Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Patriarxis Ημερομηνία: 14 Μάι. 2004 14:46

Αρχικό μήνυμα από Patriarxis 14 Μάι. 2004 14:46 Na kataliksoume diladi sta palia=Telepassport???'H mipos na dokimasoume ACN???

Εγώ έχω δοκιμάσει πολλές...

Σου προτείνω από πλευράς τιμών και ποιότητας την Telepassport και όχι την Acn, γιατί η τελευταία έχει απαίσια ποιότητα(αντίλαλο, διακοπές στην ομιλία κλπ.).Είχα βάλει και την διέκοψα...

Επίσης, Web για κλήσεις προς κινητά χωρίς ελάχιστη χρέωση, 0.205 Ευρώ + ΦΠΑ/ 1 λεπτό.

Ακόμη, Lannet με πολύ καλή ποιότητα, συμφέρει για αστικά, και αν δεν σε ενδιαφέρει η ελάχιστη χρέωση και προς κινητά...

:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος myphone-fan (14 Μάι. 2004 , 16:29)

 

Patriarxis Ημερομηνία: 14 Μάι. 2004 14:46

 

Εγώ έχω δοκιμάσει πολλές...

Σου προτείνω από πλευράς τιμών και ποιότητας την Telepassport και όχι την Acn, γιατί η τελευταία έχει απαίσια ποιότητα(αντίλαλο, διακοπές στην ομιλία κλπ.).Είχα βάλει και την διέκοψα...

Επίσης, Web για κλήσεις προς κινητά χωρίς ελάχιστη χρέωση, 0.205 Ευρώ + ΦΠΑ/ 1 λεπτό.

Ακόμη, Lannet με πολύ καλή ποιότητα, συμφέρει για αστικά, και αν δεν σε ενδιαφέρει η ελάχιστη χρέωση και προς κινητά...

:)

 

 

Λάβε υπ'οψιν σου οτι η TelePassport πιάνει πλέον και στα q-telecom ΠΑΝΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (14 Μάι. 2004 , 17:07)

 

Λάβε υπ'οψιν σου οτι η TelePassport πιάνει πλέον και στα q-telecom ΠΑΝΤΑ!

 

 

Πραγματικά φίλε μου το διαπίστωσα κι εγώ και με εξέπληξε ευχάριστα..

 

Αψογη ποιότητα καθαρή ομιλία χωρίς διακοπές..

 

Πρέπει να άλλαξαν χώρα που στέλνουν τις κλήσεις γιατί όποτε με καλούν μου βγάζει το +44 (Αγγλία?) ενώ παλαιότερα ήταν άλλος αριθμός!

 

Πατριάρχη σου συνιστώ την Telepassport μακράν οι καλύτερες τιμές..

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (15 Μάι. 2004 , 12:01)

 

Πραγματικά φίλε μου το διαπίστωσα κι εγώ και με εξέπληξε ευχάριστα..

 

Αψογη ποιότητα καθαρή ομιλία χωρίς διακοπές..

 

Πρέπει να άλλαξαν χώρα που στέλνουν τις κλήσεις γιατί όποτε με καλούν μου βγάζει το +44 (Αγγλία?) ενώ παλαιότερα ήταν άλλος αριθμός!

 

Πατριάρχη σου συνιστώ την Telepassport μακράν οι καλύτερες τιμές..

 

 

Θα το δοκιμάσω για να δω αν και εγώ πλέον μπορώ να καλέσω Q, για να δούμε αν συμβαίνει γενικά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οντως το αποκατασταθηκε το προβλημα.. και οταν σε καλουν βγαζει +44 :p :blink:

 

Παντως ή η Q μας ακουσε (πολυ πιθανο) ή η Telepassport... :)

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω προεπιλογή φορέα στην telepassport τι πρέπει να κάνω..?

 

Κοστίζει..?

 

Σε πόσο διάστημα ενεργοποιήται..?

