Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρεπει να μιλατε αρκετα στο σπιτι :D Απιστευτο παντως,μεγαλη εξοικονομιση! Απο ποιοτητα πως παει?
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να μιλατε αρκετα στο σπιτι :D Απιστευτο παντως,μεγαλη εξοικονομιση! Απο ποιοτητα πως παει?

 

 

Αν μιλαμε λεει....Αν εχες γυναικα , δυο κορες και ενα γιο θα καταλαβαινες!!!!!

 

Ποιοτητα ΑΡΙΣΤΗ !!!!!! :D :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

για εξωτερικο μονο q telecom (μιση τιμη απο αλλους)

teledome για αστικα και υπεραστικα προγραμμα 1 ανεξαρτητα τον χρονο ομιλιας

τα δουλευω και τα 2 καιρο καλη ποιοτητα και τιμες φτηνοτερες

για κινητα δεν το εχω δει γιατι δεν κανω πολλα τηλ

Link to comment
Share on other sites

για εξωτερικο μονο q telecom (μιση τιμη απο αλλους)

teledome για αστικα και υπεραστικα προγραμμα 1 ανεξαρτητα τον χρονο ομιλιας

τα δουλευω και τα 2 καιρο καλη ποιοτητα και τιμες φτηνοτερες

για κινητα δεν το εχω δει γιατι δεν κανω πολλα τηλ

 

Για εξωτερικο γιατι δεν χρησιμοποιεις την smile and web ή την Ya!? Η 1η με μετρια ποιοτητα ομιλιας εχει χρεωση 0.033 (σαν αστικη κληση!!!) και η 2η 0.05 με αριστη ποιοτητα επικοινωνιας. Αν μαλιστα βαριεσαι να πληκτρολογεις pin εχει και υπηρεσια καρτοσταθερης η smile and web που απλα περνεις 1760 και το νουμερο που θελεις να καλεσεις,περισσοτερα εδω http://www.smileandweb.gr/activation.htm

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικο γιατι δεν χρησιμοποιεις την smile and web ή την Ya!? Η 1η με μετρια ποιοτητα ομιλιας εχει χρεωση 0.033 (σαν αστικη κληση!!!) και η 2η 0.05 με αριστη ποιοτητα επικοινωνιας. Αν μαλιστα βαριεσαι να πληκτρολογεις pin εχει και υπηρεσια καρτοσταθερης η smile and web που απλα περνεις 1760 και το νουμερο που θελεις να καλεσεις,περισσοτερα εδω http://www.smileandweb.gr/activation.htm

 

 

σε ευχαριστω για την ενημερωση αλλα:

για Ρωσια εχει μετα το 4ο λεπτο 0,097 η telecom

η smile and web εχει 18,8 Λ

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ καινούργιο πρόγραμμα της Netone (νομίζω One2One) έχει καλές τιμές και πάνω από 30 Ευρώ μηνιαίο λογαριασμό σου δίνει μιά κάρτα 5 Ευρώ δώρο. Στα αστικά έχει τιμή 0.024 τις καθημερινές και 0.023 βράδυα και αργίες, στα υπεραστικά 0.047 καθημερινές και 0.023 αργίες, κινητά 0.175. Καλή ποιότητα και γρήγορ setup στα κινητά.

 

Η κάρτα έχει τις ίδιες ακριβώς τιμές.

 

ΑΑΑ ξέχασα και κάτι. Με την εγγραφή είχα και έκπτωση 30 Ευρώ για σύνδεση internet.

 

Καλό μου φάνηκε. Μέχρι στιγμής πήρα την πρώτη κάρτα η οποία δούλεψε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

paidia gia internet poia karta protinete??(apo aytes pou poulane sta periptera mono)..

 

Εγω θα σου προτεινω να πας εδω http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=2470194 και με 25 Ευρω να παρεις μια 6μηνη συνδρομη της HOL. Εγω αυτο εκανα παντως. Οι καρτες ειναι πανακριβες. Του καταθετεις τα χρηματα στη τραπεζα και σου στελνει με email τους κωδικους για να ενεργοποιησεις τη συνδεση. Δες την αγγελια για παραπανω πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

NRG akou..egw basika..exw sindesi sxolikou diktuou..kai 8elw...sindesi gia to prwi..thn upoloiph mera..eimai ok..den thelw sindesi..thelw..karta..an kai h sindesi ayth einai teleia...
Link to comment
Share on other sites

telika pion paroxo pistevete oti prepei na epileksw gia topika kai kinita vodafone kai cosmote?

Cosmoline αν έχεις σκοπό να πληρώνεις με πιστωτική κάρτα (κάνει έκπτωση).

