Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Σκέφτομαι να βάλω το πρόγραμμα της teledome με τα 0.10€/κλήση.

Όμως ακούω απο γνωστούς και από το internet ότι υπάρχει μεγίστη διαρκεία τα 30 λεπτά ανα κλήση.

 

Ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω το πρόγραμμα της teledome με τα 0.10€/κλήση.

Όμως ακούω απο γνωστούς και από το internet ότι υπάρχει μεγίστη διαρκεία τα 30 λεπτά ανα κλήση.

 

Ισχύει αυτό;

 

 

Απο προσωπικη εμπειρια ΔΕΝ ισχυει !!!!! :) :) :)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Prosoxh me thn Telepassport eimaste se asxhmh katastash....

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν λίγο με ένα γνωστό μου και μου είπε ότι η teledome για ένα μήνα το είχα βάλει 30 λεπτά. Πήρε,τότε, τηλέφωνο, μιας και νόμιζε στην αρχή εκείνου μήνα, και του το είπαν ότι ήταν κάποιο πρόβλημα. Αν ίσχυει ... θα απογοητεύω από την teledome :(
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
ρε παιδια εχω telepassport προχτες παρατηρησα κατι κουφο.Εκανα κληση στο κινητο μου και μου εβγαλε αναγνωριση ενω πριν δε μου εβγαζε.Τι συμβαινει???Μηπως μας αλλαξανε προγραμμα χωρις να παρουμε χαμπαρι???Δωστε κανα λινκ να δω τι παιζει με την telepassport.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω telepassport προχτες παρατηρησα κατι κουφο.Εκανα κληση στο κινητο μου και μου εβγαλε αναγνωριση ενω πριν δε μου εβγαζε.Τι συμβαινει???Μηπως μας αλλαξανε προγραμμα χωρις να παρουμε χαμπαρι???Δωστε κανα λινκ να δω τι παιζει με την telepassport.

 

Κι εγώ το παρατήρησα αυτό από κλήσεις φίλων που έχουν telepassport.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

επειδη κ εμεις ειχαμε για κανα 2 χρονια..νομιζω οτι αυτο γινοταν οταν εκανες πολλες κλησεις στον ιδιο αριθμο..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω telepassport προχτες παρατηρησα κατι κουφο.Εκανα κληση στο κινητο μου και μου εβγαλε αναγνωριση ενω πριν δε μου εβγαζε.Τι συμβαινει???Μηπως μας αλλαξανε προγραμμα χωρις να παρουμε χαμπαρι???Δωστε κανα λινκ να δω τι παιζει με την telepassport.

Έτυχε. Πότε-πότε φαίνεται το νούμερο του καλούντος με Telepassport. Η χρέωση δεν αλλάζει, χρεώνεσαι σα να παίρνεις με απόκρυψη.

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μαλλον η teledome δεν κερδιζει τίποτα με το το προγραμμα με την απεριοριστη διαρκεια :(

 

Καλησπέρα....

Τελικα γνωριζει κανεις αν συνεχίζουν τα προγράμματα 1 & 2 της Teledome (Unlimited 1 & 2)? Φήμες λένε οτι αποτελούν παρελθόν για την εταιρεία....Το καθυστερούσα συνεχώς και τελικά μου φαίνεται ότι πέταξε το πουλάκι, καθώς δεν πρόλαβα να γραφτώ :( . Εχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο παραπλήσιο με το 1 της Teledome?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

Τελικα γνωριζει κανεις αν συνεχίζουν τα προγράμματα 1 & 2 της Teledome (Unlimited 1 & 2)? Φήμες λένε οτι αποτελούν παρελθόν για την εταιρεία....Το καθυστερούσα συνεχώς και τελικά μου φαίνεται ότι πέταξε το πουλάκι, καθώς δεν πρόλαβα να γραφτώ :( . Εχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο παραπλήσιο με το 1 της Teledome?

 

isxioun re file kanonika.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

Τελικα γνωριζει κανεις αν συνεχίζουν τα προγράμματα 1 & 2 της Teledome (Unlimited 1 & 2)? Φήμες λένε οτι αποτελούν παρελθόν για την εταιρεία....Το καθυστερούσα συνεχώς και τελικά μου φαίνεται ότι πέταξε το πουλάκι, καθώς δεν πρόλαβα να γραφτώ :( . Εχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο παραπλήσιο με το 1 της Teledome?

 

 

Μια χαρα ειναι... Εχω το unlimited 2 και ειμαι πληρως ικανοποιημενος.Παρε το 13850 να γραφτεις.:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απορία!!

Υπάρχει εταιρία σταθερής που να είναι ΣΕ ΟΛΑ πιο φθηνή απο τον ΟΤΕ;

Νομίζω πως πλέον οι διαφορές αφορούν μονο τα υπεραστικα και τα διεθνή.

