Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά εμένα με βολεύει αφάνταστα το 50% της τελλάς.Σαν οικογένεια μιλάμε πολύ και στα αστικά και στα υπεραστικά και η 50% έκπτωση με 3 ευρώ πάγιο μετά τα 3 λεπτά κάθε κλήσεις είναι ένα..μπόνους το οποίο δεν το δίνει ο ΟΤΕ.

Αν μιλάς πολύ βολεύει.Αν το βάλεις για να μιλήσεις πολύ νομίζω οτί στο τέλος θα ζημιωθείς και τα αποτελέσματα δεν θα είναι αυτά που θα περιμένεις..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

kalimera kai xronia polla.kali xronia.to provlima mou einai oti enw sto spiti yparxei fragi diethnwn klisevn kai ton kwdiko den ton exei spasei kaneis mas,irthan ston logariasmo 11 evrw kliseis.pigame ston ote(patra) kai den vrika akri apo tous amorfwtous kai ageneis aneidikeftous ypallilous tou dimosioy.thelw na diamartyrithw stin ethniki epitropi tilepikoinwniwn.pite moyu parakalw ti skata na kanw me ton k.l0ote.exei ksanaginei afto.

2.milisa me telepassport kai mou eipan oti mporw na valw sdsl kai na katargithei entelws i grammi tou ote.me 40 evrw pagio ola afta kai meta oti til kaneis.to thema einai 40 to mina i to dimino;den to rwtisa.pws mporw na apallagw entelws apo ton ote;

efxaristw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά σταθερό έχω πάψει να χρησιμοποιώ εδώ και καιρό.

 

Στό οικογενειακο όμως μέχρι και τώρα χρησιμοποιούσαμε TELEPASSPORT . Και λέω χρησιμοποιούσαμε γιατί αυτό πολύ σύντομα θα λήξει.

 

Χάλια (μα χάλια ...) ποιότητα ήχου, τόσο πολύ που αν τύχει και με πάρουν στο κινητό μου απο αυτήν , δεν ακούω ΠΟΤΕ και ΤΙΠΟΤΑ και το κλείνω για να πάρω εγώ πίσω απο το κινητό.

 

Ασε που ο λογαριασμός άλλοτε έρχεται κάθε 2 μήνες, άλλοτε κάθε 3 με αποτέλεσμα να χρεώνουν ότι βρίσκουν και άντε μετά εσύ να κάνεις έλεγο των κλησεων...

 

Τεσπα. Καθόλου ευχαριστημένος. Και την είχαμε καιρό (απο τους πρώτους)

 

Προσανατολίζομαι σε 4thnet η Tellas.

΄Πληρώνεις που πληρώνεις, τουλάχιστον ΝΑ ΑΚΟΥΣ!

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ ( 3 Ιαν. 2005 , 12:57)

 

Προσανατολίζομαι σε 4thnet η Tellas.

΄Πληρώνεις που πληρώνεις, τουλάχιστον ΝΑ ΑΚΟΥΣ!

 

 

Q-Telecom.

Καλύτερες χρεώσεις και από τις 2 και ΤΕΛΕΙΑ ομιλία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ ( 3 Ιαν. 2005 , 12:57)

 

Εγώ προσωπικά σταθερό έχω πάψει να χρησιμοποιώ εδώ και καιρό.

 

Στό οικογενειακο όμως μέχρι και τώρα χρησιμοποιούσαμε TELEPASSPORT . Και λέω χρησιμοποιούσαμε γιατί αυτό πολύ σύντομα θα λήξει.

 

Χάλια (μα χάλια ...) ποιότητα ήχου, τόσο πολύ που αν τύχει και με πάρουν στο κινητό μου απο αυτήν , δεν ακούω ΠΟΤΕ και ΤΙΠΟΤΑ και το κλείνω για να πάρω εγώ πίσω απο το κινητό.

 

Ασε που ο λογαριασμός άλλοτε έρχεται κάθε 2 μήνες, άλλοτε κάθε 3 με αποτέλεσμα να χρεώνουν ότι βρίσκουν και άντε μετά εσύ να κάνεις έλεγο των κλησεων...