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (16 Μάι. 2004 , 11:32)

 

Για να κάνω προεπιλογή φορέα στην telepassport τι πρέπει να κάνω..?

 

Κοστίζει..?

 

Σε πόσο διάστημα ενεργοποιήται..?

 

 

Κάλεσε το 13899 για να σου στείλουν αίτηση. Την συμπληρώνεις και την στέλνεις μαζί με λογαριασμό ΟΤΕ

Η υπηρεσία παρέχεται δωρεάν.

Ενεργοποιείται σε περίπου 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος telePS (16 Μάι. 2004 , 13:20)

 

Ενεργοποιείται σε περίπου 1 μήνα.

 

 

 

1 ΜΗΝΑ??? :down:

 

 

Δεν υπαρχει καποιος πιο γρηγορος τροπος? :X

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (16 Μάι. 2004 , 14:27)

 

Στο site τους που κοίταξα προ ολίγου link λένε για 10 εργάσιμες μέρες ... :worry: :confused:

 

 

Είναι σίγουρο αυτό που λέω.

Η καθυστέρηση δεν οφείλεται στην TelePassport αλλα στον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Patriarxis (14 Μάι. 2004 , 13:26)

 

Xairetw olous tous "enalaktikous" filous...Logw allagis katoikias, molis simera o (p)OTE mas perase kainouria grammi & 8elo na valo amesa 1 enalaktiki...Eimai metaxy Telepassport & ACN. Me endiaferoun perissotero yperastikes & kliseis pros kinita. poios apo tous 2 exei kalyteri poiotita stis kliseis tou? (Perysi i TPS eixe megalo delay stis kinites kliseis & echo spilias!!!)

Thanx.....

 

 

εχω βαλει ACN εδω και 2 εβδομαδες και η ποιοτητα του ηχου ειναι πολυ καλη, δεν μπορω να καταλαβω διαφορα μεταξυ ΟΤΕ, ενω δεν υπαρχει καθυστεριση στην πραγματοποιηση κλησεων. η εξυπηρετηση ηταν αψογη και δεν χρειαστηκε να βγω απο το σπιτι μου ουτε στην προεπιλογη φορεα που ηρθε με courier προς υπογραφη.

αν σε ενδιαφερει περισσοτερο οι κλησεις σε κινητα και υπεραστικα θα σου προτεινα την ACN γιατι εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο ενω στην ΤΡ αυτο ισχυει μονο το σαβατοκυριακο και επειδη στην ACN ολες οι υπεραστικές κλήσεις χρεώνονται ως αστικές τις καθημερινές 20:00-08:00 και τα σαββατοκύριακα.

επισης οι αστικες κλησεις καθημερινα απο 20:00-08:00 και τα σαββατοκύριακα χρεωνονται 0,023 € ενω στην ΤΡ με 0,0235 €

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος icem4n (20 Μάι. 2004 , 11:00)

 

εχω βαλει ACN εδω και 2 εβδομαδες και η ποιοτητα του ηχου ειναι πολυ καλη, δεν μπορω να καταλαβω διαφορα μεταξυ ΟΤΕ, ενω δεν υπαρχει καθυστεριση στην πραγματοποιηση κλησεων. η εξυπηρετηση ηταν αψογη και δεν χρειαστηκε να βγω απο το σπιτι μου ουτε στην προεπιλογη φορεα που ηρθε με courier προς υπογραφη.

αν σε ενδιαφερει περισσοτερο οι κλησεις σε κινητα και υπεραστικα θα σου προτεινα την ACN γιατι εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο ενω στην ΤΡ αυτο ισχυει μονο το σαβατοκυριακο και επειδη στην ACN ολες οι υπεραστικές κλήσεις χρεώνονται ως αστικές τις καθημερινές 20:00-08:00 και τα σαββατοκύριακα. επισης οι αστικες κλησεις καθημερινα απο 20:00-08:00 και τα σαββατοκύριακα χρεωνονται 0,023 € ενω στην ΤΡ με 0,0235 €

 

 

Σύμφωνα με αυτό (λεπτομέρειες χρεώσεων) η tp έχει χρέωση ανα δευτ στα υπεραστικά...να προσέχουμε γιατί παραπλανούμε!

