το κάνει μόνο η Tellas...

Το κάνουν κι άλλες εταιρίες με αφορμή διάφορες προσφορές, αξιόλογες ή μη, μεταξύ των οποίων η Vivodi, η Telepassport κλπ. :whistle:

 

 

Σωστος! Και για να μιλαμε με στοιχεια:

 

Telepassport

Ενεργοποιήστε τώρα την Προεπιλογή Φορέα /Δυνατότητα 3 και κερδίστε:

1 ώρα ΔΩΡΕΑΝ ΑΣΤΙΚΕΣ Κλήσεις για 1 μήνα

 

Vivodi

 

Από 1η Δεκεμβρίου 2004, η Vivodi Telecom προσφέρει 500 λεπτά δωρεάν αστικών και υπεραστικών κλήσεων, για όλα τα Σαββατοκύριακα του μήνα, όλη τη διάρκεια της ημέρας και χωρίς καμία μηνιαία πάγια χρέωση για τους συνδρομητές της

 

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πουμε ποια προσφορα ειναι πιο συμφερουσα.

:whistle: :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 5 Δεκ. 2004 , 04:04)

 

Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πουμε ποια προσφορα ειναι πιο συμφερουσα.

:whistle: :whistle: :whistle:

 

 

Σωστός! :happy:

Τουλάχιστον, εκμεταλλεύομενος την προσφορά της vivodi, δεν με πειράζει να υποστώ την ταλαιπωρία να πάω στον ΟΤΕ μετά από 3 μήνες για να ακυρώσω την αυτόματη προεπιλογή... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό όμως να σου ανεβάσει τις τιμές (βλέπε Tellas) απο το να κρατήσει την ίδια τιμή (tp - vivodi) :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 5 Δεκ. 2004 , 13:18)

 

Είναι διαφορετικό όμως να σου ανεβάσει τις τιμές (βλέπε Tellas) απο το να κρατήσει την ίδια τιμή (tp - vivodi) :!:

 

 

Προβλεπεται το Μαρτιο να ανεβασει τις τιμες η Τελλας? Εκτος αν δεν καταλαβα καλα τι εννοεις :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 5 Δεκ. 2004 , 18:02)

 

Προβλεπεται το Μαρτιο να ανεβασει τις τιμες η Τελλας? Εκτος αν δεν καταλαβα καλα τι εννοεις :worry:

 

 

Εχεις δίκιο. Εγω δεν το έθεσα σωστά. Η Tellas δεν πρόκειται να ανεβάσει τις τιμές της.

Εννούσα οτι μετά την προσφορά (31/01/2004) οι πελάτες που ενεργοποίησαν την tellas για να έχουν δωρεάν αστικά-υπεραστικά μετά το 3ο λεπτό, δεν θα έχουν πλέον αυτήν την προσφορά και θα πληρώνουν τα 3 ευρω για 50% και οχι για δωρεάν μετά το 3ο λεπτό, ασχέτως αν πλέον θα τους συμφέρει να δίνουν αυτά τα 3 ευρώ η οχι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 5 Δεκ. 2004 , 23:32)

 

Εχεις δίκιο. Εγω δεν το έθεσα σωστά. Η Tellas δεν πρόκειται να ανεβάσει τις τιμές της.

Εννούσα οτι μετά την προσφορά (31/01/2004) οι πελάτες που ενεργοποίησαν την tellas για να έχουν δωρεάν αστικά-υπεραστικά μετά το 3ο λεπτό, δεν θα έχουν πλέον αυτήν την προσφορά και θα πληρώνουν τα 3 ευρω για 50% και οχι για δωρεάν μετά το 3ο λεπτό, ασχέτως αν πλέον θα τους συμφέρει να δίνουν αυτά τα 3 ευρώ η οχι.