 

Τεσπα. Καθόλου ευχαριστημένος. Και την είχαμε καιρό (απο τους πρώτους)

 

Προσανατολίζομαι σε 4thnet η Tellas.

΄Πληρώνεις που πληρώνεις, τουλάχιστον ΝΑ ΑΚΟΥΣ!

 

 

Μου κάνει εντύπωση που θέτεις πρόβλημα ποιότητας ήχου. Υποτίθεται αυτά ανήκουν στο παρελθόν.

Θα μου κάνεις χάρη εαν επικοινωνήσεις με το 13899 χωρίς χρέωση για να αναφέρεις το πρόβλημα.

 

Σχετικά με τους λογαριασμούς, αποστέλλονται κανονικά ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ, εκτός εαν δεν υπερβαίνουν τα 8 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telepass ( 3 Ιαν. 2005 , 15:55)

 

:!: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ TELEPASSPORT ΚΑΙ ΦΘΗΝΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ!

 

 

Να υποθέσω οτι είσαι συνεργάτης; :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS ( 3 Ιαν. 2005 , 20:47)

 

Να υποθέσω οτι είσαι συνεργάτης; :whistle:

 

 

Χμμμ, και των δυο σας τα nick-names είναι τυχαία επιλεγμένα??? :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος myphone-fan ( 6 Ιαν. 2005 , 03:04)

 

Χμμμ, και των δυο σας τα nick-names είναι τυχαία επιλεγμένα??? :p :lol:

 

 

Το δικό μου δεν έχει σχέση με την TelePassport αλλα με το επώνυμο μου, το έχω ξαναπεί! Δεν με χαλάει όμως που θυμίζει την tp. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (11 Ιαν. 2005 , 10:50)

 

για κλησεις υπερ-αστικες πια θεωρειται η φτηνοτερη ?

 

 

Η Telepassport, από βασικές χρεώσεις.

Τώρα αν βρεις κανένα ειδικό πρόγραμμα (πχ της Forthnet ή της Tellas) ίσως σε συμφέρει περισσότερο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (11 Ιαν. 2005 , 11:26)

 

Η Telepassport, από βασικές χρεώσεις.

Τώρα αν βρεις κανένα ειδικό πρόγραμμα (πχ της Forthnet ή της Tellas) ίσως σε συμφέρει περισσότερο.

 

ok, σε ευχαριστω .

μαλλον θα παραμεινω στην forthnet και θα ψαξω καλλιτερα τα προγραμματα που εχει :)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας την Cosmoline είδα την υπηρεσία fax2mail.

 

Πολύ ενδιαφέρουσα τη βρήκα για όσους "τρέχουν" πολύ και για όσους δεν έχουν fax.

 

http://www.fax2mail.gr

 

 

Υπάρχει κάποιος που την έχει χρησιμοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την Teledome είναι ότι αφενός χρεώνεσαι 8 ευρώ την προεπιλογή (τουλάχιστον στην τελλας δεν ίσχυε αυτό, ήταν δωρεάν) αφετέρου έχεις 1 ευρώ το μήνα πάγιο για αποστολή λογαριασμού και καλά(τι απατεωνιά και αυτό πάλι! είναι οι μόνοι που το έχουν!). Επίσης άλλο πρόβλημα είναι ότι σε χρεώνει 10 λεπτά ανεξάρτητα αν εσύ μίλησες 1(πράγμα που επίσης δεν ισχύει στην τελλας...)

 

Το τελευταίο είναι ότι η ποιότητα της δεν είναι και τόσο καλή και άρα δε μπορεί ουσιαστικά να χρησιμοποιηθεί για ιντερνετ όπως η τελλας.....

Link to comment
Share on other sites

Ομως η Τελλας χρεωνει με παγιο το 50% 3 €, ενω η Teledome εχει μονο 1€ παγιο ( το κοστος :wacko: αποστολης λογαριασμου)
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω διαβαζοντας ολα οσα εγραφησαν για τη φθηνοτερη εταιρεια μαλλον μπερδευτηκα περισσοτερο!
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mixahlid3 (11 Ιαν. 2005 , 14:41)

 

Παντως εγω διαβαζοντας ολα οσα εγραφησαν για τη φθηνοτερη εταιρεια μαλλον μπερδευτηκα περισσοτερο!

