Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι κατάλαβα..Ήξερα ότι ήταν μια ζελατίνα που την κολάς στο κινητό,αλλά νόμιζα πως ήταν σαν και αυτή που έχει πάνω μόλις το παίρνεις..

ΤΥ πάντως..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θέλεις να αγοράσεις μπορείς να βρείς στο e-shop.gr

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003811

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι διαφορετικο απο το screen protector?

Την ιδια δουλεια κανει αλλα αυτο ειναι πολυ πολυ πιο ισχυρο!Με τιποτα δεν γρατζουνιεται η οθονη!(οπως και στην εικονα στη σελιδα που εχει ενα σπαθι επανω απο το iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το πολυ ισχυρο μειωνει και την ανταποκριση της οθονης στο πατημα. Αν υπηρχε καποιο που να εξαφανιζε τις δαχτυλιες θα ηταν το καλυτερο!:p Γρατζουνιες αν προσεχεις το κινητο σου και δεν γραφεις στην οθονη με το πενακι δυσκολα γινονται...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχω ενα ku990i και θελω να το αναβαθμισω με την τελευταια original version.

Δωστε μου ενα site να την κατεβασω. Μεσω lgmd νομιζω δεν θα δυσκολευτω, σωστα? (renoir modding)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχω ενα ku990i και θελω να το αναβαθμισω με την τελευταια original version.

Δωστε μου ενα site να την κατεβασω. Μεσω lgmd νομιζω δεν θα δυσκολευτω, σωστα? (renoir modding)

Oχι, δεν θα δυσκολευτεις καθολου!Εχει αναλυτικες οδηγιες!Βημα-βημα!

Link to comment
Share on other sites

Oχι, δεν θα δυσκολευτεις καθολου!Εχει αναλυτικες οδηγιες!Βημα-βημα!

 

Με lgmd ετσι? Τα κλασικα θεωρω. ιδιο modding με το renoir πρεπει να 'χει.

Site δωστε μου να κατεβασω την version.

tnx!:)

 

ειναι vodafone. Θελει να το κανω unbranded?

 

Αυτη εδω ειναι η τελευταια και η vodafone? http://www.reptilis.org/themes/firmwares/KU990-DZ-V10j-OCT-21-2008-VDF-ES.zip

Δεν θελω να χασω εγγυηση ακομα. Απλα καπου κανει restart και θελω να το φρεσκαρω...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτο εγω δεν κανω τετοια!

 

βγαλε την μπαταρια για κανα μισαωρο.

αν σου ανοιξει η οθονη κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων.

αν δουλεψει αυτο που σου προτεινω την επομενη φορα που θα θες να του κανεις κατι ...να το ξανασκεφτεις

αλλιως στο service κατευθειαν....

παιδιά συγγνώμη αλλά το παιδί έχει ένα δικό του κινητό και το κάνει ότι θέλει!Δε καταλαβαίνω?Σας ρώτησε να του πείτε αν θα το ξανακάνει ή όχι?Πως θα λύσει το πρόβλημα που του βγήκε.

Λοιπόν φίλε στο θέμα μας!Προσπάθησε να ξανακάνεις τη διαδηκασία!Αν δε φτιάξει τράβα αναβάθμηση απ'το pcsuite σπίτι σου.Αν ούτε αυτό πιάσει κάνε άλλο ένα post να μου πεις...Πολύ φοβάμαι πως αν δεν πιάσουν όλα αυτά μηλάμε για πρόβλημα στην erom...

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Eγώ παντως δεν καταλαβα πως γινεται η αναβάθμιση,γιατι δεν μου εξήγησε κανένας ,με αποτελεσμα τωρα το κινητο να βρισκεται στην Lg για να το αναβαθμίσουν αυτοί!
Link to comment
Share on other sites

Hello και παλι μηπωσ καποιοσ θα μπορουσε να μου εξιγισει πωσ να περασω θεματα στο LG μεσο Microsd γτ δν εχω καλωδιο
Link to comment
Share on other sites

Hello και παλι μηπωσ καποιοσ θα μπορουσε να μου εξιγισει πωσ να περασω θεματα στο LG μεσο Microsd γτ δν εχω καλωδιο

 

Γινεται αυτο??