 

 

Μα αν δεν τους συμφερει αλλαζουν προγραμμα, εχει αρκετα η Τελλας, ή αν δεν βαριουντε να τρεχουν στον ΟΤΕ (οπως ΠΟΛΥ σωστα επισημαινεις για το κλασικο το μ@λ@κ@ τον Ελληνα) να αλλαξουν εταιρια. Αν και πιστευω οτι οι περισσοτερες ελληνικες οικογενειες που εχουν παιδια χρειαζονται αυτο το προγραμμα :)

 

Με αυτη τη λογικη ουτε η Tps και η Vivo δεινουν κατι μετα το τελος της προσφορας.

 

Τελος, νομιζω οτι το μεγαλυτερο μερος αυτων που εκμεταλευτηκαν τις προσφορες των εταιριων ειναι οι καπως ψαγμενοι οποτε αν δουν οτι δεν τους συμφερει απλα το κοβουν.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απο τις 16 Νοεμβρίου αίτηση στην tellas για προεπιλογή και λογικά περίμενα αυτές τις μέρες να έχει ενεργοποιηθεί. Πήρα σήμερα το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και μου είπαν οτι δεν έχουν λάβει ακόμα το φάκελο με την αίτησή μου!!

Μου είπαν ακόμα οτι ανοίγουν την ταχυδρομική τους θυρίδα μόνο κάθε 15 μέρες και τότε παίρνουν κάθε φορά τα γράμματα.. :confused:¨

Είναι αλήθεια αυτό και είναι δυνατόν να έχουν αργήσει τόσο πολύ να παραλάβουν την αίτηση (αφού την έστειλα απο Αθήνα)? Μεχρι να την στείλουν και στον ΟΤΕ δηλαδή πόσες μέρες ακόμα θα περιμένω? Ωραία εξυπηρέτηση...:down:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 9 Δεκ. 2004 , 02:50)

 

Ακυρωσε τη τοτε, μεχρι να γινει ουτε μηνας δωρεαν δεν θα σου μεινει... :spam:

 

 

Αυτό μάλλον θα κάνω.... μπορεί να ακυρώσω και το 50% γιατι μου σπάσαν τα νεύρα! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 4 Δεκ. 2004 , 23:41)

 

Είναι αλήθεια οτι η προσφορά της tellas είναι πολύ καλή! :!:

Ο λογος που την κάνει είναι ο εξής:

Απο τις αρχές της νέας χρονιάς για να σταματήσεις την προεπιλογή θα πρέπει υποχρεωτικά να πας στον ΟΤΕ και να κάνεις ειδική αίτηση.

Η tellas "καπαρώνει" με αυτόν τον τρόπο τον κλασσικό Ελληνα που θα πεί: "Δεν βαριέσαι τώρα. Που να πηγαίνω στον ΟΤΕ για ακυρώσεις" οπότε μετά την προσφορά θα... απολαμβάνει τα τσιμπημένα τιμολόγια της Tellas.

 

Βέβαια δεν έχουν υπολογίσει σε εμάς!! Τους ψαγμένους του myphone που δεν αφήνουμε κανέναν σε χλωρό κλαρί!!! :D

 

 

Οι τιμές της Tellas θα είναι μια χαρά αρκεί να κάνει 2 πράγματα:

1) να μειώσει την ελάχιστη χρέωση για τις κλήσεις προς κινητά σε 30" ή να την βγάλει τελείως.

2) στις αστικές κλήσεις να κάνει τον ρυθμό χρέωσης σαν τον ΟΤΕ (δηλαδή τα πρώτα 2 λεπτά ανά λεπτό και μετά ανά δευτερόλεπτο)

 

Στις διεθνείς κλήσεις που την χρησιμοποιώ εγώ (συγκεκριμένα κλήσεις σε κινητό στην Αγγλία) είναι τέλεια η ποιότητα. Ίσως και καλύτερη από τον ΟΤΕ. Πάντως δεν είναι VoIP. Μιλάω αρκετά και για αυτό καταλαβαίνω τι γίνεται.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά..αν και δεν ξερω αν το θεμα ισως επρεπε να ανοιχτει και στο τοπικ με τις ευρυζωνικες συνδεσεις,ρωταω εδω πρωτα.