 

 

Δεν εχεις αδικο..το φθηνοτερη εταιρια ειναι καθαρα υποκειμενικο. Αλλη ειναι φθηνη στα κινητα αλλη στις διεθνεις κλησεις, καταλαβαινουμε τις αναγκες μας και αναλογα επιλεγουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά την τελλας μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για tsampe internet οπότε βγάζεις τα λεφτα του παγίου και με το παραπάνω και δε χρεώνει την προεπιλογή.

 

Σκέψου: 8 ευρώ+ 3 για λογαριασμούς για 3 μήνες=11 ευρώ ενώ στην τρελλας θα πλήρωνες 9 ευρώ για το ίδιο διάστημα και η χρέωση μέχρι το τρίτο λεπτό θα ήταν ανά δευτερόλεπτο.

 

Την ποιότητα της teledome την έχω δοκιμάσει. Η τελλας είναι πολύ καλύτερη (συγκρίνω κλήσεις προς Ελληνικά σταθερά πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spartak (11 Ιαν. 2005 , 15:55)

 

Ναι αλλά την τελλας μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις για tsampe internet οπότε βγάζεις τα λεφτα του παγίου και με το παραπάνω και δε χρεώνει την προεπιλογή.

 

Σκέψου: 8 ευρώ+ 3 για λογαριασμούς για 3 μήνες=11 ευρώ ενώ στην τρελλας θα πλήρωνες 9 ευρώ για το ίδιο διάστημα και η χρέωση μέχρι το τρίτο λεπτό θα ήταν ανά δευτερόλεπτο.

 

Την ποιότητα της teledome την έχω δοκιμάσει. Η τελλας είναι πολύ καλύτερη (συγκρίνω κλήσεις προς Ελληνικά σταθερά πάντα)

 

 

Σιγουρα η ποιοτητα της Τελλας ειναι καλυτερη, αλλα αυτο δεν φτανει. Ξεχνας βεβαια οτι η προσφορα της Τελλας εχει ημερομηνια ληξεως, ενω της Teledome οχι. Βασικο αυτο νομιζω... Για σκεψου το 6μηνο...6 +8 για την Teledome και 18 για την Τελλας ;)

 

Της Teledome ειναι χαλια η ποιοτητα ή απλα ειναι χειροτερη της τελλας?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι καθαρή. Η γνωστή ποιότητα των εναλλακτικών (φωνή συμπιεσμένη αρκετά).

 

Η τελλας και η q είναι οι μόνες που έχουν στις σταθερές κλήσεις εσωτερικού ποιότητα εφάμιλλη του ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Η υποχρεωτικη προεπιλογη φορεα για ποσο καιρο μας δεσμευει ????Εχω Tellas 50 % = 0 % με προεπιλογη εδω και δυο μηνες.... :( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spartak (11 Ιαν. 2005 , 14:18)

 

Επίσης άλλο πρόβλημα είναι ότι σε χρεώνει 10 λεπτά ανεξάρτητα αν εσύ μίλησες 1(πράγμα που επίσης δεν ισχύει στην τελλας...)

 

Που το αναφέρει αυτό;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t300 (11 Ιαν. 2005 , 23:22)

 

Που το αναφέρει αυτό;

 

 

Στο ότι κάθε κλήση έχει στάνταρ κόστος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t300 (11 Ιαν. 2005 , 23:22)

 

Που το αναφέρει αυτό;

 

 

10 Λεπτα του Ευρω εννοει ο φιλος, οχι 10 λεπτα της ωρας. Δηλαδη ειτε μιλησες 1 sec ειτε 5 ωρες θα χρεωθεις 0.099 €

Link to comment
Share on other sites

A! Παρανόηση! Σε ποιόν παροχό μπορείς να μιλήσεις 1 sec και να πληρώσεις μόνο για 1 sec;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...