Και εγω θελω αν γινεται...

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Για καλυτερη προστασια.

Ακομα να το παρεις;:lol:

 

Αστα να πανε.Που θα μου παει ομως θα το παρω οπου ναναι

 

Παιδες μια ερωτηση.Ενας φιλος μ εχει το blackberry και τα κουμπια τ υποτιθεται οτι ειναι αφης.Αλλα για να μπεις σε εναν καταλογο ας πουμε χρειαζεται να πιεσεις το κουμπι μεσα.Ακουγεται ενα 'κλικ' και μετα μπαινεις.Δηλαδη δν ειναι αφης.Ισχυει κατι τετιο με το viewty?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι έτσι με το viewty, αν και πάλι θέλει λίγη πίεση. Το Blackberry του φίλου σου (το Storm λογικά) είναι αφής αλλά μια διαφορετική τεχνολογία για αυτό και είναι σαν να κάνει κλικ.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Πράσφατα απέκτησα το LG Viewty, το οποίο είναι ένα αρκετά καλό κινητό και με κάποιες ελλείψεις κατά την γνώμη μου. Εκεί πάντως που χρειάζομαι την βοήθει σας σας ειναι στο εξης.

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν στον πίνακα συντομεύσεων που βγαίνει στην οθόνη, μπορείς να καταχωρήσεις ότι θέλεις για συντόμευση, ή είναι προαποφασισμένο από την εταιρία. Στα περισσότερα κινητά μπορείς να επιλέξεις. Προσπάθησα να το βρω, αλλά δεν τα κατάφερα. περιμένω με αγωνία απάντηση και θα σας υποβάλω σιγά σιγά και τις επόμενες απορίες μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μεγια!! Πολύ καλή επιλογή.

Όχι δυστυχώς, δε γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι έτσι με το viewty, αν και πάλι θέλει λίγη πίεση. Το Blackberry του φίλου σου (το Storm λογικά) είναι αφής αλλά μια διαφορετική τεχνολογία για αυτό και είναι σαν να κάνει κλικ.

 

Αυτο ειναι.Η τεχνολογια του ειναι υγρων κρυσταλλων (?) νομιζω.Απλα καλυτερα που το viewty δν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω παντες,

 

μολις πηρα το Viewty χωρις το cd του και βρηκα απο εδω το Driver και το PCSuite3.

Βαζω λοιπον και SD καρτα με 2 γιγαντες και ειμαι αρχοντας, ναι; Οχι

 

1) Το τηλεφωνο βλεπει την καρτα αλλα οταν το συνδεω στο PC με Mass Storage επιλογη μου δινει βαλε δισκο στο Ε: οτι κενο δηλαδη και στις ιδιοτητες μου δειχνει χωρητηκοτητα 0 byte. Ειναι ο Driver η ή Καρτα;

 

2) Στο PCSuite3 με βλεπει αλλα οταν παο να κανω Συγχρονισμο μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με αυτο το τηλεφωνο

 

Εχετε καμμια προταση; Θα εκτιμισω την βοηθεια σας

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω παντες,

 

μολις πηρα το Viewty χωρις το cd του και βρηκα απο εδω το Driver και το PCSuite3.

Βαζω λοιπον και SD καρτα με 2 γιγαντες και ειμαι αρχοντας, ναι; Οχι

 

1) Το τηλεφωνο βλεπει την καρτα αλλα οταν το συνδεω στο PC με Mass Storage επιλογη μου δινει βαλε δισκο στο Ε: οτι κενο δηλαδη και στις ιδιοτητες μου δειχνει χωρητηκοτητα 0 byte. Ειναι ο Driver η ή Καρτα;

 

2) Στο PCSuite3 με βλεπει αλλα οταν παο να κανω Συγχρονισμο μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με αυτο το τηλεφωνο

 

Εχετε καμμια προταση; Θα εκτιμισω την βοηθεια σας

 

Νικος

Ο driner γιατι οπως ειδα και στο 2 δεν αναγνωριζει ο H/Υ το κινητο.

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω και εγω αλλα δεν ξερω πως να το αντιμετοπισω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...