 

Λοιπον,το Σαββατο θα αρχισουμε την μετακομιση σε καινουργιο σπιτι,το οποιο ανηκει σε συμπλεγμα με 490καινουργια διαμερισματα (εργατικες κατοικιες)

Η περιοχη εκεινη λογικα δεν εχει ακομα περασμενες γραμμες οτε(θα το διαπιστωσω το Σαββατο που θα μας παραδοθουν)

 

Θα ηθελα να ρωτησω,εαν γινεται να περασω κατευθειαν αλλη εταιρεια και οχι ΟΤΕ.Δηλαδη αν υπαρχουν εταιρειες που να αναλαμβανουν αυτην την διαδικασια για να συνδεσουν το σπιτι με νεα γραμμη,ή πρεπει αναγκαστικά να το ζητησω απο τον ΟΤΕ.

Ακομα,υπαρχει μηπως η δυνατοτητα να μπει γραμμη dsl χωρις να μπει καθολου γραμμη τηλεφωνου?Βασικα θελω να δω την καλυψη στις διαφορες εταιρειες,ομως δεν γνωριζω καν τι αριθμο θα εχει εκεινη η περιοχη.

 

 

Τελος,γνωριζετε αν μπορω να κρατησω τον αριθμο του σταθερου μου ενω παω σε αλλη περιοχη (μεσα στην πολη βεβαια)

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xourxoulitsos (10 Δεκ. 2004 , 00:56)

 

Λοιπόν παιδιά..αν και δεν ξερω αν το θεμα ισως επρεπε να ανοιχτει και στο τοπικ με τις ευρυζωνικες συνδεσεις,ρωταω εδω πρωτα.

 

Λοιπον,το Σαββατο θα αρχισουμε την μετακομιση σε καινουργιο σπιτι,το οποιο ανηκει σε συμπλεγμα με 490καινουργια διαμερισματα (εργατικες κατοικιες)

Η περιοχη εκεινη λογικα δεν εχει ακομα περασμενες γραμμες οτε(θα το διαπιστωσω το Σαββατο που θα μας παραδοθουν)

 

Θα ηθελα να ρωτησω,εαν γινεται να περασω κατευθειαν αλλη εταιρεια και οχι ΟΤΕ.Δηλαδη αν υπαρχουν εταιρειες που να αναλαμβανουν αυτην την διαδικασια για να συνδεσουν το σπιτι με νεα γραμμη,ή πρεπει αναγκαστικά να το ζητησω απο τον ΟΤΕ.

Ακομα,υπαρχει μηπως η δυνατοτητα να μπει γραμμη dsl χωρις να μπει καθολου γραμμη τηλεφωνου?Βασικα θελω να δω την καλυψη στις διαφορες εταιρειες,ομως δεν γνωριζω καν τι αριθμο θα εχει εκεινη η περιοχη.

 

 

Τελος,γνωριζετε αν μπορω να κρατησω τον αριθμο του σταθερου μου ενω παω σε αλλη περιοχη (μεσα στην πολη βεβαια)

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας :)

 

 

Ένα καινούριο σπίτι ΔΕΝ έχει γραμμή ΟΤΕ έτοιμη. Αυτό έλειπε.

Μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε εταιρία καλύπτει την περιοχή που θα πας, δηλαδή εκτός από τον ΟΤΕ μπορείς να βάλεις Telepassport, Vivodi ή Teledome.

Το τελευταίο δεν ξέρω αν πλέον γίνεται, πάντως πέρυσι που μετακόμισα χρειάστηκε να αλλάξω νούμερο (από 2108203... σε 2102237...)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ok Lewton, σ'ευχαριστώ.

Οπότε αρχίζω τα τηλέφωνα στους εναλλακτικούς. . .

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αυτές οι 3 εταιρίες που σου είπα υπάρχουν ως εναλλακτική επιλογή αντί για τον ΟΤΕ.

Η Telepassport βάζει γραμμές SDSL+PSTN τηλεφωνία.

H Teledome βάζει σκέτη PSTN τηλεφωνία και δεν ξέρω τι παίζει με το internet.

Η Vivodi βάζει γραμμές ADSL και αν θες ενεργοποιείς την υπηρεσία DSLphone που ουσιαστικά είναι VoIP.

