Jump to content

[Εφαρμογή] Εορτολόγιο Greek Today Screen


WindowsNT
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα smartphones έχουν today plugins ?

 

http://www.smartphone.net/software_detail.asp?id=544

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λέω να βάλω και τον καιρό στο εορτολόγιο από meteo.gr και να τελειώνουμε.

Μας εκπλησεις ευχαριστα καθε φορα το προγραμμα ειναι τελειο!!!!!!Οτι κανεις ειναι παντα πολυ καλο ευχαριστουμε και παλι

Link to comment
Share on other sites

Λέω να βάλω και τον καιρό στο εορτολόγιο από meteo.gr και να τελειώνουμε.

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν θα ήταν άσχημη ιδέα...ειδικά αν στη συνέχεια βρούμε και τρόπo να το ενσωματώσουμε στο interface του pointui θα μιλούσαμε για κάτι πραγματικά εντυπωσιακό!!

 

Σε ευχαριστούμε για όλα όσα έχεις κάνει μέχρι σήμερα! :thanks:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Update 1.1.

 

- Ελαχιστοποίηση χρήσης μνήμης αφαιρώντας τα εικονίδια από την μνήμη όταν δεν υπάρχει λόγος ανανέωσης

 

- Δυνατότητα καθορισμού χρωμάτων - χρώμα 1 για όλα, χρώμα 2 για εορτές προσώπων.

 

- Δυνατότητα προσθήκης καιρού από http://www.meteo.gr (απεριόριστος αριθμός πόλεων). Ενεργοποιήστε τον καιρό στις ρυθμίσεις , δώστε τα ID των πόλεων που θέλετε να παρακολουθείτε, διαχωρισμένα με κενό. (Το ΙD το βρίσκουμε από το http://www.meteo.gr όταν βλέπουμε τον καιρό, για παράδειγμα το ID του πειραιά από http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=61 είναι 61). Φυσικά το εορτολόγιο χρειάζεται Internet για να πάρει τον καιρό. Οταν έχετε επιλέξει πάνω από μία περιοχή, στο today screen εμφανίζονται και τα ονόματα των περιοχών.

Με την επιλογή Καιρος -> Ενημέρωση τώρα, παίρνετε τον καιρό.

 

- Λίστα με την πρόβλεψη του meteo.gr για την ημέρα.

 

- Επιλογή για στοίχηση του κειμένου όπου θέλει ο χρήστης

 

- Αυτόματο μενού όταν κάνετε κλικ σε ικονίδιο (δλδ δεν βγαίνουν τα 2 buttons δεξιά).

 

- Αυτόματη ενημέρωση του τρέχοντος καιρού ανάλογα την ώρα και τις πληροφορίες από το http://www.meteo.gr.

 

Αυτά τα ολίγα ;)

Link to comment
Share on other sites

Update 1.1.

 

- Ελαχιστοποίηση χρήσης μνήμης αφαιρώντας τα εικονίδια από την μνήμη όταν δεν υπάρχει λόγος ανανέωσης

 

- Δυνατότητα καθορισμού χρωμάτων - χρώμα 1 για όλα, χρώμα 2 για εορτές προσώπων.

 

- Δυνατότητα προσθήκης καιρού από www.meteo.gr (απεριόριστος αριθμός πόλεων). Ενεργοποιήστε τον καιρό στις ρυθμίσεις , δώστε τα ID των πόλεων που θέλετε να παρακολουθείτε, διαχωρισμένα με κενό. (Το ΙD το βρίσκουμε από το www.meteo.gr όταν βλέπουμε τον καιρό, για παράδειγμα το ID του πειραιά από http://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=61 είναι 61). Φυσικά το εορτολόγιο χρειάζεται Internet για να πάρει τον καιρό. Οταν έχετε επιλέξει πάνω από μία περιοχή, στο today screen εμφανίζονται και τα ονόματα των περιοχών.

Με την επιλογή Καιρος -> Ενημέρωση τώρα, παίρνετε τον καιρό.

 

- Λίστα με την πρόβλεψη του meteo.gr για την ημέρα.

 

- Αυτόματη ενημέρωση του τρέχοντος καιρού ανάλογα την ώρα και τις πληροφορίες από το www.meteo.gr.

 

Αυτά τα ολίγα ;)

 

Kαλά, και νόμιζα πως μας έκανες πλάκα πριν!!! :drool:

 

Πάντως όταν πάω να κάνω το internet update μου βγάζει πως δεν υπάρχει νεότερη έκδοση...:worry:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

A, λέω και εγώ. Και σε ρώτησα και σε αλλο φόρουμ για το update πριν δω το post σου εδώ... :)

 

Περιμένουμε το update λοιπόν !!!

