Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα να περασω το efs στο κινητο και κατα την διαρκεια της εγκαταστασης μου εβγαλε μια κιτρινη οθονη.

αφου περασα και το theme manager και το κινητο εκανε reboot η κιτρινη οθονη

παραμενει.

και την μπαταρια που βγαζω οταν ανοιγει μου βγαζει παντα την κιτρινη οθονη.

καμια λυση κανενας;;;;

h**p://www.setbb.com/bettalk/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα παρηγγειλε ο πατερας μου το Viewty απο Wind και επειδη δεν εχω χρονο να ψαξω ολες τις σελιδες θα ηθελα καποιες συντομες πληροφοριες:

1)Πως βλεπουμε ποια εκδοση firmware εχει η συσκευη και πως αναβαθμιζεται;

2)Υπαρχει καλυμμα για φακο της καμερας και οθονη; Αν ναι απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε;

3)Δεχεται καρτα μνημης μονο μεχρι 2GB η και παραπανω; (χωρις να υπαρχει προβλημα συμβατοτητας η ταχυτητας)

 

Ευχαριστουμε εκ των προτερων για οποιον βοηθησει. :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρηγγειλε ο πατερας μου το Viewty απο Wind και επειδη δεν εχω χρονο να ψαξω ολες τις σελιδες θα ηθελα καποιες συντομες πληροφοριες:

1)Πως βλεπουμε ποια εκδοση firmware εχει η συσκευη και πως αναβαθμιζεται;

2)Υπαρχει καλυμμα για φακο της καμερας και οθονη; Αν ναι απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε;

3)Δεχεται καρτα μνημης μονο μεχρι 2GB η και παραπανω; (χωρις να υπαρχει προβλημα συμβατοτητας η ταχυτητας)

 

Ευχαριστουμε εκ των προτερων για οποιον βοηθησει. :thanks:

 

1) Μενού > Ρυθμίσεις τηλεφώνου > Πληροφορίες τηλεφώνου

2) Υπάρχει screen protector στα e-shop με 4 ευρώ

3) Μέχρι 2gb λειτουργεί κανονικά,αν βάλεις παραπάνω θα έχεις πρόβλημα με την ταχύτητα (Θα σου έλεγα να προτιμήσεις sandisk mobile premier για το συγκεκριμένο γιατί με τις άλλες εταιρίες βγάζει προβληματάκια)

Link to comment
Share on other sites

episis poulane sta exousiodotimena katastimata kai service tis lg me 2 euro tous screen protectors

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι καταλαβα παντως εχει ηδη ενα ανταλλακτικο protector μεσα στη συσκευασια. Το κινητο οπως φαινεται το εχει η Wind αλλα οχι ετοιμοπαραδοτο και πρεπει να το παραγγειλεις. Χτες που ρωτησαμε σ'ενα καταστημα στον Πειραια μας ειπαν οτι θα το φερουν Παρασκευη. Στη Wind υπαρχει ασπρο/μαυρο αλλα βρηκα και αυτο στο ιντερνετ που μαλλον ειναι το πιο ομορφο:

http://www.pixmania.gr/gr/gr/920523/art/lg/viewty-ku990-aocis.html?itag=6615

Γενικα ειναι μια πολυ καλη συσκευη που περισυ ζαχαρωνα κι εγω και να σας πω την αληθεια μαλλον θα το τσιμπησω απο τον πατερα μου για να του δωσω το KC550 που εχω! :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, παει ενας μηνα και κατι που εχω το κινητο και καθε φορα που χρησημοποιω την καμερα το λατρευψ ολο και περισοτερο.

Η ποιοτητα στισ φωτογραφιες αγγιζει την φωτογραφικη μου (μια cybershot απλη, οχι τιποτα τρελο) και τα Video πανε και ερχονται βροχη.

Απλα τωρα εψαχνα στο youtube να βρω κανωνικη καμερα που να τραβαει περισοτερα frames και επεσα σε ενα video το οποιο ελεγε οτι το video ειναι απο το κινητο αλλα σε αναλυση 640x384(W). Και μου φανηκε παραξενο, και κοιταζω τωρα το δικο μου και βλεπω οτι μολις ενεργοποιω τα 120fps μου ριχνει την αναλυση στα 320χ240.

Ειναι καποια επιλογη που κανω λαθος η οντος εαν περασω καποιο firmware τραβαει σε μεγαλυτερη αναλυση? Και αν οντως ειναι το Firmware το ξερει/εχει καποιος ?

Thanks !!!

