Jump to content

LG Viewty (KU990)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που το έχεις ένα χρόνο, έχεις εγγύηση. Πήγαινέ το για έλεγχο.

Το τελευταίο πράμα όσον αφορά το service των κινητών είναι το συγκεκριμένο τμήμα της LG. Οι άνθρωποι παρέχουν τέλεια εξυπηρέτηση, σε 3 μέρες το επισκευάζουν και σαν εταιρεία, γενικά, είναι αδικημένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημέρα να ρωτήσω κάτι και εγώ.

η φίλη μου έχει το 990ι και από οτι εχω καταλάβει το κινητό εχει περιορισμό στον αριθμό των sms που μπορεί να αποθηκεύσει.

η ερώτηση είναι η εξής. υπάρχει τρόπος τα sms να αποθηκεύονται στην εξωτερική μνήμη (micro sd)

 

έκανα ενα search πριν κάνω το post αλλα δε βρήκα κατι σχετικό.

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μόλις πριν από λίγο έγινα κάτοχος ενός LG Viewty White. Πανέμορφο τηλέφωνο μπορώ να πω, αν και υποκειμενικό.

 

Το θέμα είναι πως δεν είμαι άγνωστος στο Viewty. Το είχα αγοράσει ξανά, όταν πρωτοβγήκε στην Ελληνική αγορά.

 

Αυτό που διαπίστωσα λοιπόν είναι η πολύ λιτή συσκευασία αλλά και το ακόμη πιο λιτό περιεχόμενο! Ούτε καλώδια σύνδεσης, ούτε PC Suite, ούτε hands-free, ούτε stylus, όυτε τίποτα. Λες και αγόραζα το πιο low end κινητό της LG.

 

Γιατί αυτό; Ξέρουμε;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά αυτό πιο πίσω με το KU990i. Δυστυχώς θα πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά αυτό πιο πίσω με το KU990i. Δυστυχώς θα πρέπει να αγοράσεις ξεχωριστά

 

Όντως. Αλλά δε πειράζει. Αλλιώς δε γίνεται. Μου έκανε όμως εντύπωση πρέπει να πω. Βέβαια τότε είχα δώσει πάνω από 500 Ευρώ ενώ τώρα κάτι λιγότερο από 200.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια μαύρη θήκη σιλικόνης, αλλά είναι πολύ βαρετή και χαζή.

Στο iPhone μου μπορούσα να βρω ό,τι θήκη φανταζόμουνα.

Μπορούμε να βρούμε καμιά σιλικονάτη με σχέδια για το Viewty? Μια Paul Frank, θα ήταν ό,τι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται την κατάσταση και αν έχει παρελκόμενα.

80 για εμένα είναι λίγα. 120 λιγότερα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χάλασε το προηγούμενο κινητό μου και σκέφτομαι να πάρω το Viewty. θα ήθελα την άποψη σας. ισχύει αυτό που διάβασα πως είνα σχετικά αργή η απόκριση του τηλεφώνου και πως αργεί να φορτώσει τις φωτογραφίες και γενικα ψιλοσέρνεται? Επίσης η διάρκεια της μπαταρίας του, που κυμαίνεται? Επίσης από ποιότητα κατασκευής πως πάει? Νορμαλ πραγματα ή πρέπει να το έχω μη βρέξει και μη στάξει? Και τέλος γενικά θα μου βγάλει κανα 2 χρονάκια ή δεν φαίνεται τόσο ανθεκτικό?

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση και σόρρυ για το πρίξιμο :)

 

(ΥΓ: Γιατί δε βρίσκω κανένα μεταχειρισμένο πουθενα? :/ )

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μαλλον θα το αποχωρηστω το viewty μου και σκεφτομαι να παρω το samsung m8800 pixon...Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο? Επειδη για μενα ειναι σημαντικες η επιδοσεις της φωτο και του βιντεο θα ηθελα να μαθω πως τα παει σε αυτο τον τομεα και αν ειναι καλυτερο απο το viewty! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Tελικα μαλλον θα το αποχωρηστω το viewty μου και σκεφτομαι να παρω το samsung m8800 pixon...Εχει κανεις εμπειρια απο το συγκεκριμενο τηλεφωνο? Επειδη για μενα ειναι σημαντικες η επιδοσεις της φωτο και του βιντεο θα ηθελα να μαθω πως τα παει σε αυτο τον τομεα και αν ειναι καλυτερο απο το viewty! Ευχαριστω!!

Χονδρικά βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και τραβάει βίντεο σε λίγο υψηλότερη ανάλυση.Εδώ όμως μιλάμε για το viewty, οπότε άνοιξε θέμα στους διαξιφισμούς.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

αιδιά χάλασε το προηγούμενο κινητό μου και σκέφτομαι να πάρω το Viewty. θα ήθελα την άποψη σας. ισχύει αυτό που διάβασα πως είνα σχετικά αργή η απόκριση του τηλεφώνου και πως αργεί να φορτώσει τις φωτογραφίες και γενικα ψιλοσέρνεται? Επίσης η διάρκεια της μπαταρίας του, που κυμαίνεται? Επίσης από ποιότητα κατασκευής πως πάει? Νορμαλ πραγματα ή πρέπει να το έχω μη βρέξει και μη στάξει? Και τέλος γενικά θα μου βγάλει κανα 2 χρονάκια ή δεν φαίνεται τόσο ανθεκτικό?