Q-Telecom αν έχεις σκοπό να πληρώνεις στα ΕΛΤΑ (πληρώνει η ίδια την προμήθεια).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

se evharistw tha mpw sto site tis etairias gia na dw tin diadikasia eggrafis

Μόλις πρόσεξα ότι μένεις Βόλο.

Αν πολύ μεγάλο μέρος του λογαριασμού στο στον ΟΤΕ είναι αστικά ξέχνα την Q, επειδή αστικά παρέχει μόνο σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

i telepassport aksizei? eida arketa elkistikes times...

 

Ναι αξιζει εκτος απο τις κλησεις προς κινητα που εχει χρεωση ανα 30sec. Αν δεν κανεις κλησεις προς κινητα απο το σταθερο τοτε βαλε και αυτη στη λιστα σου :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος cosmoline; Θέλω να μου πείτε σχόλια για την ποιότητα επικοινωνίας. Στα αστικά είναι voip (όπως η forthnet) ή σαν τον ΟΤΕ;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

 

Στα αστικά είναι μια χαρά (τουλάχιστον εδώ που είμαι εγώ). Για να πω την αλήθεια από όσες δοκίμασα μόνο η forthnet έχει συμπίεση στα αστικά.

 

Στα υπεραστικά όμως έχει συμπίεση στη φωνή και το καταλαβαίνεις.

 

Στα κινητά χρησιμοποιεί gsm-ways (μάλλον).

Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΤΕ εχει βγαλει προσφατα καποιο προγραμμα με δωρεαν χρονο ομιλιας αναλογα με το λογαριασμο χωρις το παγιο και το ΦΠΑ.Παντως χαιρομαι που η Q πληρωνει την προμηθεια οταν ο λογαριασμος εξωφλειται στα ΕΛΤΑ.Ειναι κατι πολυ σπανιο αν οχι και μοναδικο.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Παντως χαιρομαι που η Q πληρωνει την προμηθεια οταν ο λογαριασμος εξωφλειται στα ΕΛΤΑ.Ειναι κατι πολυ σπανιο αν οχι και μοναδικο.

 

 

Να μου επιτρεψεις οτι τετοιες ενεργεις ειναι για λογους εντυπωσιασμου και μονο...Τι σημασια εχει αν κερδισω 1,5 ευρω ή αν πληρωσω 8,5 ευρω μια φορα μονο στην teledome για την courier που θα μου φερει την αιτηση μπροστα στο τελικο αποτελεσμα ???? Φιλικα παντα.... :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

 

Στα αστικά είναι μια χαρά (τουλάχιστον εδώ που είμαι εγώ). Για να πω την αλήθεια από όσες δοκίμασα μόνο η forthnet έχει συμπίεση στα αστικά.

 

Στα υπεραστικά όμως έχει συμπίεση στη φωνή και το καταλαβαίνεις.

 

Στα κινητά χρησιμοποιεί gsm-ways (μάλλον).

 

Για υπεραστικά δεν με ενδιαφέρει γιατί έχω άλλη εταιρία (συγκεκριμένα Tellas με το My Greece και μάλιστα η Tellas δεν έχει συμπίεση ούτε στα υπεραστικά! ) . Θα μπορούσα να χρησιμοποιώ την Tellas και για τα αστικά αλλά έχει χρέωση ανά λεπτό ενώ η cosmoline σαν τον ΟΤΕ (χρέωση ανά λεπτό για τα δυο πρώτα λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο) . Επίσης ένα μεγάλο πλεονέκτημα της cosmoline είναι ότι έχει on line παρακολούθηση λογαριασμού ενώ η Tellas όχι. Αν έβγαζε και η cosmoline πρόγραμμα σαν το My Greece της Tellas (δηλαδή με κάποιο πάγιο τον μήνα να χρεώνει όλα τα υπεραστικά σαν αστικά) μπορεί να καταργούσα την Tellas και να έμενα στην cosmoline μόνο λόγω του on line λογαριασμού. Έστειλα με fax την αίτησή μου μαζί με όλα τα δικαιολογητικά (αντί για λογαριασμό ΟΤΕ έστειλα υπογεγραμένους τους όρους του συμβολαίου μου με τον ΟΤΕ επειδή η σύνδεση είναι καινούργια και δεν έχω πάρει ακόμα λογαριασμό) την Παρασκευή και περιμένω να δω τι θα γίνει.

 

EDIT

 

Ελπίζω να ισχύει ότι προσφέρουν αστικές κλήσεις και στην Ηγουμενίτσα (το ότι προσφέρουν μου το είπαν από το 13803) . Αν ξέρει κάποιος σίγουρα ας μου πει.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αστικές κλήσεις προσφέρει σε όλη την Ελλάδα.

