Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασα και εγκατέστησα και την τελευταία έκδοση.

 

1) Εξακολουθεί να δείχνει απίστευτα μεγάλες θερμοκρασίες (99, 78, 65 κ.α.)

2) Στις πόλεις που δείχνει τέτοιες θερμοκρασίες εμφανίζει 0% υγρασία και 0 μποφόρ ανέμους

3) Τί είναι το size εορτών;

4) Τί σημαίνει η επιλογή "χρήση της storage card";

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά,με το πρόγραμμα της τηλεόρασης τι ακριβώς συμβαίνει;άλλες φορές δουλεύει καλά κι άλλες καθόλου!

Αλλά κι όταν ακόμα δουλεύει καλά κι εμφανίζει το πρόγραμμα,δεν γράφει για όλα τα κανάλια.Το έχετε παρατηρήσει εσείς αυτό ή συμβαίνει μόνο σε μένα; :(

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατέστησα και την τελευταία έκδοση.

 

1) Εξακολουθεί να δείχνει απίστευτα μεγάλες θερμοκρασίες (99, 78, 65 κ.α.)

2) Στις πόλεις που δείχνει τέτοιες θερμοκρασίες εμφανίζει 0% υγρασία και 0 μποφόρ ανέμους

3) Τί είναι το size εορτών;

4) Τί σημαίνει η επιλογή "χρήση της storage card";

 

παιδια το προγραμμα ειναι βασικα για τις εορτες που ειναι απλα τελειο .τα αλλα ενταξει ειναι εξτρα...

size ειναι οταν οι γιορτες ειναι πολλες στην Today γραφονται σε 2 γραμμες για να χωρανε..

Link to comment
Share on other sites

μιχαλη νομιζω οτι κατα λαθος εχεις βαλει τον φωτη να γιορταζει στις 6/2 αντι για τις 6/1!μου το πεταει στο pop up για ενα φιλο φωτη που εχω οτι γιορταζει στις 6/2.οταν μπορεσεις διορθωσε το πλιζ μαζι με αυτο που σου ειχα προτεινει(να μπορουμε να αφαιρεσουμε ονοματα σπανια)!thank you!
Link to comment
Share on other sites

μιχαλη νομιζω οτι κατα λαθος εχεις βαλει τον φωτη να γιορταζει στις 6/2 αντι για τις 6/1!μου το πεταει στο pop up για ενα φιλο φωτη που εχω οτι γιορταζει στις 6/2.οταν μπορεσεις διορθωσε το πλιζ μαζι με αυτο που σου ειχα προτεινει(να μπορουμε να αφαιρεσουμε ονοματα σπανια)!thank you!

Ο Φώτης γιορτάζει στις 6/1 των Θεοφανείων.:) Επίσης γιορτάζει και στις 6/2. Αυτό, να γιορτάζει ένα όνομα περισσότερο από μια φορά το χρόνο, είναι σύνηθες.

Για περισσότερα δες εδώ: www.eortologio.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο Φώτης γιορτάζει στις 6/1 των Θεοφανείων.:) Επίσης γιορτάζει και στις 6/2. Αυτό, να γιορτάζει ένα όνομα περισσότερο από μια φορά το χρόνο, είναι σύνηθες.

Για περισσότερα δες εδώ: www.eortologio.gr

 

α ναι?οκ τhx!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για τη διόρθωση! Φαντάζομαι ισχύει η διόρθωση και στη Lite έκδοση, έτσι? Σκέφτομαι να το βάλω σε second today στο diamond και να μην έχουμε κι άλλα θέματα!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

μιχαλη τωρα ποια ειναι η τελευταια εκδοση?πριν την διορθωση που καναμε ειχα την 1.85 απο το επισημο σαιτ.μετα τη διορθωση παλι 1.85 μου βγαζει!ετσι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Λειτουργει σε WM 6.1 HTC HD ???