Αστικά και κινητά νομίζω πώς στοιχίζουν ίδια αν όχι πιο ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι "τα ίδια αν όχι πιο ακριβά"...Πιθανότερο είναι να έχουν εξανεμιστεί οι διαφορές επί τοις % σε σχέση με παλιότερες τιμές.

 

Να μιλήσω ενδεικτικά για την Q, που έχω εγώ...

 

Αστικές: €0,02740 €/λεπτό (ΟΤΕ: 0,03094 €/λεπτό)

 

Υπεραστικές: €0,05190 €/λεπτό ή €0,05360 €/λεπτό ανάλογα της ώρας ή της διάρκειας κλήσης 1-4+ λεπτά (ΟΤΕ: 0,06545 €/λεπτό ή 0,07378 €/λεπτό ανάλογα της ώρας ή της διάρκειας κλήσης). Κυριακή σαν αστικές.

 

Κινητά: Σταθερή χρέωση για όλα τα δίκτυα €0,1720/λεπτό, προς 5 κινητά Q-Telecom προνομιακή χρέωση €0,1204/λεπτό (ΟΤΕ: Κλιμακούμενη χρέωση ανάλογα με το δίκτυο. COSMOTE 0,1833€ VODAFONE 0,1833€ ΤΙΜ 0,1892€ Q-TELECOM 0,2428€)

Διεθνή: ΣΤΑΘΕΡΟ Ζώνη 1: 0,1190 €/λεπτό (ΟΤΕ: 0.2493)

ΚΙΝΗΤΟ Ζώνη 1: 0,2261(ΟΤΕ: 0.3373 €/λεπτό)

 

Εγώ βλέπω ΥΠΑΡΚΤΟΤΑΤΕΣ διαφορές...Αν τώρα μου πεις το κλασσικό ότι η Q δίνει αστικές μόνο Αθήνα / Θεσσαλονίκη, μπορείς να βρεις και αλλού περίπου παρόμοιους τιμοκαταλόγους ανάλογα με τις ανάγκες σου... (Π.χ. η Lannet δίνει το CutBill II χωρίς χρέωση, επιστρέφει 10 Ε το μήνα αν ο λογαριασμός είναι πάνω από ορισμένο ύψος, νομίζω 20 Ε, και προσφέρει ενιαίες χρεώσεις εφάμιλλες της Q, σε όλες τις κλήσεις εκτός από τις διεθνείς. Και πάλι είναι φθηνότερη του ΟΤΕ σε όλες τις περιπτώσεις!)

 

http://www.lannet.gr/Uploads/PDF/PriceListCutBillΙΙVAT_GR.pdf

 

Ορίστε...Νομίζω σε κάλυψα!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Την είχα ξεχάσει την Q!

Γνωρίζεις που εξοφλούνται λογαριασμοί Q και με ποιά χρέωση;;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Την είχα ξεχάσει την Q!

Γνωρίζεις που εξοφλούνται λογαριασμοί Q και με ποιά χρέωση;;

 

Στα υποκαταστήματα ACS, ατελώς.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στα ΕΛΤΑ (ατελώς) και στην Εθνική Τράπεζα (επίσης ατελώς). Α, και φυσικά έχει και καμια δεκαριά τρόπους εξόφλησης ακόμα... (π.χ. e-banking, easypay, etc etc etc).

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

...

 

Εγώ βλέπω ΥΠΑΡΚΤΟΤΑΤΕΣ διαφορές...Αν τώρα μου πεις το κλασσικό ότι η Q δίνει αστικές μόνο Αθήνα / Θεσσαλονίκη, μπορείς να βρεις και αλλού περίπου παρόμοιους τιμοκαταλόγους ανάλογα με τις ανάγκες σου... (Π.χ. η Lannet δίνει το CutBill II χωρίς χρέωση, επιστρέφει 10 Ε το μήνα αν ο λογαριασμός είναι πάνω από ορισμένο ύψος, νομίζω 20 Ε, και προσφέρει ενιαίες χρεώσεις εφάμιλλες της Q, σε όλες τις κλήσεις εκτός από τις διεθνείς. Και πάλι είναι φθηνότερη του ΟΤΕ σε όλες τις περιπτώσεις!)

 

http://www.lannet.gr/Uploads/PDF/PriceListCutBillΙΙVAT_GR.pdf

 

Ορίστε...Νομίζω σε κάλυψα!

 

Το CutBill II παρολο που εχει φθηνες χρεωσεις, εχει και χρεωση ανα λεπτο σε αστικα, υπεραστικα και κινητα...τσεκαρετε τα ψιλα γραμματακια :)

 

 

edit

Aπ'οτι ειδα με μια προχειρη ματια, και η Q εχει χρεωση ανα λεπτο στα αστικα και ελαχιστη χρεωση 30" στα υπεραστικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...