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις:

 

Παρότι δεν υπάρχει γραφικό περιβάλλον για τον καιρό (κάτι που θα βάραινε το πρόγραμμα αλλά θα το έκανε πιο ευχάριστο), οι πληροφορίες είναι αναλυτικότατες και με μια ματιά βλέπεις την κατάσταση που θα επικρατεί αρκετές μέρες μετά. :happy:

 

Επίσης θα μου άρεσε περισσότερο να γίνεται η ενημέρωση των προγνωστικών με το internet update, που είναι πιο εύκολο να το βρεις σε σχέση με το Καιρός->Ενημέρωση τώρα.

 

Σημαντική προσθήκη και η δυνατότητα χρήσης διαφορετικών χρωμάτων γραμματοσειράς για να βλέπεις αμέσως τι είναι η καταχώρηση. Επίσης και η "Αυτόματη ενημέρωση του τρέχοντος καιρού ανάλογα την ώρα και τις πληροφορίες" είναι πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό, που λείπει ακόμη και από εξειδικευμένα προγράμματα του είδους!

 

Να είσαι καλά φίλε και καλή συνέχεια! Αν συνεχίσεις έτσι θα αρχίσουμε σιγά-σιγά να ξηλώνουμε προγράμματα από το PDA μας αφού θα μας καλύπτει το πολυχρηστικό πλέον εορτολόγιο! :up:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

H 1.0 final μου δημιουργούσε πρόβλημα (κλαψ), μόλις πατούσα πάνω στο εορτολόγιο κολλούσε το σύμπαν και ήθελε σοφτ ρεσετ. Δεν ξέρω τι μπορει να φταίει (πιθανότατα κάποιο conflict), το απεγκατέστησα προ 2 λεπτών και ερχόμουν να το γράψω εδώ και βλέπω το update!!! Ελπίζω με αυτό να είμαι ΟΚ.

 

Υ.Γ1: Αν έχεις καταφέρει να είναι λιγότερο μνημοβόρο (που είναι και το μόνο αρνητικό που του έβρισκα) θα είναι κορυφαίο!!

 

Υ.Γ2: Όπως και να έχει πάρα πολλά συγχαρητήρια αφενός μεν για την εξαιρετική δουλειά και αφετέρου για την συνεχή κ ταχύτατη υποστήριξη! :) :up::respect:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Σνιφ, κλαψ!! 6ο ρεσετ! Δεν ξέρω τι το ενοχλεί... Λειτουργε΄΄ι όλη η συσκευή κανονικά και με το που πατάω πάνω του νεκρώνουν τα πάντα... Αν δεν έχει συμβεί σε άλλον λογικά κάποιο πρόγραμμα το ενοχλεί.. Με τις παλιές εκδόσεις δεν μου το είχε κάνει ποτέ. Από την RC3 και μετά το παρατήρησα αν δεν κάνω λαθος.:(:cry::worry::cry:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ . ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ !!!

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ. ΕΧΩ ΤΟ HTC 3650.

TΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΣΤΗΝ TODAY SCREEN ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ. ΚΑΜΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;

ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΜΙΑ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΗ ΓΡΑΦΗ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σνιφ, κλαψ!! 6ο ρεσετ! Δεν ξέρω τι το ενοχλεί... Λειτουργε΄΄ι όλη η συσκευή κανονικά και με το που πατάω πάνω του νεκρώνουν τα πάντα... Αν δεν έχει συμβεί σε άλλον λογικά κάποιο πρόγραμμα το ενοχλεί.. Με τις παλιές εκδόσεις δεν μου το είχε κάνει ποτέ. Από την RC3 και μετά το παρατήρησα αν δεν κάνω λαθος.:(:cry::worry::cry:

 

Με το latest version αν κανεις κλικ αριστερά εκει που είναι τα ικονίδια, βγάζει αμέσως το menou. Σου κολλαει και αυτό?

 

Δοκίμασε να βάζεις ένα - ενα τα today plugins για να δεις αν υπάρχει κάποιο conflict.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να κατεβάζω και ειδήσεις από το in.gr. ?

Μου φαίνεται ότι το έχω ξεσκίσει το εορτολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ ΧΑ. ΟΧΙ ΟΧΙ . ΟΚ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΠΟΛΛΑ

 

SORRY !!!!

 

ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΣΤΑ ΕΙΚΟΝΙΔΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ. ΑΥΤΟ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΩΝ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΩΝ. ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΙΚ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΑΝΑΤΟΛΗΣ - ΔΥΣΗΣ ή ΚΑΙΡΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΩΝ ΕΟΡΤΑΖΟΝΤΩΝ ΟΠΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω επιλογή να γίνετια break η γραμμή (αν και εσκεμμένα δεν έβαλα ήδη για να μην καταλαμβάνεται όλη η today screen) όσο για το font/color, ναι θα έχω τέτοια επιλογή σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...