Ναι αλλά στην 2nd today όχι στην tf3d:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την πολύ καλή δουλειά και την υποστήριξη, WindowsNT. Το έβαλα στην Second Today του Diamond και δείχνει να τα πάει μια χαρά. Διπίστωσα ότι μου είχε λείψει! Πολύ καλή η διατήρηση της Lite έκδοσης για κάποιους σαν εμένα που το θέλουν μόνο εορτολόγιο! Συγχαρητήρια και πάλι.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ένα πρόβλημα στην τελευταία έκδοση.Πήγα να προσθέσω ονόματα που γιορτάζουν σήμερα, πατάω το SIP, εμφανίζεται το πληκτρολόγιο αλλά δεν φαίνεται το εικονίδιο του κάτω στη μέση.Έτσι δεν μπορώ να το κατεβάσω, να πατήσω στο κουτάκι να γράψω το όνομα και μετά να το ξαναανεβάσω.Εξαφανίζεται και δεν ξανα εμφανίζεται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Σημερα 6 Φεβρουαριου το προγραμμα τα χει παιξει, δειχνει οτι γιορταζει ο Φωτης ,παλι καλα πoυ δεν πηρα τους φιλους μου τηλ :lol:

Μιχαλη γινετε τπτ με αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Σημερα 6 Φεβρουαριου το προγραμμα τα χει παιξει, δειχνει οτι γιορταζει ο Φωτης ,παλι καλα πoυ δεν πηρα τους φιλους μου τηλ :lol:

Μιχαλη γινετε τπτ με αυτο;

Το έχουμε ξαναπεί ότι οι ονομαστικές εορτές πολλές φορές επαναλαμβάνονται μέσα στη χρονιά. Δες εδώ: www.eortologio.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί ότι οι ονομαστικές εορτές πολλές φορές επαναλαμβάνονται μέσα στη χρονιά. Δες εδώ: www.eortologio.gr

 

οκ εχεις δικιο ,αλλα μαλλον το εορτολογιο παει με το παλιο ημερολογιο ενα μηνα πισω.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι σας χαιρετώ.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το εορτολόγιο,

αλλά το cab file, εμφανίζεται σαν zip file.

Αυτό ισχύει και όταν το κάνω copy στο κινητό.

Εάν το κάνω unzip και copy στο κινητό τότε εμφανίζονται όλα τα αρχεία μαζί με ένα _setup.xml, το οποίο ανοίγει μόνο με τον opera.

 

Εάν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και μπορεί να με βοηθήσει, τον ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ξέχασα να πώ ότι το τηλέφωνο είναι το htc touch pro.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι σας χαιρετώ.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής.

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το εορτολόγιο,

αλλά το cab file, εμφανίζεται σαν zip file.

Αυτό ισχύει και όταν το κάνω copy στο κινητό.

Εάν το κάνω unzip και copy στο κινητό τότε εμφανίζονται όλα τα αρχεία μαζί με ένα _setup.xml, το οποίο ανοίγει μόνο με τον opera.

 

Εάν κάποιος έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και μπορεί να με βοηθήσει, τον ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ξέχασα να πώ ότι το τηλέφωνο είναι το htc touch pro.

 

Μια χαρά στήθηκε στο touch pro μου...

 

Αν περάσεις το cab μέσω activesync το κάνει rename σε .zip ???

Παλαβό ακούγεται...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν περάσεις το cab μέσω activesync το κάνει rename σε .zip ???

Παλαβό ακούγεται...

 

Δεν του το κάνει rename σε zip. Απλά κάτι έχει κάνει με τα file associations και τα έχει μπλέξει λίγο. Δεν έρχεται στο μυαλό μου πάντως κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό εκτός από hard reset! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Διαβασα 2-3 πραγματα αλλα δεν εβγαλα ακρη.Περναω το cab στο HD και μου βγαζει το μηνυμα που λεει να πατησω οκ και μενει εκει για παντα...Μετα την επανεκινηση μου βγαζει για 1 δευτερολεπτο κατι και μετα το σβηνει και δεν μπορω να ξαναβρω ουτε το προγραμμα ουτε καποιο κουμπι...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα 2-3 πραγματα αλλα δεν εβγαλα ακρη.Περναω το cab στο HD και μου βγαζει το μηνυμα που λεει να πατησω οκ και μενει εκει για παντα...Μετα την επανεκινηση μου βγαζει για 1 δευτερολεπτο κατι και μετα το σβηνει και δεν μπορω να ξαναβρω ουτε το προγραμμα ουτε καποιο κουμπι...