Είναι τα πινακάκια του mod soulman..

 

Επίσης

Q κινητό η tp το έχει 0,205 ενώ η Acn 0,27

διεθνή σταθερά η tp 0,15 ενώ η Αcn 0,17

διεθνή κινητά η tp 0,21 ενώ η Acn 0,24

Kινητά η tp 0,19 εννιαία χρέωση ενώ η Acn 0,195 (πλην ΣΚ 0,185)

 

Nα τα λέμε όλα..έτσι είναι το σωστό!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (20 Μάι. 2004 , 11:14)

 

Σύμφωνα με αυτό (λεπτομέρειες χρεώσεων) η tp έχει χρέωση ανα δευτ στα υπεραστικά...να προσέχουμε γιατί παραπλανούμε!

Είναι τα πινακάκια του mod soulman..

 

Επίσης

Q κινητό η tp το έχει 0,205 ενώ η Acn 0,27

διεθνή σταθερά η tp 0,15 ενώ η Αcn 0,17

διεθνή κινητά η tp 0,21 ενώ η Acn 0,24

Kινητά η tp 0,19 εννιαία χρέωση ενώ η Acn 0,195 (πλην ΣΚ 0,185)

 

Nα τα λέμε όλα..έτσι είναι το σωστό!

 

 

νομιζετε κυριε elteo οτι εχω καποιο οφελος να παραπλανησω καποιον? "το κόστος των υπεραστικών κλήσεων από 0,040 €/λεπτό σε 0,039 €/λεπτό τις καθημερινές και το Σάββατο και η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο". εχεις δικιο αλλα οπως το αναφερει καποιος καταλαβαινει μονο το σαββατο ανα δευτ. παρολα αυτα συμφερει καλυτερα η ACN που προσφερει καθημερινα απο 20:00-8:00 της υπεραστικες ως αστικες ακομη και την κυριακη, τι και αν χρεωνει απο δευτερολεπτο η ΤΡ. εδω η διαφορα ειναι μεγαλη νομιζω...

οι κλησεις προς κινητα δεν χρεωνονται ανα δευτερολεπτο αρα υπερτερει και εδω η ACN αφου ενδιαφερουν τον φιλο μας οι κλησεις προς υπεραστικα και κινητα αλλα βεβαια η ΤΡ εχει καλυτερες χρεωσεις.

πρεπει να υπολογισει μονος του ποιες ωρες και ποσο θα μιλαει στο τηλεφωνο να δει ποια εταιρια τον συμφερει περισσοτερο.

το ποστ δεν το εκανα για να παραπλανησω καποιον απλως για να αναφερω την δικια μου εμπειρια στο θεμα της ποιοτητας και εξυπηρετισης. τωρα αν εκανα ενα λαθακι στην χρεωση ηταν ασκοπο, μην παθιαζεστε τοσο πολυ ρε σεις, ηρεμηστε λιγακι :o

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η ΤΡΗ χρεώνει ανά δευτερόλεπτο όλες τις κλήσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος icem4n (20 Μάι. 2004 , 12:09)

 

τωρα αν εκανα ενα λαθακι στην χρεωση ηταν ασκοπο, μην παθιαζεστε τοσο πολυ ρε σεις, ηρεμηστε λιγακι :o

 

 

Aγαπητέ φίλε δεν παθιάζομαι απλά πληροφορώ σωστά χωρίς λάθη...

Ανθρώποι είμαστε και κάνουμε λάθη..το καταλαβαίνω!

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος icem4n

αν σε ενδιαφερει περισσοτερο οι κλησεις σε κινητα και υπεραστικα θα σου προτεινα την ACN γιατι εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο ενω στην ΤΡ αυτο ισχυει μονο το σαβατοκυριακο

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo

Σύμφωνα με τα πινακάκια του moderator Soulman (λεπτομέρειες χρεώσεων) η tp έχει χρέωση ανα δευτ στα υπεραστικά...