 

ξεχασα...

http://www.youtube.com/watch?v=g72ghYofd6Q&feature=rec-HM-fresh+div

Αυτο ειναι το video που ειδα, και στα σχολεια λιγο πιο κατω λεει για το Firmware... ;)

Τωρα που πηρα το Viewty το HTC Tytn II (kaizer) ειναι free.

Οχι οτι πριν το ειχα ακουμπησει... οποιος ενδιαφερεται το δινω...

Link to comment
Share on other sites

paidia mia eneimerwsi !!! oi sykseves LG KU990 Viewty exoy minei poly liges k to kostos tous einai apo 210 euro mexri 220 euro

 

k thelw na to parw ayto kinito alla me provlimatizei kati!!! mhpws katargithei ayti h syskevei???

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα καταργηθεί, δεν γίνεται αυτό το πράγμα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μηπως που υπαρχει το κινητακι μπας και χτυπησω ενα?

 

file sto e-shop.gr me 216 euro to exei, pou to eida shmera to prwh....

amesa diathesimo !!! tha kanei mporei k ws 10 meres na erthei sto spiti sou!!!

 

Δεν θα καταργηθεί, δεν γίνεται αυτό το πράγμα

thanks file !!! giati eixa anxwthi ligo!!!!!! k pali thanks:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα του να έρθει αυτό το κινητάκι στο χέρι μου..

bye bye Sony Ericsson..ας πρόσεχες ..

ανέβασε κι άλλο τις τιμές σου κάνοντας τις συσκευές σου προβληματικές

Άιντε πολύ την είδαν οι υπόλοιπες εταιρίες.

Καιρός να συμβάλλουμε στον ανταγωνισμό:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειλικρινης οι πιο πολλες συσκευες που περασαν απο τα χερια μου ηταν S.E. και μαλιστα της σειρας Κ και καθε αλλο παρα προβληματικες τις βρηκα. Θεωρω ακομα οτι εχουν απο τα καλυτερα μενου αν οχι το καλυτερο. Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη αποψη και πολλοι μπορει να διαφωνησουν. Δευτερο καλυτερο βρηκα του LG που εχω τωρα κι ελπιζω το ιδιο να ισχυει και στο Viewty. Παντως η LG χτυπαει γερα τον ανταγωνισμο και ξερει ποτε να ριξει τις τιμες κι αυτο ειναι το δυνατο της χαρτι. Αποκτας κινητο με δυνατοτητες χωρις να ξοδεψεις μια περιουσια.. αρκει να περιμενεις λιγο.. γιατι πολλοι βιαζονται να παρουν μια συσκευη οταν κυκλοφορει κι εκτος του οτι ξοδευουν πολλα παιρνουν και το πρωτο λογισμικο που μπορει να εχει προβληματα. Η LG θελει το χρονο της και μπορει να κανει θαυματα!
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το ρενουάρ παίδες , ο κωτσόβολος το εχει στα 319Ε..

Δείτε κ αυτό..

http://www.unwiredview.com/2009/03/03/lg-viewty-ii-gc900-spotted/

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα πως το ξερεις αυτο;3 χρονια ειναι αυτο το κινητο στην αγορα και τωρα εβγαλαν το cookie για αντικαταστατη του σε αυτη τη τιμη!

1+ χρόνο έχει και όχι 3 όπως λες εσύ. Έχουν πωλήσει ήδη κάποια εκατομμύρια και για αυτό δεν νομίζω να το βγάλουν από την αγορά. Ειδικά τώρα που έβγαλαν και νέα χρώματα άσχετα αν δεν έρθουν Ελλάδα.

 

Πάρτε το ρενουάρ παίδες , ο κωτσόβολος το εχει στα 319Ε..

Δείτε κ αυτό..

http://www.unwiredview.com/2009/03/0...gc900-spotted/

Από τα χαρακτηριστικά είναι απλά τέλειο. Με κάμερα 8 Megapixel, το νεο UI και άλλα πολλά. Ελπίζω όμως αυτή την φορά να βάλουν ένα δυνατό φλας.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παντως το ασπρουλι viewty τα σπαει!!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε το ρενουάρ παίδες , ο κωτσόβολος το εχει στα 319Ε..

Δείτε κ αυτό..

http://www.unwiredview.com/2009/03/03/lg-viewty-ii-gc900-spotted/

 

Απιστευτη συσκευή σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά της ! Πριν όμως κάνει το λάθος κάποιος να το αγοράσει θα πρέπει να ρωτήσει για τις ώρες αναμονής γιατί κατά την άποψη μου εκεί είναι το αδύνατο σημείο της LG,η μπαταρία της δλδ.Περιμένουμε να δούμε αν θα έρθει ποτέ στην Ελλάδα και την τιμούλα του.Πάντως από τα χαρακτηριστικά που διάβασα ήδη το αγάπησα και άμα πάρει το λογισμικό απο το LG Arena όπως λένε,τότε θα είναι απλά τέλειο!Αγαπάμε LG :p

Link to comment
Share on other sites

Από τα χαρακτηριστικά είναι απλά τέλειο. Με κάμερα 8 Megapixel, το νεο UI και άλλα πολλά. Ελπίζω όμως αυτή την φορά να βάλουν ένα δυνατό φλας.

