Jump to content

Τηλεφωνία και internet εναλλακτικών: Ποιόν πάροχο;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Αξιζει το προγραμμα της cosmoline talk free 300 με 15 euro τον μηνα? μονο αυτη την χρεωση εχει? γνωριζω οτι συμφερει για κινητα, αλλα με τις χρεωσεις σε σταθερα τι γινεται? το εχει κανενας ?
ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για απεριόριστα αστικά και υπεραστικά και ίσως (αν συμφέρει και είναι καλό) και ιντερνετ μαζί. Για τηλέφωνο και ιντερνετ θα ήθελα μέχρι 35 ευρώ και για τηλέφωνο μόνο μέχρι 18 ευρώ.

 

Κοίταξα για ον τελεκομ αλλά έχει πολλά προβλήματα. Για Λαννετ κανείς, απόψεις? Για teledome απο ότι κατάλαβα μόνο άσχημα σχόλια. Για Forthnet τι παίζει? Άλλες εταιρίες με καλή ποιότητα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψάχνω κάποιο πρόγραμμα για απεριόριστα αστικά και υπεραστικά και ίσως (αν συμφέρει και είναι καλό) και ιντερνετ μαζί. Για τηλέφωνο και ιντερνετ θα ήθελα μέχρι 35 ευρώ και για τηλέφωνο μόνο μέχρι 18 ευρώ.

 

Κοίταξα για ον τελεκομ αλλά έχει πολλά προβλήματα. Για Λαννετ κανείς, απόψεις? Για teledome απο ότι κατάλαβα μόνο άσχημα σχόλια. Για Forthnet τι παίζει? Άλλες εταιρίες με καλή ποιότητα?

 

 

Egw pantws exw OnTelecoms apo to telos Martiou kai den exw kanena problhma oson afora toulaxiston Internet kai TV . Apo thlefwna etsi kai etsi den me endiaferei kai poly, pantws oi klhseis exoyn poiothta hxou, Plhrwnw 35€ to mhna + 9sents gia kathe klhsh aneksarthtoy diarkeias.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το cosmoline free talk 500 ...είμαι ευχαριστημένος πολύ αλλά δε μου φτάνει ο χρόνος των 500 λεπτών. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα κυρίως αστικών που μπορώ να το συνδυάσω ;
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω καποιον παροχο για να φυγω τελειως απο τον Οτε.Τωρα εχω και συνδεση dsl (1mbit) στην Hol.Το 2μηνο δινουμε περιπου 120 ευρω για τον οτε αλλα και για internet εχετε να προτεινετε κατι?Ειδα τωρα οτι η forthnet δινει 1Μbps ή 10Mbps & απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις με 39,90€/μήνα αρα 80 το 2μηνο δηλαδη 40 ευρω πιο κατω απο οσο πληρωνα.Εχετε να προτεινετε καποια αλλη εταιρια?
Link to comment
Share on other sites

Που μένεις? Αξιοθαύμαστο πακέτο (και με καλή νοοτροπία προς τους πελάτες) φαίνεται να προσφέρει η NetOne ( http://www.netone.gr ) αλλά η κάλυψη είναι ακόμα σε...ανάπτυξη. Αν σε καλύπτει τους συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

μενω στο μενιδι...δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα λεει η netone.Και η forthnet λεει οτι στις 15/7 θα λειτουργησει το δικτυο της εδω
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Sovjohn έριξα μια ματιά στο site της Forthnet και της NetOne και μου φαίνεται ότι προσφέρουν τα ίδια πράγματα με τη NetOne να είναι φθηνότερη κατά 2 ευρώ το μήνα.

 

Τί εννοείς ότι το πακέτο της NetOne είναι αξιοθαύμαστο;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα LANNET! Απλά ΤΕΛΕΙΑ! Ποιότητα ήχου ολόιδια με του ΟΤΕ! Εντυπωσιάστικα! Και μόνο 14,99 για απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις, και προαιρετική προεπιλογή φορέα κι όχι υποχρεωτική όπως σε όλες τις άλλες! Σώθηκα με το MILA LANNET! Καμιά φορά οι καλύτερες εταιρίες είναι αυτές που σνομπάρεις! Εύγε LANNET!
Link to comment
Share on other sites

Προαιρετική εννοώ ότι εάν θέλεις μπορείς να βάζεις εσύ όποτε θέλεις το πρόθεμα 1780 για να τηλεφωνήσεις μέσω LANNET. Δε δρομολογούνται αυτόματα όλες οι κλήσεις μέσω LANNET.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Αξιζει το προγραμμα της cosmoline talk free 300 με 15 euro τον μηνα? μονο αυτη την χρεωση εχει? γνωριζω οτι συμφερει για κινητα, αλλα με τις χρεωσεις σε σταθερα τι γινεται? το εχει κανενας ?

 

Ναι, αυτη ειναι η χρεωση για 300 λεπτα προς αστικα, υπεραστικα και κινητα. Μετα απο τα 300 λεπτα υπαρχει χρεωση 0,001/sec χωρις ελαχιστη χρεωση.

Που σημαινει οτι για μεγαλα αστικα και υπεραστικα τηλεφωνηματα συμφερει να εχεις μια δευτερη εταιρια χωρις Π.Φ. για να τα κανεις απο εκει.

