Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Update 1.22

 

- Διόρθωση μερικών μικροπροβλημάτων

- Διόρθωση της ημερομηνίας εορτής της Μητέρας (κινητή - 2η Κυριακή του Μαίου). Δεν ευθύνομαι για τυχόν γκρίνια. Κάθε προσπάθεια απόδοσης ευθυνών θα έχει ώς συνέπεια την εφαρμογη του νόμου 25.112/2008 περι γκρίνιας και κρεβατομουρμούρας.

- Η ενημέρωση του καιρού θυμαται τα προηγούμενα στοιχεία εαν αποτύχει

- Με επιλογή (προεπιλογή = On) το εορτολόγιο απεγκαθίσταται μόνο του μετά από κάθε update.

 

To site μου έχει αυτή τη στιγμή κάποια προβλήματα και ίσως να μην είναι δυνατή η αναβάθμιση.

 

Ευχαριστούμε!!! :happy:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Θα το δώ, βασικά θα ήθελα να μπορώ να επιλέγω font αλλά το PPC για κάποιο λόγο δεν έχει αυτήν την δυνατότητα.

 

Σκέφτομαι να βάλω και το πρόγραμμα τηλεόρασης στο εορτολόγιο, το έχω που το έχω ξεσκίσει, να το αποξεσκίσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα επιμείνω... Επειδή έχεις πολύ ωραίες ιδέες αλλά θεωρώ δύσκολο και κατά την ταπεινή μου άποψη όχι βολικό λόγω έλλειψης χώρου, να τις βλέπουμε όλες στην Today, δεν γίνεται να μην λκειτουργεί μόνο ως today plugin το πρόγραμμα?? Ή να αφήσεις αυτό ως έχει και να κάνεις ένα άλλο που να μην είναι plugin??

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω και το πρόγραμμα τηλεόρασης στο εορτολόγιο

 

Θεός Θεός!

Και rss αν μπορείς!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω και το πρόγραμμα τηλεόρασης στο εορτολόγιο, το έχω που το έχω ξεσκίσει, να το αποξεσκίσω.

 

Να το κάνεις, είναι πολύ καλό!

Θα ενημερώνεται και αυτόματα; Μήπως είναι καλύτερο να γίνει σε νέα εφαρμογή για να έχει πιο πολλά καλούδια;

Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες εκδόσεις του προγράμματος νομίζω ότι τα γράμματα στο Today screen ήταν λίγο πιο μεγάλα.

 

Κατά την γνώμη μου πιστεύω ότι το πρόγραμμα πρέπει να παραμείνει σαν εορτολόγιο και μόνο, να μην το φορτώνουμε με διάφορα άλλα πράματα. (ούτε τον Καιρό ούτε Ανατολή Δύση ούτε την Μπαταρία.)

 

Να κάνεις (δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο και σε βολεύει) ένα άλλο πρόγραμμα που να είναι και αυτό plugin και να τα έχει όλα αυτά μέσα. (Γνώμη μου πάντα ε!)

Link to comment
Share on other sites

Καμια συλλογή από τέτοια "ελληνικά" Plugins.

 

Βασικά έχω και το χρηματιστήριο σε today plugin αλλα δεν γίνεται να το βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

Καμια συλλογή από τέτοια "ελληνικά" Plugins.

 

Βασικά έχω και το χρηματιστήριο σε today plugin αλλα δεν γίνεται να το βγάλω.

 

Δεν αμφιβάλλω Μιχάλη...δεν παίζεσαι!! :up:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω πολλά προγράμματα αλλα όσο το κινητό είναι ξεκομμένο από το internet δεν είναι και πολύ χρήσιμα.... μόλις το κινητό ειναι 24/7 συνδεδεμένο με το Internet τότε θα βγούν πολλές εφαρμογές στην φόρα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι το DLL που είναι υπεύθυνο να βάλει το εορτολόγιο στην today list με το setup.

Μπορείς να το σβήσεις μετά το setup.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα είναι πραγματικά πολύ καλό και χρήσιμο, απλώς θυμήθηκα ένα μικρολαθάκι και το λέω αν γίνεται κάποια στιγμή να διορθωθεί. Στις 11-3 ο Σωφρόνιος είναι περασμένος ως Σωγρόνιος...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μερικές φορές το popup notification για τις επικείμενες εορτές δεν λέει να φύγει; Υπάρχει μόνο το Hide και όχι το Dismiss και έτσι βγαίνει συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε συγχαρητήρια για το προγραμματάκι σου.

Έχω το Tytn II και μέχρι τώρα το πρόγραμμα δούλευε κανονικά. Έβαλα την νέα επίσημη αναβάθμιση των WM 6.1 της ΗΤC και το κινητό κάνει συνέχεια επανεκκίνηση με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να κάνω Hard Reset. Υπάρχει καμιά ιδέα για λύση του προβλήματος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποιος έχει το TyTN II με 6.1 και θέλει να βοηθήσει μπορεί με την διαδικασία του Remote Debugging (http://www.turboirc.com/forum/index.php?topic=107.0 - η περιγραφή είναι για το TGPS αλλά ισχύει και για το εορτολόγιο).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...