 

Όσον αφορά την online παρακολούθηση θα σε απογοητεύσω λέγοντας σου ότι οι λογαριασμοί ανακοινώνονται στο site τους στις αρχές (μπορεί και μέσα!) του επόμενου μήνα από αυτόν τον οποίο αφορούν.....

Link to comment
Share on other sites

Να μου επιτρεψεις οτι τετοιες ενεργεις ειναι για λογους εντυπωσιασμου και μονο...Τι σημασια εχει αν κερδισω 1,5 ευρω ή αν πληρωσω 8,5 ευρω μια φορα μονο στην teledome για την courier που θα μου φερει την αιτηση μπροστα στο τελικο αποτελεσμα ???? Φιλικα παντα.... :D :D :D

 

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά... :blink:

Η Q πληρώνει την προμήθεια στα ΕΛΤΑ κάθε φορά που εξοφλείς λογαριασμό.

Για άλλες εταιρίες, συμπεριλαμβανομένης και της Teledome, ισχύει ότι κάθε φορά που εξοφλείς (με μετρητά στο ταμείο) τον μηνιαίο λογαριασμό που σου αποστέλλουν, χρεώνεσαι ο ίδιος την προμήθεια που επιβάλλουν οι τράπεζες (για κατάθεση σε τρίτο, όπως λέγεται) και η οποία είναι από 1 έως 3 Ευρώ ανάλογα με την τράπεζα. Ελάχιστες είναι οι τράπεζες που δεν χρεώνουν προμήθεια ακόμη (Probank, Omega).

Οπότε αυτή η κίνηση της Q είναι σημαντική και πολύ φιλική προς τους πελάτες της! :!:

Link to comment
Share on other sites

Για την q θα συμφωνήσω με τον myphone-fan.

 

Γιάννη μήπως μπορείς να μου ξεκαθαρίσεις κάτι;

 

Στο site της teledome έχει τιμοκατάλογο για το πρόγραμμα που είσαι και συ (0,099/κλήση προς σταθερά ανεξαρτήτως διάρκειας που αν κατάλαβα καλά λέει ότι οι κλήσεις στα κινητά Ελλάδας χρεώνονται ανά λεπτό;

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Οι τιμές της είναι πλέον χειρότερες από ΟΤΕ αν λάβεις υπόψιν την ελάχιστη χρέωση ενός λεπτού, αν υπάρχει και τέτοιος ρυθμός χρέωσης τότε πρόκειται για μεγάλη απατεωνιά......

 

Επίσης στον τιμοκατάλογο βλέπω κάτι άλλο περίεργο: Κόστος κλήσης προς γεωγραφικούς αριθμούς ιντερνετ: 0,035/λεπτό. Τι να εννοεί άραγε; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για την q θα συμφωνήσω με τον myphone-fan.

 

Γιάννη μήπως μπορείς να μου ξεκαθαρίσεις κάτι;

 

Στο site της teledome έχει τιμοκατάλογο για το πρόγραμμα που είσαι και συ (0,099/κλήση προς σταθερά ανεξαρτήτως διάρκειας που αν κατάλαβα καλά λέει ότι οι κλήσεις στα κινητά Ελλάδας χρεώνονται ανά λεπτό;

 

Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Οι τιμές της είναι πλέον χειρότερες από ΟΤΕ αν λάβεις υπόψιν την ελάχιστη χρέωση ενός λεπτού, αν υπάρχει και τέτοιος ρυθμός χρέωσης τότε πρόκειται για μεγάλη απατεωνιά......

 

Επίσης στον τιμοκατάλογο βλέπω κάτι άλλο περίεργο: Κόστος κλήσης προς γεωγραφικούς αριθμούς ιντερνετ: 0,035/λεπτό. Τι να εννοεί άραγε; :mad:

 

Ναι φιλε μου για κλισεις προς κινητα ειναι πιο ακριβη...Για αυτο κι εγω ή τις κανω απο το κιντο μου ή με το 1777 μπροστα απο το σταθερο και πανε μεσω ΟΤΕ.Προσεχουμε για να μας συμφερει...

Για το αλλο που λες δεν ξερω γιατι εχω dsl και δεν εχω ασχοληθει...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι τότε πρόκειται για μεγάλη απάτη!!!

 

Ακού ρυθμός χρέωσης ανά λεπτό :mad:

 

Που βρισκόμαστε;

 

Μάλλον αυτό πρέπει να ανακοινωθεί σε ανεξάρτητο post για να ενημερωθεί ο κόσμος........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...