 

 

Ναι εχεις δικιο για το φλας.

 

Απιστευτη συσκευή σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά της ! Πριν όμως κάνει το λάθος κάποιος να το αγοράσει θα πρέπει να ρωτήσει για τις ώρες αναμονής γιατί κατά την άποψη μου εκεί είναι το αδύνατο σημείο της LG,η μπαταρία της δλδ.Περιμένουμε να δούμε αν θα έρθει ποτέ στην Ελλάδα και την τιμούλα του.Πάντως από τα χαρακτηριστικά που διάβασα ήδη το αγάπησα και άμα πάρει το λογισμικό απο το LG Arena όπως λένε,τότε θα είναι απλά τέλειο!Αγαπάμε LG :p

 

Φιλε μου το ρενουαρ σε βγαζει ανετα 2 μερες με καλη χρηση.Κανεις απο εμας εδω τους κατοχους του δεν παραπονιεται για την μπαταρια.

Θα ερθει σιγουρα Ελλάδα κ ουσιαστικα μιλαμε για το Αρένα με 8mp.Θα περιμένουμε να δούμε τι θα λεει κ η καμερα σε σχεση με το ρενουάρ κ αν θα εχει δυνατο xenon φλας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι το φλας είναι σημαντικότερο. Η μπαταρία 2-3 μέρες είναι πολύ καλή (αν κρατάει τόσο). Άλλοι που έχουν PPC και θέλουν κάθε μέρα να μπαίνουν στην πρίζα τι να πουν ???
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

οχι και 3 χρονια!!

νοεμβρη 2007 βγηκε προς αγορα και κυκλοφορει ακομα κανονικα...

to shine ειναι πιο παλιο και ακομα κυκλοφορει..

εχει κανει την καλυτερη πωληση απο lg κινητα...

και ο διαδοχος του ειναι το renoir...

οχι το cookie!!αφου εχει πιο λιγα απο το viewty...

Μονο σε καμερα!Το shine δεν κυκλοφορει πια

Link to comment
Share on other sites

Και όμως κυκλοφορεί... Μια ματιά στο eshop θα σε πείσει.

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001219

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001216

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.001214

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

:lol: :p Λοιπόν. Είπες ότι το eshop είναι μεγάλη εταιρία και για αυτό το έχει. Εγώ σου είπα ότι εφόσον το έχει το eshop σημαίνει δεν αποσύρθηκε όπως είπες πιο πριν. Και εξήγησα ότι ίσως κάποιες μικρές εταιρίες που τις χαρακτήρισα του κο** ίσως να μην το έχουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έχει σταματήσει η παραγωγή του LG. Κατάλαβες;
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Paidia exw ena provlima, phra to LG KU990 - veiw the new tegnology einai to LG KU990 - VIEWTY???? giati o polith toy katastimatos ayto mou eipe!!!!

den kserw an yparxei LG Ku990 ??? pleace help thanks!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε το σωστο πηρες...

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να περασω το efs στο κινητο και κατα την διαρκεια της εγκαταστασης μου εβγαλε μια κιτρινη οθονη.

αφου περασα και το theme manager και το κινητο εκανε reboot η κιτρινη οθονη

παραμενει.

και την μπαταρια που βγαζω οταν ανοιγει μου βγαζει παντα την κιτρινη οθονη.

καμια λυση κανενας;;;;

 

βγαλε την μπαταρια για κανα μισαωρο.

αν σου ανοιξει η οθονη κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων.

αν δουλεψει αυτο που σου προτεινω την επομενη φορα που θα θες να του κανεις κατι ...να το ξανασκεφτεις

αλλιως στο service κατευθειαν....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι πρεπει να ειναι το απολυτο της LG αυτη τη στιγμη. Τελικα εψησα τον πατερα μου να του δωσω το KC550 για να παρω εγω το Viewty! Καλα δεν εκανα; Νομιζω οτι ειναι καλυτερο..αυριο θα το διαπιστωσω κιολας... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει πως θα περασω τις επαφες απο S.E. σε LG? Καπου ειχα διαβασει οτι γινεται μεσω Outlook αλλα δεν εχω δουλεψει ποτε αυτο το προγραμμα. Ελπιζω να ειναι ευκολο...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...