'Η αν εχεις ISDN να βαλεις σε αλλο MSN τη δευτερη εταιρια. :)

 

Έχω το cosmoline free talk 500 ...είμαι ευχαριστημένος πολύ αλλά δε μου φτάνει ο χρόνος των 500 λεπτών. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα κυρίως αστικών που μπορώ να το συνδυάσω ;

 

Eχεις απλη PSTN;

Link to comment
Share on other sites

exo bali forthnet 2play kai exo figeiu apo ton ote. to megalitero lathos tis zois moy.

xalia poiotita gramis , olo diakopes to adsl kai 25 me 30 leota anamoni gia na piaseis tin texniki ypostiriksi. panagia boitha

makria apo tin forthnet. olo moy lene tha ftiaxtei kai edo kai 2 mhnes perimeno.

ti na kano?

an figo tora tha me xreosoyn 70 euro. exei kaneis kati na moy pei na kano?

Link to comment
Share on other sites

fabo114 ναι απλή PSTN έχω..δε γίνεται ε;

 

Δε γινεται να βαλεις καποιο αλλο προγραμμα της Cosmoline για αστικα.

Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις καποιο προγραμμα απο αλλο παροχο αλλα χωρις Προεπιλογη Φορεα.

Δηλαδη να κανεις τα αστικα βαζοντας το 4ψηφιο προθεμα του παροχου ενω χωρις προθεμα να καλεις μεσω Cosmoline. :O

Link to comment
Share on other sites

exo bali forthnet 2play kai exo figeiu apo ton ote. to megalitero lathos tis zois moy.

xalia poiotita gramis , olo diakopes to adsl kai 25 me 30 leota anamoni gia na piaseis tin texniki ypostiriksi. panagia boitha

makria apo tin forthnet. olo moy lene tha ftiaxtei kai edo kai 2 mhnes perimeno.

ti na kano?

an figo tora tha me xreosoyn 70 euro. exei kaneis kati na moy pei na kano?

 

Το καλυτερο θα ηταν καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Καλο θα ηταν να αναφερεις ημερομηνιες και ονοματα επισης απο οσους μιλησες στο CC.

 

Βεβαια πριν τα δραστικα μετρα θα μπορουσες να στειλεις ενα mail στην Forthnet οπου θα τους αναλυσεις το προβλημα και θα τους προειδοποιεις.

Αν σε γραψουν τοτε προχωρα προς την ΕΕΤΤ. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το cosmoline free talk 500 ...είμαι ευχαριστημένος πολύ αλλά δε μου φτάνει ο χρόνος των 500 λεπτών. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα κυρίως αστικών που μπορώ να το συνδυάσω ;

 

καλα ειναι παντως να κανεις αλλαγη πακετου γιατι τωρα με το

cosmoline free talk 500 πληρώνεις 30€ = 0,06€ ανα λεπτό ενω

cosmoline free talk 300 πληρώνεις 15€ = 0,05€ ανα λεπτό

 

και μετα και στα 2 χρεώνεσαι Ενιαία χρέωση €0,001 / δευτ.

 

edit: αλλαγή πακέτου την κάνεις και τηλεφωνικά στο 13803 ,χρέωση 2,38€

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι παντως να κανεις αλλαγη πακετου γιατι τωρα με το

cosmoline free talk 500 πληρώνεις 30€ = 0,06€ ανα λεπτό ενω

cosmoline free talk 300 πληρώνεις 15€ = 0,05€ ανα λεπτό

 

και μετα και στα 2 χρεώνεσαι Ενιαία χρέωση €0,001 / δευτ.

 

edit: αλλαγή πακέτου την κάνεις και τηλεφωνικά στο 13803 ,χρέωση 2,38€

 

Δικιο εχεις! Δεν προσεξα το 500!

Επισης, η αλλαγη θα γινει απο 1η του επομενου μηνα :O

Μπροστα απο το 13803 βαλε και το 1757 για να δρομοληγηθει μεσω Cosmoline η κληση!

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις! Δεν προσεξα το 500!

Επισης, η αλλαγη θα γινει απο 1η του επομενου μηνα :O

Μπροστα απο το 13803 βαλε και το 1757 για να δρομοληγηθει μεσω Cosmoline η κληση!

 

συμφέρει το cosmoline free talk 300 πληρώνεις 15€ = 0,05€ ανα λεπτό

αν εχεις αυτο ΜΗΝ το αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

συμφέρει το cosmoline free talk 300 πληρώνεις 15€ = 0,05€ ανα λεπτό

αν εχεις αυτο ΜΗΝ το αλλαξεις

 

Nαι βρε συ, το ιδιο λεμε!

Δεν προσεξα οτι ο andrebreton εχει το 500αρι!

Εγω το 300αρι εχω...μιας και εχω και εμπειρια απο Cosmoline :D

 

Απλα το 500αρι χρονικα ειχε βγει πρωτο, πριν το 300αρι και γι'αυτο υπαρχει αυτη η διαφορα. :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα LANNET! Απλά ΤΕΛΕΙΑ! Ποιότητα ήχου ολόιδια με του ΟΤΕ! Εντυπωσιάστικα! Και μόνο 14,99 για απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις, και προαιρετική προεπιλογή φορέα κι όχι υποχρεωτική όπως σε όλες τις άλλες! Σώθηκα με το MILA LANNET! Καμιά φορά οι καλύτερες εταιρίες είναι αυτές που σνομπάρεις! Εύγε LANNET!

 

Απο προχτές έχω κι εγω MILA!!!

Στα αστικουπεραστικά ποιότητα ΟΤΕ χωρίς καμμία αμφιβολία. Το ξεσκίζω :D

 

Στα κινητά φυσικά βάζω 1777!! :O

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι η ποιότητα είναι χάλια στα κινητά?

 

Επίσης το μόνο ρίσκο είναι αν κόψουν τις γραμμές απο τον ΟΤΕ στη ΛΑΝΝΕΤ καμμιά φορά όπως στο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...