Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα με ξένισε στην αρχή που μου είπαν ότι δεν έχουν συνεργάτες από την τηλεφωνική εξυπηρέτησή τους. Προφανώς δεν ξέρουν οι κοπέλες τι να πω...

 

Ή κάνουν πως δεν ξέρουν. Λέω εγώ ως κακός

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή ποιος θα λέγατε πως συμφέρει περισσότερο για κλήσεις σε κινητά;

Η Τeledom θεωρείται καθόλου ανταγωνιστική όσον αφορά τα κινητά στο βασικό 1;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή ποιος θα λέγατε πως συμφέρει περισσότερο για κλήσεις σε κινητά;

Η Τeledom θεωρείται καθόλου ανταγωνιστική όσον αφορά τα κινητά στο βασικό 1;

Περισσότερο από όλους συμφέρουν η Cosmoline και η Q.

Η Q έχει επίσης τέλεια ποιότητα και δωρεάν εξόφληση του λογαριασμού στα ΕΛΤΑ, ενώ η Cosmoline κάνει κάποια έκπτωση αν εξοφλείς μέσω πιστωτικής κάρτας.

Προσωπικά έχω Q και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

h TELEDOME einai kai h moni etairia poy exei toso megali kerdoforia kai kanei ependyseis se nees texnologies

Δηλαδή ποιά ακριβώς νέα τεχνολογία μας προσφέρει η Teledome κατά αποκλειστικότητα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

h TELEDOME einai kai h moni etairia poy exei toso megali kerdoforia kai kanei ependyseis se nees texnologies

Μιά και το γνωρίζεις για πές μας και μάς να μάθουμε, τι καθαρά κέρδη προ φόρων είχε στην τελευταία χρήση η TeleDome;

Link to comment
Share on other sites

Και να απαντήσεις εντώς 24 ωρών αλλιώς θα κινηθούν οι διαδικασίες για τον αποκλεισμό σου από το forum!

 

Ήρεμα βρε παιδιά τον πήρατε απ΄τον λαιμό τον άνθρωπο.

ΟΚ ήταν ψιλοάστοχη δήλωση. Μην πυροβολείτε το member...

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Μιά και το γνωρίζεις για πές μας και μάς να μάθουμε, τι καθαρά κέρδη προ φόρων είχε στην τελευταία χρήση η TeleDome;
Λοιπόν τώρα θα συντάξω ένα πρόχειρο ισολογισμό και ένα λογαριασμό αποτελεσμάτων χρήσης και θα στον στείλω, αφήστε ύσηχο τον άνθρωπο ρε :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω γραφτεί στην Teledom και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση αν μπορείτε να μου απαντήσετε.

 

Έχω dialup σύνδεση στο Internet με την HOL.

H HOL όπως και οι περισσότεροι Internet Providers (υποθέτω) εκτός από το νούμερο ΕΠΑΚ 8962577777 έχει και ένα νούμερο σταθερού τηλεφώνου (2106685200) το οποίο μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι πελάτες για να συνδεθούν στο Internet.

 

Η ερώτησή μου είναι: τώρα με την teledom μπορώ να χρησιμοποιώ αυτό τον αριθμό και να κάθομαι π.χ. 10 ώρες συνεχόμενες στο Internet πληρώνοντας μόνο 10 λεπτά;;;;;;;;;

Μήπως για ορισμένα νούμερα δεν ισχύει η χρέωση;

Φοβάμαι να το δοκιμάσω μήπως ισχύει κάτι το διαφορετικό και μου έρθει κανένας τεράστιος λογαριασμός.

Αν δεν γνωρίζετε, που προτείνετε να ρωτήσω στην teledom ή στην HOL;

 

Περιμένω απαντήσεις σας. Ελπίζω να μην ανοίγω ένα κεφάλαιο που θα αναγκάσει την teledom να αλλάξει τις χρεώσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το δοκιμάσανε με Tellas που είχε μια αντίστοιχη προσφορά δεν την πάτησαν.

Το ρίσκο είναι δικό σου. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω γραφτεί στην Teledom και θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση αν μπορείτε να μου απαντήσετε.

 

Έχω dialup σύνδεση στο Internet με την HOL.

H HOL όπως και οι περισσότεροι Internet Providers (υποθέτω) εκτός από το νούμερο ΕΠΑΚ 8962577777 έχει και ένα νούμερο σταθερού τηλεφώνου (2106685200) το οποίο μπορούν να χρησιμοποιήσουν οι πελάτες για να συνδεθούν στο Internet.

 

Η ερώτησή μου είναι: τώρα με την teledom μπορώ να χρησιμοποιώ αυτό τον αριθμό και να κάθομαι π.χ. 10 ώρες συνεχόμενες στο Internet πληρώνοντας μόνο 10 λεπτά;;;;;;;;;

Μήπως για ορισμένα νούμερα δεν ισχύει η χρέωση;

Φοβάμαι να το δοκιμάσω μήπως ισχύει κάτι το διαφορετικό και μου έρθει κανένας τεράστιος λογαριασμός.

Αν δεν γνωρίζετε, που προτείνετε να ρωτήσω στην teledom ή στην HOL;

 

Περιμένω απαντήσεις σας. Ελπίζω να μην ανοίγω ένα κεφάλαιο που θα αναγκάσει την teledom να αλλάξει τις χρεώσεις της.

Αν θες να είσαι 100% σίγουρος, μπες για 2 ώρες πχ μια φορά και μόλις σου έρθει ο μηνιαίος της teledome δες τι χρεώθηκες. Έτσι κι αλλιώς δεν χάνεις τίποτα το πρόγραμμα αυτό της teledome είναι αορίστου χρόνου ;)
Link to comment
Share on other sites

Και να απαντήσεις εντώς 24 ωρών αλλιώς θα κινηθούν οι διαδικασίες για τον αποκλεισμό σου από το forum!