 

αν το HD εχει touchFLO τοτε δεν λειτουργει.πρεπει να απνενργοποιησεις το touchFLO για να δεις το εορτολογιο στην today screen.αλλιως χρησιμοποιεις μια εφαρμογη που λεγεται second today.δεν ξερω τι κανει ψαξε λιγο και θα δεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το εγκατέστησα στο Today ενός Touch HD όπου έχω απεγκαταστήσει το TF3D. Μετά από το κλασσικό kill της εγκατάστασης δούλεψε κανονικά αλλά έχω ακόμα κάποια μικροπροβλήματα.

1) Αν χρησιμοποιήσω το color map για να επιλέξω χρώματα, το OK button δεν φαίνεται στην οθόνη οπότε δεν μπορώ να ξεφύγω παρά μόνο με reset.

2) Αν προσπαθήσω να δώσω manualy κωδικό χρώματος, δεν καταλαβαίνω την αντιστοίχηση αριθμού-χρώματος. Καμία βοήθεια σε αυτό ;

3) Οταν ζητώ πρόγραμμα TV, υποτίθεται ότι το κατεβάζει. Στη συνέχεια η Opera προσπαθεί να βρει το αρχείο 1.html στο My documents/TVP το οποίο όμως δεν έχει δημιουργηθεί ...

4) Υπάρχει τρόπος να αλλάξει μέγεθος και γραμματοσειρά στο Today screen ;

5) Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το πλάτος των στηλών στους διάφορους πίνακες (π.χ. στις κοντινές εορτές) ;

6) Ορισμένα controls είναι πολύ στενά και δεν φαίνεται ολόκληρο το περιοεχόμενο, π.χ. το έτος στο Πασχαλιο. Πρέπει να δώσω focus και να παίξω με τα arrows για να δω ολόκληρη τη χρονιά

 

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα στο Today ενός Touch HD όπου έχω απεγκαταστήσει το TF3D. Μετά από το κλασσικό kill της εγκατάστασης δούλεψε κανονικά αλλά έχω ακόμα κάποια μικροπροβλήματα.

1) Αν χρησιμοποιήσω το color map για να επιλέξω χρώματα, το OK button δεν φαίνεται στην οθόνη οπότε δεν μπορώ να ξεφύγω παρά μόνο με reset.

2) Αν προσπαθήσω να δώσω manualy κωδικό χρώματος, δεν καταλαβαίνω την αντιστοίχηση αριθμού-χρώματος. Καμία βοήθεια σε αυτό ;

3) Οταν ζητώ πρόγραμμα TV, υποτίθεται ότι το κατεβάζει. Στη συνέχεια η Opera προσπαθεί να βρει το αρχείο 1.html στο My documents/TVP το οποίο όμως δεν έχει δημιουργηθεί ...

4) Υπάρχει τρόπος να αλλάξει μέγεθος και γραμματοσειρά στο Today screen ;

5) Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το πλάτος των στηλών στους διάφορους πίνακες (π.χ. στις κοντινές εορτές) ;

6) Ορισμένα controls είναι πολύ στενά και δεν φαίνεται ολόκληρο το περιοεχόμενο, π.χ. το έτος στο Πασχαλιο. Πρέπει να δώσω focus και να παίξω με τα arrows για να δω ολόκληρη τη χρονιά

 

Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

 

Τα 1-2 λύθηκαν. Καμία ιδέα για τα 3-5 ? Δεν πιστεύω ότι μόνο εγώ έχω αυτά τα προβλήματα ...

Link to comment
Share on other sites

Τα 1-2 λύθηκαν. Καμία ιδέα για τα 3-5 ? Δεν πιστεύω ότι μόνο εγώ έχω αυτά τα προβλήματα ...

 

 

 

 

3. To πρόγραμμα της τηλεόρασης δεν δουλεύει πλέον διότι το site από το οποίο το έπαιρνα έπεσε. ΘΑ κοιτάξω μήπως βρώ κανένα άλλο αξιόπιστο site.

 

4. Οχι αυτό δεν εξαρτάται από το εορτολόγιο, αλλά τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

5. Θα το κοιτάξω

 

6. Αυτό είναι ανάλογα το τηλέφωνο, τι ανάλυση οθόνης έχεις ?

 

Μ.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@lykgag:

Το να γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα αντιτίθεται στους κανόνες του forum. Όταν θες να προσθέσεις οτιδήποτε αρκεί να πατήσεις το κουμπί "Τροποποίηση" στο πρώτο σου μήνυμα.

 

Καλώς ήρθες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...