Δες στα sites τους για πληροφορίες.

Όσον αφορά τη Vivodi και την Telepassport διάβασε και τα αντίστοιχα threads στα ευρυζωνικά δίκτυα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως το θεωρω απιθανο να καλυπτει οποιαδηποτε απο αυτες τις εταιρειες. . .εριξα μια ματια και στις τρεις την προηγουμενη εβδομαδα και καμμια δεν καλυπτει :o

 

Παντως αν καποιος απο αυτες τις εταιρειες διαβαζει,ας περασει απο Νεα Ευκαρπία, 487 σπίτια περιμένουν τηλέφωνο :p

 

Lewton σ'ευχαριστώ.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος inel ( 9 Δεκ. 2004 , 03:19)

 

Αυτό μάλλον θα κάνω.... μπορεί να ακυρώσω και το 50% γιατι μου σπάσαν τα νεύρα! :angry:

 

 

Και καλά θα κάνεις! :!:

Δεν γίνεται να παρακαλάμε τις καθε λογής εταιρίες για τα αυτονόητα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xourxoulitsos (10 Δεκ. 2004 , 01:39)

 

Το θεμα ειναι πως το θεωρω απιθανο να καλυπτει οποιαδηποτε απο αυτες τις εταιρειες. . .εριξα μια ματια και στις τρεις την προηγουμενη εβδομαδα και καμμια δεν καλυπτει :o

 

Παντως αν καποιος απο αυτες τις εταιρειες διαβαζει,ας περασει απο Νεα Ευκαρπία, 487 σπίτια περιμένουν τηλέφωνο :p

 

Lewton σ'ευχαριστώ.

 

 

Επειδή οι TelePassport και Vivodi παρέχουν τηλεφωνία μόνο μέσω dsl φαντάζομαι πως μόνο η TeleDome ίσως να μπορέσει να κάνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (10 Δεκ. 2004 , 02:20)

 

Επειδή οι TelePassport και Vivodi παρέχουν τηλεφωνία μόνο μέσω dsl φαντάζομαι πως μόνο η TeleDome ίσως να μπορέσει να κάνει κάτι.

 

 

VoIP εχει η Telepassport? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (10 Δεκ. 2004 , 02:20)

 

Επειδή οι TelePassport και Vivodi παρέχουν τηλεφωνία μόνο μέσω dsl φαντάζομαι πως μόνο η TeleDome ίσως να μπορέσει να κάνει κάτι.

 

 

Η Telepassport δεν παρέχει τηλεφωνία μέσω DSL, κλασική PSTN τηλεφωνία παρέχει.

Τηλεφωνία μέσω ADSL είναι αυτή της Vivodi, που πρέπει οι συσκευές του τηλεφώνουν να συνδεθούν (μέσω του ΑΤΑ) στον ADSL router.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (10 Δεκ. 2004 , 15:24)

 

Η Telepassport δεν παρέχει τηλεφωνία μέσω DSL, κλασική PSTN τηλεφωνία παρέχει.

Τηλεφωνία μέσω ADSL είναι αυτή της Vivodi, που πρέπει οι συσκευές του τηλεφώνουν να συνδεθούν (μέσω του ΑΤΑ) στον ADSL router.

 

 

Εγω νομίζω οτι δίνει μόνο VoIP. Επειδή όμως δεν τα ξέρω καλά θα ρίξω μία ανάλυση για να μου πείτε.

Στην πρίζα του τηλεφώνου βγαίνουν 2 καλώδια τα οποία τα συνέδεσαν στο modem.

Το modem είναι συνδεδεμένο με μία άλλη συσκευή (router ??) η οποία έχει 1 υποδοχή για το καλώδιο που μπαίνει στην κάρτα δικτύου και 4 υποδοχές για να μπούνε οι τηλεφωνικές γραμμές με clip.

Α! Τώρα που το βλέπω έχει και ένα κουμπάκι που επιλέγεις PSTN ή VoIP και είναι γυρισμένο στο VoIP.

 

VoIP δεν είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...