 

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο...και πάντα φιλικά..μην παρεξηγήσαι από τα γραφόμενά μου.. :o :D

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (20 Μάι. 2004 , 12:15)

 

Πλέον η ΤΡΗ χρεώνει ανά δευτερόλεπτο όλες τις κλήσεις.

 

 

Eπίσημο αυτό lewton..?

Πολύ καλό νεάκι.. :happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας.Τώρα έχω ΟΤΕ,αλλά επειδή δεν κάνω και πάρα πολλά τηλέφωνα μου πληρώνω περισσότερα χρήματα για τα πάγια και τους φόρους παρά για τα τηλέφωνα που κάνω.Υπάρχει κάποιος πάροχος όπου δεν θα πληρώνω καθόλου πάγια (ούτε σε αυτόν ούτε στον ΟΤΕ);

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (20 Μάι. 2004 , 12:18)

 

Eπίσημο αυτό lewton..?

Πολύ καλό νεάκι.. :happy:

 

 

http://www.telepassport.gr/nees_times.asp

 

Αναλυτικά:

-Μειώνουμε το κόστος των υπεραστικών κλήσεων από 0,040 €/λεπτό σε 0,039 €/λεπτό τις καθημερινές και το Σάββατο και η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο .

-Μειώνουμε το κόστος των υπεραστικών κλήσεων κάθε Κυριακή σε 0,023 €/λεπτό (όπως η αστική) με χρέωση ανά λεπτό .

-Μειώνουμε από 36 δευτερόλεπτα σε 30 δευτερόλεπτα την ελάχιστη χρέωση στις κλήσεις προς κινητά. Μετά τα 30 δευτερόλεπτα ο ρυθμός χρέωσης γίνεται ανά δευτερόλεπτο .

-Για τις διεθνείς κλήσεις καθιερώνεται η χρέωση ανά δευτερόλεπτο , αντί για 9 δευτερόλεπτα που ίσχυε μέχρι τώρα.

-Παράλληλα, ξεκινάμε την παροχή της Αστικής κλήσης σε τιμή έκπληξη μόνο με 0,0235 €/λεπτό τις καθημερινές και το Σάββατο ενώ τις Κυριακές μειώνουμε ακόμη περισσότερο την τιμή στα 0,0230 €/λεπτό! Ο ρυθμός χρέωσης είναι ανά λεπτό .

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω θελω να επισημανω οτι η ACN εχει ΑΨΟΓΗ εξυπηρετησ πελατων. ουτε ταλαιπωριεσ με FAX κ αντε παλι ταυτοτητεσ που μου ζηταγανε αλλοι π.χ. για μια αλλαγη διευθυνσης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τηλέφωνο την LANNET να ζητήσω να μου στείλουν αναλυτικό τιμοκατάλογο και η τηλεφωνήτρια μου είπε πέστε μου τι θέλετε να σας πω την χρέωση από το τηλέφωνο βέβαια.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chrismasgr (20 Μάι. 2004 , 21:17)

 

Εγώ πήρα τηλέφωνο την LANNET να ζητήσω να μου στείλουν αναλυτικό τιμοκατάλογο και η τηλεφωνήτρια μου είπε πέστε μου τι θέλετε να σας πω την χρέωση από το τηλέφωνο βέβαια.

 

 

http://www.lannet.gr/greek/dfiles/PriceList.pdf

;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (20 Μάι. 2004 , 15:50)

 

Mετά τα 30 δευτερα ρε συ lewton...η ΑCN από το πρώτο δεύτερο..λέω κ εγώ..

 

 

Λάθος μου, νόμιζα ότι κάποιος είχε αναφέρει ότι χρεώνει ανά 9 δευτερόλεπτα και σε αυτό απάντησα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...