 

Ήρεμα βρε παιδιά τον πήρατε απ΄τον λαιμό τον άνθρωπο.

ΟΚ ήταν ψιλοάστοχη δήλωση. Μην πυροβολείτε το member...

 

Δεν το είπα ειρωνικά. Έχω την εντύπωση πως στην τελευταία χρήση μόνο μία εταιρία σταθερής είχε εμφανίσει κέρδη και πως αυτή δεν ήταν η TeleDome.

Την ερώτηση μου την εννοούσα για να ενημερωθώ.

Link to comment
Share on other sites

Paidia , Uparxei kanenas me Forthnet Telephony? K ean nai pws sas fenetai h poiothta epikoinvnias kai pws oi times ? Giati eimai sundromitis tis Forthnet Telephony tis teleftaies 20 hmeres(..den ixeres den rotages...tespa) apo poiothta h alithia einai oti 9 stis 10 einai kalh alla oi times tis #%#$^#$^ eidika twra pou o ote ''erixe'' stin agora to ote-epixirw , sun oti oi perisoteroi ennalaktikoi rixnoun stadiaka tis times tous ...h forthnet einai ean oxi h akriboterh einai mia apo tis akrivoteres...apo tin Forthnet de tipota oute foni oute akrwash...den kounietai kai katholou malista oute pou toys niazei...mallon metaniwsa pou graftika se autous kai mallon tha tin kanw me elafra phdhmatikia ean den kanoun kati me tis times tous! Allos enas logos gia allagh ennalaktikou einai oti gia na sou apanthsoun apo to Customer Care (801-100-1000) prepei na perimeneis 10 k vale ......
Link to comment
Share on other sites

pantos i teledome apo oso gnorizo einai i moni pou dinei grammi xoris dsl kai koveis teleios ton ote! einai k auto ena poly megalo bima.
Οι περιοχές κάλυψης όμως είναι ελάχιστες...
Link to comment
Share on other sites

Οι περιοχές κάλυψης όμως είναι ελάχιστες...

 

Δεν θα το ελεγα...για Θεσ/νικη που ξερω τις περιοχες ειναι κατι παραπανω απο ικανοποιητικη η καλυψη. Για δες εδω http://www.teledome.gr/%28669568CB8DF614F1ED71D6BF0CD9BDD76916F3349EF3BF06%29/ecportal.asp?id=1564&nt=18. Καλυπτει τουλαχιστον τα 3/5 της πολης, δηλαδη ολο το κεντρο και Τουμπα-Καλαμαρια που ειναι οι 2 μεγαλυτερες περιοχες σε πληθυσμο.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και 4 μηνες συνδρομητης της TELLAS.Σημερα μου τηλεφωνησαν απο την Cosmoline για να γινω συνδρομητης τους.Ισχυριζονται οτι τουλαχιστον απο την TELLAS ειναι φθηνοτεροι.Γνωριζει καποιος κατι γι αυτη την εταιρεια?
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι εδω και 4 μηνες συνδρομητης της TELLAS.Σημερα μου τηλεφωνησαν απο την Cosmoline για να γινω συνδρομητης τους.Ισχυριζονται οτι τουλαχιστον απο την TELLAS ειναι φθηνοτεροι.Γνωριζει καποιος κατι γι αυτη την εταιρεια?

 

Όλοι (πλην του ΟΤΕ) είναι φθηνότεροι από την Tellas στο Βασικό τιμοκατάλογο. Σε ό,τι αφορά πακέτα προσφορές, εξαρτάται απο τι είδους κλήσεις πραγματοποιείς. Εκεί μπορεί και να βρεις φθηνότερη την Tellas σε σχέση με άλλους παρόχους

Τώρα που μάθαμε να ζητάμε (τρομάρα μας) μήπως είναι ώρα να μάθουμε και να επιλέγουμε... σωστά!? Λέω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Παντως για κλισεις αστικες και υπεραστκες μεγαλης διαρκειας (πανω απο 4 λεπτα) η λυση ειναι μονοδρομος και λεγεται Teledome.... :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

h telepassport einai o pio oikonomikos paroxeas???

Όχι βέβαια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως λέμε πάλι τα ίδια...

Δεν υφίσταται η φράση "ο οικονομικότερος φορέας". Τα πάντα εξαρτώνται απο το πού μιλάς, πότε μιλάς και πόσο μιλάς.

Link to comment
Share on other sites

h telepassport(PS) exei kanei xamhloteres times kai sta stathera..??giati apo oti thimamai emeis balame PS gia ta kinhta..alla meta mas esteilan oti tha ginei to idio kai me ta stathera...opoios 3erei..as mou pei..ti simbainei..
Link to comment
Share on other sites

 

Teledome

Προγραμμα 4 YOU 1

 

Μου ηρθε σημερα ο πρωτος λογαριασμος για το διαστημα απο 8/2/05 εως 20/2/05.Μονο για 13 μερες...

 

Αστικα συνολικος χρονος: 38:30:32

Υπεραστικα: 00:35:18

 

Τελικο ποσο πληρωμης με ΦΠΑ και εξοδα αποστολης λογαριασμου: 9,23 ευρω.

 

Με τιμες ΟΤΕ (0,026 / λεπτο τα αστικα και 0,062 τα υπεραστικα) ο χρονος ομιλιας θα μου κοστιζε 62.4 ευρω +ΦΠΑ 11,23 ευρω =73,63 ευρω.

 

Στην αναλυση λογαριασμου ολες οι κλισεις εχουν χρεωση 0,099 ευρω ανεξαρτητα απο τον χρονο ομιλιας!!!!

 

Χρειαζοντε σχολια ????? :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...