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε απάντηση και σόρρυ για το πρίξιμο

Αργό γενικά δεν είναι, στο φόρτωμα των φωτογραφιών είναι και στο άνοιγμα της φωτογραφικής μηχανής. Η απόκριση χάλια (Resistive οθόνη) αλλά ποτέ δεν θα χρειαστείς γραφίδα - χάλια μην φανταστείς τόσο χάλια λίγο καλύτερη από το F480. Η μπαταρία 2 άντε 3 μέρες ανάλογα με την χρήση και η ποιότητα της κατασκευής καλή, τουλάχιστον αυτό έδειξε μετά από κάποια ανεπιθύμητα scratch tests. Μπορεί άνετα να βγάλει 2 χρονάκια.

 

Τώρα με το αν θα το έχει μη βρέξει και μην στάξει ελπίζω να μην εννοείς αν πιει και λίγο νερό :p

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Χονδρικά βγάζει καλύτερες φωτογραφίες και τραβάει βίντεο σε λίγο υψηλότερη ανάλυση.Εδώ όμως μιλάμε για το viewty, οπότε άνοιξε θέμα στους διαξιφισμούς.

 

Exεις δικαιο λαθος μου!! Εχω ανοιξει θεμα στους διαξιφισμους!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν κάνουμε βιντεοκλήση, γίνεται να βιντεοσκοπούμε τη συνομιλία?
Link to comment
Share on other sites

καλή σας μέρα. Απέκτησα κι εγώ χθες το KU990 και μπορώ να πώ ότι με την μέχρι στιγμής εξερεύνησή του, είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Είναι όντως τραγικό να παραλαμβάνεις ένα κουτί με το κινητό, τον φορτιστή, την μπαταρία και ένα εγχειρίδιο.

Απουσία του Handsfree, του USB, του Pcsuite, αλλά και της πένας από κινητό τέτοιας εταιρείας, είναι απλά αχαρακτήριστο...

Ας όψεται που το πήρα για 2η συσκευή μετά τα "βαφτίσια" του ΒΒ μου σε freddo

(btw όποιος ξέρει ποιός βγαίνει η πρόσοψη από το 8310 για να το καθαρίσω, ας μπεί στον κόπο να στείλει πμ με οδηγίες! ΤΥ)

 

Σε γενικές γραμμές σαν συσκευή είναι πολύ κομψή και για τα 200 ευρώ κόστος, είναι υπερπλήρης νομίζω....

Q-Telecom TIM Vodafone Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις είδα πως έχω την έκδοση V10b. Σε κάποια μηνύματα αρκετά πιο πίσω διάβασα και βρήκα την έκδοση V10j. Να υποθέσω πως είναι και η νεώτερη; Ρωτάω ώστε αν είναι να κάνω την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις είδα πως έχω την έκδοση V10b. Σε κάποια μηνύματα αρκετά πιο πίσω διάβασα και βρήκα την έκδοση V10j. Να υποθέσω πως είναι και η νεώτερη; Ρωτάω ώστε αν είναι να κάνω την αναβάθμιση.

 

Η j είναι νεότερη.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πηγα σημερα για κινητο και κατεληξα στο lg ku990 (δεν το ειχε τωρα και θα το παρω την τριτη σε ασπρο)

στο πακετο ομως δεν υπαρχει ουτε πενα αλλα ουτε και pc suite, η πενα δεν με ενοχλει και τοσο αλλα το pc suite δεν θα επρεπε να υπαρχει?

υπαρχει πουθενα το pc suite να το κατεβασω?

σαν τι το αναγνωρισει?

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα απο την σελιδα της LG αλλα δεν παιζει σε βιστα.

 

ξερεις κανεις πως γινεται να δωσουμε internet access σε java εφαρμογες;

 

συγεκριμενα εχω κανει εγκατασταση ebuddy, mini opera αλλα κανενα δεν μπαινει νετ.

 

 

ediτ..

βρηκα την λυση εδω ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2277380#post2277380

 

 

 

υπαρχει αλλη αξιολογη εφαρμογη εκτος απο opera-ebuddy,ξερετε;

the coldest of the cool
Link to comment
Share on other sites

απο οσο ξερω μπορεις να κατεβασεις το προγραμμα απο την σελιδα της LG αλλα δεν παιζει σε βιστα.

 

Έχεις κάποιο link;

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 15 ημέρες απέκτησα το viewty απο κατάστημα της vodafone. Στην συσκευασια περιλαμβάνεται hands free, καλωδιο συνδεσης με pc αλλά οχι το software και η γραφίδα που αντικειμενικά ειναι άχρηστη... Οσον αφορά την ποιότητα της συσκευής, είναι αλλού, καθόλου τριγμοί και στιβαρή κατασκευή.. Καθόλου κολλήματα (λογισμικό V10c), πολύ καλή απόκριση απο την touchscreen ακόμα και με την αρχική ζελατίνα πάνω, με λεπτότερο screen protector βελτιώθηκε ακόμα περισσότερο. Οσο για την μπαταρία προσωπικά μου κρατάει 2.5 με 3 ημέρες, με 10 λεπτά κλήσεων την ημέρα, 5 sms, και αρκετό σκάλισμα..
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το αγορασε μια φιλη μου σε ασπρο.

Εννοειται οτι δεν ηταν η ενισχυμενη εκδοση οπως το πηραμε οι τυχεροι πρωτοι

Αρα θα της χαρισω την αχρηστη για μενα γραφιδα και θα της περασω εγω προγραμματα κλπ.

Για να δουμε.Δεν θυμαμαι πως εκανα καν αναβαθμιση κλπ ,ελπιζω να φοραει νεο λογισμικο.

Το προτιμησε εναντι του cookie που της προτεινα εγω να παρει ως πιο κομψο για γυναικα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μετα αμα θελω να τι κανω unistal μπορω η μια ζωη με αυτο θα μινω?:!:να ξέρω καινούριο είναι το κινητό να μην το χαλάσω...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...